Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Lipa wchodze w fastboot w telefonie potem kabel usb mikro do kompa klikam unlock now i znowu to samo zrobiłem fotki krok po kroku.

IMG_20170608_214129.jpg

IMG_20170608_214152.jpg

I co mam teraz zrobić :-(

 

your device isnt supported by mi unlock ---- (Urządzenie nie jest obsługiwane przez odblokowanie mi)   co to znaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam do Was pytanko, otóż złożyłem wczoraj prośbę o odblokowanie do Xiaomi i formularz nie akceptował mojego nazwiska, nie miałem innej możliwości więc podałem tylko pełne imię, czy może to mieć wpływ na ich odpowiedź?

 

PS. Pierwszy raz mam telefon tej firmy i tutaj na forum też jestem nowy dlatego pytam, proszę więc o wyrozumiałość.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mi_user223 napisał:

Witam.

 

Mam do Was pytanko, otóż złożyłem wczoraj prośbę o odblokowanie do Xiaomi i formularz nie akceptował mojego nazwiska, nie miałem innej możliwości więc podałem tylko pełne imię, czy może to mieć wpływ na ich odpowiedź?

 

PS. Pierwszy raz mam telefon tej firmy i tutaj na forum też jestem nowy dlatego pytam, proszę więc o wyrozumiałość.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

U mnie starczyło imię i po chwili miałem pozwolenie. Ściągaj MiUnlock'a i odblokuj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem tutaj nowy, ale co nieco poczytałem na forum :D Jednakże wolę się upewnić - szkoda żebym popsuł telefon. Stosuję się do poradnika YT lecz mam problem z komendą "adb reboot edl" a mianowicie telefon tylko się restartuje zamiast wyłączyć - w poradniku tekstowym nie ma o tym słowa, więc jeśli dobrze rozumiem mogę pominąć ten krok, następnie przejść do odblokowania MiFlashem i dalej TWRP i wgrywanie miui polska? Tym bardziej że niby mam wgraną ostatnią stabilną wersję globalną systemu (a te jakieś straszenie deep-flashem coś mi się nie uśmiecha). Proszę żeby ktoś potwierdził czy dobrze rozumiem :D 

Screenshot_2017-06-13-10-18-28-709_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, obek-86 napisał:

Jak sprawdzić czy może mam odblokowany bootlader?

Siemka,

Wiersz poleceń jako admin, telefon w tryb fastboot i komenda : fastboot oem device-info i tam będzie Device unlocked: true lub Device unlocked: false.

true = odblokowany

false = zablokowany 

 

Pozdrawiam i w razie dalszych pytań pisz chętnie odpowiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj połączyłem konto w opcjach programistycznych, zgodę na odblokowanie dostałem sms po kilku godzinach jednakże przy próbie odblokowania wyskakuje taki błąd

binding-time.png

Telefon jaki posiadam to MI6 więc nie mogę uruchomić starszej wersji miunlock. Dodam, że telefon odpalam z fastboot. Czyżby po połączeniu konta z telefonem w opcjach programistycznych należy czekać 72h aby odblokować bootloadera?

Edytowane przez wandyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. To jest wszystko tak pomieszane jak lato z radiem.

 

Sprawdzałem przez PC komendami co z bootloaderem. 

Device tampered: true.

Device unlocked: false. 

 

Mimo to w ustawieniach programistycznych mam coś takiego jak, zdjęcie blokady OEM.

O7ryrxDyvyRzRK596EaCMIwlozVGRVaMeBxvxkte

LpyV-SnZbYyAQalSh7qUto1IwQiAQMf7NbgymVlV

Próbuje złożyć prośbę o odblokowanie, ale formularz nie przyjmuje mojego imienia i nazwiska. 

Nawet nie wiem, czy konieczne jest złożenie prośby może telefon jest odblokowany :/

 

Telefon kupiłem w Proline, Redmi Note 4 ze snapem. Wersja. 

vkA7FDx2w2kRl_gVSJGaF7PO3DHwpaSHGSTI6sRJ

 

Co robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać poradniki. Kupiłeś telefon to masz zablokowany bootloader. Przecież taki musi być fabrycznie. A odblokowanie bootloadera jest osobiste. Czyli wystarczy logicznie pomyśleć a wiele rzeczy się w ten sposób wyjaśnia samo. Co do formularza to po co dajesz imię i nazwisko. Po co to komu. Pisz tam nazwę jaka przejdzie czyli bez spacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej aktualizacji OTA, mam uwalony Redmi Note 4 na Snapie, tj wyświetla tylko logo MI i wisi.

Chciałem wgrać ROM przez MiFlash ale do tego trzeba mieć odblokowany bootloader.

Czytam poradnik z pierwszego posta i tam jest podkreślone coś takiego:

Quote

2. W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM.

Czego zrobić w tym stanie telefonu nie mogę.

Pytanie czy mogę odblokować bez wykonania powyższego punktu, lub czy jest jeszcze jakiś inny sposób w takim przypadku?

Nie działa też tryb recovery. Do EDL trzeba sobie zrobić kabelek, a dziś święto :) 

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kabelek nic nie da. Edl jest zablokowany. Już lepiej po prostu testpoints zrobić. Są one dostępne bez uszkadzania plomb gwarancji i działają w mido bez problemu. Są dwa pady testpoints koło gniazda LCD.

Tylko upewnij się czy masz Note 4X na Snapdragonie czy 4X na Mediateku bo w tym drugim faktycznie nie wchodzi recovery. W mido powinno wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem konto Xiaomi, była synchronizacja z ich chmurą.

Jeżeli chodzi o poradnik z pierwszego posta to mam tylko wątpliwość do tego:

Quote

2. W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM.

 Jak to przeskoczyć? Lub czy to jest na pewno potrzebne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, kamillm said:

Czemu chcesz to przeskakiwać? Jeśli masz taka opcję to jak najbardziej trzeba ją zaznaczyć.

19 hours ago, tryhp3 said:

Po wczorajszej aktualizacji OTA, mam uwalony Redmi Note 4 na Snapie, tj wyświetla tylko logo MI i wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, kamillm said:

@tryhp3 no to miflash softem w EDL jesli masz zablokowany bootlader

20 hours ago, Acid said:

Przecież kabelek nic nie da. Edl jest zablokowany. Już lepiej po prostu testpoints zrobić. Są one dostępne bez uszkadzania plomb gwarancji i działają w mido bez problemu. Są dwa pady testpoints koło gniazda LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy jest jakieś narzędzie które sprawdza czy EDL jest rzeczywiście zablokowany?

Czytam, że trzeba przerobić kabel pod EDL, jeżeli EDL jest zablokowany. Mając taki kabel przechodzi z trybu Fastboot do EDL. Więc chyba w moim przypadku jest to możliwe.

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do znawcow: Probuje zalozyc siostrze konto xiaomi. Najpierw na maila, ale trzy dni probuje i nic - nie dochodzi za nic mail weryfikujacy. W koncu zalozylem na nr telefonu. Niestety teraz walcze by security bylo na 100% i znow klops bo podaje maila i dalej nie przychodzi weryfikujacy. Ani w spamie ani nigdzie. Ktos wie jak mozna to rozwiazac? Dodam, ze siostra ma maila tylko na wp. Sam tez tam mam i nie bylo problemu u mnie jak zakladalem kilka lat temu.

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...