Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

@edsonpl plik twrp w katalogu gdzie masz adb.exe i fastboot.exe. Uruchamiasz z tej lokalizacji cmd i klepiesz komendy:

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery twrp-3.1.0-0-libraN.img

fastboot boot twrp-3.1.0-0-libraN.img

Dodałem N do nazwy twrp żeby się nie myliło z tym starym pod 5.1 ;) twrp-3.1.0-0-libraN.img

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, slimdick napisał:

@edsonpl plik twrp w katalogu gdzie masz adb.exe i fastboot.exe. Uruchamiasz z tej lokalizacji cmd i klepiesz komendy:


adb reboot bootloader

fastboot flash recovery twrp-3.1.0-0-libraN.img

fastboot boot twrp-3.1.0-0-libraN.img

Dodałem N do nazwy twrp żeby się nie myliło z tym starym pod 5.1 ;) twrp-3.1.0-0-libraN.img

zrobiłem wszystko jak powyżej i wyskoczył mi "Projekt team win recovery" i różne opcje do wyboru, tj Instaluj, wyczyść, kopia, przywróć, zamontuj itd...

co z tym dalej zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edsonpl myślałem że już masz xiaomi.eu zainstalowane i to robiłeś :) Plik z update kopiujesz na telefon i klikasz na install, wskazujesz ten plik w prawo przesuwasz suwaczek. Po całej operacji masz reboot system i gotowe.

xiaomi.eu_multi_MI4c_7.3.23_v8-7.0.zip

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowało się, i przy restarcie pyta czy instalować: "Prompt to install twrp app if not installed" oraz "install as a system app". Instalować czy nie?

 

decyzja zapadła, że nie instaluje :) mam nadzieję, że dobrze zrobiłem :P

wszystko zakończyło się sukcesem :)

dziękuję jeszcze raz i nie zabieram już czasu.

Edytowane przez edsonpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edsonpl ten komunikat to jest od aplikacji twrp którą też można pobrać z marketu. W niej Ci pokazuje aktualną wersje dla danego urządzenia, ale w przypadku MI4C jest bezużyteczna bo ci pobierze wersję pod stary bootloader z 5.1, jeszcze nie zauważyli że ten model ma 7.0 :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie. uzyskałem kiedyś zgodę na odblokowanie bootloadera. wszystko poszło dobrze, wgrałem miui polska ale zachciało mi się sprawdzić ROM Global. Ucegliłem telefon, wszystko się pousuwało ale jakoś udało mi się to naprawić i wszystko działało na ROMIE Global. gdzieś wyczytałem, że po ucegleniu itd ponownie zablokował mi się bootloader. Czy teraz chcąc wgrać od nowa MIUI Polska muszę od nowa prosić o zgodę na odblokowanie czy zgoda dalej aktualna i po wgraniu ROmu dev mogę odblować bootloaer normalnie? dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sloniu napisał:

Czy teraz chcąc wgrać od nowa MIUI Polska muszę od nowa prosić o zgodę na odblokowanie czy zgoda dalej aktualna i po wgraniu ROmu dev mogę odblować bootloaer normalnie? dzięki za pomoc!

 

Zgoda jest na konto, możesz odblokować jeden tel co 30 dni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamillm napisał:

Sklep Play jest (a na nim pewnie Ci najbardziej zależy)i instalujesz co potrzebujesz ;)

Właśnie chodzi by nie było tych wszystkich g.. n typu hangouts, filmy Play, muzyka play, itp itd ;) bo w globalu mam to na stałe i nie mogę skasować o połowy nie używam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jarnusz napisał:

wyskakuje mi error ze konto jest inne niz na telefonie, i nie moge odblokowac bootloadera, a logowalem sie na apce xiaomi z chinskimi znaczkami (chyba ich sklep) i mi home

gdzie mam sie jeszcze zalogowac zeby wszystko bylo ok??

Zapewne masz na pokładzie jakies syfmiui. Wgraj china dev. Zalogowac to się muisz do konta xioami w ustawieniach telefonu.

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dniach dostałam zgodę na odblokowanie Bootloadera. I niestety wyskakuje błąd w MiUnlock "Couldn't veiryf deivce". Nie mogę zalogować się na koncie Mi na telefonie, bo nie jestem w stanie odblokować telefonu (po aktualizacji zmienił się lub zapomniałam wzór odblokowania). Do konta Mi też nigdy nie połączyłam telefonu, więc nie znajduje mi go funkcją Find Device. Jedyne co chcę zrobić to przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Jak to zrobić najprościej? Czy muszę wgrać jakieś oprogramowanie dev i dopiero wtedy próbować odblokować bootloader i potem przejść w tryb recovery? A może pomoże wsadzenie karty sim z numerem tel., na które jest konto Mi (póki co mam tylko standardową sim'kę, nie wiem czy jest sens wymieniać póki nie uruchomie telefonu)? 

Model: Xiaomi Redmi Note 4 prime

Oprogramowanie: MIUI 8.0, Official Global Firmware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a to dziwne. U mnie vol+ i power przechodzi do chińskiego menu serwisowego, a stamtąd mogę wybrać recovery. Jeśli tak to hm... inna kombinacja klawiszy? Wszystkie trzy moźe zatrybią? Bo vol- i power to chyba fastboota załącza.

 

Edition: kolega juź wyjaśnił :)

 

tapnięte z Redmi 4a

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrrowcia

Nie masz Recovery i to nie jest nic dziwnego.

Możesz założyć temat na MIUI Polska i tam ci pomogę albo jak chcesz szybszej pomocy to mogę ci pomóc przez GG,Facebook.

PS. Jak chcesz powiadomić użytkownika o swoim poście to wstaw @ i wpisz bez spacji jego nazwę wybierając go z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tutaj wśród tych ponad 100 stron sposób na wgranie miui polska z zablokowanym edl'em, konto z możliwością odblokowania posiadam, system obecnie jaki posiadam to 8.1.2 global stable

 

taki niby sposób znalazłem na wejście w edl'a ale boje się go wykorzystać szczerze mówiąc ale to jakby lutowanie jest do deepflasha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xede

Ja miałem jakiś czas temu Xiaomi Mi 5 - 3/64 z zainstalowanym Global Stable 8.1.2.0 i odblokowałem na nim bootloader.

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę, bo opcji z dodaniem konta nie robiłem, dam znać wielkie dzięki czy się udało :)

 

super udało się, widzisz tego już w poradnikach nie podali

@majdan12

powiedz jak podbić reputację bo narazie potrafię tylko post polubić :D 

Edytowane przez xede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...