Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, dobot napisał:

Ale mam global :( widać że w MI5S nie ma tej opcji. Bez odblokwania BL nie wgram dev chyba?

Jak się pospieszysz to wgrasz w trybie edl. A jak będziesz miał farta to może pozwoli ci na aktualizację z pliku przez updater. Pośpiech wskazany bo od wersji romów 8.1 nie można przejść do trybu edl nawet kablem deep flash, takie dodatkowe "ułatwienie" od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co mam to na teraz jest najnowszy.

Używając Xiaomi od dawna chciałem mieć swobodę, root, bez ograniczeń, a teraz kupiłem tel. za duże pieniądze i mam problem z bl, root, odinstalowaniem aplikacji których nie chce na telefonie mieć. Masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie kupiłem xiaomi redmi 4 i żeby zainstalować xiaomi.eu muszę najpierw zainstalować china rom bo mam sy miui jednak gdy chcę to zrobić zgodnie z poradnikiem i wpisuję adb reboot edl to telefon mi się po prostu restartuje zamiast wejść w tryb edl i nie mogę wejść w tryb edl jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dudek napisał:

Kabel trzeba zrobić.

U mnie w Redmi 4 Pro instalacja najnowszego China Dev blokowała tryb EDL.

@Ostry777

EDL  mi udało się wprowadzić w EDL RN3P który już mia zainstalowany system który nie pozwalał mi na wprowadzenie w EDL na znane mi sposoby (nie testowałem test point,deep flash) a komenda która była umieszczona w .Bat z tego adresu który jest na początku mojego postu udało mi się to wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, majdan12 napisał:

 

EDL  mi udało się wprowadzić w EDL RN3P który już mia zainstalowany system który nie pozwalał mi na wprowadzenie w EDL na znane mi sposoby (nie testowałem test point,deep flash) a komenda która była umieszczona w .Bat z tego adresu który jest na początku mojego postu udało mi się to wykonać.

Sprawdziłem przed chwilą na Redmi 3S global dev 7.1.19 i nie zadziałało, po prostu się zrestartował system. Zwarcie test pointów chyba nadal działa, ale to już nie takie proste jak kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, FromWP napisał:

Sprawdziłem przed chwilą na Redmi 3S global dev 7.1.19 i nie zadziałało, po prostu się zrestartował system. Zwarcie test pointów chyba nadal działa, ale to już nie takie proste jak kabel.

Ja na RN3P - 2 GB RAM - 16 GB ROM - Snapdragon 650 miałem zainstalowany MIUI Global 7.3 (stabilna) 7.3.2.0(LHOMIDD) i nie mogłem odblokować Bootloader więc zaktualizowałem go do wersji MIUI MIUI V8.0.6.0.LHOMIDD też nie udało się odblokować,więc próbowałem standardowych sposobów klawiszowych również komendy w ADB a tryb EDL nie chciał się włączyć,więc przyszedł mi z pomocą Fastboot_edl-v2.zip i natychmiastowo włączył się EDL :) i zainstalowałem pierwszy jaki powstał China Developer przez MiFlash 2016.04.01.0 (64-Bit) (zaznaczony Flash All) i na tym systemie natychmiastowo odblokowałem Bootloader po wcześniejszym zalogowaniu się na konto MI w ustawieniach MIUI  (nic więcej nie ustawiałem w MIUI).

Przeglądając Google trafiłem na coś bardzo ciekawego 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:lqF5fZOmvu8J:pastebin.com/8UJk3p80+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Jest to dla RN3P i jest to sporę narzędzie do tego telefonu ale najbardziej mnie ciekawi to odblokowanie Bootloader za pomocą komendy.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majdan12 napisał:

MIUI V8.0.6.0.LHOMIDD też nie udało się odblokować,więc próbowałem standardowych sposobów klawiszowych również komendy w ADB a tryb EDL nie chciał się włączyć,więc przyszedł mi z pomocą Fastboot_edl-v2.zip

Na 8.0.6 mogło jeszcze to działać, na nowszych gdzie to zablokowali skutecznie od 8.1 widać już nie działa, ani to, ani kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, FromWP napisał:

Na 8.0.6 mogło jeszcze to działać, na nowszych gdzie to zablokowali skutecznie od 8.1 widać już nie działa, ani to, ani kabel.

O tym 8.1 to słyszałem :) ale dzięki za potwierdzenie.

Xiaomi nas rozpieszcza tymi pomysłami.

Widziałem że ludzie wrzucali pewien emmc_appsboot.mbn ze starszych wersji MIUI i mieli aktywny EDL na najnowszych wersjach :)

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12. tak sie zaczynam zastanawiac czy jesli xiaomi bedzie to coraz nowsze zabezpieczenia robic i blokować drogi do tak naprawdę wgrania poprawnego softu z syfmiui to czy bedzie sens kupowac telefony tej marki. Nie wiem czy chciałbym kupic mi5 powiedzmy za ok. 1000 zl a pozniej meczyc sie zeby wyrzucic z tamtad syfmiui, fakt zostaje mozliwosc zakupu np z ibg gdzie nie ma syfmiui ale cena znacznie wyższa. Przepraszam za offtop, ale drazni mnie xiaomi ze swoimo coraz nowszysmi sposobami zabezpieczeń, chca zapobiec wgrywania syfmiui, a tak naprawde robia pod gorke nam zwyklym użytkownikom, gdzie już czasem nawet kabel deep flash nic nie daje, ja za taki telefon dziękuję... 

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedyną metodą mi5s z globalne Stanley 8.0.3 jedyną metodą było podpięcie pod kabel, wgranie china dev, odblokowanie bootloadera, potem miui polska, root i już mam, ale nieopacznie zainstalowałem miui 7.1.19 i pewnie już edl zablokowany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może się już pojawiło- nie sposób siedzieć i czytać każdą ze 102 stron - wybaczcie lenia. 
Chodzi mi o to, że zamówiłem Redmi 4 z ibg i teraz na zapas chciałem złożyć wniosek o odblokowanie. Ale ze strony "unlock" przekierowuje mnie na forum chyba, każe się logować, ale nie mogę. Ktoś tak miał?? 
W ogóle jak doświadczenia z odblokowywaniem bl na redmi 4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo czytając co tu piszecie mi się włos zjeżył... Szkoda, że nie przeczytałem tego wcześniej zanim świeżo kupione Mi5 Pro przez OTA zaktualizowałem... 

Mając konto na Miui (zakładałem je ileś miesięcy wstecz), pobrałem wszystkie narzędzia, które są w tutku. Po podłączeniu jeszcze na jakimś starym sofcie MiUnlock pokazywał, że urządzenie niekompatybilne czy coś takiego. W końcu się wkurzyłem i przez ota pobrałem aktualizację. I teraz:

1. Jest jakiś sposób odblokować BL?

2. Czy przez ten "magic cable" wrzucę chociaż ROM z MIUIPOLSKA z root? 

Nie ukrywam, że się mega wkurzyłem teraz, bo wszystko miało być pięknie. 

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, martin3z napisał:

Panowie, bo czytając co tu piszecie mi się włos zjeżył... Szkoda, że nie przeczytałem tego wcześniej zanim świeżo kupione Mi5 Pro przez OTA zaktualizowałem... 

Mając konto na Miui (zakładałem je ileś miesięcy wstecz), pobrałem wszystkie narzędzia, które są w tutku. Po podłączeniu jeszcze na jakimś starym sofcie MiUnlock pokazywał, że urządzenie niekompatybilne czy coś takiego. W końcu się wkurzyłem i przez ota pobrałem aktualizację. I teraz:

1. Jest jakiś sposób odblokować BL?

2. Czy przez ten "magic cable" wrzucę chociaż ROM z MIUIPOLSKA z root? 

Nie ukrywam, że się mega wkurzyłem teraz, bo wszystko miało być pięknie. 

 

Dzięki.

Jaki masz zainstalowany system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami odnośnie odblokowania RMN3P prośbę wysłałem pod koniec grudnia czekałem na SMS gdzieś po 20 dniach na miui unlock miałem informację "
sorry your application has been rejected" założyłem nowe konto codziennie sprawdzałem miui unlock na czwarty dzień była zgoda na odblokowanie. Telefon odblokowany jestem już na Miui Polska


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak na każdym posiadanym przeze mnie koncie po kliknięciu UNLOCK przekierowuje mnie od razu do strony pobierania Mi Unlock Tool? Nie pokazuje mi się strona z wypełnieniem formularza...

Czekam na nowy Redmi 4 Pro (stary wymieniany jest w ramach gwarancji), dlatego muszę znowu odblokować sobie bootloader :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...