Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

głupie to jest, mam telefon którego nie mogę używać :(
celowo nie chciałem zakładac konta u Chińczyków, a teraz nie moge go używać :( co za syf.

Czekam po kilka dni az odpowiedzą na wiadomości. Syf.

Zgode dostałem szybko - jedeyny pozytyw jak na razie

niezalogowany telefon ma inny opis niż założone konto, więc.. mogę się cmoknąć - nie odblokuję.
I tak w kółko coś ciągle.

A telefon leży sobie dalej zablokowany i nieużywany :((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SmauG napisał:

A telefon leży sobie dalej zablokowany i nieużywany :((((

Nie rozumiem do kogo masz pretensje, przecież sam sobie zablokowałeś (córka). Taki cel mają blokady, żeby nieupoważniona osoba nie mogła użyć telefonu. A że w Miunlocku podaje że konto się nie zgadza to szczera prawda, bo nie może się zgadzań nr konta z brakiem numeru konta (to są różne wartości). Przeczytaj jak wgrać rom w tym trybie download, a w chińskim menu jak klikniesz odpowiedni klawisz to się zmieni język na angielski i będzie download. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:


Ty umiesz czytać poradniki, czy całkiem olałeś je? Jak kolega wspomniał wyżej, prawidłowo unlocker pokazuje, że konta są różne, co ja także w swojej wypowiedzi podejżewałem, że nie zalogowałeś się na swoje konto xiaomi w telefonie! Wiec jak ma się zgadzać?
Jak byk napisane w faq jest co po kolei robić a Ty swoje... Stąd wszystkie problemy.
A co ma ma konto xiaomi do blokady ktore ustawila córka, do kogo napisałeś, a co ma zrobić sprzedawca/chinczyk znaleść kule i odgadnąć wzóř który ustawiła córka.
Konto xiaomi tu nie ma nic do rzeczy, w sumie nawet go nie musiałeś zakładać, ani btl odblokowywać też nie musisz. Oficjalne romy jak china lub global wgrasz.
Kupujesz chiński telefon, córka ustawia wzór i do kogo masz pretensje?



Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


A no to teraz wiadomo co i jak, spójrz wyżej co napisałeś a co teraz.
Tak jak użyłeś unlocka i on przy takim komunikacie odblokował btl.
Natomiast te 3h to co mają do rzeczy, to tylko zgoda, ona sama z siebie nie odblokowuje btl, nawet nie trzeba tego robić, jak ktoś nie chce wgrywać innych niż global lub china romów. Sam bym tak zrobił, na co komu odblok do globala.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

No dobra za bardzo pospieszyłem sie z odpowiedzią . Czyli jezeli chce miec wgrane miui Polska, teraz musze przejsc na china Dev odblokować ponownie miunlockiem i moge sie bawić w miflasha ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Redmi2 napisał:

Nie, już odblokowałeś btl, więc po co?.
Teraz pobierz miuipolska, wrzuc na pamięć tel, wgraj twrp i nie wychodząc z niego zainstaluj miuipolska, po skonczeniu instalacji reboot to system, a potem jak sie wlaczy miui, wróć do twrp i zrób factory reset lub inaczej wipe: data, cache, dalvik(bez system i internal storage)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

No grdyby nie to co jest napisane pod głównym postem to bym sie nie bał wgrac twrp, miflashem też moge zainstalować miui polska UWAGA! AKTUALNIE NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ (CHINA DEV).  

Edytowane przez Strawqens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grdyby nie to co jest napisane pod głównym postem to bym sie nie bał wgrac twrp, miflashem też moge zainstalować miui polska UWAGA! AKTUALNIE NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ (CHINA DEV).  


Ale już odblkowałeś bł więc temat zamknięty. I co ma w tym przypadku china dev do wgrania twrp ? Odblokowałeś już więc wgraj.

Miui polska przez miflash ? Hmmm.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamillm napisał:

@Strawqens jak już masz odblokowany bootlader to co Ty rzeźbisz. Zrób tak jak napisał @Redmi2 wgraj TWRP pozniej z TWRP wgraj xioami.eu. Jak tego nie rozumiesz to po prostu sprzedaj xiaomi, bo nie jest to tel dla Ciebie. Miflashem? Miuipolska? Gdzie to wyczytales?

https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/ prosze tu to wyczytałem , na stronie głównej waszego portalu . Tyle tu siedzisz i nawet nie wiesz co jest na stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Strawqens napisał:

https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/ prosze tu to wyczytałem , na stronie głównej waszego portalu . Tyle tu siedzisz i nawet nie wiesz co jest na stronie. 

Możesz tak jak tam jest napisane, bo to wyjątek dla Mi5, albo klasycznie czyli instalacja twrp i potem romu eu/pl, cytat z Acida: " Ta instrukcja daje możliwość instalacji romu w formacie miflash (fastboot). Ale można też klasycznie czyli najpierw TWRp, potem wipe userdata i rom "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Możesz tak jak tam jest napisane, bo to wyjątek dla Mi5, albo klasycznie czyli instalacja twrp i potem romu eu/pl, cytat z Acida: " Ta instrukcja daje możliwość instalacji romu w formacie miflash (fastboot). Ale można też klasycznie czyli najpierw TWRp, potem wipe userdata i rom "

czyli oba sposoby są prawidłowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post.

Czytam uważnie Forum od jakiegoś czasu, niedawno przyszedł telefonik (Mi5 3/64 z IBG) i jestem świeżo po "zabawie", na szczęście udanej, z odblokowaniem btl.

Może komuś się przyda jak mnie się to udało.

 

Wszystkie kroki robione wg tutejszego poradnika.

Była próba na Globalu (tak z ciekawości) - nie poszło

Wgrany Chna dev - nie poszło

Stery ok bo 7.1.xxx, konto xiaomi w tel ustawione, wszystko 8 razy posprawdzane - niestety bez rezultatów.

VPN (poprzez programik TunnelBear) ustawiony na Hong Kong - niet

 

Po pół dnia męki i kopania na forach zagranicznych, ostatnia próba, ustawienie regionu/strefy czasowej w telefonie i PC na Hong Kong - i JEST. Poszło bez zająknięcia :)

 

A więc mój przepis na sukces (oczywiście nie wliczając zgody producenta):

  • china dev
  • stery (win7 64) 7.1.xx
  • poprawnie ustawione konto xiaomi w tel
  • VPN ( TunnelBear) ustawiony na Hong Kong
  • strefa czasowa/region w telefonie i PC ustawiona na Hong Kong
  • krok po kroku wykonanie poradnika

 

Dodam że wszystko powyższe robione bez karty SIM w tel.

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda i pomoże.

Powodzenia :mrgreen:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, koniu_1 napisał:

A więc mój przepis na sukces (oczywiście nie wliczając zgody producenta):

  • china dev
  • stery (win7 64) 7.1.xx
  • poprawnie ustawione konto xiaomi w tel
  • VPN ( TunnelBear) ustawiony na Hong Kong
  • strefa czasowa/region w telefonie i PC ustawiona na Hong Kong
  • krok po kroku wykonanie poradnika

To nie jest przepis na sukces tylko opis twojej krwawicy, a poszło tylko dlatego że upłynęło trochę czasu i serwery przetrawiły twoją zgodę. Trochę prawdy w tym co napisałeś jest:

  • stery (win7 64) 7.1.xx  może być każdy wyższy win8, win10
  • poprawnie ustawione konto xiaomi w tel i Miunlocku
  • krok po kroku wykonanie poradnika
  • china dev może pomóc ale global dev a nawet stable powinno wystarczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

To nie jest przepis na sukces tylko opis twojej krwawicy, a poszło tylko dlatego że upłynęło trochę czasu i serwery przetrawiły twoją zgodę. Trochę prawdy w tym co napisałeś jest

Dlatego zaznaczyłem że to przepis na mój sukces. :) Na pewno to nie jedyna słuszna droga. Ale kombinacji kilka jest do sprawdzenia.

A co masz na myśli że serwery przetrawiły zgodę? W sensie od momentu jak już się zabrałem za sam proces odblokowywania przez MiUnlocka?

Za radą z Forum sprawę samej zgody załatwiłem dużo wcześniej i zgodę od xiaomi miałem dobre 2-3 tyg przed tym jak przyleciał telefon, więc to chyba nie to...

 

 

 

Edytowane przez koniu_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koniu_1 napisał:

Dlatego zaznaczyłem że to przepis na mój sukces. :) Na pewno to nie jedyna słuszna droga. Ale kombinacji kilka jest do sprawdzenia.

A co masz na myśli że serwery przetrawiły zgodę? W sensie od momentu jak już się zabrałem za sam proces odblokowywania przez MiUnlocka?

Od momentu kiedy zacząłeś używać telefonu i został zarejestrowany w systemie. Na en.miui sami moderatorzy piszą że ten proces może potrwać do 10 dni a z obserwacji widzę że ten czas bywa różny dla różnych modeli, np w Redmi 3 działa to szybko, a Mi5, Reddmi note 3 dużo dłużej.

Czekając przynajmniej się nie nudziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Od momentu kiedy zacząłeś używać telefonu i został zarejestrowany w systemie. Na en.miui sami moderatorzy piszą że ten proces może potrwać do 10 dni a z obserwacji widzę że ten czas bywa różny dla różnych modeli, np w Redmi 3 działa to szybko, a Mi5, Reddmi note 3 dużo dłużej.

Czekając przynajmniej się nie nudziłeś.

A to ciekawe info. Przyznam, że jakoś nie natknąłem się nigdzie na nie.

W moim przypadku w takim razie wyglądało to tak, że telefon po raz pierwszy został włączony w piątek wieczorem, a za odblokowanie zabrałem się następnego dnia przed południem, a po wszystkich walkach poszło powiedzmy ok. godz. 16.

Edytowane przez koniu_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, koniu_1 napisał:

A to ciekawe info. Przyznam, że jakoś nie natknąłem się nigdzie na nie.

W moim przypadku w takim razie wyglądało to tak, że telefon po raz pierwszy został włączony w piątek wieczorem, a za odblokowanie zabrałem się następnego dnia przed południem, a po wszystkich walkach poszło powiedzmy ok. godz. 16.

To i tak szybko, dawniej potrafiło trwać dłużej. Tu w miarę aktualne "fak-u" o odblokowaniu i problemach jest też info o poczekaniu: "Please do wait for 10 days for the server to be refresh for the process check"  http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=246705&highlight=bootloader%2Bfaq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FromWP napisał:

Nie rozumiem do kogo masz pretensje, przecież sam sobie zablokowałeś (córka). Taki cel mają blokady, żeby nieupoważniona osoba nie mogła użyć telefonu. A że w Miunlocku podaje że konto się nie zgadza to szczera prawda, bo nie może się zgadzań nr konta z brakiem numeru konta (to są różne wartości). Przeczytaj jak wgrać rom w tym trybie download, a w chińskim menu jak klikniesz odpowiedni klawisz to się zmieni język na angielski i będzie download. 

Po prostu uważam że to jest niepotrzebne. Jeśli ktoś mi ukradnie telefon, to nie sądzę żeby mi go oddał bo nie będzie w stanie zresetować, a zwykłe kody wystarczą żeby nie dobrał się do danych. 

To nie pretensje, po prostu flustracja.

 

Dzięki, postaram się coś zmajstrować w ten sposób o którym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:


Ty umiesz czytać poradniki, czy całkiem olałeś je? Jak kolega wspomniał wyżej, prawidłowo unlocker pokazuje, że konta są różne, co ja także w swojej wypowiedzi podejżewałem, że nie zalogowałeś się na swoje konto xiaomi w telefonie! Wiec jak ma się zgadzać?
Jak byk napisane w faq jest co po kolei robić a Ty swoje... Stąd wszystkie problemy.
A co ma ma konto xiaomi do blokady ktore ustawila córka, do kogo napisałeś, a co ma zrobić sprzedawca/chinczyk znaleść kule i odgadnąć wzóř który ustawiła córka.
Konto xiaomi tu nie ma nic do rzeczy, w sumie nawet go nie musiałeś zakładać, ani btl odblokowywać też nie musisz. Oficjalne romy jak china lub global wgrasz.
Kupujesz chiński telefon, córka ustawia wzór i do kogo masz pretensje?

O tym że telefon nie był zalogowany pisałem od początku. Zalogowany był tylko android na konto google.
Ich porady są proste, pod warunkiem że miałbym go zalogowanego, wtedy zgadzały by sie dane. Ale nie mam.
Penwie do tego źle nazywam teraz nawet konta :P
Nie miałem wcześniej kontaktu z tymi telefonami, nie myślałem że jest to tak ważne.

Nie jestem specjalistą, więc mam chyba prawo troche się sflustrować? ;)
Nie będąc specjalistą mam też obawy do takiego grzebania, a większość tutków na które trafiam (takie szczęście) jest anglojęzyczna).

No nic, poszukam czegoś w temacie o którym wspomniał kolega post wcześniej.

Dziękuję.

PS: za stary na to jestem już chyba..

1 minutę temu, Redmi2 napisał:


To po co córka zakładała?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Nie mówię o blokadzie ekranu. To jest potrzebne, żeby nikt się do danych nie dobrał w przypadku zgubienia/kradzieży.

Za niepotrzebne uważam blokowanie możliwości zresetowania telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SmauG napisał:

O tym że telefon nie był zalogowany pisałem od początku. Zalogowany był tylko android na konto google.
Ich porady są proste.

I tu możesz mieć następny problem, jak zalogowałeś się na konto googla i był włączony smart lock do haseł to nawet po wgraniu od nowa romu może chcieć hasła ale google tym razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

I tu możesz mieć następny problem, jak zalogowałeś się na konto googla i był włączony smart lock do haseł to nawet po wgraniu od nowa romu może chcieć hasła ale google tym razem. 

Hasło google to nie problem. To mam zawsze gdzieś zapisane. Młodej zdarzało się już wcześniej zablokować telefon w podobny sposób. Ale nie były to tel od Xiaomi, więc dawały się 'tak po prostu' zresetować, a ona musiała przeboleć stratę danych (mam cichą nadzieję, że te doświadczenia w końcu wyrobią jej jakieś nawyki archiwizacyjne ;) ), tym razem jednak okazuje się że ja mam przy tym dużo więcej grzebania..

Dobra, szukam tutka teraz jak wgrać ten ROM..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Nie chodziło mi o hasło googla tylko hasło blokowania ekranu które też może być zapisane i wymagane na koncie googla. Poradnik masz tu:

 

Dziękuję za link :)

Niestety ja nigdy chyba nie mogę zrobić czegoś bez problemów..

Nie mogę wejść w tryb download. Podejrzewam bootloopa czy jak to tam się nazywa.

Zastosowałem skrypt z tutka, ale nic nie zmienia Jak widać na załączonych zdjęciach - tel w trybie fastboot wykrywa, pokazuje że zronbione, po czym telefon nie przechodzi w stan download, tylko najzwyczajniej sie resetuje i od nowa ładuje system normalnie.

No bo tak. Po co miałbym mieć prosto? :(
MiFlash go cały czas nie widzi. 

Z pozytywnych wiadomości już wiem, że z kabelkiem wszystko w porządku ;)

IMG_0484.JPG

IMG_3310.JPG

IMG_3311.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Redmi2 napisał:


Jaki problem zresetowania telefonu? Co aty za bzdury piszesz.


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Jeśli piszę bzdury to przepraszam. Mając Twoją wiedze pewnie bym nie miał problemu, jednak mam moją i problem.

Jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania, więc może Ty pomożesz:

Mój problem: zablokowany kodem ("rysowanym") dostęp do telefonu redmi 3S (bo jednak S).
Jak dostać się do niego? Pal licho dane (ponoć większość nieważna).

Pomożesz?

Być może było milion razy, ale ja nie znalazłem, a sporo szukałem. Widać nie umiem :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...