Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kamillm napisał:

Ja bym to zostawil, niech lepiej ludzie mysla, ze 100% wymagane, wyjdzie im to na plus w razie czego, tak to kazdy bedzie olewal temat ;]

Poradnik fakt, chyba trzebaby troche stuningowac pododawac nowe problemy a powyrzucac rozwiazania ktore tak naprawde w sumie nie sa rozwiazaniami. @Zenderable co o tym myslisz?

Zajmę się tym w weekend :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DarkStar napisał:

POSZŁO!!!11 Bez VPN i innego mumbo-jumbo. Jedyne co zrobiłem, to aktywowałem opcje programistyczne i debugowanie USB. Unlock poszedł za pierwszym razem po tej zmianie.

Cieszę się, że Ci poszło. Ale to ciekawe, bo na bank wiem z własnych doświadczeń paru odblokowań, że włączenie tych opcji nie jest warunkiem koniecznym. Choćby moje przedwczorajsze odblokowanie Mi5 na Global dev – opcje programistyczne miałem i mam nieaktywne! Te opcje nie mają wpływu na telefon w trybie Fastboot.

Co Ty na to Redmi2, niestrudzony pogromco mitów dotyczących odblokowywania BL?  :-)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Redmi2 napisał:

Ja na to ze trollowalem :-P a wiesz czemu poszlo :-) ? Bo zmienil sie sterownik dzieki temu w systemie :-)

Ale ta opcja nie jest potrzebna, bo takze tego nigdy nie wlaczam, poprostu mam dobre stery w systemie i ani miflash ani unlock nie maja problemu z nimi, a tu widocznie byl problem.

U niego akurat pomoglo a u kolejny np 100 osob nie pojdzie :-)

Wszystko rozbija sie o "czystosc" systemu i driverow.

Taki sam efekt uzyskalby wywalajac sterownik gdy podlaczylby tel w fastboot, a potem drugi raz aby zainstalowal sie od nowa :-)

Dzięki, to są bardzo cenna wskazówki pomocne w ogarnięciu problemu sterowników, który bez wątpienia nie należy do najłatwiejszych.

Ja obecnie w WIn7 mam taką sytuację ze streownikami, że świetnie działa mi Fastboot oraz MiUnlock, ale za to Windows nie widzi w trybie MTP żadnego telefonu :) Nie ruszam, niech już tak będzie, Fastboot i odblokowania są ważniejsze. A zamiast trybu MTP na co dzień używam pendrive'a OTG i jakoś żyję ;)

Z kolei pod Win10 mam odwrotnie – telefony są widziane w MTP, ale MiUnlock zawsze staje na 50%, a Fastboot widzi tylko wybrane telefony.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może zacznę niezbyt oryginalnie... Mam problem ;)

Możliwość odblokowania otrzymałem już po 1 dniu. Wszystko robię zgodnie z poradnikiem i przy 50% wyskakuje komunikat, że nie można zidentyfikować urządzenia.

- próbowałem VPN - nie działa

- na telefonie jestem zalogowany na konto, na którym otrzymałem dostęp

- komputer wykrywa telefon w trybie fastboot

- włożenie karty SIM nic nie zmienia

Ktoś mógłby coś doradzić? Telefon to RedMi 3S na oprogramowaniu GLOBAL 7.5.8.0.

 

Przepraszam, zauważyłem teraz, że wymagana jest najnowsza aktualizacja. Zainstaluje ją i zobaczę co będzie się działo. 

Edytowane przez damo69
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:


Nie chce mi sie czytac :-P

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

No to dobrze, po co zaśmiecać temat takimi postami :-D 

Dodałem kilka punktów w dodatkowych informacjach i lekko poprawiłem punkt 0, wszystko zgodnie z tym co piszą na en.miui w oficjalnych poradnikach.

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, latet napisał:

Dzięki, to są bardzo cenna wskazówki pomocne w ogarnięciu problemu sterowników, który bez wątpienia nie należy do najłatwiejszych.

Ja obecnie w WIn7 mam taką sytuację ze streownikami, że świetnie działa mi Fastboot oraz MiUnlock, ale za to Windows nie widzi w trybie MTP żadnego telefonu :) Nie ruszam, niech już tak będzie, Fastboot i odblokowania są ważniejsze. A zamiast trybu MTP na co dzień używam pendrive'a OTG i jakoś żyję ;)

Z kolei pod Win10 mam odwrotnie – telefony są widziane w MTP, ale MiUnlock zawsze staje na 50%, a Fastboot widzi tylko wybrane telefony.

Dziwny jest ten świat.

Ja mam Windows 10 Pro (64-Bit) procesor Intel i5 6500 i mi na Windows zadziałał MiFlash EDL/FastBoot/MTP/MiFlashUnlock było 100%.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam wgrany global dev. Dostałem też w nocy zgodę na odblokowanie, ale pewnie szkoda zachodu, bo telefon się sypie.

Bateria w trybie czuwania regularnie znika 2% na godzinę.

Żeby było śmieszniej, nawet jak jest wyłączony zeszło 15 %.

 

PS. Nie rozumiem powyższego, Jaki podrobiony? Miałem na początku xiaomi.eu, wgrałem global stable, a teraz mam już global dev. Wszystko ze strony en.miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michaelwaut napisał:

Już mam wgrany global dev. Dostałem też w nocy zgodę na odblokowanie, ale pewnie szkoda zachodu, bo telefon się sypie.

Bateria w trybie czuwania regularnie znika 2% na godzinę.

Żeby było śmieszniej, nawet jak jest wyłączony zeszło 15 %.

 

PS. Nie rozumiem powyższego, Jaki podrobiony? Miałem na początku xiaomi.eu, wgrałem global stable, a teraz mam już global dev. Wszystko ze strony en.miui.

Bateria do kosza raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, damo69 napisał:

Niestety nic nie pomaga na odblokowanie, cały czas zatrzymuje się na 50%.

zaktualizowałem soft do najnowszego - nic

zlokalizowałem telefon na i.mi.com - nic

włączyłem zdjęcie blokady OEM - nic

Jakieś pomysły może?

Jaki masz system? Global/China - Stable/Developer?

Sprawdzałeś inne gniazda USB/inne komputery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

Jaki masz system? Global/China - Stable/Developer?

Sprawdzałeś inne gniazda USB/inne komputery?

Global 8.0.3.0 stable. Sprawdzałem tylko na laptopie z Windows 7.

Przed chwilą, kamillm napisał:

Obstawiam, ze to bedzie jakis refurb. Zwracaj telefon i kup gdzie indziej jezeli masz jeszcze taka mozliwosc.

 

Sprawdziles czy masz dobre sterowniki, przeisntalowales je?

Telefon jest wykrywany przez komputer w wierszu poleceń fastboot, więc chyba nie tu jest problem.

1 minutę temu, Redmi2 napisał:


Przeciez to potezebne zabiegi, pomagaja na 100% wkoncu opisali to na poradniku na en.miui.com a tam same madrosci sa :-D

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Niestety mnie nie pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post (jeśli należy się przywitać gdzieś indziej to  góry przepraszam). Piszę bo poszukuje chętnego do pomocy przy zmianie softu. Oczywiście nie za darmo. Mam Redmi 3 Pro. Niestety kupiłem z PL z oprogramowaniem ManhIT. Uzyskałem zgodę na odblokowanie, ale nie mogę tego zrobić bez powrotu do wersji global. Docelowo natomiast chciałbym mieć MIUI Polska. BBC Jeśli ktoś z Poznania lub okolic zachowały pomoc to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MSc04 napisał:

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post (jeśli należy się przywitać gdzieś indziej to  góry przepraszam). Piszę bo poszukuje chętnego do pomocy przy zmianie softu. Oczywiście nie za darmo. Mam Redmi 3 Pro. Niestety kupiłem z PL z oprogramowaniem ManhIT. Uzyskałem zgodę na odblokowanie, ale nie mogę tego zrobić bez powrotu do wersji global. Docelowo natomiast chciałbym mieć MIUI Polska. BBC Jeśli ktoś z Poznania lub okolic zachowały pomoc to będę wdzięczny.

Trzeba przez MiFlash zainstalować odpowiedni system i odblokować Bootloader a następnie standardowa procedura.

Ja przez GG (jak będę mieć czas) mogę coś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MSc04 napisał:

Niestety kupiłem z PL z oprogramowaniem ManhIT

To zapewne ten telefon ma już odblokowany bootlader skoro jest tam jakis custom rom. Sprawdz czy jest tam jakies TWRP.

 

6 godzin temu, majdan12 napisał:

Trzeba przez MiFlash zainstalować odpowiedni system i odblokować Bootloader a następnie standardowa procedura.

Najpierw to trzeba sprawdzi czy bootlader jest odblokowany ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kamillm napisał:

To zapewne ten telefon ma już odblokowany bootlader skoro jest tam jakis custom rom. Sprawdz czy jest tam jakies TWRP.

 

Najpierw to trzeba sprawdzi czy bootlader jest odblokowany ;].

@kamillm

To muszę cię zaskoczyć ale ten ROM ManhIT jest dla Xiaomi z zablokowanych Bootloader :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie zabijcie mnie ale nie mogę znaleźć formularza do wysłania prośby. Po kliknięciu w unlock wyświetla mi się tylko strona z linkiem do pobrania aplikacji.
Podeślijcie linka.

PS: będę odblokowywał kolejny telefon. Pierwszy poszedł bez problemów.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FrisBy napisał:

Cześć,

Nie zabijcie mnie ale nie mogę znaleźć formularza do wysłania prośby. Po kliknięciu w unlock wyświetla mi się tylko strona z linkiem do pobrania aplikacji.
Podeślijcie linka.

PS: będę odblokowywał kolejny telefon. Pierwszy poszedł bez problemów.
 

Ale nie musisz wysyłać wniosku znowu bo pozwolenie dostałeś już na konto i raz na 30 dni możesz odblokować kolejny telefon :)

Wystarczy podłączyć telefon w trybie FastBoot,włączyć aplikacje MiFlashUnlock i zalogować się na konto Xiaomi (w telefonie przed podłączeniem go do komputera też się trzeba zalogować na konto Xiaomi).

Jeżeli pierwszy telefon był odblokowany mniej niż 30 dni a potrzebujesz na już odblokować Bootloader to stwórz nowe konto Xiaomi i poczekaj kilka minut na pozwolenie od Xiaomi i na tym koncie przeprowadź odblokowanie.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, muszateq napisał:

Problem ze sterownikami PC nie widzi telefonu a dokładnie to aplikacja do odblokowywania.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

To jakie to mają być w końcu te sterowniki, bo też mam ten problem w KATE jak i połowa internetu w sumie z tym modelem... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otrzymałem swój telefon. Chciałem odblokować bootloadera.

Po odpaleniu program MiFlashUnlock i zalogowaniu się na swoje konto pokazuje mi się taki komunikat

http://screenshot.sh/odSJU840JtZtt

Zgodę dostałem z 2tyg temu- gdy chcę poprosić ponownie pokazuje mi się iż już dostałem

Testowane z podłączonym telefonem jak i bez telefonu

Windows 10 x64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...