Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kamillm napisał:

@Redmi2 a co jeśli Ci wszyscy którzy zapominają wzoru blokady ekranu to kradzieje i te telefony nie są ich? Taka mysl mi sie teraz nasunela. Jak mozna zapomniec wzoru blokady odblokowujac telefon pare razy dziennie....

Tego raczej nie da się zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamillm napisał:

Można zbrickowac telefon ;]

W sumie szczęście w nieszczęściu :) że wydało się jaki to telefon.

Oby nie było problemów ze zdjęciem blokady,bo bawić się w wysyłki telefonu to koszmarne rozwiązanie problemu.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majdan12 napisał:

Taka niewiedza jest bardzo niebezpieczna przy instalacji ROM.

Etam, głupoty insynuujecie. Nie będe się nikomu tumaczył, choć na upartego od folijek, pudełek przez FV wszystko mam :) Zresztą tyle zamieszania dla niespełna 600zł? No po prostu dorobek życia hehe.

Nie używam tego telefonu. Gdybym używał to:
1) byłbym zorientowany czy 3 czy 3S - dopiero po pytaniu @FromWP zwątpiłem i szykałem na strychu pudełka (tak samo się orientuje we wszelkiego rodzaju Samsungach gallaxy.. ich jest chyba z 1000 modeli :P )
2) na początku miałbym założone i zalogowane konto (i mógłbym zdalnie zresetować telefon).
A telefon nawet jak ktoś zgubi, lub mu ukradną, to zawsze można sprzedać na części, więc jak ktoś będzie się chciał wzbogacić to się wzbogaci.

12 minut temu, majdan12 napisał:

Tego raczej nie da się zapomnieć.

Moja córa jest przykładem tego że się da. Po prostu go zmieniała i.. no właśnie, jakoś później nowy nie pasował.
Mnie bardziej zastanawia fakt dlaczego po zmianie kodu rysowanego przestał jej działać odcisk palca, bo tak zwykle odblokowywała.

Ale tak jak wspomniałem wcześniej, nie używam tego telefonu, nie wiem jakie on ma ustawienia i czy są tam jakieś zależności.

A ogólnie rzecz biorąc to zapomnienie hasła nie jest czymś rzadim, niespotykanym, czy jak to tam zwać. Skoro da się w bankach, to wszędzie się powinno dać.
Tylko tu trzeba cuda odstawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SmauG napisał:

Etam, głupoty insynuujecie. Nie będe się nikomu tumaczył, choć na upartego od folijek, pudełek przez FV wszystko mam :) Zresztą tyle zamieszania dla niespełna 600zł? No po prostu dorobek życia hehe.

Nie używam tego telefonu. Gdybym używał to:
1) byłbym zorientowany czy 3 czy 3S - dopiero po pytaniu @FromWP zwątpiłem i szykałem na strychu pudełka (tak samo się orientuje we wszelkiego rodzaju Samsungach gallaxy.. ich jest chyba z 1000 modeli :P )
2) na początku miałbym założone i zalogowane konto (i mógłbym zdalnie zresetować telefon).
A telefon nawet jak ktoś zgubi, lub mu ukradną, to zawsze można sprzedać na części, więc jak ktoś będzie się chciał wzbogacić to się wzbogaci.

Moja córa jest przykładem tego że się da. Po prostu go zmieniała i.. no właśnie, jakoś później nowy nie pasował.
Mnie bardziej zastanawia fakt dlaczego po zmianie kodu rysowanego przestał jej działać odcisk palca, bo tak zwykle odblokowywała.

Ale tak jak wspomniałem wcześniej, nie używam tego telefonu, nie wiem jakie on ma ustawienia i czy są tam jakieś zależności.

A ogólnie rzecz biorąc to zapomnienie hasła nie jest czymś rzadim, niespotykanym, czy jak to tam zwać. Skoro da się w bankach, to wszędzie się powinno dać.
Tylko tu trzeba cuda odstawiać. 

Po restarcie telefonu trzeba podać kod odblokowania,ja mam Mi Max i co z tego że odblokować go mogę palcem jak po restarcie telefonu wymagany jest PIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, majdan12 napisał:

Po restarcie telefonu trzeba podać kod odblokowania,ja mam Mi Max i co z tego że odblokować go mogę palcem jak po restarcie telefonu wymagany jest PIN.

Kos PIN mam.
Ale nie moge go wbić, mogę (co 120 min) podjąć próbę NARYSOWANIA poprawnego kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2016 o 10:23, kamillm napisał:

Przed chwilą zgłosiłem prośbę o pozwolenie, po 5 minutach sms z przyznaniem pozwolenia - na bank automat. 2 miesiące temu, czekałem 3 dni.

Chyba nie automat, bo ja jeszcze nie dostałem. Wprawdzie minęła dopiero godzina, aale.

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michaelwaut napisał:

Z tej strony 


http://en.miui.com/a-234.html

Tylko jak rozpakować z tgz do zip? win Rarem? jest coś lepszego w sklepie play?

Pytasz o sytuacje w której okazuje się że masz podrobiony Global czy sytuacje gdzie masz oryginalny Global ale i tak nie chce się odblokować Bootloader i potrzeba zainstalować Global Developer przez ''Aktualizacje'' aby odblokować Bootloader?

Jeśli masz nieoryginalny Global i potrzebujesz zainstalować system Global lub Global Developer przez MiFlash z zaznaczonym Flash_All i telefon w trybie EDL to pobierz system z adresu który podałeś z tym że jak będziesz mieć pobrany plik to odtwórz go w Winrar i zobaczysz jeden plik kliknij w niego dwa razy,zacznie się rozpakowywanie poczekaj chwile aż zobaczysz nowe okno z większa liczbą plików wtedy w Winrar kliknij wypakuj do i wskaż dowolne miejsce na dysku na którym wypakujesz system potrzebny do instalacja systemu aplikacją MiFlash.

Jeśli masz oryginalny Global Stable na którym nie chce się odblokować Bootloader musisz pobrać plik z systemem Global Developer ze strony 

http://en.miui.com/download-298.html

Konkretnie chodzi o kliknięcie w Download Full ROM Version: 6.11.10 (MIUI8) w polu gdzie po lewej jest napisane Developer ROM,oczywiście ten system jest dla Redmi 3 bo taki posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby nie tylko o problemach. Wczoraj odblokowałem nowego Mi5 w ciągu paru minut - jak po maśle. Ze sklepu przyszedł z Global Stable, od razu wgrałem najnowszy Global Dev (przez apkę Aktualizacje) (śmieszne było tylko jedno - twierdził, że wgrywam starszy system i poprosił o zgodę na factory reset). Następnie wykonałem czynności, które wg moich doświadczeń są konieczne:

  • zalogowanie tel. na konto Xiaomi (konto uzyskało zgodę na odblokowania ze 2 tyg. temu)
  • przyznanie tam (w ustawieniach konta Xiaomi) uprawnienia do lokalizacji (sam sie o to pyta, nie trzeba szukać i grzebać)
  • zlokalizowanie telefonu za pomocą strony i.mi.com
  • potem od razu w tryb fastboot i odblokowanie za pierwszym razem bez zająknięcia.

Całą operacja oczywiście bez żadnej karty SIM.

Na razie nie instalowałem TWRP, bo chcę się trochę pobawić Globalem dev, aby potem mieć jego porównanie do MIUI EU i wyrobić sobie osobiście zdanie o różnicach pomiędzy tymi "odmianami" MIUI. Bo diabeł w szczegółach tkwi...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, latet napisał:

Tak żeby nie tylko o problemach. Wczoraj odblokowałem nowego Mi5 w ciągu paru minut - jak po maśle. Ze sklepu przyszedł z Global Stable, od razu wgrałem najnowszy Global Dev (przez apkę Aktualizacje) (śmieszne było tylko jedno - twierdził, że wgrywam starszy system i poprosił o zgodę na factory reset). Następnie wykonałem czynności, które wg moich doświadczeń są konieczne:

  • zalogowanie tel. na konto Xiaomi (konto uzyskało zgodę na odblokowania ze 2 tyg. temu)
  • przyznanie tam (w ustawieniach konta Xiaomi) uprawnienia do lokalizacji (sam sie o to pyta, nie trzeba szukać i grzebać)
  • zlokalizowanie telefonu za pomocą strony i.mi.com
  • potem od razu w tryb fastboot i odblokowanie za pierwszym razem bez zająknięcia.

Całą operacja oczywiście bez żadnej karty SIM.

Na razie nie instalowałem TWRP, bo chcę się trochę pobawić Globalem dev, aby potem mieć jego porównanie do MIUI EU i wyrobić sobie osobiście zdanie o różnicach pomiędzy tymi "odmianami" MIUI. Bo diabeł w szczegółach tkwi...

Ja nie przyznawałem dostępu do lokalizacji.

Nie lokalizowałem telefonu na pomocą strony.

Odblokowałem kilka modeli Xiaomi na kilku komputerach i nie robiłem takich kombinacji jak ty i się udało zawsze za pierwszym razem,co ciekawe nigdy nie było problemów ze sterownikami Windows.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:


Zbieg okolicznosci i tyle.
Lokalizacja, przyznawanie jakis uprawnien, tunel vpn nie sa do niczego potrzebne. Nigdy tego nie robie i odblokowalem swoje i innyn telefony
Coraz wiecej bzdur i mitow powstaje a ludzie kopiuja a potem placz ze im to nie pomaga, bo jak ma to pomagac jak nie ma to znaczenia?
Tak samo juz slyszalem jakies mity ze musi byc karta sim w telefonie, ze to pomaga, to jakim cudem jak ktos mi przysyla tel do odbloku idzie bez problemu za 1 razem bez sim? To co mam mowic komus wyslij mi swoja sim?
Tak samo jak ani do miflasha w edl i fastboot nie trzeba wlaczac dev option i debugging usb.
Nigdy zadnego z tych zabiegow nie robilem.
Wlasnie tak wychodza mity. Skoro to niby ma pomagac to czemu innemu nie dziala?
Przynajmniej Ty nie powtarzaj tyvh glupot :-) bo mysle ze pojecie o xiaomi masz :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Bo masz calkowita racje, to wszystko nie potrzebne zabiegi, ktore w niczym nie pomagaja, ile jest w tematach ze ludzie robili te kroki i tak nie odblokowalo.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Jeszcze nabijanie 100 punktów na koncie Xiaomi jest nie potrzebne.

Aktualnie jak duża ilość telefonów nawet z Aliexpress ma zainstalowany oryginalny Global Stable więc zakładamy konto Xiaomi mając tylko 50 punktów,podłączamy telefon do komputera z aktywnym FastBoot włączamy aplikacje MiFlashUnlock klikamy ''Unlock'' i gotowe Bootloder odblokowany i tak powinno wyglądać to w 99% przypadków :) jak się nie uda to zmieniamy gniazdo USB w komputerze i sprawdzamy czy teraz się uda,jak to nie pomoże to instalujemy China/Global - Developer i na nim już na 100% odblokujemy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Tunel bear(vpn) i ustawienia HK lub Singapur? A lokalizacja pokaze PL np Wrocław? To jest to samo? Jedna metoda wyklucza druga a co za tym idzie pokazuje ze obie sa zbedne i w niczym nie pomagaja. Bo skoro tunel mialby pomagac to jak moze lokalizacja pomagac i odwrotnie.

Przy pierwszym Mi4C kombinowalem z tunelami, o kant d*py to jest - potwierdzam!

I jeszcze to wlaczanie debugowania jakby to mialo w czymkolwiek pomoc........ :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, majdan12 napisał:

Xiaomi napisać że dobre jest 100% dla bezpieczeństwa telefonu

Ja bym to zostawil, niech lepiej ludzie mysla, ze 100% wymagane, wyjdzie im to na plus w razie czego, tak to kazdy bedzie olewal temat ;]

Poradnik fakt, chyba trzebaby troche stuningowac pododawac nowe problemy a powyrzucac rozwiazania ktore tak naprawde w sumie nie sa rozwiazaniami. @Zenderable co o tym myslisz?

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Kolejna sprawa wlaczamy lokalizacje a skad potem tel ma wiedziec w jakiej lokalizacji jest jak jest w trybie fastboot? Okej ktos powie tak samo jak to ze wie jakie konto xiaomi, czyli zapisze w pliku, oki zgoda jakims cudem tak moze sie stac.
No ale aplikaja unlocker skad ma wiedziec to w jakiej lokalizacji jestesmy? Jak nawet na pc wlaczymy i.mi.com w przegladarce... Skoro sama apka unlocker nic nie lokaluzuje widac to pieknie na windows 10 gdzie przy lokalizacji wyskakuje komunikat ze dana apka prosi o pozwolenie na lokalizacje a kolo zegara pojawia sie kropka w oblamowce, przy odpalaniu unlockera nigdy takie cos nie ma miejsca..

Nie sądzę, aby chodziło o jakiś plik. Tak samo z zalogowaniem do konta Xiaomi. Myślę, że to po prostu "pamięta" serwer Xiaomi. Czyli w momencie, gdy aplikacja Unlocker łączy się z serwerem Xiaomi i wysyła mu parę: nr IMEI (czy jakiś inny tego typu unikalny nr egzemplarza) + nr/login konta Xiaomi, to serwer sprawdza, czy w ostatnim czasie ten telefon logował się do tego konta Xiaomi i być może też, czy dał się wtedy zlokalizować. Tak to sobie wyobrażam mniej więcej. Choć nie wiem, czemu ma to służyć, oprócz utrudniania życia użytkownikom. Myślę, że w trybie Fastboot sam telefon "nie wie" nic na temat swojej lokalizacji ani tego, czy wcześniej był logowany do konta Xiaomi.

Kolejne 3 telefony do mnie lecą (owoc mojego zakupowego transu 11.11), więc w ich przypadku sprawdzę metodę bez logowania do konta Xiaomi (od razu wejdę w Fastboot, prosto po wyjęciu z pudełka!, a co! ;) ) a jeśli to nie zadziała, to z logowaniem do konta Xiaomi, ale bez lokalizowania (nie dam zgody). Zobaczymy, czy się uda wtedy. Mogę te procedury wykonać na spokojnie, na zimno, wg Waszych życzeń, tak abyśmy zyskali konkretne dane o konkretnych okolicznościach odblokowania, bez żadnych przypadkowych, chaotycznych czynności.

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję odblokować bootloader w Mi5 z poradnikiem i nie działa. :( U mnie się wykłada na 50% i "Couldn't verify device". Zezwolenie na odblokowanie mam, zalogowany do konta Xiaomi jestem (najpierw przez maila, potem przez ID - jeden pies), VPN próbowałem, uruchamiam aplikacje z uprawnieniami administratora. Nic nie działa. Mam instalować jakiś chiński ROM?

Patrzę tutaj i może trzeba poczekać po otrzymaniu SMSa.

Używałbym sobie Globala, gdyby nie niedziałający GPS - chcę sprawdzić czy ruszy pod MIUI Polska.

Edytowane przez DarkStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DarkStar napisał:

Próbuję odblokować bootloader w Mi5 z poradnikiem i nie działa. :( U mnie się wykłada na 50% i "Couldn't verify device". Zezwolenie na odblokowanie mam, zalogowany do konta Xiaomi jestem (najpierw przez maila, potem przez ID - jeden pies), VPN próbowałem, uruchamiam aplikacje z uprawnieniami administratora. Nic nie działa. Mam instalować jakiś chiński ROM?

Patrzę tutaj i może trzeba poczekać po otrzymaniu SMSa.

Używałbym sobie Globala, gdyby nie niedziałający GPS - chcę sprawdzić czy ruszy pod MIUI Polska.

Podaj dokładną nazwę Global wraz z numerami które znajdziesz w ustawieniach systemu zakładka informacje o telefonie,bo możesz mieć podrobiony Global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon przyszedł z 8.0.2, potem aktualizacja OTA do 8.0.5, a wczoraj do 8.1.2.0(MAAMIDI). Kupiony na ibuygou dwa tygodnie temu. Problem z GPS zauważyłem dopiero na 8.0.5, ale podejrzewam, że nie działał od razu po wyjęciu z pudełka. Gdyby nie ten mankament (Google Maps, Uber, Jakdojade.pl, itd. - prawie bezużyteczne :( ), to bym nie ruszał Globala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DarkStar napisał:

Telefon przyszedł z 8.0.2, potem aktualizacja OTA do 8.0.5, a wczoraj do 8.1.2.0(MAAMIDI). Kupiony na ibuygou dwa tygodnie temu. Problem z GPS zauważyłem dopiero na 8.0.5, ale podejrzewam, że nie działał od razu po wyjęciu z pudełka. Gdyby nie ten mankament (Google Maps, Uber, Jakdojade.pl, itd. - prawie bezużyteczne :( ), to bym nie ruszał Globala.

Spróbuj odblokować Bootloader podłączając telefon do innych gniazd USB/innego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "Current account is different from the account info on the device". Jestem zalogowany na to samo konto w aplikacji na PC jak i na telefonie. Próbowałem na dwóch komputerach. i.mi.com znajduje mój telefon (online) i pokazuje go prawidłowo na mapie (oprócz dokładnej lokalizacji GPS, bo ta i tak nie działa). Znalazłem taki wątek: http://en.miui.com/thread-280561-1-1.html, ale też nie pomogło.

Myślicie, że to przez wersję Stable?

 

Edytowane przez DarkStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...