Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Wloczykij napisał:

Mam redmi 4 pro i mam taki problem jestem na stronie unlock i potem od razu przekierowuje mnie na stronę z miflash, jak do nich napisać żeby dostać pozwolenie na odblokowanie? bo na miflash staje na 50%. A jak nie to jakie sa inne opcje?

Kiedy dostałeś poprzednią zgodę? Jeśli niedawno (1-2 dni temu) to poczekaj, wnioskując z wypowiedzi wszystkich na forum, zakładam, że należy poczekać jeszcze "trochę" z odblokowywaniem. Ja po kilku próbach i kombinowaniu z romami itd. dałem sobie spokój i stwierdziłem, że poczekam... zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikając na unlock now przekierowuje mnie na stronę gdzie mogę pobrać Mi Unlock

Rozumiem,że mam zgodę na odblokowanie BL

Wszelkie próby odblokowania kończą się komunikatem. Current account is different from the account info on the device.

Konta na 100% są takie same

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikając na unlock now przekierowuje mnie na stronę gdzie mogę pobrać Mi Unlock

Rozumiem,że mam zgodę na odblokowanie BL

Wszelkie próby odblokowania kończą się komunikatem. Current account is different from the account info on the device.

Konta na 100% są takie same

A Ty myślałeś że tak łatwo pójdzie ? Poczytaj na forum, nie jesteś sam.

 

Wysłane z MI5

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problemem jest że nie mam na 100% uzupelnionego profilu jjednak w żaden sposób nie mogę przejść przez te pytania bezpieczeństwa, po wpisaniu kodu z smsa wyskakuje blad 2003, przechodze do pytan i potem zawsze pod koniec dostaję komunikat: 

Odpowiedź jest niepoprawna, spróbuj ponownie
Edytowane przez Wloczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem przy unlocku z zatrzymywaniem się na 50% i wywalaniem błędu może pomóc to: 

Ja też w nowym Mi Max 3/64 (Helium) miałem zablokowany EDL. Telefon kupiony od Goldway z zainstalowanym Global Stable ( w wersji : V8.2.1.0.MBCMIDL). Odblokowanie bootloadera szło niestety do 50% i zatrzymywało się. Dziwiło mnie, że niektórzy na forach pisali, że udało im się odblokować bootloader  na wersji global stable. Szukałem, czytałem i w końcu natrafiłem na wpis jednego z forumowiczów (na innym forum), że problem tkwi w jeszcze jednej rzeczy - mianowicie :  Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne -> Mi Unlock Status -> Potwierdź. Po potwierdzeniu i wejściu do unlock'a odblokowanie poszło od razu bez najmniejszego problemu. W tej chwili używam już Miui Polska (xiaomi.eu). 

Piszę - bo spędziłem ładnych parę godzin - może komuś zaoszczędzi to czasu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, emef napisał:

Jeśli ktoś ma problem przy unlocku z zatrzymywaniem się na 50% i wywalaniem błędu może pomóc to: 

Ja też w nowym Mi Max 3/64 (Helium) miałem zablokowany EDL. Telefon kupiony od Goldway z zainstalowanym Global Stable ( w wersji : V8.2.1.0.MBCMIDL). Odblokowanie bootloadera szło niestety do 50% i zatrzymywało się. Dziwiło mnie, że niektórzy na forach pisali, że udało im się odblokować bootloader  na wersji global stable. Szukałem, czytałem i w końcu natrafiłem na wpis jednego z forumowiczów (na innym forum), że problem tkwi w jeszcze jednej rzeczy - mianowicie :  Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne -> Mi Unlock Status -> Potwierdź. Po potwierdzeniu i wejściu do unlock'a odblokowanie poszło od razu bez najmniejszego problemu. W tej chwili używam już Miui Polska (xiaomi.eu). 

Piszę - bo spędziłem ładnych parę godzin - może komuś zaoszczędzi to czasu.

Dlaczego w Mi4c nie ma takiej opcji? ROM MIUI Global | Stabilna 8.2.11.0.0 (LXKCNDG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę który rom powinienem pobrać . Telefon Xiaomi redmi note 3 3gb ramu z Polskiej dystrybucji .Wersja android 6.0.1 MMB29M   , wersja Miui Global 8.1 Stabilna 8.1.3.0(MHRMIDI) Przy okazji jak usunąć istniejące konto xiaomi z telefonu ? Czy też wystarczy zalogować się na nowe ?

Edytowane przez mietek440
uzupełniene
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sił, właściciele mi5s z Globalem mają chyba największego pecha.

Odblokowywanie zatrzymuje się na 50%, ROM Stable to 8.0.3.0 więc nie ma mowy o opcji  Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne -> Mi Unlock Status, po prostu nie ma tej opcji. Nie jesteśmy w stanie odblokować bootloadera, wiele osób na en.miui.com boryka się z tym problemem.

Na dodatek 8.2 Global nadal się nie pokazał, a wszystkie Devy Global wychodzą na wszystko poza mi5s. Dramat, żałuję, że kupiłem ten telefon.



Edit

Zrobiłem kabel Deep Flash, ale i on nie działa, urządzenie uruchamia się normalnie ;(

Edytowane przez Leniwy Jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamillm napisał:

Nie mozesz wgrac dev china?

Nope, trzeba mieć odblokowany bootloader bo sypie błędami czy to przez MiFlash czy też przez Updater.

 Ale już sobie poradziłem, dziwna sprawa bo mój komp telefon w trybie EDL wykrywa jako całkowanie inne urządzenie i nie sposób wymusić zainstalowania sterownika Qualcomma, ale na starym lapku się udało.


Podsumowując:

Kupując telefon mi5s ze Stable Global nie ma opcji póki co na wgranie xieomi.eu bez kabla EDL, no po prostu nie ma.

Nie odblokujesz Bootloadera, bo aplikacja sypie komunikatem, że nie jest w stanie zweryfikować konta Xiaomi na telefonie, a wszystko przez to, że Global wciąż basuje na MIUI 8.0. Jak wiadomo od MIUI 8.1 pojawiła się opcja do zaznaczenia w ustawieniach developerskich dotycząca odblokowywania urządzenia przez aplikację MiUnlock.

Mając zablokowany bootloader nie wgra się przez Fastboot ani opcję z plikiem zip ani Global Dev ( który wyciekł i szybko został pokasowany przez moderatorów Xiaomi, ale pliki z nim nadal są na ich serwerach, sic!), ani China Stable, ani China Dev.

Trzeba kabel EDL, wgrać China Stable, zalogować na konto Xiaomi, w ustawieniach developwerskich włączyć opcję w dziale Mi Unlock i dopiero wtedy aplikacja MiUnlock odblokuje bootloader, a wtedy to wiadomo TWRP i te sprawy.

Edytowane przez Leniwy Jestem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3S - zgodę na odblokowanie dostałem po 3 dniach sms. Odblokowanie trwało 15 sekund.

Problem zaczął się po wgraniu twrp i próbie wejścia w opcję recovery - telefon wpadł w bootloopa, można jednak było na szczęście bez problemu wejść w tryb fastboot.

Wrzuciłem miui.pl na kartę pamięci, wgrałem jeszcze raz twrp i dałem instal z karty pamięci.Po uruchomieniu telefonu ponownie dałem fastboot, wgrałem roota i uruchomiłem.

Do chwili obecnej wszystko super działa - mam miui.pl i działającego roota, nie mam tylko możliwości wejścia do twrp (dla ścisłości raz uruchomił się w trybie recovery, a teraz tylko fastboot), ale mi to lotto, bo mam to co chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Acid napisał:

Nie nie. Nie trzeba kabla. Można wgrać CN Stable 8.2 przez mipcsuite i tam już będzie opcja oem unlock. Tylko edl zostanie całkowicie zablokowany ale po odblokowaniu bootloadera już jest dostęp do fastboota

Z Mi5
 

nie da się - mi pc suite żąda aktualizacji telefonu żeby się z nim połączyć i koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja utknalem przy aplikowaniu z prośbą o odblokowanie... Wszystko wypełniłem przeszedłem dalej i teraz już ok 1h czekam na SMS-a z kodem by dokończyć i wysłać prosbe. Czy to tak długo trwa? Już szukałem w ustawieniach SMS czy coś jest nie tak... ale przy logowaniu do konta xiaomi też wysłało mi SMS-a o potwierdzenie i przyszedł w ciągu paru sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...