Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1/29/2016 o 13:08, Zenderable napisał:

1. Musimy na naszym koncie Xiaomi mieć dodany poprawny numer telefonu, e-mail i wpisany w lokalizacji nasz kraj (Poland). Warto jednak mieć security check-up na 100 punktów ze względu bezpieczeństwa, upewniamy się, że tak jest:

0.jpg

Czy to jest warunek konieczny te 100 punktów? Założyłem żonie konto ale ma 75 punktów. Nie mogę ustanowić Recovery email. Po kliknięciu Add prosi o nr telefonu i przychodzi kod. Potem chce żeby podać email, lecz na email, który podaję kod nie przychodzi. Próbowałem dwóch adresów. Od tygodnia na żadnym nie pojawił się żaden mail od xiaomi. Co z tym fantem zrobić? Nie wiem czy składać prośbę o odblokowanie, zeby w razie czego nie zablokowali mnie na 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adasko2910 Kupywałeś od prywatnej osoby ? Jesli tak to akurat może on wcześniej wgrał,a jeśli nie to masz SyfMIUI.Najlepiej jakbyś wrzucił screena o systemie jaki masz. Odblokowujemy BL własnie po to aby zainstalowac xiaomi.eu/MIUIPolska, ponieważ nie jest to oficjalny ROM od chinczyków.

@zgred83 Patrzyłeś w Spamie czy nie ma emaila ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zgred83 napisał:

Czy to jest warunek konieczny te 100 punktów? Założyłem żonie konto ale ma 75 punktów. Nie mogę ustanowić Recovery email. Po kliknięciu Add prosi o nr telefonu i przychodzi kod. Potem chce żeby podać email, lecz na email, który podaję kod nie przychodzi. Próbowałem dwóch adresów. Od tygodnia na żadnym nie pojawił się żaden mail od xiaomi. Co z tym fantem zrobić? Nie wiem czy składać prośbę o odblokowanie, zeby w razie czego nie zablokowali mnie na 30 dni.

Z wypowiedzi niektórych użytkowników forum wynika ,że nie trzeba mieć 100 punktów i tak otrzymali zgodę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lockerek napisał:

@adasko2910 Kupywałeś od prywatnej osoby ? Jesli tak to akurat może on wcześniej wgrał,a jeśli nie to masz SyfMIUI.Najlepiej jakbyś wrzucił screena o systemie jaki masz. Odblokowujemy BL własnie po to aby zainstalowac xiaomi.eu/MIUIPolska, ponieważ nie jest to oficjalny ROM od chinczyków.

Wczoraj pobrałem paczkę z miui polska w wersji 7.4.14 a miałem wcześniej napisane xiaomi.eu 7.3.9 wrzuciłem do telefonu w zakładce aktualizacje wybrałem zaktualizuj z zip wybrałem tamten plik i się zaktualizował więc chyba jest ok? Kupowałem od firmy z Polski. Google Play działa normalnie i nie ma jakiś chińskich aplikacji.

Screenshot_2017-04-20-15-01-30-702_com.android.settings.png

Edytowane przez adasko2910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/19/2017 o 17:05, mati216PL napisał:

Mam taki problem :/ Proszę o szybką pomoc. Mam pozwolenie na odblokowanie bootloadera, w opcjach nie mam takiego czegoś jak Mi unlock states. Wersja systemu MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.4.0 (MBFMIDG)

ZB0AcWV.jpg

dokładnie to samo miałem z Mi Max dzisiaj, jak go uruchomiłem po kupieniu. Miałem wersję softu 8.0.3.0. Po update do 8.1.9.0 i opcja się pojawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adasko2910 napisał:

Wczoraj pobrałem paczkę z miui polska w wersji 7.4.14 a miałem wcześniej napisane xiaomi.eu 7.3.9 wrzuciłem do telefonu w zakładce aktualizacje wybrałem zaktualizuj z zip wybrałem tamten plik i się zaktualizował więc chyba jest ok? Kupowałem od firmy z Polski. Google Play działa normalnie i nie ma jakiś chińskich aplikacji.

Screenshot_2017-04-20-15-01-30-702_com.android.settings.png

Wporządku jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lockerek napisał:

Wporządku jest

No to fajnie tylko ciekawi mnie to bo mówicie że bez odblokowania bootloadera nie da się wgrać xiaomi.eu a ja po wpisaniu któregoś kodu mam napisane "Secureboot on" czyli obstawiam że bootloader jest to jak oni wgrali ten xiaomi.eu/miuipolska? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi wytłumaczy co źle robię? zainstalowałem wszystko co trzeba telefon widzi, po kliknięciu w miflash -> flash po kilku sekundach wyskakuje error:(dodam że telefon leży nieruchomo a jak wyskakuje error słyszalny jest dźwięk jakby został odłączony

blad.png

Edytowane przez KraViec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KraViec napisał:

ktoś mi wytłumaczy co źle robię? zainstalowałem wszystko co trzeba telefon widzi, po kliknięciu w miflash -> flash po kilku sekundach wyskakuje error:(dodam że telefon leży nieruchomo a jak wyskakuje error słyszalny jest dźwięk jakby został odłączony

blad.png

Ściągnij miflasha z 2015r np.20151028.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem dostać pozwolenie na odblokowanie bootloadera więc wypełniłem formularz na odpowiedniej stronie MIUI, ale po wpisaniu imienia i nazwiska wyskoczył mi taki komunikat (Please input correct name) i moja prośba nie została wysłana. Proszę o pomoc bo taki komunikat mam za każdym razem jak wypełniam prośbę i jeszcze czy moja wersja Miui jest w porządku czy jest to syf MIUI. moja wersja to: MIUI Global 8.1 Stabilna 8.1.9.0(MBDMIDI). Chciałbym zainstalować MIUI Polska. Która wersja jest lepsza, stabilna czy rozwojowa? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dexterek napisał:

takie coś mi wyskakuje podczas proby odblokowania bootloadera

Daj sobie spokój z grzebaniem w telefonie. Jeśli nie jesteś w stanie przeczytać w aplikacji, że urządzenie jest odblokowane i nie ma potrzeby jego odblokowywania, to narobisz więcej szkody niż pożytku i za chwilę będziesz płakał nad zepsutym telefonem...

11 minut temu, miro19 napisał:

Witam

Chciałem dostać pozwolenie na odblokowanie bootloadera więc wypełniłem formularz na odpowiedniej stronie MIUI, ale po wpisaniu imienia i nazwiska wyskoczył mi taki komunikat (Please input correct name) i moja prośba nie została wysłana. Proszę o pomoc bo taki komunikat mam za każdym razem jak wypełniam prośbę i jeszcze czy moja wersja Miui jest w porządku czy jest to syf MIUI. moja wersja to: MIUI Global 8.1 Stabilna 8.1.9.0(MBDMIDI). Chciałbym zainstalować MIUI Polska. Która wersja jest lepsza, stabilna czy rozwojowa? Dziękuję za pomoc.

Wpisujesz nazwę (imię i nazwisko) identyczne z tym, co jest wpisane w koncie Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
1 godzinę temu, mrosi napisał:
1 godzinę temu, miro19 napisał:

Witam

Chciałem dostać pozwolenie na odblokowanie bootloadera więc wypełniłem formularz na odpowiedniej stronie MIUI, ale po wpisaniu imienia i nazwiska wyskoczył mi taki komunikat (Please input correct name) i moja prośba nie została wysłana. Proszę o pomoc bo taki komunikat mam za każdym razem jak wypełniam prośbę i jeszcze czy moja wersja Miui jest w porządku czy jest to syf MIUI. moja wersja to: MIUI Global 8.1 Stabilna 8.1.9.0(MBDMIDI). Chciałbym zainstalować MIUI Polska. Która wersja jest lepsza, stabilna czy rozwojowa? Dziękuję za pomoc.

Wpisujesz nazwę (imię i nazwisko) identyczne z tym, co jest wpisane w koncie Xiaomi?

Nie podawałem tam imienia i nazwiska. Przy rejestracji chcieli tylko email i hasło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu Xiaomi Pro (niestety na Technosie będzie dopiero w następnym tygodniu) i chciałem już sobie stworzyć konto i załatwić ten kod do BLa.

Niestety gdy wpisuje swój numer telefonu, pokazuje mi, że ten telefon jest przypisany do konta.

Również niestety, że takiego konta nigdy nie posiadałem, nie posiadałem również nigdy nic od Xiaomi, widocznie ktoś sobie bangla na moim numerze.

W odzyskiwaniu trzeba podawać informacje kiedy używałem telefonu itp. ale jak mam podać jak nigdy takiego tel nie miałem :D

W związku z tym pytanie, 

-Jak odzyskać numer telefonu?

-Czy mogę założyć konto na inny numer na chwilę obecną czy musi być taki sam jak ten z którego korzystam na codzień i będzie używany na urządzeniu Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Powiedzcie mi gdzie znajde w Mi4C pkt 2

" 2. W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM. "

mam zgode już tydzień walcze.

Jeszcze jedno gdy chce wrzucić soft develop ( może z tego softu odblokuje )  z poziomu aktualizacji wskazuje zainstaluj z pliku zip dostaje komunikat " zainstaluj explorer plików"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, miro19 napisał:

Czy pozwolenie na odblokowanie bootloadera ma jakiś termin ważności, jeśli tak to jak długo po otrzymaniu pozwolenia można odblokować bootloader?

Pozwolenie dostałem w kwietniu 2016, skorzystałem z niego we wrześniu 2016, ostatnio z miesiąc temu jak sprawdzałem nadal było ważne... ograniczenie jest takie, że nowy/inny telefon możesz odblokować co 30 dni a ten który już odblokowałeś wielokrotnie bez ograniczeń. Z drugiej strony czytałem, że niektórym cofali pozwolenia. Także chyba najprościej będzie jak sprawdzisz, czy możesz odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...