Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie, ze bzdura. @1jedrzej1. skad takie informacje? 

Na miui.com na swoim koncie w sekcji Unlock Phone miałem informacje o niedziałającym fingerprints oraz find device po odblokowaniu

"Some features which require high security level (e.g., Find device, added-value services, etc.) will no longer be available."

Gdzieś pamiętam była również wzmianka o fingerprints

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1jedrzej1 napisał:

 

Na miui.com na swoim koncie w sekcji Unlock Phone miałem informacje o niedziałającym fingerprints oraz find device po odblokowaniu

"Some features which require high security level (e.g., Find device, added-value services, etc.) will no longer be available."

Gdzieś pamiętam była również wzmianka o fingerprints

Nie jestes pierwsza osoba ktora o to pyta, olej to. Wszystko będzie dzialac ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mam następujący problem. Telefon kupiony na aze.com.pl. Odblokowałem bootloader w Redmi 4 (jeżeli to ważne to z konta mojego kolegi) i chcę zainstalować recovery. Robię to według tej instrukcji:

Cofface

wygląda to tak jak na pierwszym sc. Potem telefon się wyłączył więc wcisnąłem głośność+++ plus przycisk power, efekt na załączonym obrazku. Proszę o pomoc, totalnym laikiem jestem więc z góry przepraszaj jeżeli nie doprecyzowałem czegoś.

sc 3.png

15658035_703287949830789_1523140778_o.jpg

przy kolejnej próbie zmieniłem nazwę pliku w folderze i takie kwiatki :-(

sc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, slimdick napisał:

Za pierwszym razem zrobiłeś prawidłowo, pierwsza komenda wgrywa TWRP a druga bootuje do tego TWRP ale jak to robisz to musisz wcisnąć na telefonie kombinację power i volume + w tym samym czasie co dajesz drugą komendę.

Zrobiłem tak jak napisałeś ale znowu włącza się ten ekran który wysłałem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sych93 napisał:

jeżeli chodzi Ci o to recovery widoczne na zdjęciu wyżej, to telefon wyłącza się, włącza ponownie, pojawia się logo mi i nic się nie dzieje ( zawiesza się)

ile czekałeś na logo mi?

znajdź na forum link do twrp przygotowanych przez załogę xiaomi.eu i spróbuj je zainstalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MiD napisał:

ile czekałeś na logo mi?

znajdź na forum link do twrp przygotowanych przez załogę xiaomi.eu i spróbuj je zainstalować

teraz w ogóle jestem zdezorientowany. Spróbowałem twrp do Redmi 4 pro od cofface i się powiodło, odpalił się niebiesko szary ekran TWRP Recovery (cofface) Muszę dodać, że google po zalogowaniu na pocztę wysłało mi wiadomość, że wykryto nowe logowanie z urządzenia Xiaomi Redmi 4 pro.

W ustawieniach telefonu pisało, że to Redmi 4, tak samo na stronie gdzie telefon zakupiłem. aze

Teraz nie wiem już jaką wersję ROM mam wgrywać, żeby czegoś nie zchrzanić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sych93 napisał:

teraz w ogóle jestem zdezorientowany. Spróbowałem twrp do Redmi 4 pro od cofface i się powiodło, odpalił się niebiesko szary ekran TWRP Recovery (cofface) Muszę dodać, że google po zalogowaniu na pocztę wysłało mi wiadomość, że wykryto nowe logowanie z urządzenia Xiaomi Redmi 4 pro.

W ustawieniach telefonu pisało, że to Redmi 4, tak samo na stronie gdzie telefon zakupiłem. aze

Teraz nie wiem już jaką wersję ROM mam wgrywać, żeby czegoś nie zchrzanić

jeśli 3/32GB to masz wersje pro/prime czy jak to w tym tygodniu nazywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

właśnie dostałem XIaomi Redmi 4 Pro zakupiony na gearbest. Sprawdziłem, czy bootloader jest zablokowany w ten sposób i okazało się, że jest (false). Utworzyłem konto na Xiaomi i poprosiłem o kod potwierdzający, którego nadal nie dostałem i z tego co czytam, mogę sobie jeszcze na ten kod poczekać. Czy jest jakiś inny, szybszy, sposób na odblokowanie bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lockerek napisał:

Konto kontem a złożyłeś wniosek o odblokowanie bt ?

Nie ma innego sposobu

Doszedłem do punktu 4 z pierwszej strony tego tematu ("We have sent a message with verification code to your cell phone number+48...
Please input the code you received"), tylko że nie dostałem kodu. Coś jeszcze mam przed tym wszystkim zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lockerek napisał:

Spróbuj jeszcze raz jak można

OK, dzięki. Teraz coś przyszło.

 

Edit: Oh, dear God...

 

Cytat

Submitted. Please wait for the review.
After your application is approved, we will send an SMS notification to your cell phone.
If you have not got any info after 10 days, please post a thread in Complaints/Advice section of MIUI Global Forum.

 

Edytowane przez ThimGrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi?? 

Wpisałem dane, przeszedłem dalej, SMS z kodem dostałem chyba po 15min, dodatkowo moja apka od SMS jest zbugowana. Przepisuje kod i klikam NEXT i niestety zrelodowałem stronkę po kilku sekundach i cofnęło mnie do 1 kroku. 

Teraz wpisuje dane i wyświetla się ciągle taki komunikat i nie mogę przejść dalej.. Potrafi ktoś to przetłumaczyć

Człowiek myśli, że spokojnie zainstaluje sobie XiaomiPolska a tu takie rzeczy, proszę o pomoc.. :)

Pozdro

 

xiaomi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JachuWojtan napisał:

O co chodzi?? 

Wpisałem dane, przeszedłem dalej, SMS z kodem dostałem chyba po 15min, dodatkowo moja apka od SMS jest zbugowana. Przepisuje kod i klikam NEXT i niestety zrelodowałem stronkę po kilku sekundach i cofnęło mnie do 1 kroku. 

Teraz wpisuje dane i wyświetla się ciągle taki komunikat i nie mogę przejść dalej.. Potrafi ktoś to przetłumaczyć

Człowiek myśli, że spokojnie zainstaluje sobie XiaomiPolska a tu takie rzeczy, proszę o pomoc.. :)

Pozdro

 

xiaomi.png

Tam jest napisane ze zostal osiagniety limit sms, nie wysylales juz kiedys na ten numer? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamillm napisał:

Tam jest napisane ze zostal osiagniety limit sms, nie wysylales juz kiedys na ten numer? 

Tak jak piszę, doszedłem do etapu z kodem, wpisałem kod i kliknąłem NEXT. Niestety odświeżyłem stronkę i nie zauważyłem czy kod zaakceptowano, nie wyświetliło mi ostatniego etapu (monit) 

Skoro piszę, że limit SMS wyczerpany, to znaczy, że zaakceptowało tą prośbę? :)

Pozdro

 

 

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lockerek napisał:

Przeważnie po 3 dniach przychodzi SMS, że możesz juz odblkować

Ja złożyłem wniosek 17 grudnia. Wciąż czekam na odblokowanie.

#edit: Wszedłem na stronę i po kliknięciu w "Unlock" kieruje mnie do strony do pobrania MiFlash, więc wychodzi na to, że dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera, ale nie przyszedł mi SMS o tym informujący.

Edytowane przez Plecakofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Plecakofil napisał:

Ja złożyłem wniosek 17 grudnia. Wciąż czekam na odblokowanie.

#edit: Wszedłem na stronę i po kliknięciu w "Unlock" kieruje mnie do strony do pobrania MiFlash, więc wychodzi na to, że dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera, ale nie przyszedł mi SMS o tym informujący.

Tak, możesz już odblokować telefon

Edytowane przez Dawid7600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo nie przyszedł sms ale na stronie jak wszedłem to już mam odblokowany. Czekałem kilka dni tylko. Nie sprawdzałem dokładnie ile bo nie logowałem się codziennie na stronie. W każdym razie bardzo szybko załatwiony temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Plecakofil
Odblokowałeś swój telefon mimo nie otrzymania smsa ( mimo iż miałeś możliwość ściągnięcia MiFlash) ? Ciekawi mnie czy nie wyskoczyły Ci jakieś błędy w trakcie instalacji ? Bo też zastanawiam się czy mogę już instalować czy jeszcze nie. A szczerze powiedziawszy boję się zrobić z telefonu cegłę :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Plecakofil @ElGamalPl

Cytat

UPDATE: It's possible that due to international country code mismatch or service message blocks you might not receive the SMS regarding unlock permission. You can visit http://en.miui.com/unlock/ and click on Apply button again and it will show you the status of your application. If you see the link to download the Unlock tool that means you already have been granted the permission to unlock your device. Just download the tool and follow the instructions.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...