Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, vvvzc napisał:

Od punktu 3 robią się schody a dlaczego? Ponieważ nie ma nic po angielsku przenosi mnie na stronę gdzie są te ich krzaczki więc poradnik do aktualizacji.

Na stronie logowania się do konta Mi na dole masz zmianę języka na english. Poradnik jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym czekaniem? Trzeba czekać te 72 godziny? Dostałem pozwolenie( na stronie www przenosi mnie i moge pobrać Mi Unlock), pobieram ten program klikam Unlock ale dobija do 99% i każe mi czekać na ten moment 23 godziny. Na starszej wersji zatrzymuje się na 50% i karze uaktualnić Mi Unlock. Pomoże ktoś? :)

Edytowane przez kacperoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hackmaniak napisał:

Spodziewałem się, że jak odblokuję to już mi tak zostanie.

Zostanie, ale możesz sam ponownie zablokować w dowolnym momencie i ponownie odblokować bez czekania. Cel ponownego zablokowania może być różny, np wymóg jakiejś aplikacji, albo zabezpieczenie przed wgraniem innego romu po utracie telefonu. Albo przy oddaniu na naprawę gwarancyjną gdy jakiś sprzedawca nie uznaje odblokowanego bl.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem że spróbuję ściągnąć bootloader z wesji stable 8.1 i na to wrzucić EU. Lecz czekanie 72h mnie strasznie frustruje. Czy wgranie najnowszego dostępnego romu eu czyli

xiaomi.eu_multi_MI5_V8.5.2.0.NAACNED_v8-7.0.zip

 

jest najlepszym wyjściem? Posiada ono jakieś błędy jak nie dawno były problemy z tą stabilizacją obrazu kamerki?

Edytowane przez Cesaroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem MIDO z wersją global, oczywiście wait 72h :-( Coś tam poczekałem, odliczało sobie grzecznie w dół. 

Z ciekawości ustawiłem na phonie inne konto, na które dużo wcześniej miałem pozwolenie (i jest nadal aktualne),

na którym jednego phona  robiłem, no i tak samo wywaliło 72h.....

No to wróciłem z ustawieniami na poprzednie konto, gdzie juz sporo godzinek uciekło i.....

odlicza znowu od 72h ! 

To tak dla przestrogi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem 3 sztuki  RN4X

założyłem 3 konta i dostałem na nie pozwolenie po 8h.

ale mam takie pytanie 

czy mogę na jednym koncie odblokować np 10 czy 20 telefonów?

czy jeden telefon jedno konto?

Dnia 7.07.2017 o 19:09, slimdick napisał:

Na stronie logowania się do konta Mi na dole masz zmianę języka na english. Poradnik jest w porządku.

nawet po polsku jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem MIDO z wersją global, oczywiście wait 72h :-( Coś tam poczekałem, odliczało sobie grzecznie w dół. 
Z ciekawości ustawiłem na phonie inne konto, na które dużo wcześniej miałem pozwolenie (i jest nadal aktualne),
na którym jednego phona  robiłem, no i tak samo wywaliło 72h.....
No to wróciłem z ustawieniami na poprzednie konto, gdzie juz sporo godzinek uciekło i.....
odlicza znowu od 72h ! 
To tak dla przestrogi ;-)

To chyba logiczne prawda? 72 godziny to czas od powiązania konta z telefonem. Zmieniasz konto na inne to tamto nie jest powiązane. Jasne jak słońce.
witam
kupiłem 3 sztuki  RN4X
założyłem 3 konta i dostałem na nie pozwolenie po 8h.
ale mam takie pytanie 
czy mogę na jednym koncie odblokować np 10 czy 20 telefonów?
czy jeden telefon jedno konto?
nawet po polsku jest
 

Możesz i sto telefonów. Ale jeden na miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2017 o 12:27, kamillm napisał:

Jak przekierowalo Cie do storny pobierania unlocka to masz zgode przyznana.

6-tka przyszła :)

Śliczna ceramiczna :)

Zgoda na koncie jest jeszcze po 5-tce.

Ale 72h nie ominęło. Trzeba czekać :/

Czy na ten soft po odblokowaniu i wgraniu TWRP mogę od razu wgrać MIUI Polska? Czy będzie wymagany dodatkowo flash na China?

 

 

Screenshot_2017-07-13-08-08-14-289_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja, że w ustawieniach programistycznych nie mam opcji odblokowanie OEM czy Mi unlock status ? Zawsze jest ta opcja w poradnikach pod suwakiem opcje programistyczne jednak u mnie tego nie ma. Pod tą opcją jest Bezpośredni dostęp. Jakieś wsparcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2017 o 07:24, Acid napisał:


To chyba logiczne prawda? 72 godziny to czas od powiązania konta z telefonem. Zmieniasz konto na inne to tamto nie jest powiązane. Jasne jak słońce.
Możesz i sto telefonów. Ale jeden na miesiąc.

to w jaki sposób odblokowują na allego w 24 godziny jak powiązanie trwa 72H.

na miuipolska.pl tez taka oferta jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie czekania 72 godziny. Między czasie zauważyłem że jest opcja wyłączenia i wyłączenia blokady OEM w programistycznych. Co daje ta opcja? Mam ją włączyć żeby wgrać miui eu/pl?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2017 o 08:12, Spili napisał:

6-tka przyszła :)

Śliczna ceramiczna :)

Zgoda na koncie jest jeszcze po 5-tce.

Ale 72h nie ominęło. Trzeba czekać :/

Czy na ten soft po odblokowaniu i wgraniu TWRP mogę od razu wgrać MIUI Polska? Czy będzie wymagany dodatkowo flash na China?

 

 

Screenshot_2017-07-13-08-08-14-289_com.android.settings.png

72h minęły i... mam problem.

Bootloader odblokowany bez problemu.

adb fastboot device - ok - widzi telefon

TWRP się wgrywa (próbowałem i tego z tabelki z wątku o romach i również wersji twrp-3.1.1-1-sagit.img

A nie mogę wejść w twrp POWER +vol

Tylko to mi się otwiera:

 

IMG_20170715_115748.jpg

Edytowane przez Spili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spili napisał:

TWRP się wgrywa (próbowałem i tego z tabelki z wątku o romach i również wersji twrp-3.1.1-1-sagit.img

To się nie wgrywa, ciągle masz stockowe. Robiłeś reboot to recovery po wgraniu i pierwszym odpaleniu? Czy jeszcze nie widziałeś twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

To się nie wgrywa, ciągle masz stockowe. Robiłeś reboot to recovery po wgraniu i pierwszym odpaleniu? Czy jeszcze nie widziałeś twrp?

W adb mam że twrp poszło ok.

A nie mogę w niego wejść.

Ani z power +vol ani z menu telefonu.

Cały czas mi tylko ten ekran pokazuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zamówiłem Mi5s, i czekam na przesyłkę. Zastanawiam się jednak, czy zgodna na odblokowanie bootloader'a ma jakiś "czas ważności"? Już tłumaczę dlaczego pytam. Pomyślałem, że skoro na tą zgodę trzeba czekać (z opisów na forum od paru godzin do kilku dni) czy nie założyć sobie konta xiaomi i już poprosić o zgodne na odblokowanie, a jak przyjdzie już telefon będzie gotowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Forplay napisał:

Cześć,

zamówiłem Mi5s, i czekam na przesyłkę. Zastanawiam się jednak, czy zgodna na odblokowanie bootloader'a ma jakiś "czas ważności"? Już tłumaczę dlaczego pytam. Pomyślałem, że skoro na tą zgodę trzeba czekać (z opisów na forum od paru godzin do kilku dni) czy nie założyć sobie konta xiaomi i już poprosić o zgodne na odblokowanie, a jak przyjdzie już telefon będzie gotowa :)

Jeśli masz już jakiekolwiek konto Xaiomi ze zgodą na odblokowanie boatloadera to masz już zgodę praktycznie na zawsze. Jedyne ograniczenie jest takie, że możesz odblokować bodajże 1 urządzenie miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Po wykonaniu instrukcji z pierwszego postu, nie otrzymałem SMS-a z kodem weryfikacyjnym. W związku z tym mam pytanie, czy mogę wykonać wszystko jeszcze raz, czy nie zamykać strony na której wpisuje się kod i czekać na SMS-a do skutku?

Pozdrawiam Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośbę na odblokowanie otrzymałem.Mineło 72 godziny ,dalej nic nie oblokowywałem . Unlocka nie używałem . Wchodząc w ustawienia programistyczne w stanie odblokowania miui jest status urządzenie odblokowane. Czy to znaczy ,że proces odblokowania można pominąć .Jestem jeszcze na global stable 8.5. 4.0

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=37339]Cesaroq[/mention], a w jakim celu chcesz usuwać? Jak odeślesz na gwarancję to i tak będzie widać, że odblokowałeś, bo to w innym miejscu można sprawdzić. U mnie najpierw był czerwony napis, później biały, a teraz po aktualizacji softu do 7.7.13 zniknął. I nie wiem od czego to zależy.

Ja też mam 7.7.13 i jest biały. W razie zguby telefonu nawet jak będę miał go zabezpieczony kodem "nowy właściciel" od razu się pokapuje że jest odblokowany zrobi wipe i już telefon stracony. A propos można ustawić hasło do twrp i trybu flashboot?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Prośbę na odblokowanie otrzymałem.Mineło 72 godziny ,dalej nic nie oblokowywałem . Unlocka nie używałem . Wchodząc w ustawienia programistyczne w stanie odblokowania miui jest status urządzenie odblokowane. Czy to znaczy ,że proces odblokowania można pominąć .Jestem jeszcze na global stable 8.5. 4.0

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka



Nie, musisz użyć unlocka w trybie flastool nie da się inaczej.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...