Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisałem imię i nazwisko, nr telefonu i powód, kliknąłem okienko i dałem "apply". Na następnej stronie wyskakuje mi taki komunikat. I jak kliknę ok to tam gdzie jest napisane "resend" pojawia się "failed" i za chwilę znowu "resend". Cała sytuacja powtarza się w kółko, a żaden sms nie przychodzi...

Treść komunikatu: 验证码错误

Miał ktoś tak, albo ktoś wie o co chodzi?

xiaomi.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:


Wpisujesz co chcesz moze byc nick albo samo imie, , potem wybierasz numer kierunkowy kraju bo domyslnie jest 38 na chiny.
Na PL wybieramy +48 i wpisujemy ponizej numer telefonu komorkowego, na dole po angielsku prosbe, wpisujemy cokolwiek, i dajemy next, czekamy na kod sms wklepujemy.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Dokładnie tak robię, ale na następnej stronie wyskakuje mi okienko, gdzie muszę kliknąć ok i sms nie przychodzi

xiaomi2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2016 o 10:29, FromWP napisał:
Dnia 21.11.2016 o 10:49, Redmi2 napisał:

Jesli ma ktoś problem z unlockiem btl to chetnie zrobie to za niego za free :-) tym razem bo potrzebuje testowego telefonu, bo robie poradnik o miui, wersje, wgrywanie w edl, fastboot, unlock i wgrywanie twrp oraz xiaomi.eu z wypisaniem roznych zabiegow ktore pozwola nam uniknac problemow z unlockien z pominieciem bzdurnych metod i zabiegow. Czesc juz opisow mam :-) teraz potrzebuje na 1-2 dni tel aby ogarnac screeny :-) wszystki bedzie w jednym watku z podzialem na rozne etapy i wyjasnienia, aby uzytkownik nie musial skakac po calym forum.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

 

To może mój by się nadał? :) redmi 3s
moge podesłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Jak ty to robisz, cytując mnie w nie moich postach? Nie to że jest to jakiś problem, tylko dostaję powiadomienie że zostałem zacytowany, a nie zostałem. 

Przepraszam, nie wiem dlaczego tak sie działo, ale dopiero teraz zwróciłem uwagę na fakt, że jak klikam żeby kogoś cotować, to mi wskakuje już w ramce po Twoim poście..
Jak widać mam talent, szkoda że nie do tego co potrzeba ;(

 

2 godziny temu, Redmi2 napisał:


To napisz na pw :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

napisałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam znany problem z odblokowaniem bootloadera. Zatrzymuje sie na 50%. Wlaczone OEM unlocking, wlaczone debugowanie USB a nadal nie moge odblokowac. Wyskakuje "couldn´t verify device. Not connected to Mi Phone". Pozostaja sterowniki? Mam windows 10 i odblokowalem bez problemu bootloader na Mi5. Teraz kupilem Redmi 4 i nie idzie. Kupiony na ibuygou. Roma MIUI 8.0 Stable 8.0.6.0 (MBECNDG). Ktos podrzuci linka do tych sterownikow? Przewertowalem 10 ostatnich stron forum w tym dziale i nie znalazlem linka, choc byla mowa ze trzeba zainstalowac sterowniki. Dziekuje z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jimmy napisał:

Nie sądze aby problem był ze sterownikami... U mnie ten sam błąd, próbowane na dwóch kompach z win10 i winxp, czekanie 7 dni bez prób itp... Nadal bez zmian:

 

unlock.png

Przeciez u Ciebie jest napisane, ze masz inne konto na telefonie i inne na kompie. Zaloguj sie po numerze uzytkownika na komppie i w telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem taki błąd jak @Jimmy, wystarczyło zalogować się do aplikacji Mi na telefonie który chcemy odblokować (aplikacja konto xiaomi) danymi jak do mi flash , to w zupełności wystarcza nie kombinowałem nic kompletnie ze sterownikami na Win10 i od razu poszło. Sądzę, że ktoś powinien w poradniku o tym przypomnieć, bo idąc krok po kroku można zapomnieć o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:


Problem jest ze sterownikami, zmien albo je albo miflashem wrzuc wersje china dev ma telefon


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Chcilem wrzucic wersje dev china miflashem, ale... na en.miui nie figuruje Redmi 4 Pro! Jest tylko Redmi 4, Redmi 4 Prime, no i 4A. Paranoja jakas ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zalogowany na kompie i na fonie na to samo konto...

 

Na Kate nie ma dev china tylko dev global i taki mam... najnowszy jaki wyszedł, próbowałem też na stable i na starszym dev - zawsze ten sam efekt. Stery są raczej dobre, próbowałem z ver. 7.xxx, nowszą i innymi wersjami z paczki z miflash... Które mam wybrać?

Screenshot_2016-11-23-23-41-36-780_com.xiaomi.account.png

unlock.png

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić telefon (przynajmniej ja tak zrobię) , odblokować nieoficjalnie, założyć nowe konto i złożyć nową aplikację, tylko do tego musisz chyba odpiąć telefon od obecnego konta ponieważ w nowej aplikacji trzeba podać numer telefonu a on już jest w chwili obecnej przypisany do telefonu i obecnego konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, muszateq napisał:

Nie ma, wyraźnie jest napisane. Podłącz telefon w trybie Fastboot do pc, odinstaluj sterowniki Android, odłącz telefon, podłącz ponownie, spróbuj odblokować.

Masz rację, niby były zainstalowane ale z jakimś pytajnikiem.

Poszło botloader baybay.

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyszedł dziś do mnie Mi4c od Goldway z syfiastym MIUI pseudo-Global. Od razu wgrałem przez MiFlash najnowszy China Dev. Udało się to w trybie zwykłym, a nie w ED, choć BL jest zablokowany. Jak to możliwe? O czym to świadczy? Nie kumam tego. Znaczy nie narzekam, wręcz przeciwnie, ale nie rozumiem, dlaczego EDL nie był potrzebny. Dowody rzeczowe w załączniku. Samego odblokowania jeszcze nie robiłem, ale nie spodziewam się z tym problemów. Chyba, że mi cofnięto pozwolenie z konta, choć podobno nie cofają z kont, z których już się robiło skuteczne odblokowanie, a ja mam tylko takie akurat konta (dwa).

C__WINDOWS_system32_cmd.exe 2016-11-25 11.56.49.jpg

MiFlash 2016.08.30.0 2016-11-25 11.57.25.jpg

C__WINDOWS_system32_cmd.exe 2016-11-25 12.07.43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszła do mnie dzisiaj mi5s, nie miałem lokalizacji, miałem miui 8 stable. na win10 ani nie czytało go jak był w trybie fastboot ani nie dało się odblokować bootloadera.

na win7 wszystko poszło bez problemu.

także wersji dev nie trzeba mieć, i jakieś 90% problemów rozwiązują odpowiednie stery

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamillm napisał:

Świadczy o tym, że prawdopodonie masz odblokowany bootlader ;] Wgraj TWRP jak pojdzie to sie to potwierdzi ;]

Za to Twoja odpowiedź, nie "prawdopodobnie", ale "na 100%" świadczy o tym, że nie spojrzałeś na screeny, które załączyłem. Wiać na nich zarówno status BL jak i niemożność instalacji TWRP. Dwa dowody na jego zablokowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, latet napisał:

Samego odblokowania jeszcze nie robiłem, ale nie spodziewam się z tym problemów.

No i masz... Jest problem. Dziwne, bo na tym samym Windows 7 niedawno Mi5 bez trudu poszło, a nieco wcześniej Redmi 3s. W międzyczasie nie wydaje mi się, aby coś się w systemie zmieniło (ale nie wszystko widać, kto wiem). No i niestety, dziś z M4c było tak:

  • driver v. 11 – komunikat, że konto w MiUnlock i w telefonie nie jest to samo (oczywiście bzdura, było to samo)
  • wymusiłem driver v. 7, będąc pewnym, ze to pomoże, a tu guzik – teraz komunikat mówi, że nie jest podłączony Mi Phone.

No i jestem w kropce. Albo w d*pie.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to może mieć jakieś znaczenie, że jak w tym Mi4c, którego nie mogę odblokować, wchodzę w opcjach developerskich do tej sekcji dot. statusu odblokowania i klikam na ten przycisk na samym dole (kilka postów wyżej ktoś dał screen), to po chwili wyskakuje (po chińsku, ale przetłumaczyłem Translatorem) błąd o treści "Equipement does not exist"? Jaki sprzęt nie istnieje? Telefon istnieje, bo go trzymam w ręku :)  Może nie istnieje w bazie (tj. nie udaje się go powiązać z kontem) i stąd przy próbie odblokowania błąd z komunikatem, że konta się nie zgadzają? No bo jak powstaje ten błąd, jak działa algorytm, który go wyświetla? Zapewne MiUnlock szuka czegoś w telefonie, jakiegoś pliku, i jeśli nie może go znaleźć (czy to z powodu problemu z driverami, czy dlatego, że go tam naprawdę nie ma) to wywala ten właśnie błąd. Przy czym dodam, że po zalogowaniu się do chmury Xiaomi, ten tel. jak najbardziej jest widoczny wśród moich urządzeń, ma status online, daje się lokalizować itd.

Najgorsze, że próby odblokowania tego Mi4c nie powiodły się już na 3 różnych kompach, na których wsześniej MiUnlock działał bez zarzutu.

Czy to już czas rozglądać się za "lewą" metodą odblokowywania bez zgody Xiaomi? Mi4c nie ma globala, więc musi zostać odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...