Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, 4mk napisał:

@Skyline118

Normalka.

Jak zrobisz w powyższy sposób to pomimo błędu -1 będziesz mógł dodać konto i powinno udać ci się odblokować.

Próbowałem wcześniej zgodnie z tym co napisałeś i teraz też. Ciągle to samo, mam zablokowane i ten błąd -1.

 

EDIT.

Wszystko działa. Odblokowany.
Dziękuje!

Edytowane przez Skyline118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz pod ręką żadnego zablokowanego telefonu ale jeśli robisz dokładnie tak jak tam napisałem to na czystym telefonie bez dodanego konta xiaomi po kliknieciu w Add account and device  powinno najpierw rozpocząć się dodawanie konta xiaomi a po wszystkim powinien wyskoczyć błąd -1, mimo to konto powinno zostać dodane poprawnie i można przejść do trybu fastboot i próbować odblokować tel.

Edit. Spoko, widzę ze już poszło. Pozdr 

Edytowane przez 4mk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MiD napisał:

A które z tych nadaje się do redmi 4 pro?
Bo w tej tabelce jego nie znalazłem:
1dTmVvb.png

Edit.

Dziękuje.

Edit2

MIUI Polska już wgrane. Śmiga ładnie. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Skyline118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest w stanie odpowiedziec na moje wczesniejsze pytanie dlaczego w xiaomi eu polska zniknela opcja 'mi unlock status'? Telefon wydaje sie byc dalej odblokowanym ale z poziomu Androida nie da sie tego juz sprawdzic. Jest tylko aktywny 'ptaszek' przy blokadzie OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Acid napisał:

A tylko po co? Mając xiaomi.eu po co ci to menu?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

W sumie to zupelnie po nic. Tak tylko pytalem czy to po prostu zamysl autora/ow romu czy jakis softwarowy bug.

Najwazniejsze, ze wszystko dziala, a to chyba najwazniejsze. I w koncu posiadam tez dostep do roota. Dziekuje bardzo za pomoc i dostep do potrzebnych plikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spz86 napisał:

W sumie to zupelnie po nic. Tak tylko pytalem czy to po prostu zamysl autora/ow romu czy jakis softwarowy bug.

Najwazniejsze, ze wszystko dziala, a to chyba najwazniejsze. I w koncu posiadam tez dostep do roota. Dziekuje bardzo za pomoc i dostep do potrzebnych plikow.

Wiadomo było od razu że jak masz system który wymaga odblokowanego Bootloader,to po co ci informacja czy faktycznie masz go odblokowanego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,
Drążę temat jużjakiś czas z moim Xiaomi Redmi 3 Pro.
Złożyłem wniosek o odblokowanie.
Dostałem zgodę.
W tym programie do unlock mam informację "Current account is diffirent from the account info on device"
Za bardzo nie wiem co to znaczy.

Sam rozwiązałem swój problem. Oto rada dla potomnych:

 

HI, I SOLVED IT GOIN INTO :
settings
more settinngsdeveloper options
enable usb debug
enable OEM unlock

and:

goin into MI unlock status and clicking on a button link (link my phone to this account)

Edytowane przez odyniec
rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Staram się odblokować bootloadera w redmi note 4. Mam 2 sztuki, w pierwszej poszło bez problemu. W drugim nie wyskakuje mi formularz do wypełnienia (punkt 3).

Po kliknieciu unlock now na stronie głównej wyskakuje mi takie okno(plik w załączniku). Nie bardzo wiem co mam zrobić przy odblokowaniu pierwszego telefonu nie miałem takiego problemu. Oczywiscie drugi telefon ma nowe konto na miui.

Pozdrawiam

Untitled.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem żonie Redmi 4 Pro , zakupiony na allegro, chcę wgrać miuipolska, soft jaki jest obecnie to Miui Global 8.0 Stabe (8.0.5.0 ) jest z języku PL
Czy do odblokowania BL muszę zmienić na jakiś inny rom ?

Edytowane przez jachu76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie dostałem od Xiaomi odpowiedzi na odblokowanie bootloadera choć zapytanie wysłałem 3 grudnia 2016.

miflash unlock zarejestorwany, konto na 100% zabezpieczone, podpinałem pod kabel i  sprawdzałem ale zatrzymuje się na 50%, mój tel to Redmi Note 3 Pro SE (Kate), mój MIUI 8 Global 6.11.24 | Beta; wersja android: 6.0.1 MMB29M

Czy mam ponownie składać zapytanie o odblokowanie i jak? -  założyć nowe konto, znów na forum EU klikać, ściagać miflash, etc.

Czy mogło mieć wpływ na to, że przy rejestracji podałem tylko imię (bez nazwiska)?

Proszę o podpowiedzi

 

Edytowane przez Kosiarz74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kosiarz74 napisał:

Witam,

nie dostałem od Xiaomi odpowiedzi na odblokowanie bootloadera choć zapytanie wysłałem 3 grudnia 2016.

miflash unlock zarejestorwany, konto na 100% zabezpieczone, podpinałem pod kabel i  sprawdzałem ale zatrzymuje się na 50%, mój tel to Redmi Note 3 Pro SE (Kate), mój MIUI 8 Global 6.11.24 | Beta; wersja android: 6.0.1 MMB29M

Czy mam ponownie składać zapytanie o odblokowanie i jak? -  założyć nowe konto, znów na forum EU klikać, ściagać miflash, etc.

Czy mogło mieć wpływ na to, że przy rejestracji podałem tylko imię (bez nazwiska)?

Proszę o podpowiedzi

 

Nie, takie rzeczy nie mają wpływu, poza tym trzeba podać takie jakie wpisało się przy tworzeniu konta xiaomi. 

Xiaomi żadnych odpowiedzi nie wysyła, przychodzą powiadomienia sms, ale to tak 50% przypadków. Jeśli aplikacji MiUnlock przechodzi do odblokowywania telefonu to znaczy, że masz zgodę ;)

A to, że zatrzymuje się na 50% to prawdopodobnie wina obecnego syfmiui. 

Włącz przesył danych lub wifi, lokalizacje, gps, uaktualnij sterowniki USB od xiaomi, spróbuj różnych portów USB. 

Jeśli się nie uda odblokować, to musisz wrzucić china dev przez edl i wtedy odblokować. ;)

Tutaj dokładnie opisane --->

Pozdro

 

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jachu - dzięki za odpowiedź, 

odpowiedź miałem na myśli sms z linkiem - ale takiego też nie dostałem, 

Włącz przesył danych lub wifi - włączone

lokalizacje, gps, - włączone,

uaktualnij sterowniki USB od xiaomi - jak i gdzie to pobrać?

spróbuj różnych portów USB - to już próbowałem

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kosiarz74 napisał:

@Jachu - dzięki za odpowiedź, 

odpowiedź miałem na myśli sms z linkiem - ale takiego też nie dostałem, 

Włącz przesył danych lub wifi - włączone

lokalizacje, gps, - włączone,

uaktualnij sterowniki USB od xiaomi - jak i gdzie to pobrać?

spróbuj różnych portów USB - to już próbowałem

pozdrowienia

Sterowniki same się wgrywają gdy podłączysz telefon do PC. Trzeba to zrobić w trybie normalnym i fastboot. Gdy podłączysz, pojawi się takie zielone kółeczko, musisz poczekać aż zniknie, wtedy są zainstalowane, może to trwać nawet kilkanascie minut. ;)

Gdy to nie pomoże, musisz zainstalować developerski system - dev china i na nim odblokować bootloader. 

 

Tutaj masz dobrze opisane krok po kroku jak zainstalować dev china, odblokować bootloader i zainstalować MiuiPolska. ;)

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Pozdro

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kosiarz74 napisał:

Witam,

nie dostałem od Xiaomi odpowiedzi na odblokowanie bootloadera choć zapytanie wysłałem 3 grudnia 2016.

miflash unlock zarejestorwany, konto na 100% zabezpieczone, podpinałem pod kabel i  sprawdzałem ale zatrzymuje się na 50%, mój tel to Redmi Note 3 Pro SE (Kate), mój MIUI 8 Global 6.11.24 | Beta; wersja android: 6.0.1 MMB29M

Czy mam ponownie składać zapytanie o odblokowanie i jak? -  założyć nowe konto, znów na forum EU klikać, ściagać miflash, etc.

Czy mogło mieć wpływ na to, że przy rejestracji podałem tylko imię (bez nazwiska)?

Proszę o podpowiedzi

 

Ja tez nie dostalem smsa potwierdzajacego zgode, a mimo to udalo mi sie odblokowac Kate. Odblokowywalem z Androida 6, z Miui v8 global stable. Jaka dokladnie wersja to juz nie powiem bo nie zapisywalem.

Przed cala operacja sciagnalem adb i upewnilem sie, ze po podlaczeniu telefonun do komputera, telefon jest wykrywany. Aktywowalem takze opcje programistyczne i debugowanie USB. No i konto xiaomi aktywowane na telefonie i przez opcje unlock status w telefonie.
Musze powiedziec, ze za pierwszym razem miunlock zatrzymal sie na dluzej na 50% i wyskoczyl blad. Ale rozlaczylem telefon, podlaczylem jeszcze raz i potem poszlo do 100%.

Edytowane przez spz86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! jest to mój pierwszy wpis wiec jak coś robię źle z góry przepraszam:) mam problem przy rejestracji konta z jedną błahostką ale niestety ważna by uzyskać 100% otóż wypełniam pytania zabezpieczające i wszystko sie zgadza a ciągle mi wyskakuje ze "odpowiedz nie poprawna". miał ktoś taki problem? zmieniam pytania i robie kilka razy to i ciągle to samo;/ szukałem po forum i w gogle i niestety nie znalazłem... mam nadzieje ze nie powtarzam tego pytania... dziękuje z góry za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelr148 napisał:

100% otóż wypełniam pytania zabezpieczające i wszystko sie zgadza a ciągle mi wyskakuje ze "odpowiedz nie poprawna". miał ktoś taki problem?

Jesli wpisujesz to samo odpowiedz to nie ma opcji, zeby cos bylo nie tak, a jasli jest nie tak, to cos sie dzieje chyba z sama strona. Odczekaj jakis czas np. jutro czy uda Ci sie to ogarnac, jesli nie, nie martw sie, juz nie raz byly przypadki, ze nie trzeba miec 100% i odblokowanie bootladera spokojnie szlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Chcę wysłać prośbę o odblokowanie bootloadera, ale już na starcie mam pod górkę. Mianowicie skoczyłem do 1 strony tego wątku i robię tak jak tam jest opisane. Konto Xiaomi ma 100 pkt. Więc pkt 2. Ale jak wejdę na stronę  http://www.miui.com/unlock/index_en.html  i nacisnę UNLOCK NOW to żaden formularz mi się nie pojawia, tylko przekierowuje na http://www.miui.com/forum.php Co robię źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Duris napisał:

Mam problem. Chcę wysłać prośbę o odblokowanie bootloadera, ale już na starcie mam pod górkę. Mianowicie skoczyłem do 1 strony tego wątku i robię tak jak tam jest opisane. Konto Xiaomi ma 100 pkt. Więc pkt 2. Ale jak wejdę na stronę  http://www.miui.com/unlock/index_en.html  i nacisnę UNLOCK NOW to żaden formularz mi się nie pojawia, tylko przekierowuje na http://www.miui.com/forum.php Co robię źle ?

Na tym forum musisz się zalogować swoim kontem xiaomi, dopiero gdy zalogujesz się na forum kliknij w link do formularza ;) O ile kojarzę będzie tam wszystko po chińsku żeby się zalogować, ale łatwo skojarzyć o co proszą ;)

Pozdro

 

 

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamillm napisał:

Jesli wpisujesz to samo odpowiedz to nie ma opcji, zeby cos bylo nie tak, a jasli jest nie tak, to cos sie dzieje chyba z sama strona. Odczekaj jakis czas np. jutro czy uda Ci sie to ogarnac, jesli nie, nie martw sie, juz nie raz byly przypadki, ze nie trzeba miec 100% i odblokowanie bootladera spokojnie szlo :)

Dzięki za pomoc:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JachuWojtan napisał:

Na tym forum musisz się zalogować swoim kontem xiaomi, dopiero gdy zalogujesz się na forum kliknij w link do formularza ;) O ile kojarzę będzie tam wszystko po chińsku żeby się zalogować, ale łatwo skojarzyć o co proszą ;)

Pozdro

 

 

Dziękuję za pomoc :) Pierwszy post zdałoby się zaktualizować i byłoby po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wiem ze pewnie juz były takie pytania ale mogłby ktos pomoc? Dostalem zgode na odblokowanie jestem zalogowany na telefonie i na aplikacji na tym samym koncie co dostalem odblokowanie a mimo tego telefon dochodzi do 50% i blad. Telefon Mi5 obecnie MIUI Global 8.1 stabilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Detoxed napisał:

Siema wiem ze pewnie juz były takie pytania ale mogłby ktos pomoc? Dostalem zgode na odblokowanie jestem zalogowany na telefonie i na aplikacji na tym samym koncie co dostalem odblokowanie a mimo tego telefon dochodzi do 50% i blad. Telefon Mi5 obecnie MIUI Global 8.1 stabilna

Na początek:

-Włacz przesył danych lub wifi

-Włacz lokalizacje,GPS

-Spróbuj różnych portów USB

-Zainstaluj od nowa sterowniki USB (gdy podłączysz USB same się instalują, trzeba poczekać aż zniknie takie zielone kółeczko na dole, trzeba to zrobić w trybie normalnym i w trybie fastboot)

-Sprawdz czy jesteś zalogowany na tych samych kontach (w telefonie i w PC)

I wtedy spróbuj odblokować kilka razy. Jeśli nadal będzie się zatrzymywać przy 50% to musisz zainstalować china dev przez edl. ;)

Pozdro

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...