Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM, 

czy jesli mam na moim redmi note 4 zainstalowana wersje miui 8stable to czy mozna tam zainstalowac miui Polska. Jestem zupelnie zielony wiec nie wiem czy moge wykorzystac ten tutorial czy nie dzieki z.gory za pomoc

 

 

6 hours ago, kamillm said:

Czy podlaczyles telefon w trybie fastboot do komputera?

ogladalem filmik jak gosc odblokowywal redmi note 4 i mial to samo. W jego przypadku nie byl zalogowany na telefonie i komputerze na koncie xiaomi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł sms, że można odblokować bootloader :)

Czas to ok 5 dni czekania na niego.

Odblokowanie bezproblemowe, od razu poszło :)

Instalacja TWRP również bezproblemowo  no i dalej to już bajka:) 

Wszystko ok

Telefon mi5s plus 6/128 gb

Dziękuje i pozdrawiam

Używane linki:

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK

Pobierz MIUI v8

Instalacja MIUI 2016

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sms nie przychodził, więc pisałem o pozwolenie na nowych kontach... W końcu jak zaczęły dochodzić to teraz mam 3 konta z uprawnieniami :shock:

 

Jakby ktoś nie wiedział jak umotywować prośbę o odblokowanie bootloadera, to piszesz chińczykom, że masz model który nie posiada globala (na tą chwilę chociażby redmi 4 prime) i że potrzebujesz wgrać system który ma język polski - chociaż niekoniecznie, ja napisałem że potrzebuję węgierski i czeski.:D

Edytowane przez szwagru11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Elunka napisał:

Witam.

Mam problem takiej natury że kiedy wpisuję imię i nazwisko na stronie do odblokowania pokazuje że jest niepoprawne i nic nie mogę z tym zrobić. Ktoś tak miał może i jest w stanie pomóc?

21-29-36.jpg

Czy pokrywa sie ono z tym co podalas w mi account? Sprawdz moze jakas literowke zrobiłaś Aleksandro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamillm napisał:

Czy pokrywa sie ono z tym co podalas w mi account? Sprawdz moze jakas literowke zrobiłaś Aleksandro

Właśnie wszystko jest teoretycznie zgodne i w porządku, ale uzupełniałam te dane niedawno więc może system tego jeszcze jakoś nie przetworzył

Przed chwilą, Redmi2 napisał:


Wpisz Ola tylko lub byle co :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Myślałam właśnie że to problem zbyt wielu znaków ale krótsza wersja też nie działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Elunka napisał:

jhjfhdhdhdh

Od paru godzin męczę się z odblokowaniem bootloadera na swoim Mi4s MIUI Global 7.3.1.0.0 stablina. na 50 % staje i pojawia się komunikat couldn't verify device.

 

Czy to na załączonym obrazku może mieć związek z błędem 50 %?

 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HGO napisał:

Od paru godzin męczę się z odblokowaniem bootloadera na swoim Mi4s MIUI Global 7.3.1.0.0 stablina. na 50 % staje i pojawia się komunikat couldn't verify device.

 

Czy to na załączonym obrazku może mieć związek z błędem 50 %?

 

Bez tytułu.jpg

Coś mi się zdaje, że na tym romie nie odblokujesz bootloadera, bo to nie jest oryginał rom od xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Pierwszy zabieg: uruchamiamy MiPhone20151028, telefon uruchamiamy w trybie fastboot i podłączamy do komputera PC. Powinniśmy zobaczyć telefon wykryty tak, jak na poniższym screenie:

1.

20775821.jpg

 

Drugi zabieg: uruchamiamy MiPhone20151028, telefon uruchamiamy w trybie download (EDL) Powinniśmy zobaczyć telefon wykryty tak, jak na poniższym screenie. Różnica? W zakładce „Device” będzie napis COM, a nie cyfry/literki.

2.

39351752.jpg

 

Obydwa zabiegi mają na celu sprawdzenie prawidłowości zainstalowania sterowników - to bardzo istotne. Dzięki temu ja osobiście nie miałem nigdy problemu z miflashem ani odblokowaniem bootloadera nawet na wersji stable. Zawsze za pierwszym razem wynik pozytywny. Oczywiście ten zabieg robimy tylko raz po instalacji.

 

 

Wszystko po wyzej zrobiłem

I dalej nie moge odblokować MiUnlok odblokować bootloadera

A czy muszę go odblokować zeby wgrać polskie miui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Redmi2 napisał:

A gdzie tam napisane jest ze musi byc imie i nazwisko? Gdzie napisane ze musi zgadzac sie z kontem?

Nigdzie, ale to Xiaomi, u nich dziwne rzeczy czasem się dziejea. Tak naprawde to obstawiam, ze maja jakies problemy ostatnio z tymi unlockami, smsy przychodza po paru dniach, tutaj komos cos nie dziala, na stronie nie mozna wejsc, chyba duzo osob zaczelo kupowac Xiaomi - serwery nie wyrabaiaj ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kamillm napisał:

Nigdzie, ale to Xiaomi, u nich dziwne rzeczy czasem się dziejea. Tak naprawde to obstawiam, ze maja jakies problemy ostatnio z tymi unlockami, smsy przychodza po paru dniach, tutaj komos cos nie dziala, na stronie nie mozna wejsc, chyba duzo osob zaczelo kupowac Xiaomi - serwery nie wyrabaiaj ;]

No właśnie mi nadal imię nie chce działać :/ No cóż, poczekam do wieczora, najwyżej będę próbować parę dni pod rząd bo nie wiem jakie jest inne wyjście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

9. Jak zmienić ROM stable na developer, przy zablokowanym bootloaderze. Ten punkt tyczy się oficjalnych romów miui china i global. Do zainstalowania xiaomi.eu potrzebujemy odblokowanego bootloadera i wgrania twrp.

 

Pobieramy ROM pod recovery (w formacie .zip) - oczywiście właściwy dla naszego modelu telefonu!

ROM wrzucamy do pamięci telefonu i uruchamiamy aplikacje Aktualizacje (Updater), a w niej wybieramy 3 kropki w prawym, górnym rogu i klikamy „Zainstaluj z pliku .zip”. Po uruchomieniu Menadżera Plików wybieramy ROM i czekamy na ukończenie instalacji i restart telefonu.

Telefon sie wyłączył ale się już nie włączył, włączyłe go sam i nic się nie zmieniło. Nie wiem co robie źle

Czy wersja ROM to MIUI Global 7.3 (atabilna) 7.3.10.0.0 (Malcnde) taką mam i ją muszę zmienić na MIUI Global 8 aby odblokować bootladera i zainstalować MIUI 8 PL czy tak?

Coś kiepsko  z tym czytaniem ze zrozumieniem:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Na tym MIUI wgram China Dev przez Updater? Czytam że niektórzy mają problemy z wgraniem przez Updater na nieoficjalnym romie

13 godzin temu, HGO napisał:

Od paru godzin męczę się z odblokowaniem bootloadera na swoim Mi4s MIUI Global 7.3.1.0.0 stablina. na 50 % staje i pojawia się komunikat couldn't verify device.

 

Czy to na załączonym obrazku może mieć związek z błędem 50 %?

 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HGO napisał:

Jeszcze jedno pytanie. Na tym MIUI wgram China Dev przez Updater? Czytam że niektórzy mają problemy z wgraniem przez Updater na nieoficjalnym romie

nie niektórzy mają problemy, tylko niektórzy NIE mają problemów, wszystko zależy od stopnia ingerencji w rom oficjalny, więc odpowiedź na Twoje pytanie to albo się uda albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

A tym czasem jednak musisz zrobić miflash z flash all na china dev lub jakim tam chcesz w trybie edl. Wtedy przejdzie unlock, bo wgrasz oficjalny rom.

Zrobiłem i po restarcie pyta sie o hasło?

jesli chcesz uruchomić androida podaj hasło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dzideknr1 napisał:

jesli chcesz uruchomić androida podaj hasło

Prawdopodobnie pyta cię o hasło blokady ekranu które ustawiłeś. To nowe zabezpieczenie od googla czasami się pojawia jak stwierdzi że telefon już był zalogowany na koncie i miał ustawioną blokadę ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten temat bardziej pasuje do problemu. Napisałem również w poradniku, jednak po tym co napisano pod moim postem zrozumiałem, że to nie ten wątek jeśli tam nie powinien być poruszany temat admina proszę o przeniesienie.

Pozwole sobie skopiować mój post:

Cytat

Mam Mi5s plus i nie mogę zrobić unlock na global. Chce wgrać dev przez EDL jednak nie mogę usilnie wejść w ten tryb.

1) Klikanie 3 klawiszy jednocześnie - tryb recovery

2) Klikanie + i - oraz USB - tryb recovery

3) Fastboot i fastboot oem edl - fastboot oem edl


FAILED (remote: Need to unlock the device to use this command)
finished. total time: 0.031s

4 W sieci opisano przez debugowanie polecenie: adb reboot edl - wynik reset telefonu i włączenie normalne miui.

 

Proszę o pomoc w unlock lub zmiany flasha.

Mam MIUI Global 8.0 | Stabilna

Unlock zatrzymuje się na 50% różne USB, systemy, kompy, lokalizacja miui poprawna, z kartą i bez karty SIM.

 

Edytowane przez Aniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Aniol napisał:

Pozwole sobie skopiować mój post:

Jak masz trochę zdolności manualnych to do edl najłatwiej wejdziesz przy pomocy kabla deep flash, jakiś stary kabel usb (+ przejściówka na usb type C chyba w twoim przypadku).

https://miuipolska.pl/forum/topic/18426-zbrickowany-telefon/?do=findComment&comment=259396

Tym sposobem zainstalujesz rom dev, a czy to pomoże w odblokowaniu tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aniol napisał:

niby tak ale.. dlaczego muszę aż tak się bawić mając standardowy tel., nie grzebany z global.

Tego nie wiem, może ten global według Chińczyków powinien ci wystarczyć, albo za krótko czekasz na odblokowanie, lub masz coś nie tak ze sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...