Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby ktos mial error 10008 z api, przy dodawaniu konta w ustawieniach telefonu -> mi unlock status to wlasnie sprawdzilem jedno rozwiazanie. dzis flashowalem na redmi 4x ostatni china dev i przy probie dodania konta do unlock wlasnie taki blad mi sie pojawial. na forum miui jest sporo osob, ktore go mialo, zwykle radzono poczekac pare dni, ale byli i tacy co czekali po 2 tygodnie bez zmian. przy tym bledzie miunlock na pc nie chce odblokowac fona, rzuca bledem, ze konta sie roznia. dzis ktos wrzucil info, ze na ten blad pomaga zainstalowanie apki vpn (fly vpn) i duzo osob napisalo, ze to dziala. poniewaz nie bardzo wierze, w takie sztuczki z vpn bezposrednio przed istalacja fly vpn sprawdzilem raz jeszcze - error 10008 na fonie. instalacja apki, wybranie serwera shanghai 2 i brak bledu przy dodawaniu konta w mi unlock status na fonie. no to fastboot, podpiecie pod pc, mi unlock na pc i zero problemow, bootloader odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rezmus napisał:

gdyby ktos mial error 10008 z api, przy dodawaniu konta w ustawieniach telefonu -> mi unlock status to wlasnie sprawdzilem jedno rozwiazanie. dzis flashowalem na redmi 4x ostatni china dev i przy probie dodania konta do unlock wlasnie taki blad mi sie pojawial. na forum miui jest sporo osob, ktore go mialo, zwykle radzono poczekac pare dni, ale byli i tacy co czekali po 2 tygodnie bez zmian. przy tym bledzie miunlock na pc nie chce odblokowac fona, rzuca bledem, ze konta sie roznia. dzis ktos wrzucil info, ze na ten blad pomaga zainstalowanie apki vpn (fly vpn) i duzo osob napisalo, ze to dziala. poniewaz nie bardzo wierze, w takie sztuczki z vpn bezposrednio przed istalacja fly vpn sprawdzilem raz jeszcze - error 10008 na fonie. instalacja apki, wybranie serwera shanghai 2 i brak bledu przy dodawaniu konta w mi unlock status na fonie. no to fastboot, podpiecie pod pc, mi unlock na pc i zero problemow, bootloader odblokowany.

Potwierdzam, też o tym czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rezmus napisał:

gdyby ktos mial error 10008 z api, przy dodawaniu konta w ustawieniach telefonu -> mi unlock status to wlasnie sprawdzilem jedno rozwiazanie. dzis flashowalem na redmi 4x ostatni china dev i przy probie dodania konta do unlock wlasnie taki blad mi sie pojawial. na forum miui jest sporo osob, ktore go mialo, zwykle radzono poczekac pare dni, ale byli i tacy co czekali po 2 tygodnie bez zmian. przy tym bledzie miunlock na pc nie chce odblokowac fona, rzuca bledem, ze konta sie roznia. dzis ktos wrzucil info, ze na ten blad pomaga zainstalowanie apki vpn (fly vpn) i duzo osob napisalo, ze to dziala. poniewaz nie bardzo wierze, w takie sztuczki z vpn bezposrednio przed istalacja fly vpn sprawdzilem raz jeszcze - error 10008 na fonie. instalacja apki, wybranie serwera shanghai 2 i brak bledu przy dodawaniu konta w mi unlock status na fonie. no to fastboot, podpiecie pod pc, mi unlock na pc i zero problemow, bootloader odblokowany.

Mi wyskakuje cały czas chmurka z "Connect to the network and try again" niezależnie od tego czy jestem na pakiecie czy wifi czy ustawię VPN shanghai 2. Zgody sms nie dostałem na odblokowanie mojego Xiaomi Mi5, ale na stronie mogę już normalnie pobrać narzędzie do odblokowania bootloadera, więc wnioskuję że zgoda jest. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

kiedys vpn to rzeczywiscie bylo moim zdaniem bez sensu, ale teraz gdy dodaje sie konto przez mi unlock status w opcjach dev telefonu i dostaje blad 10008 (jak na screenie) to vpn china rzeczywiscie pomaga sie go pozbyc. sprawdzilem minute przed ustawieniem vpn i mialem 10008, po ustawieniu poszlo. co nie znaczy, ze ludzie majacy problem z miunlock na pc (sterowniki, itp) odblokuja dalej bez problemu. na pewno pomaga to pozbyc sie 10008 przy dodawaniu konta w mi unlock status na fonie, a bez tego miunlock na pc stawal mi na 50%, brak 10008 i poszlo od razu.

temat z wczoraj na miui.com dotyczacy rozwiazania wlasnie bledu 10008 api

http://en.miui.com/thread-563522-1-1.html

miunlock10008.png

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z przejście pkt.4 czyli wpisaniem kodu weryfikacyjnego na stronie - otóż nie dostaję żadnego SMSa :/

Ten sam problem miałem przy koncie xiaomi, ale zmiana na język chiński pomogła. Tutaj w formularzu odblokowania nie ma innego języka niż angielski...

 

EDIT: OK, to był jakiś tymczasowy problem, udało się teraz za którymś razem :)

Edytowane przez rufik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz odblokowany BT i jestem w poradniku wgrywania recovery i na serwerze jest chyba 5 plików z twrp dla mi5. Pytanie które wybrać? Jestem na androidzie 6 wersji global i skąd wziąć ostatnią wersję miuipolska android 6? Wybaczcie te nieogarnięcie, ale przez dobre 3 miesiące byłem związany z innymi telefonami niż Xiaomi

Edit: 

Jest "TWRP_gemini_6.5.7+.zip" wnioskuje że to będzie odpowiednie do ostatniego romu miuipolska na Androidzie 6.0. Rom który znalazłem jako ostatni dla Androida 6 to xiaomi.eu_multi_MI5_6.9.8_v8-6.0.zip. Czy wszystko się zgadza? Można wróćić z androida 7 na androida 6?

Edytowane przez patrynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam problem zatrzymuje odblokowanie na 50%. Dwie informacje, albo, że telefon nie jest podłączony, albo, że konto z telefonu jest inne niż w tej aplikacji do odblokowania ,a jest takie samo. Testowałem na dwóch kompach. ADB jest. Mam wersję 7 miui polska ostania chciałem wgrać globalny nowszy rom.  Na forum globalnym widzę, że to stały problem. ZAuważyłem też brak w opcjach programisty tej opcji " odblokowania oem" nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale nie wgram nic za pomocą opcji z tego poradnika. Najpierw przez miflash chiński ostatni, a potem zobaczymy. Mam syf nie rom w telefonie i stąd problemy. Dokładnie to będę musiał skorzystać jeszcze z czegoś innego bo mam Mtk , ale już to robiłem pod Lenovo to wiem o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomóżcie jeśli potraficie.

 

Pacjent Mi4, sprawdzany na globalu stable, dev i stable china. Wszędzie stoi na 50% i "Couldn't verify device". Zalogowany na koncie Xiaomi, wyszukałem telefon przez lokalizowanie telefonu. Przeczytałem, że trzeba czekać. No to czekam już od 13 marca. Sprawdzałem dzisiaj. Ciągle to samo. Jest jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie ma o tym wzmianki w tutorialu, więc domyślam się, że dodali coś nowego. Mianowicie w trakcie unlocka wyskakuje błąd: "binding time is too short, less than 72 h". Nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat, znów domyślając się - chodzi o czas jaki minął od przypięcia telefonu do konta Xiaomi. Moja sytuacja wygląda tak, że telefon sparowany z kontem mam ponad 72h, ale to przypięcie, które jest w opcjach developerskich, wybrałem dopiero dzisiaj (przeszło pomyślnie). Póki co nie mogę odblokować bootloadera. Dam znać, co będzie za te trzy dni i jeśli się uda, to pewnie warto to dodać do poradnika.

Załączam screen z Mi Unlock Toola

binding-time.png

PS Soft 8.2.1.0 MAGMIDL

 

EDIT2: To najwyraźniej nowe zabezpieczenie w wersji 2.2.406.5, korzystając ze starszej wersji udało mi się odblokować bootloader. Starszą wersję pobrać można np. stąd: http://en.miui.com/thread-204866-1-1.html

Edytowane przez pewu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2017 o 14:42, rufik napisał:

Panowie, mam problem z przejście pkt.4 czyli wpisaniem kodu weryfikacyjnego na stronie - otóż nie dostaję żadnego SMSa :/

Ten sam problem miałem przy koncie xiaomi, ale zmiana na język chiński pomogła. Tutaj w formularzu odblokowania nie ma innego języka niż angielski...

 

EDIT: OK, to był jakiś tymczasowy problem, udało się teraz za którymś razem :)

Ja mam podobny problem. Wpisując imię i nazwisko wyskakuje komunikat "Please input correct name", jeśli podam samo imię to przechodzi dalej, ale żadnego SMSa nie dostaję. Próbowałem wczoraj, próbuję dziś i nagle komunikat "Osiągnięto limit SMS".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 20:53, rufik napisał:

@Piotr_ Usunąłem spację między imieniem i nazwiskiem i poszło. Natomiast ta kwestia SMSa to jakieś przejściowe problemy. Mi się udało dopiero wieczorem. Musisz zapewne poczekać, aż ten limit SMS minie (doba?) i próbować ze 3x dziennie o różnych porach.

Limit szybko zniknął. Próbowałem kilka razy, o różnych porach, okazało się, że ogólnie miałem problem z dostawaniem SMSów, restart telefonu pomógł.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...