Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Panchoss napisał:

Problem rozwiązany:
W przypadku komunikatu "Połącz z siecią i spróbuj ponownie" pomogło "zapomnienie" sieci WiFi i ponowne uruchomienie telefonu.

Potwierdzam, że to działa, u mnie wystarczyło uruchomić ponownie telefon. 

Jak wygląda strona "stan odblokowania Mi" po kliknięciu "dodaj konto i urządzenie"? 

Kliknąłem, dodało urządzenie, ale mogę sobie dalej w to klikać bo przycisk jest aktywny. Coś jest nie tak czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2017 o 19:17, arturro1011 napisał:

Pf, gdy wpisałem kod otrzymany smsem, wyskoczyło mi info, że przekroczyłem liczbę prób z tego adresu IP. Gdy zrobiłem to z innego IP, to dostaję komunikat, że przekroczyłem liczbę smsów. I co mam teraz zrobić?

Witam. Dopisze sie do problemu z przekroczona liczba prob z IP. Od kilku dni proboje codziennie (bo limit sms to chyba 3 i odnawia sie raz na dobe albo jakos tak) i z neostrady, lte w T-Mobilu i udostepnionego netu w plusie codziennie mam info ze przekroczona ilosc prob z IP. Da sie to jakos sensownie obejsc?

 

EDIT:

Dobra temat ogarniety. Zgloszenia mozna tylko z chinskiego ip wysylac. Udalo mi sie bez problemu firefoxem skonfigurowanym pod chinskie proxy. Jesli ktos ciekawy adresu IP to na priv wysle.

 

Edytowane przez lyos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, które mnie mocno nurtuje, a nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznych informacji (zapewne odpowiedzi są w tym wątku, ale nie mogę się dokopać ;)).

Od wczoraj posiadam świeżego Redmi Note 4 z europejskiej dystrybucji, oczywiście z MIUI w wersji Global 8.2.10.0, bootloader pięknie zablokowany. Wątpliwości, które mam, to:

1 - czy naprawdę muszę czekać 72 godziny zanim mogę odblokować bootloader appką mi unlock na nowym telefonie? 

2 - jeśli odblokuję teraz bootloader, wgram TWRP i następnie którykolwiek ROM aktualizujący Androida z szóstki do siódemki, to wg wszelkich informacji powinno to ponownie zablokować bootloader. Czy można go odblokować od razu, czy też Xiaomi każe czekać x dni, zanim znów będzie to możliwe?

Pytanie drugie męczy mnie nie tylko ze względu na niecierpliwość, ale też dlatego, że wcześniej zakupiony Note 4X (od Goldwaya z ali), który również był niby zablokowany, po odblokowaniu i żonglerką ROMami nie zablokował się ponownie, o czym zorientowałem się dopiero po kilku aktualizacjach do kolejnych cotygodniowych wersji MIUIPolska/xiaomi.eu. Niewykluczone, że jego bootloader był już "kombinowany" przez Goldwaya, ale może odkryłem jakiś sposób na ominięcie ponownej blokady ;) No i to prowadzi do trzeciego pytania, czyli:

3 - czy jest metoda na wgranie MIUI w wersji developer bez odblokowywania bootloadera? Wtedy problem z punktu drugiego by nie istniał, gdyż za bootloader wziąłbym się już mają kernel z androida 7.x...

Z góry dzięki za podpowiedzi i sorki, jeśli temat był już wałkowany, a ja wyszedłem na zbyt leniwego, by doczytać :) 

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja blisko dwa tygodnie temu odblokowałem ten sam telefon w pięć minut, bo tyle czekałem na SMS z potwierdzeniem zdjęcia blokady. Najwięcej problemów miałem z wgraniem TWRP, bo mimo wielu instrukcji nie mogłem go wgrać. Jednak po zaczerpnięciu informacji w Google udało mi się to. Potem zrobiłem czyszczenie telefonu, czyli Wipe i wgrałem miui. eu bez problemu. Tylko trzeba uważać jaką wersję się ściąga, bo oznaczenia modeli Xiaomi są tak do siebie podobne, że można bardzo łatwo się pomylić. Bootloader jak się już odblokuje raz, to nie powinien się ponownie zablokować, a jeśli nawet to się stanie, to nie trzeba drugi raz starać się o zgodę. U mnie po wgraniu miui. eu bootloader się nie zablokował.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co zrobic z tym ze mi zatrzymuje sie na 99% podczas unlock'u i wywala bład (After 59 hours of trying to unlock the device) tylko ze ja dopiero wczoraj wieczorem pomyslnie wniasek zlozylem? Sterowniki mam te z MI Flash Unlock telefon w fastboocie wykryty jako Android Device.

Edytowane przez lyos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kompletny laik, po przeczesaniu forum, mam kilka niejasności.

Dzisiaj rano "złożyłem" podanie o odblokowanie bootloadera i po 5 min przyszedł SMS ze zgodą.

Ściągnąłem miflash_unlock-en-2.3.724.7.zip , ale:

1. Co oznaczają te 72 godz, czy mam nic nie robić i poczekać, czy też powinienem podłączyć telefon do kompa i próbować uruchomić pobraną aplikację MiFlashUnlock

2. Czy oblokowywanie bootloadera i późniejsze wgrywanie MIUI Polska wymaga włożenia karty SIM (oczywiście z numerem telefonu przepisanym do konta Mi)

3. Zakładając, że uda mi się ostatecznie wgrać MIUI Polska, czy do telefonu będę mógł włożyć inną kartę SIM (drugi nr telefonu) bez ryzyka zablokowania czegokolwiek.

4. Jeśli odpowiedź na pkt 3 brzmi "tak", to czy oba nr telefonów mogą logować się na swoje konta Mi bez "skutków ubocznych"

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

Edytowane przez Guzler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz się pobawić i nacieszyć fonem :) Tyle nie wiedzieć czemu i po co trzeba czekać...

2. SIM jest potrzebny do jej rejestracji w xaiomi. Możesz włożyć dopiero po wszystkim.

3. Tak. Wyskoczy Ci komunikat o rejestracji nowej sim

4. Mam dual sim i obydwie działają cały czas. Obydwie zarejestrowane w Xaiomi na jednym koncie. I synchronizacja połączeń  czy smsów działa bez problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Karls napisał:

Znowu powrócił błąd z limitem zapytań na IP. Jakieś pomysły jak to obejść? Proxy ponoć nic nie dają.

Musisz miec chinske ip. Mi sie wczoraj udalo. W firefoxie ustawialem proxy chinskie z jakichs list z netu i za ktoryms razem whatsismyip pokazalo ze jestem w chinach. Reszta poszla jak po masle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Karls napisał:

Znowu powrócił błąd z limitem zapytań na IP. Jakieś pomysły jak to obejść? Proxy ponoć nic nie dają.

 W chacie mam neostradę ze zmiennym IP i też nie mogłem tego obejść. W robocie też mam neostradę i tam "poszło" bez problemu. Nie kumam tego , ale dla wszystkich z podobnymi problemami proponuję zalogować się u kumpla, w robocie, u dziewczyny, czy teściowej i czort wie gdzie jeszcze. Gdzieś w końcu "załapie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU macie link do forum miui gdzie gosc pisal o tym chinskim ip. Dziewne, smieszne i niepowazne, ale probowalem z neostrady, plusa t-mobila, playa zony a nawet UPC w pracy (ktore ma stale ip i na bank nikt z niego nie zglaszam telefonu do odblokowania ;) ) Trzeba sie troche poklikac, ale zadzialalo

7 godzin temu, arturro1011 napisał:

...Teraz czekam na smsa ze zgoda

Wejdz na strone gdzie zglaszales unlock i zobacz czy mozesz pobrac MiFlashUnlock. Mi sms nie przyszedl a okazalo sie ze mam juz zgode. Teraz czekam te 72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o pomoc znających problematykę, a mianowicie;

- pacjent - Mi6 6/64,

-Android 7.1.1

- MIUI Global 8.2.2.0 (NCAMIEC)

- mam zgodę na odblokowanie,

- odczekałem 72 godz.

- w telefonie zalogowany jestem do konta xiaomi

- w "stan odblokowania Mi" po dodaniu konta jest komunikat: 86006: ......... (tutaj chińskie znaczki), ale tak powinno chyba być,

- najnowszy unlock, świeżo ściągnięty,

- i przy próbie odblokowania - zonk, jak na fotce

-Proszę o pomoc

 

unlock.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szymam napisał:

Ja dawno temu odblokowywałem z global stable i nie było tego problemu. Szukałeś na en.miui.com?

Właśnie szukam, ale nic nie mogę na ten temat znaleźć.. Mnie sie też wydawało, że z wersji stable odblokuję.

1 minutę temu, szymam napisał:

Ja dawno temu odblokowywałem z global stable i nie było tego problemu. Szukałeś na en.miui.com?

Właśnie szukam, ale nic nie mogę na ten temat znaleźć.. Mnie sie też wydawało, że z wersji stable odblokuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, szymam napisał:

Próbowałeś przejść na chiński dev? Wystarczy sflashować paczkę w recovery. Znajdziesz ją na en.miui.com

Właśnie ją sciagam, ale czy po tym pójdzie... zobaczymy

Niestety dev nie idzie na tej wersji przez updater, pójdzie tylko stable

Edytowane przez podrezan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2017 o 12:25, Guzler napisał:

Dzisiaj rano "złożyłem" podanie o odblokowanie bootloadera i po 5 min przyszedł SMS ze zgodą.

Ściągnąłem miflash_unlock-en-2.3.724.7.zip , ale:

1. Co oznaczają te 72 godz, czy mam nic nie robić i poczekać, czy też powinienem podłączyć telefon do kompa i próbować uruchomić pobraną aplikację MiFlashUnlock

 

 Odpowiedziałem sobie sam:

Uruchomiłem na kompie MiFlashUnlock, przeszedłem procedurę z poradnika i... nie można odblokować bootloadera - czekać 72 h.

72 godziny to czas od momentu dodania w telefonie swojego konta MI w "Unlock Status" zgodnie (mniej więcej) z poradnikiem:

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

 

 

 

Edytowane przez Guzler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj po bożemu...

Najpierw zweryfikuj własność telefonu, najlepiej aplikacją xiaomi.antifake2.apk

Potem w Opcjach programistycznych zaznacz pozwolenie na odblokowanie i pozwolenie na debugowanie.

Potem pamiętając, żeby być zalogowanym na konto xiaomi, aha no i na koncie połącz urządzenie z kontem. A potem podłącz się do kompa i próbuj.

Ja odblokowałem z tego ROMu co Ty.

Powodzenia

IMG_20170805_222236.png

 

P.S. A na chińskie krzaczki najlepszy translator. Albo skanujesz obraz albo robisz fotkę... Do ogarnięcia i daje radę ;)

Edytowane przez Foe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SebaaMax napisał:

Co zrobić jak nie mam formularza na stronie http://en.miui.com/unlock/download_en.html do wypełnienia prośby o zgodę na odblokowanie? Po raz drugi na tym koncie chciałem odblokować nowy telefon.

To masz zgodę zapewne skoro to drugi telefon ;) Dodajesz go do konta, uwierzytelniasz i unlock :) 

Pokaż SS'a co ci się wyświetla na stronce

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Demon3 napisał:

To masz zgodę zapewne skoro to drugi telefon ;) Dodajesz go do konta, uwierzytelniasz i unlock :) 

Pokaż SS'a co ci się wyświetla na stronce

Pierwszą zgodę wykorzystałem. Teraz zamówiłem drugi telefon i chciałem już mieć kolejną zgodę, jak tylko mi przyjdzie. 

Na stronie pokazuje się tylko możliwość pobrania Mi Unlock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2017 o 16:27, SebaaMax napisał:

Pierwszą zgodę wykorzystałem. Teraz zamówiłem drugi telefon i chciałem już mieć kolejną zgodę, jak tylko mi przyjdzie. 

Na stronie pokazuje się tylko możliwość pobrania Mi Unlock

No to wszystko jest ok, pobierasz i odblokowujesz jeśli w ciągu ostatnich 30 dni nie odblokowywales innego urządzenia na swoim koncie. 

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka dni temu zamowilem mi 6, dzis zalozylem konto i chcialem uzyskc zgode na odblokowanie bootloadera, robilem wszystko rok po kroku az do ostatniego ekranu w ktorym mam poac kod sms i kliknac wyslij prosbe i w tym momencie po wpisaniu kodu i jego akceptacji wyskakuje chinski komunikat o zablokowaniu ip alo cos w tym stylu, probowalem zrobic tez na innym kompie oraz vpnie ale ciagle to samo. Czy ktos tak juz mial?

 

PS: kupilem telefon z GB jesli rom bedzie oficjalny to go chce zosatwic ale odpisali ze :

It is INTERNATIONAL VERSION, not official Global Miui version

 

Czy to oznacza syfmiui?

 

Jesli tak to oni musieli ju wczesniej odbloowac bootloadera by wgrac nieoficjalne mii wiec ja juz nie bede musial tego robic?

Czy zatem mozna wrcoic do oficjalnego globala (ma jezyk Polski??) bez wiekszych problemow np prze sam telefon i wifi czy nie?

Prosze o  pomoc chce sie przygotowac zeby wiedziec co roic jak juz telefondojdzie

 

PS: zalaczam fotke w ktorym miejscu wyskakujemi info o IP zablokowanym cyz cos takiego i dlaej juz nie moge przejsc

blo.png

Edytowane przez piotrekj66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrekj66 napisał:

PS: kupilem telefon z GB jesli rom bedzie oficjalny to go chce zosatwic ale odpisali ze :

It is INTERNATIONAL VERSION, not official Global Miui version

 

Czy to oznacza syfmiui?

Dorzuć SS'a z informacji o telefonie, tam gdzie masz wersję MIUI ;) bo bez tego to jak wróżenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, SinyJanusz napisał:

Witam.

Czy jeśli klikam w Unlock Now i przechodzę do okna gdzie pojawia się zielony button z napisem Download Mi Unlock to oznacza, że mam już zdjętą blokadę?

Bo żadnego smsa z monitem o zdjęciu nie otrzymałem, a minęło ledwie 4 dni o wysłania prośby.

Sciagnij i spróbuj odblokować telefon, ja tez nigdy smsa nie dostałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...