Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.03.2017 o 15:07, piootr napisał:

Dzisiaj pierwsza próba odblokowania i zakończona powodzeniem. SMS z potwierdzeniem zgody przyszedł po paru dniach (ok 4 dni) Próbę odblokowania zdecydowałem się podjąć mając zainstalowany ROM GLOBAL 8.0.3.0. Troszkę się obawiałem, bo czytając forum dość sporo było postów o problemach i zatrzymaniu weryfikacji na poziomie 50% ale jestem zielony w tych sprawach więc postanowiłem zacząć od najprostszych kroków ;) i warto było. U mnie akurat obawy i problemy się nie sprawdziły i po sprawdzeniu ADB/fastboot z poradnika mogę się już cieszyć odblokowanym bootloaderem ;) 

Też mam wersję global 8.0.3.0. Prośbę o zgodę na odblokowania BL wysłałem 2 tygodnie temu. Jestem w gronie osób,
których weryfikacja unlock zatrzymuje się na 50% (niezgodność rachunków).
Nie otrzymałem sms-a potwierdzającego zgodę, stąd wnioskuje, że tej zgodny nie ma i pewnie to jest przyczyną braku zgodności rachunków.
W moim przypadku parametr 'Mi unlock status' nie ma znaczenia, bo w wersji 8.0.3.0 tego parametru po prostu nie ma, tak samo jak 
parametru ze słowem 'OEM' w nazwie, o czym mowa w wielu wypowiedziach. Coś mi się wydaje, że nie pozostaje nic innego jak czekać na łaskę xiaomi na udzielenie zgody na odblokowanie BL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wasniows napisał:

Nie otrzymałem sms-a potwierdzającego zgodę, stąd wnioskuje, że tej zgodny nie ma i pewnie to jest przyczyną braku zgodności rachunków.
 

z tego co inni pisali tutaj i u mnie też tak było jeżeli po zalogowani się na stronie mi i wejściu w zakładkę unlock masz możliwość ściągnięcia narzędzia do odblokowania to znaczy, że zgodę masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem posiadaczem Redmi Note 4x z Global Stable . Niestety nie jestem w stanie go odblokować. Zawiesza się na 50%, tryb edl nie działa gdyż przy próbie wejścia resetuje się telefon. Czy jest jakaś możliwość na odblokowanie telefonu, czy pozostaje czekać? Z góry dzięki za podpowiedzi

Edytowane przez vintage1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2017 o 22:42, err1911 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Niestety czyszczenie ccleanerem nic nie dało. Na innym komputerze i telefonie jest to samo. Zawsze mam komunikat  Please input correct name . niezależnie czy wpiszę login, e-maila czy numer Xiaomi. Z poziomu przeglądarki na konto loguję się bez żadnego problemu. Chyba będę musiał się poddać.

Siemka, ja miałem taką samą informacje. Wpisz same imię które podałeś przy zakładaniu konta xiaomi. Bez nazwiska. U mnie zadziałało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vintage1981 napisał:

Panowie jestem posiadaczem Redmi Note 4x z Global Stable . Niestety nie jestem w stanie go odblokować. Zawiesza się na 50%, tryb edl nie działa gdyż przy próbie wejścia resetuje się telefon. Czy jest jakaś możliwość na odblokowanie telefonu, czy pozostaje czekać? Z góry dzięki za podpowiedzi

Na global też odlokujesz zależy jaka wersja 

Spróbuj sposobu jaki opisałem parę postów wcześniej u mnie to pomogło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakbyście mieli problem z odblokowaniem Redmi Note 4 x u mnie pomógł ten temat https://xiaomifirmware.com/guides-and-tips/guide-unlock-xiaomi-redmi-note-4x/ .

wgranie romu 7.2.16 rozwiązało problem i odblokowanie poszło. Wcześniej na globalu zawieszał się na 50%.

Mam nadzieję że komuś tez ten poradnik pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vintage1981 napisał:

Panowie jakbyście mieli problem z odblokowaniem Redmi Note 4 x u mnie pomógł ten temat https://xiaomifirmware.com/guides-and-tips/guide-unlock-xiaomi-redmi-note-4x/ .

wgranie romu 7.2.16 rozwiązało problem i odblokowanie poszło. Wcześniej na globalu zawieszał się na 50%.

Mam nadzieję że komuś tez ten poradnik pomoże.

Jak masz zablokowany EDL  to nie wygrasz innego romu bo niby jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odblokować sobie telefon, ale mam problem już na samym początku. Tam gdzie trzeba podać swój nr i powód odblokowania, wszystko podaje i przechodzi do następnego kroku gdzie trzeba podać kod sms, który mi prześlą. Nie przychodzi mi żaden sms (wszystko na pewno dobrze wpisane), wiecie co może być przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz mam inny problem . wgralem twrp 3.1.0.0 sciagnalem na pamiec wewnetrzna nasz polski rom jednak przy probie wgrania pojawia sie blad 7. tak samo jak chcialem zmienic na inne recovery niestety nie moge wgrac. Jestem posiadaczem redmi note 4x. Prosiłbym o pomoc  w wyjsciu z owej patowej sytuacji.

Już sam się zastanawiam co zle robię. niby romy się instalują ale po reboocie caly czas wisi na logo mi

 

Edytowane przez vintage1981
dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dotarł do mnei dziś mój nowy Mi 5S od Goldwaya z romem MIUI Global 8.0.3.0 MAGMIDI. Zaraz po zamówieniu telefonu wystąpiłem z prośbą o unlock i dostałem zgodę. Niestety przy próbie odblokowania przy 50% wyrzuca mi komunikat "current account is different from the account info on the device". 

Odblokować próbowałem zgodnie z filimikiem z tutoriala gdzie nie ma możliwości zaznaczenia opcji Odblokowania OEM w ustawieniach programisty.

Próbowałem wymusić EDL - telefon poprostu się restartuje - tak więc instalacja china devolper nie możliwa.

Czy macie jeszcze jakieś pomysły? nie ukrywam że telefon traci sens bez xiaomi.eu :)

Pytanie czy jest to jasno stwierdzone że na tym romie nikomu nie udało się odblokować bootloadera czy to przypadek? Nie do końca rozumiem politykę producenta skoro udostępnia możliwość unlocka to dlaczego na jakiś konkretnych romach to nie działa?

Edytowane przez tazone
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulfel - no właśnie jest kupa czytania a mało merytorycznego dla mnie szukam konkretnego przypadku (konkretny model telefonu z konrketnym oprogramowaniem) i chciałbym dla tego zestawu poznać możliwe ścieżki, bo im więcej czytam tym większy rozpiernicz w głowie i tym bardziej nie wiem jak jeszcze można spróbować. Bawiłem się wieloma telefonami i nigdzie tak pofragmentowanych informacji jak dla tego telefonu nie spotkałem:)

Pytanie czy komukolwiek bez kabla EDL udało się odblokować bootloader na Mi5S z Globalem 8.0.3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tazone napisał:

Pytanie czy komukolwiek bez kabla EDL udało się odblokować bootloader na Mi5S z Globalem 8.0.3 

Na tym romie chyba nikomu. Albo poczekasz na nowszy rom, albo wgrasz chiński rom (fastboot) w edl (kabe deepflashl), albo chińskim MiPcSuite chiński rom (recovery) w trybie recovery. Na chińśkim odblokujesz, a jak nie to będziesz się jeszcze bardziej męczył na chińskim romie.

https://miuipolska.pl/forum/topic/23604-miui-polska-na-mi5s/

https://miuipolska.pl/forum/topic/18426-zbrickowany-telefon/?do=findComment&comment=259396

Tu o chińskim MiPcSuite, co prawda o wipe, ale tam masz też instalację romu z pliku na dysku:

https://miuipolska.pl/forum/topic/23584-problem-po-aktualizacji-nie-działa-recoverydownloadprzywracanie-ustawień/?do=findComment&comment=326618

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak się poddałem poszedł w deep flash i china dev rom - od strzalu bootloader odblokowany. I okazuje się że nei trzeba jakiś cyrków z rozcinaniem kabla :) wystarczy zrobić tak jak tutaj na filmiku 

Przetestowałem u siebie dwa razy bez problemu od strzału telefon wszedł w tryb w którym mogłem przeflashować rom do China Dev.

Obecnie już jestem szcześliwym posiadaczem Xiaomi.eu na swoim Mi5S.

Ostrzegam że możliwe że istnieje jakieś ryzyko że uszkodzisz kabel telefon komputer robiąc w ten sposób lecz znam conajmniej dwie osoby którym się udało ja i gość z filmiku :) A nie trzeba wydawać kasy na serwisy czy kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję pomocy przy odblokowaniu bootloadera w mi4c, po tygodniowej aktualizacji (wersja 7.2.9) został zablokowany bootloader. Próbowałem go odblokować zgodnie z powyższą instrukcją ale niestety w momencie wpisywania komendy ...adb reboot edl telefon nie przełącza się w tryb "download". Restartuje się i ponownie uruchamia.

Proszę o pomoc i informację co robię źle bo podejrzewam, że wina jest po mojej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem szczerze, że nie wiele mi to mówi bo jestem całkowitym laikiem w tej sprawie próbowałem robić zgodnie z filmikiem z pierwszego posta... Dodam, że zgodę na odblokowanie od xiaomi otrzymałem.

Czy po takim odblokowaniu telefon straci wszystkie aplikacjie itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edsonpl filmik nie jest po to żeby pomóc tylko żeby nabijać wyświetlenia na youtube :P 

Masz opisane punk po punkcie co trzeba zrobić żeby oficjalnie odblokować. Cała procedura sprowadza się do podłączenia telefonu w trybie fastboot i uruchomieniu narzędzia miunlock. Jeśli napotkasz jakieś problemy to w tedy zastosuj się do tych porad z opisu.

Odblokowanie nic nie usuwa, daje tylko możliwość instalacji alternatywnego oprogramowania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...