Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, latet napisał:

Czy to już czas rozglądać się za "lewą" metodą odblokowywania bez zgody Xiaomi? 

Akurat ten telefon możesz chyba odblokować wgrywając starszy oficjalny rom na którym bl jeszcze nie był blokowany. Nie ma wtej procedurze niczego  nieoficjalnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za naprowadzenie na specyficzne rozwiązania dla Mi4c. Zrobiłem tak:

  1. W trybie EDL zainstalowałem ROM China Dev z połowy 2015 r.
  2. Komendą fastboot oem unlock - odblokowałem BL

Nie wiem w sumie, czy w kroku 1 był potrzebny tryb EDL. Nie wiem czy w ogóle krok 1. był tu potrzebny - nie sprawdziłem tego.

W każdym razie - pełny sukces i już MIUI EU na pokładzie.

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

dowód na to, że miflash na china nie blokuje btl.
Nie wiem skad to przeświadczenie skoro sprawdzalem na kilku telefonach.

Ja do wczoraj sądziłem, że nie blokuje, ale u mnie najwyraźniej zablokował (na tym Mi4c). Bo wcześniej musiał być odblokowany, bo inaczej bym przecież nie wgrał romu MiFlashem w trybie zwykłym (nie EDL). A wgrałem. Dopiero potem (po raz 1.) sprawdziłem status BL i był zablokowany.

Więc jedno z dwóch poniższych twierdzeń musi być prawdziwe:

  • na Mi4c przy zablokowanym BL można wgrać ROM przez MiFlash w trybie zwykłym (nie EDL)
  • na Mi4c wgranie współczesnego ROM-u china dev przez MiFlash w trybie zwykłym (nie EDL) blokuje BL (z całą pewnością nie wskazałem opcji blokowania BL w MiFlash).
Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Więc jedno z dwóch poniższych twierdzeń musi być prawdziwe:

  • na Mi4c przy zablokowanym BL można wgrać ROM przez MiFlash w trybie zwykłym (nie EDL)
  • na Mi4c wgranie współczesnego ROM-u china dev przez MiFlash w trybie zwykłym (nie EDL) blokuje BL (z całą pewnością nie wskazałem opcji blokowania BL w MiFlash).

Pierwsze jest nie prawdziwe, "w trybie zwykłym" (rozumiem że masz na myśli fastboot) z zablokowanym bl nic nie wgrasz. Dostałeś telefon z odblokowanym bl co w przypadku tego modelu jest możliwe, bo były romy z odblokowanym bl.

Drugie może być prawdziwe (ale nie musi), zależy od romu, miflasha i ustawionych opcji.

1 minutę temu, ahr napisał:

Albo jest opcja trzecia: to sprawdzanie nic nie daje bo i tak wyświetla informacje nijak mające się do rzeczywistości.

Właśnie tak często bywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Pierwsze jest nie prawdziwe, "w trybie zwykłym" (rozumiem że masz na myśli fastboot) z zablokowanym bl nic nie wgrasz. Dostałeś telefon z odblokowanym bl co w przypadku tego modelu jest możliwe, bo były romy z odblokowanym bl.

Drugie może być prawdziwe (ale nie musi), zależy od romu, miflasha i ustawionych opcji.

Właśnie tak często bywa.

OK, ale nie opierałem sie tylko na oem device-info tylko na fakcie, że nie dało się wgrać TWRP ("error - device blocked") oraz nie dało się wejść w Recovery. Więc BL był już wtedy  zablokowany na 100%. Skoro wcześniej, jak mówicie, musiał być odblokowany, no to tylko jedno mogło go zablokować – wgranie nowego dev china w trybie fastboot. Przy czym na 100% nie wybrałem opcji z blokowaniem, no błagam – zresztą mam na to dowód, ponownie załączam, bo wcześniej nie popatrzyliście, tylko teoretyzujecie :P

MiFlash 2016.08.30.0 2016-11-25 11.57.25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

bo wcześniej nie popatrzyliście, tylko teoretyzujecie :P

Popatrzyliście, przecież z tego co napisałem nie wynika że nie mogło zablokować ci bl. Nie wiem o co błagasz, mogło wgranie romu zablokować. Mi też kiedyś zablokowało ale wgranie któregoś globala w Redmi3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mjr088 napisał:

Wysyłał ktoś z Was ostatnio prośbę o odblokowanie BL? Niestety czekam już 3 dni i nadal bez odpowiedzi. Nie wiem czy to normalne ale trochę się niepokoję biorąc pod uwagę, że niektórzy z Was dostali zgodę w tym samym dniu.

Ja wysyłałem jakieś 1,5 tygodnia temu, Zgodę miałem po dosłownie 5 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mjr088 napisał:

Wysyłał ktoś z Was ostatnio prośbę o odblokowanie BL? Niestety czekam już 3 dni i nadal bez odpowiedzi. Nie wiem czy to normalne ale trochę się niepokoję biorąc pod uwagę, że niektórzy z Was dostali zgodę w tym samym dniu.

Ja wysłałem na poczatku tego tygodnia i też nadal nic, nie wiem o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem a mianowicie już dostałem pozwolenie wszystko zrobiłem jak należy i gdy już muszę przejść w ten specjalny tryb w telefonie ( vol + i power) to komputer nie wyszukuje telefonu i nie mogę przycisnąć " Unlock". Co mogę w tym przypadku zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poszło :) czytałem inny poradnik w którym było żeby wejść w ten tryb ( vol + i power ) ta ikonka telefonu podłączonego do usb  i dlatego miałem problem ;/

ok to już mam root odblokowany ale nie mogę używać wakelock detector czemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda na odblokowanie btl jest, MiUnlock staje w 50% z problemem "Not connected to Mi Phone".

Dnia 24.11.2016 o 21:33, muszateq napisał:

Nie ma, wyraźnie jest napisane. Podłącz telefon w trybie Fastboot do pc, odinstaluj sterowniki Android, odłącz telefon, podłącz ponownie, spróbuj odblokować.

Wyskakuje mi błąd instalowania sterowników. Jest możliwość zainstalowania nich manualnie, a nie przez telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem przywiezionego przez kolegę z Chin Xiaomi Mi5s ucieszyłem sie ale korzystając z tej instrukcji w momencie gdy jestem na http://www.miui.com/unlock/index_en.html

przekierowuje mnie nie jak w instrukcji tylko na konto xiaomi ale po zalogowaniu jest po chińsku albo stronka sie wykrzaczą jakieś błędy... Nie jestem w stanie odblokować tel :( (nie ma opcji zmiany na jakiś inny język), próbowałem na kilku przeglądarkach...

Tak to wygląda http://pokazywarka.pl/a1nz4u/

Jestem "swieżak" proszę o pomoc... z góry dziękuję.

 

Edytowane przez zatoichi
dodaje obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kamillm napisał:

google translate i jedziesz, a najlepiej daj screena

http://pokazywarka.pl/a1nz4u/

Po zalogowaniu

http://pokazywarka.pl/oxa1ih/

Nadal nie wiem, to jakis forum po chińsku , które ma mi niby pomoc, ciekawe jak....

Edytowane przez zatoichi
dodaje obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2016 o 20:30, mjr088 napisał:

Wysyłał ktoś z Was ostatnio prośbę o odblokowanie BL? Niestety czekam już 3 dni i nadal bez odpowiedzi. Nie wiem czy to normalne ale trochę się niepokoję biorąc pod uwagę, że niektórzy z Was dostali zgodę w tym samym dniu.

Mam Mi 5 Pro, kupiony 11.11 na Alie, z Global dev.
3 dni temu wypełniłem "kwestionariusz" około południa, a dzisiaj w nocy dostałem pozytywną odpowiedź.
Dodam, że nie udzielałem się nigdzie, nic więcej nie pisałem, konto Xiaomi mam od kilku lat.
Przy odblokowywaniu na 50% wyskoczył błąd, zalogowałem się na konto (i.mi.com), odpaliłem jeszcze raz i poszło bez problemów ;) 

Ps. wszystko wg tutejszych poradników, wystarczy czytać ze zrozumieniem :P

Edytowane przez Kafar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem złożyć prośba o odblokowanie.

Już to kiedyś robiłem (jakieś pół roku temu) i teraz jak wchodzę na tym samym koncie to 2 punkcie jak wejdę w link:  http://www.miui.com/unlock/index_en.html

klikam Unlock Now - > i zamiast formularza do wypełnienia pojawia mi się storna z linkiem do Mi Unlock.

Pytanie: jak na tym samym koncie z którego była już wydana zgoda na odblokowanie złożyć prośbę o odblokowanie na kolejne urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem złożyć prośba o odblokowanie.
Już to kiedyś robiłem (jakieś pół roku temu) i teraz jak wchodzę na tym samym koncie to 2 punkcie jak wejdę w link:  http://www.miui.com/unlock/index_en.html
klikam Unlock Now - > i zamiast formularza do wypełnienia pojawia mi się storna z linkiem do Mi Unlock.
Pytanie: jak na tym samym koncie z którego była już wydana zgoda na odblokowanie złożyć prośbę o odblokowanie na kolejne urządzenie?


Masz zgodę to odblokowuj :-)

Tap tap z MI4s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...