Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, FromWP napisał:

Nie przez aktualizacje, tylko w edl za pomocą kabla, albo mipcsuite chińskie. Albo poczekaj na nowszy stable, lub daj zarobić Acidowi.

Ang mi pcsuite w ogóle nie chce mi się połączyć z telefonem. Zainstaluje jeszcze teraz to chińskie i dam znać za moment 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, saimon napisał:

Ang mi pcsuite w ogóle nie chce mi się połączyć z telefonem. Zainstaluje jeszcze teraz to chińskie i dam znać za moment 

Nie wiem czy wszystko działa, ale z telefonem podłączonym w trybie recovery rom daje się wgrać. Może to ci pomoże, przetłumaczyłem jedną stronę.

https://miuipolska.pl/forum/topic/23420-odzyskanie-blokady-telefonu/?do=findComment&comment=324876

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi go , ale jako najnowszą werjsę oprogramowania pokazuje mi to co już mam. Zrobię "wyczyść dane" potem wgram china dev.

Ciekawe co sie stanie po downgradzie do china dev:P

Niestety downgrade jest niemożliwy :) Wybieram plik do flasha i jedyne opcje to  coś w rodzaju "wybierz ponownie" lub powrót. Najpierw jakiś czerwony monit, w sumie mało to ważne jeśli i tak nie da się tego zrobić :/

 

Edytowane przez saimon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, saimon napisał:

Niestety downgrade jest niemożliwy :) Wybieram plik do flasha i jedyne opcje to  coś w rodzaju "wybierz ponownie" lub powrót.

To pozostaje kabel deep flash, Acid, albo czekanie na nowszy oficjalny rom na którym może da się odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś miał takie info. (załącznik)
-Mam wersje MIUI 6.12.22.
-Dostałem pozwolenie na odblokowanie bootloadera.
-Debugowanie USB włączone.
-Pozwolenie na instalacje OEM (nie mam takiej linijki w opcjach programistycznych).

Chce zainstalować najnowsze MIUI jak dotąd szło gładko ale teraz już się gubię jak z tym najnowszym androidem to trzeba zrobić. 

2017-03-15_135938.png

Edytowane przez sinsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sinsk napisał:

Witam, czy ktoś miał takie info. (załącznik)
-Mam wersje MIUI 6.12.22.
-Dostałem pozwolenie na odblokowanie bootloadera.
-Debugowanie USB włączone.
-Pozwolenie na instalacje OEM (nie mam takiej linijki w opcjach programistycznych).

Chce zainstalować najnowsze MIUI jak dotąd szło gładko ale teraz już się gubię jak z tym najnowszym androidem to trzeba zrobić. 

 

Eeeee. Wgrasz nowszy update i znowu będziesz odblokowywał BL? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, galakty napisał:

Eeeee. Wgrasz nowszy update i znowu będziesz odblokowywał BL? :D 

Jest napisane, że po wgraniu najnowszego room BL zostanie zablokowany. A kupiłem telefon już z wgranym Miui, ale oficjalnie nigdy nie odblokowywalem BL. Teraz chciałem to zrobić przed wgranie najnowszej wersji ale wyskakuje właśnie taki błąd. Pozatym bez tego nie wgram nowegoTWRP. 

Edytowane przez sinsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sinsk napisał:

Jest napisane, że po wgraniu najnowszego room BL zostanie zablokowany. A kupiłem telefon już z wgranym Miui, ale oficjalnie nigdy nie odblokowywalem BL. Teraz chciałem to zrobić przed wgranie najnowszej wersji ale wyskakuje właśnie taki błąd. Pozatym bez tego nie wgram nowegoTWRP. 

Człowieku, przeczytaj jeszcze raz... Odblokujesz teraz, wgrasz nowsze miui (na androidzie 7) i znowu będziesz musiał odblokować... 

Jedziesz według tematu co teraz wkleiłem, robisz wszystko po kolei, potem wgrywasz przez TWRP nowego Andka i odblokowujesz oficjalną metodą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,:-)

Dwa tygodnie temu odblokowałem Redmi Note 3 Pro SE (Kate) Wszystko przebiegło bez najmniejszego problemu. Teraz zakupiłem Mi5s Plus i chciałem go odblokować. Mam problem z wysłaniem formularza z prośbą o odblokowanie. Z poziomu Chroma nie po kliknięciu Unlock Now zamiast formularza do wypełnienia przenosi mnie na stronę gdzie mogę pobrać program Mi Unlok. Z poziomu Edge przenosi mnie na stronę z formularzem ale nie mogę się zalogować na konto i przesłać wniosku mimo wpisania poprawnych danych. Dane są na 100% ok bo z poziomu przeglądarki loguję się nimi bez problemu. Czy może ktoś mi pomóc w wysłaniu tego wniosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niestety czyszczenie ccleanerem nic nie dało. Na innym komputerze i telefonie jest to samo. Zawsze mam komunikat  Please input correct name . niezależnie czy wpiszę login, e-maila czy numer Xiaomi. Z poziomu przeglądarki na konto loguję się bez żadnego problemu. Chyba będę musiał się poddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, err1911 napisał:

Witam,:-)

Dwa tygodnie temu odblokowałem Redmi Note 3 Pro SE (Kate) Wszystko przebiegło bez najmniejszego problemu. Teraz zakupiłem Mi5s Plus i chciałem go odblokować. Mam problem z wysłaniem formularza z prośbą o odblokowanie. Z poziomu Chroma nie po kliknięciu Unlock Now zamiast formularza do wypełnienia przenosi mnie na stronę gdzie mogę pobrać program Mi Unlok. Z poziomu Edge przenosi mnie na stronę z formularzem ale nie mogę się zalogować na konto i przesłać wniosku mimo wpisania poprawnych danych. Dane są na 100% ok bo z poziomu przeglądarki loguję się nimi bez problemu. Czy może ktoś mi pomóc w wysłaniu tego wniosku?

Jeśli przenosi się od razu do pobrania miunlock to oznacza, że zgodę już masz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, err1911 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Niestety czyszczenie ccleanerem nic nie dało. Na innym komputerze i telefonie jest to samo. Zawsze mam komunikat  Please input correct name . niezależnie czy wpiszę login, e-maila czy numer Xiaomi. Z poziomu przeglądarki na konto loguję się bez żadnego problemu. Chyba będę musiał się poddać.

Usuń polskie znaki z imienia i nazwiska w informacji konta. Jeśli masz wpisane imię i nazwisko to w formularzu wklep bez spacji. Mi wystarczyło usunąć ł bo miałem uzupełnione tylko imię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, preston2009 napisał:

Usuń polskie znaki z imienia i nazwiska w informacji konta. Jeśli masz wpisane imię i nazwisko to w formularzu wklep bez spacji. Mi wystarczyło usunąć ł bo miałem uzupełnione tylko imię.

W jakim celu wpisywać tam swoje nazwisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moją sprawę to przedstawia się następująco.

Saimon, nie mogę mieć zgody bo konto założyłem na chwilę przed próbą złożenia wniosku. I nie mogłem jej dostać automatycznie. Zresztą MiUnlock podczas próby zatrzymywał się na 50% a to świadczy o braku zgody.

Napisałem e-maila do supportu i otrzymałem odpowiedź że mam złożyć wniosek i czekać od 10 do 15 dni.:-D

Preston2009, nie mam żadnych polskich znaków ani w loginie ani w żadnych danych na koncie. Zresztą w imieniu i nazwisku też nie mam "ogonków i kreseczek". A poza tym próbowałem logować się przy pomocy e-maila i numeru konta Xiaomi.

Problem rozwiązałem inaczej. I mam już odblokowany bootloader i zainstalowałem MIUI POLSKA ! :-)

Jak tego dokonałem? W bardzo prosty sposób. I bez kabla do EDL !

Po zakupie miałem wgrany oryginalny (na 100%) global V8.0.4.0.MBGMID, brak dostępnych aktualizacji. Włączyłem Opcje Programistyczne i zaznaczyłem debugowanie USB. Następnie pobrałem najnowszą dostępną wersję dev. Plik z zip'em umieściłem w folderze downloaded_rom który utworzyłem w głównym katalogu pamięci urządzenia. W Aktualizacji wybrałem "trzy kropki" zainstaluj z pliku zip i pokazałem plik zip z romem dev. Aktualizacja do dev przebiegła bez żadnego problemu. Po uruchomieniu na nowym romie ponownie Opcje Programistyczne i debugowanie USB. Tryb flash, MiUnlock i blokada usunięta !!! :-D

Potem już tylko TWRP i MIUI POLSKA zgodnie z opisami na tym forum.

Mam nadzieję że pomogę tym opisem i wiele osób pozbędzie się tak niechcianej blokady bootloadera.

Życzę wielu udanych "operacji".:-)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsza próba odblokowania i zakończona powodzeniem. SMS z potwierdzeniem zgody przyszedł po paru dniach (ok 4 dni) Próbę odblokowania zdecydowałem się podjąć mając zainstalowany ROM GLOBAL 8.0.3.0. Troszkę się obawiałem, bo czytając forum dość sporo było postów o problemach i zatrzymaniu weryfikacji na poziomie 50% ale jestem zielony w tych sprawach więc postanowiłem zacząć od najprostszych kroków ;) i warto było. U mnie akurat obawy i problemy się nie sprawdziły i po sprawdzeniu ADB/fastboot z poradnika mogę się już cieszyć odblokowanym bootloaderem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dodam swoje 3gr nt odblokowania.

XRN3pro z IBG. miałem wersje bodajże 8.0.5.0 i po OTA nic więcej nie przyszło. wystąpiłem o zgodę ale nie dostałem smsa wogóle - za to mogłem pobrać już miunlock więc chyba sprawa przeszła. próbowałem za poradnikiem najpierw global stable - stawało na 50% i info o niezgodności kont, potem global dev 7.3.16 beta i to samo. poczytałem i próbowałem też z dodaniem lokalizacji do konta, kombinowałem ze sterownikami, różne komputery - bez efektu. podejrzewałem też, że mam po prostu odblokowany BL.

w końcu zrobiłem tak: doczytałem, że w opcjach progr. jest możliwość sprawdzenia statusu BL - u mnie był zablokowany. w tym miejscu wybrałem opcję dodania urządzenia do konta, na kompie /z win 10/ zainstalowałem miflash /dla sterowników/ ale w tym trybie dla sterowników bez podpisu /SHIFT + REBOOT, bla bla, F7/. i po tym zabiegu poszło!!! w opcjach program. status BL mam odblokowany.

 

ale teraz mam problem z instalacją TWRP. zainstalowałem fastboot/ADB minimal jak pisał Acid i przy opcji "fastboot boot twrp.img" mam info "dba failed". po wejściu w recovery /power vol +/ mam mi recovery /wcześniej był ten kabelek PC Suite/.

Aha - w kompie telefon w trybie fastboot ciągle wykrywa mi jako kedacom device.

 

OK dałem rade - instalowałem twrp honnessy a mam kenzo. wszystko gra i buczy!

Edytowane przez cga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c

Dnia 4.03.2017 o 09:25, emef napisał:

Jeśli ktoś ma problem przy unlocku z zatrzymywaniem się na 50% i wywalaniem błędu może pomóc to: 

Ja też w nowym Mi Max 3/64 (Helium) miałem zablokowany EDL. Telefon kupiony od Goldway z zainstalowanym Global Stable ( w wersji : V8.2.1.0.MBCMIDL). Odblokowanie bootloadera szło niestety do 50% i zatrzymywało się. Dziwiło mnie, że niektórzy na forach pisali, że udało im się odblokować bootloader  na wersji global stable. Szukałem, czytałem i w końcu natrafiłem na wpis jednego z forumowiczów (na innym forum), że problem tkwi w jeszcze jednej rzeczy - mianowicie :  Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne -> Mi Unlock Status -> Potwierdź. Po potwierdzeniu i wejściu do unlock'a odblokowanie poszło od razu bez najmniejszego problemu. W tej chwili używam już Miui Polska (xiaomi.eu). 

Piszę - bo spędziłem ładnych parę godzin - może komuś zaoszczędzi to czasu.

miałem dokładnie taki sam problem liuhan.gifdodatkowo klikając w mi unlock status wywalało bład 86023 hardwareld odblokowanie zawsze stawalo na 50% ostatecznie sprawe załatwiło takie działanie : wykonaj ustawienie fabryczne i konfiguracje od nowa pomijając siec i ustawienie konta mi następnie wejdź w informacje o telefonie i kliknij 7 razy wersje miui  , dalej udajemy sie do ustawienia - dodatkowe ustawienia - opcje programistyczne zakreślamy zdiecie blokady OEM oraz Debugowanie USB   ... robimy restart telefonu . gdy sie uruchomi ustawiamy siec a następnie  ustawienia - dodatkowe ustawienia - opcje programistyczne -mi unlock status - i potwierdź..tu też wywali bład ale olewamy to , wyłączamy tel i wchodzimy w Fastboot  robimy standardowe odblokowanie .  U mnie pomogło a walczyłem z problemem dobrych kilkanascie godzin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...