Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, tutek napisał:

kurcze dostałem odmowę odblokowania bootloadera "Sorry, your application has been rejected."

konto ma 100% ustawienia zabezpieczeń, jakieś sprawdzone metody co teraz zrobić - aplikować ponownie na tym samym koncie jest sens?

Jeżeli masz przycisk reapply to złóż jeszcze raz, napisz jeszcze raz dlaczego. Jak nie masz przycisku reapply to zrób post tutaj http://en.miui.com/type-64-717.html takim schematem

Mi Account UID:
(https://account.xiaomi.com/)
MIUI version:
Your device:
Screenshot of the unlocking page status
(http://en.miui.com/unlock/)
Days after application:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko że ja nie otrzymałem nawet SMS'a po prostu wszedłem na tą stronę gdzie jest UNLOCK po 9 dniach i miałem status odmowy.

edit.

ok mam reapply więc składam ponownie.

ale ciężko przebiega ten proces u tego producenta, na urządzeniach HTC wchodzi się na stronę htcdev i generuje plik do odblokowania w kilka sekund, hmm a tu następne 10 dni czekania.

Edytowane przez tutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tutek napisał:

ok, tylko że ja nie otrzymałem nawet SMS'a po prostu wszedłem na tą stronę gdzie jest UNLOCK po 9 dniach i miałem status odmowy.

edit.

ok mam reapply więc składam ponownie.

ale ciężko przebiega ten proces u tego producenta, na urządzeniach HTC wchodzi się na stronę htcdev i generuje plik do odblokowania w kilka sekund, hmm a tu następne 10 dni czekania.

Po prostu coś im nawaliło i wszystkim odmówiło, mi też gdzie miałem pozwolenie od 29 grudnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek złożyłem podanie o odblokowanie BT i dzisiaj jak patrzę na stronie to coś się zmieniło. Zawsze jak wchodziłem ponownie na stronę odblokowania dostawałem informacje że podanie jest rozpatrzane, a dzisiaj mam link do pobrania MiFlashaUnlock, to znaczy że udzielona została mi zgoda? Trochę dziwnie bo nie dostałem żadnego powiadomienia ani nic, tak samo nie musiałem przepisywać żadnego kodu SMS

 

chrome_2017-02-20_11-59-58.pngchrome_2017-02-20_12-02-21.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem telefon mi5 i chciałbym odblokować bootloader, poradźcie mi czy na takiej wersji oprogramowania mogę to zrobić, a jeśli nie to którą mam ściągnąć i zainstalować przez updater z tego co czytam?:

MIUI Global 8.0 Stabilna 8.2.0 9 (MAAMIDG)

Wersja android 6.0.1 MXB48T

Edytowane przez tutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać jak to jest na custom ROMach z płatnościami NFC? Czytałem że na zrootowanych urządzeniach lub z innym ROMem niż Global/China Stable nie można używać Android Pay, a jak to się ma z innymi aplikacjami typu PeoPay? Też jest jakaś blokada przed płaceniem NFC?

 

1 godzinę temu, tutek napisał:

otrzymałem telefon mi5 i chciałbym odblokować bootloader, poradźcie mi czy na takiej wersji oprogramowania mogę to zrobić, a jeśli nie to którą mam ściągnąć i zainstalować przez updater z tego co czytam?:

MIUI Global 8.0 Stabilna 8.2.0 9 (MAAMIDG)

Wersja android 6.0.1 MXB48T

Ja godzinę temu odblokowałem swoje MI5/64gb na wersji Global Stabel 8.1.4.0 i to za pierwszym razem nawet się za bardzo nie wysiliłem

Edytowane przez Darek08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mam taki problem że zaznaczyłem tryb debugowania i chciałem najpierw w trybie fastboot zobaczyć czy wykrywa telefon, ale fastboot devices mi nic nie pokazuje.

paczke adb z fastbootem sćiągnąłem najnowszą ze strony google.

system windows 10 x64

W menadżerze urządzeń mam "Kedacom USB Device"

Edytowane przez tutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tutek ten problem już był poruszany na forum nie raz, musisz się pozbyć tego sterownika Kedacom USB Device i zainstalować właściwy.

Skorzystaj z tej paczki tu masz sterowniki dla x64 podpisane cyfrowo

https://mega.nz/#!wVdmyCSA!J05xQqCi2dmQYIdDLg5qw8x4KXVAe2Xk0aDan1JNBvM

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba lipa, na mojej wersji MIUI 8.0.2.0 nie odblokuje bootloadera, czytam poradnik ale w opcjach programistycznych nie mam nic takiego jak  "MI Unlock status" ażyby dodać konto z Unlockera.

Ale proponuje mi aktualizacje do wersji 8.1.2.0 MAAMIDI czy z niej będę mógł to zrobić?

 

Edytowane przez tutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unlocked successfully :-D

mam TWRP w wersji twrp-3.0.2-3-gemini.img i musiałem w nim zrobić format data, a więc telefon mi się nie bootuje do niczego,

co mam zrobić aby zbootował mi się na tego global dev co miałem 7.2.16 ale żeby zostało TWRP i żeby został odblokowany bootloader?

Edytowane przez tutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Soren napisał:

Zgodę to i ja dostałem ale weryfikacja urządzenia zatrzymuje się na 50%. Sterowniki zainstalowane dobre.

 

42 minuty temu, dobr44 napisał:

Mam dokładnie tą samą sytuację co Soren i laston. Przy próbie odblokowania po 50% komunikat jak na screenie lastona. Czy ktoś coś? 

spróbujcie tego:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, j23titus napisał:

Może mi ktoś powiedzieć czy mam odblokowany bootloader na moim Redmi Note4 ?

Nie mogłem tego sprawdzić z polecenia: fastboot oem devices-info
Wywalało mi jakiś błąd

Bez tytułu.png

fastboot oem device-info

fastboot getvar unlock

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vaxador napisał:

Witam! Chciałem odblokować bootloader, ale przy 50% wyskakuje błąd. Posiadam najnowszą wersje Global Miui dev oraz zgodę na odblokowanie, w opcjach również włączyłem zdjęcie blokady oem i nic. Macie jakieś pomysły?


 

Mam podobnie 50% i koniec Couldn't verify device

telefon Mi5S

Edytowane przez Sylus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...