Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

W trybie edl wykonaj miflash na china dev,(w miflashu po klikniecu refresh pojaai Ci sie tel jako COM). Po miflashu podczas konfiguracji wpisujesz haslo do wifi, potem haslo do swojego konta xiaomi. Po skonczeniu wylaczasz tel. Potem w trybie fastboot (taki misiek grzebiacy w tel) z programem unlocker. Czyli odpalasz unlocker logujesz sie za pomoca id. Wylaczony tel, wciskasz vol- i power, pojawi sie misiek z robocikiem, podlaczas do Pc a program unlock go wykryje bo zrobi sie aktywny przycisk unlock.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

Dobra wrócę do domu to obyczaje to w ten sposób, co do klawisza unlock to już i teraz mi się pojawiał, ale po 50℅ to co dużo osób zgłaszalo. W razie czego z chińskiego powinno dać radę spokojnie tak samo na global wrócić, co nie, to chyba nie ma się co bać ;) pewnie koło 20tej zajrze i skomentuje co wynikło, dziekoweczka.

 

Edit: właśnie przypomniałem, że wczoraj trybie edl właśnie sprawdzalem wg instrukcji w menedżerze urządzeń czy mnie widzi (na 3 portach usb) - nie widziało, to chyba jednak nic z tego nie będzie :o

Edytowane przez Polokk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem co mam zrobić, ponieważ pierwszy raz w życiu coś takiego mi się stało. Mianowicie.. przedwczoraj (piątek) zainstalowałem sobie RR a następnie kernel Radon 2.9. Po dwu godzinnym obcowaniu z systemem postanowiłem wrócić do MIUI ze względu na lepszą funkcjonalność (w mojej opinii). Okazało się że bootloader się zablokował, no cóż, to tylko 5 minut roboty. (No cóż 5 minut okazało się zarwaniem nocki) ;) 

Pobrałem najnowszy ROM fastboot do MiFlasha 6.10.13 Global Dev do Redmi Note 3 Pro. Instalowałem przez EDL, wszystko poszło tak jak powinno. Skończyło się flashować a następnie po 10 minut telefon się włączył. Wykonałem wszystko po kolei w przygotowanie systemu (zalogowałem się na WiFi, konto Xiaomi itd..) Włączyłem debugowanie USB oraz przesyłanie plików MTP oraz zaznaczyłem zdjęcie blokady OEM. Mówię: wszystko gotowe, ruszamy.

Włączam tryb fastboot (w tym czasie włączam także MiUnclok'a, loguję się za pomocą ID konta Xiaomi) Podłączam telefon, MiUnlock wykrywa telefon i klikam w "Unlock". Teraz tutaj zaczyna się problem.. Staje na magicznym 50% tylko że tym razem z innym napisem którego nigdy nie miałem.. "Not connected to Mi Phone" W tym momencie oslupiałem. Powtarzam proces jeszcze kilka razy, bez zmian.. Pomyślałem że może jak zainstaluje china dev to może coś zmieni, nie, nic to nie dało.

Postanowiłem w takim razie usunąć MiFlasha i zainstalować go ponownie. Wcześniej była to wersja z kwietnia, teraz zainstalowałem z sierpnia/września. Myślałem że ponowne zainstalowanie sterowników od MiFlasha pomoże. Niestety nie. Wpadłem na pomysł aby zainstalować Mi PC Suite (może by w czymś pomogło) tutaj dostałem jeszcze większego szoku. Nie wykrywa w ogóle telefonu zarówno jak jest włączony i w trybie fastboot. Gdy jest wyłączony to natomiast wyskakuje mi informacja od PC Suite że oprogramowanie jest nieaktualne. No po części można się zgodzić, ponieważ w tym tygodniu RN3P nie dostało MIUI w wersji 6.10.20. 

Postanowiłem w ADB/FASTBOOT sprawdzić czy wykrywa mi w ogóle telefon. (Przypomne, telefon bez problemu wchodzi w tryb fastboot i EDL) w konsoli wpisuje najpierw  adb reboot bootloader telefon włączył się w trybie fastboot. Następnie wpisuje  fastboot devices i.. nic się nie dzieje, konsola nie wykrywa mi telefonu w trybie fastboot. Na sam koniec sprawdzam co w takim razie będzie jak wpisze jeszcze  fastboot oem device-info no tak jak się spodziewałem wyskoczyło waiting for any device. No nie zdziwiło mnie to. Sprawdziłem także komendę  fastboot reboot nie działa..

Na sam koniec postanowiłem cały proces powtórzyć ale już na innym komputerze. Tym razem na Win 7 64bit (na swoim którym najpierw robiłem mam Win 10 64bit) no i tam to samo.. Mi Unlock staje na magicznym 50% z tym samym tekstem a konsola fastboot nie wykrywa mi telefonu.

Kompletnie nie wiem co mam zrobić. Doszedłem do wniosku że może nie chce mi odblokować bootloadera ze względu że mam MIUI 6.10.13? I powinienem czekać na 6.10.27? Może ktoś będzie wiedział co zrobić.. Przepraszam że tak się rozpisałem ale wolałem wszystko po kolei napisać. Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny! 

 

 

adb.PNG

Miunlock.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jeszcze raz co pisałem od początku, bo mówiłem o tym unlock 50℅ a potem couldnt verify device czy coś takiego, a fastboot nie widzi wcale urzadzenia, adb widzi, robiłem już próbę instalacji sterowników na unsign (bo kiedyś to z jakimiś sterownikami pomogło) ale dalej fastboot nie widzi, przez adb udało mi się wejść do edl, ale system w menedżerze nie widzi żadnego urządzenia i tak i ta, więc niemożliwe bym dawał sprzeczne info. Unlock próbowałem robić na global dev który mam gwoli ścisłości, bo czytałem że można spróbować, a jak się nie da to china dev, no ale tu żeby wsadzić china dev miałem problem z flashem który niby urządzenie znalazł i flashowal, pol godziny i dalej flashowal aż zauważyłem w echo że missmatching rom and device, przez co bałem sie, że uwalilem telefon a pewnie skoro oficjalne Kenzo z miui nie wchodzi tonmam pewnie jakiś powalony kernel i go pewnie nie naprawie już bo nie wiem jaki rom będzie dobry, przez co włączyłem program, który by się pewnie do tej pory tak flashowal i modliłem się o niemożliwe, aczkolwiek, żadnych zmian nie było i na szczęście odpalił się system normalnie, jakby nigdy nie było nic flashowane. Podsumowując global dev nie żaden syfmiui jest, adb działa, fastboot nie działa, edl działa przez adb wejście w niego, ale nie wykrywa go komputer, wszelakie możliwe stery instalowalem normalnie i z wyłączeniem podpisanych sterowników, akceptowalem instalacje każdego stera po kolei więc w teorii powinno trybie a nie trybilo no.

 

Edit: o widzę że kolega up ma dokładnie te same historię, z tym, że ja nawet nie mogłem wrzucić china romu, no ale to może i przez ten edl

Edytowane przez Polokk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, flexeii napisał:

Postanowiłem w ADB/FASTBOOT sprawdzić czy wykrywa mi w ogóle telefon. (Przypomne, telefon bez problemu wchodzi w tryb fastboot i EDL) w konsoli wpisuje najpierw  adb reboot bootloader telefon włączył się w trybie fastboot. Następnie wpisuje  fastboot devices i.. nic się nie dzieje, konsola nie wykrywa mi telefonu w trybie fastboot. Na sam koniec sprawdzam co w takim razie będzie jak wpisze jeszcze  fastboot oem device-info no tak jak się spodziewałem wyskoczyło waiting for any device. No nie zdziwiło mnie to. Sprawdziłem także komendę  fastboot reboot nie działa..

Spróbuj jeszcze raz na win10 64bit. Podłącz telefon w fastboot, w menedżerze urządzeń odinstaluj sterownik pod którym go wykrywa, odłącz telefon, zrebootuj system w kompie i ponownie podłącz telefon w fastboot, żeby zainstalowało sterownik ponownie. Miałem identyczną historię z Redmi 3s i u mnie pomogło. A Miunlick udaje że działa i staje na 50% nawet bez podłączonego telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redmi2 napisał:

A mipad2 ma blokowany btl?

Podobno tak, unlock przez fastboot oem unlock... muszę doczytać bo mi przyszedł w piątek z technosa, w przyszłym tygodniu muszę się nim zająć :)

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Redmi2 napisał:

A fastboot oem unlock to nie to samo co edl?

Nie. Tak komenda odblokowuje bootloader i z tego co pamiętam czyści data a edl to zmiana trybu na download.

6 minut temu, Redmi2 napisał:

Moze kabelek deep flash?

Kabelek mam, czy ma zastosowanie przy MiPad2 nie wiem, muszę trochę poczytać i się nim pobawić ale to po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Spróbuj jeszcze raz na win10 64bit. Podłącz telefon w fastboot, w menedżerze urządzeń odinstaluj sterownik pod którym go wykrywa, odłącz telefon, zrebootuj system w kompie i ponownie podłącz telefon w fastboot, żeby zainstalowało sterownik ponownie. Miałem identyczną historię z Redmi 3s i u mnie pomogło. A Miunlick udaje że działa i staje na 50% nawet bez podłączonego telefonu.

POMOGŁO! DZIĘKUJE CI BARDZO! Tylko że połowicznie.. Nigdy nie przypuszczałem że muszę być szybszy niż czas. Mianowicie, po odinstalowaniu sterownika który odpowiada za połączenie telefonu gdy jest w fastboocie z komputerem pojawia się taki o nazwie: Marshall London Bootloader Interface i na tym sterowniku konsola fastboot wykrywa mi telefon gdy jest w fastboocie. Problem jest taki że on automatycznie po kilkunastu sekundach się aktualizuje w Android Bootloader Interface. Napisałem że muszę być szybszy niż czas, już wyjaśniam. Mianowicie udało mi się odblokować bootloader tylko że musiałem zrobić to szybko. Odpaliłem Unlock od razu gdy podłączyłem telefon i w tym samym czasie zaczął instalować się ten zły sterownik. Na szczęście MiUnlock odblokował telefon szybciej niż zainstalował się sterownik. ;) Teraz pytanie, czy można w jakikolwiek sposób powstrzymać aktualizowanie się tego sterownika? Bo niestety zanim zdążę zainstalować TWRP to ten sterownik się zaktualizuje i zablokuje mi możliwość połączenia się z telefonem..  

POPRAWNY STEROWNIK.png

NIEPOPRAWNE GÓWNO.png

EDIT: WYSTARCZYŁO WYŁĄCZENIE AUTOMATYCZNEGO AKTUALIZOWANIA SIĘ STEROWNIKÓW!

Edytowane przez flexeii
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo sie unlock, nie zgadniecie .... gdzieś na forum jakimś, a może i na tym wyczytałem o tym, że typek znalazł na to fixa, gdy wyskakuje error na 50% należy wejść w menedżer zadań zaznaaczyć swoje urządzenie, które tam bedzie pokazane i zrobić aktualizuj sterownik, wybrać z dysku, robić by pozwolono samemu wybrać i wuala - zamiast wersji Boot device manager czy cos 11.0.0 wzialem 7.0..0 i zrobilem try again .... efekt ? 

8H4bSG7.png

To ok pierwsza bariera pokonana, chciałem tej osobie podziękować, lecz nietety sposób czytałem w pracy na telefonie i nie pamietam adresu :D

 

Edit: O, byłem na 59 stronie jak to pisałem, widzę, że zanim to napisałem, ktoś już też tu o tym wspomniał, myślimy równomiernie widocznie :D

Jednak ten sposób mój był krótszy i obyło się bez resetu :D (wgrywałem bez chinskiego roma, na swoim devie :) )

Edytowane przez Polokk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem, albo jestem już nie w temacie. Jakiś czas wypełniałem formularz o odblokowanie dla MI5. Wszystko ładnie się udało. Teraz chciałem wysłać kolejną prośbę o odblokowanie dla MIPad 2 i po kliknięciu "Unlock Now" przenosi mnie do Download Mi Unlock. Ktoś coś wie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupilem RN3Pro od Goldway. Z RN3pro z inuybou nie bylo takiego problemu albo mi sie wydaje... Mam problem z odblokowaniem bootloadera. Probowalem juz roznych sposobow, VPI itp. Instalowalem ABD, zmienialem porty COM, probowalem na innym kompie i NIC. Nie moge odblokowac, a próbuję już 3 dzień... Mam 3 konta xiaomi i na kazdym to samo: Inne konto na fonie a inne zalogowane w miUnlock, a tak nie jest oczywiscie konta sa te same... Czy ktos ma jakies propozycje?

Edytowane przez TripleXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TripleXXX napisał:

Witam. Kupilem RN3Pro od Goldway. Z RN3pro z inuybou nie bylo takiego problemu albo mi sie wydaje... Mam problem z odblokowaniem bootloadera. Probowalem juz roznych sposobow, VPI itp. Instalowalem ABD, zmienialem porty COM, probowalem na innym kompie i NIC. Nie moge odblokowac, a próbuję już 3 dzień... Mam 3 konta xiaomi i na kazdym to samo: Inne konto na fonie a inne zalogowane w miUnlock, a tak nie jest oczywiscie konta sa te same... Czy ktos ma jakies propozycje?

Jaki masz system?

Bo ten sprzedawca instaluje w większości przypadków Global Stable na którym to (chyba) nie da się odblokować i instaluje się przez aplikacje ''Aktualizacje'' system Global Developer i na nim się odblokuje a jak nie zadziała to instalujemy China Developer aplikacją na Windows,MiFlash (z zaznaczonym Flash_All) z uruchomionym EDL na telefonie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, majdan12 napisał:

Jaki masz system?

Bo ten sprzedawca instaluje w większości przypadków Global Stable na którym to (chyba) nie da się odblokować i instaluje się przez aplikacje ''Aktualizacje'' system Global Developer i na nim się odblokuje a jak nie zadziała to instalujemy China Developer aplikacją na Windows,MiFlash (z zaznaczonym Flash_All) z uruchomionym EDL na telefonie.

Dzieki kolego. Poszlo przez Miflash w trybie EDL. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat ten się przewijał pewnie tutaj dużo razy. Oczytałem się dużo i próbowałem już różnych rzeczy.

Mianowicie posiadam telefon XiaomiRedmi Note 3 PRO 3/32. Mam zainstalowana wersję MIUI Global 8.0 Stabilna 8.0.5.0. Czyli najnowasza.

Chciałbym zainstalować wersje deweloperska i tu pojawia się problem. Otrzymalem zgode na odblokowanie bootloadera ale zatrzymuje mi się na 50% z tekstem Couldnt verify devices. Current account is different from the account info on the device. Zalogowałem się do miunlock tym samym id co jestem zalogowany w telefonie. Probowalem roznych rozwiazan, wlacznie z proba odpalenia w trybie edl, ktoryoczwiscie tez jest zablokowany. Zrobilem jak jest w poradnikach ale po uruchomieniu telefonu niby w edl i probie wgrania romu przez miflash tez jakas lipa wyskakuje. Moze ktos z Was mial podobny problem, bo ja nie wiem juzgdzie szukac rozwiazania. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, grabi998 napisał:

Witam.

Temat ten się przewijał pewnie tutaj dużo razy. Oczytałem się dużo i próbowałem już różnych rzeczy.

Mianowicie posiadam telefon XiaomiRedmi Note 3 PRO 3/32. Mam zainstalowana wersję MIUI Global 8.0 Stabilna 8.0.5.0. Czyli najnowasza.

Chciałbym zainstalować wersje deweloperska i tu pojawia się problem. Otrzymalem zgode na odblokowanie bootloadera ale zatrzymuje mi się na 50% z tekstem

nie wiem co i gdzie czytałeś, chyba za dużo i w złych miejscach...

po pierwsze jeśli posiadasz oryginalnego Globala stable to nie potrzebujesz odblokowanego bootloadera do zainstalowania Globala dev

po drugie napisałeś, że robisz w jak w poradnikach, a nie stosujesz nawet (!!!) poradnika w którego temacie jesteśmy, bo jak wół na czerwono w pierwszym poście stoi, żeby stosować na na romie china dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

China Developer zainstalowany przez MiFlash (Zaznaczony Flash_All) telefon w trybie EDL (podczas instalacji MiFlash) to jeśli się nie chce odblokować to próbujemy różne porty USB/inny system operacyjny Windows/inny komputer oczywiście podczas odblokowania Bootloader telefon w trybie FastBoot.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem, którego niestety nie potrafię rozwiązać sam. Sprawa ma się tak. Mam Mi4c z wersją 7.3 stable. Chciałem przyjrzeć się nowej odsłonie MIUI 8, więc postanowiłem przejść na 8.0.5 stable. Do rzeczy zabrałem się w typowy dla siebie sposób. Wszedłem w recovery, zrobiłem wipe, a następnie chciałem zainstalować rzeczoną wersję 8.0.5 stable (odpowiednią oczywiście dla mojego modelu). Niestety coś nie zagrało. Pojawił się błąd "error executing updater binary in zip". Postanowiłem ponownie zrobić wipe. Kolejna instalacja kończy się w ten sam sposób. Gdy podłączyłem telefon do PC, okazało się, że przy włączonym recovery jest on widoczny dla mojego kompa. Wstawiłem instalkę 6.10.20, ale jej już z poziomu recovery nie widzę, w przeciwieństwie do 8.0.5. Widoczny staję się dopiero po rozpakowaniu z poziomu PC. Lecz takiego nie zainstaluje (?). Gdy po raz pierwszy zabrałem się za opcję MiFlash, to utknąłem właściwie na starcie. Otóż ściągnąłem zgodnie z instrukcją rom "libra_images_5.12.17_20151126.0000.5_5.1_cn.tar". Telefon przełączyłem w tryb fastboot (pojawił się człowieczek), lecz po podłączeniu telefonu do PC jest on niewidoczny dla komputera. Stanąłem więc w martwym punkcie.
Proszę, pomóżcie. Jestem w tych kwestiach nieco zielony, więc liczę na wyrozumiałość i łopatologiczne wskazówki. Jeśli czegoś nie doczytałem albo nie zrozumiałem, to z góry wybaczcie. Mam nadzieję, że nie uwaliłem całkowicie telefonu.
Pozdrawiam

PS. Proszę o szybką pomoc, gdyż jest to mój jedyny telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema panowie. mam od wczoraj RN3 PRO z zainstalowanym MIUI 8 global 6.10.13 beta na Androidzie 6. Uzyskałem zgodę Xiaomi na odblokowanie bootloadera, lecz program MiFlashUnlock wywala błąd przy 50%. VPN przez TunnelBear'a także nie pomaga. Próbowałem wgrać miui_HMNote3Pro_6.10.13_e9c50217eb_6.0 przez "Aktualizacje" z poziomu telefonu ale też wywala błąd. Jakaś rada ? Mam wgrać inny ROM przez "Aktualizacje" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2016 o 18:42, Polokk napisał:

udalo sie unlock, nie zgadniecie .... gdzieś na forum jakimś, a może i na tym wyczytałem o tym, że typek znalazł na to fixa, gdy wyskakuje error na 50% należy wejść w menedżer zadań zaznaaczyć swoje urządzenie, które tam bedzie pokazane i zrobić aktualizuj sterownik, wybrać z dysku, robić by pozwolono samemu wybrać i wuala - zamiast wersji Boot device manager czy cos 11.0.0 wzialem 7.0..0 i zrobilem try again .... efekt ? 

8H4bSG7.png

To ok pierwsza bariera pokonana, chciałem tej osobie podziękować, lecz nietety sposób czytałem w pracy na telefonie i nie pamietam adresu :D

 

Edit: O, byłem na 59 stronie jak to pisałem, widzę, że zanim to napisałem, ktoś już też tu o tym wspomniał, myślimy równomiernie widocznie :D

Jednak ten sposób mój był krótszy i obyło się bez resetu :D (wgrywałem bez chinskiego roma, na swoim devie :) )

Potwierdzam - po wielu próbach i kombinacjach to jest sposób na "przeskoczenie" 50%

Dodam, że na sterowniku "11" fastboot devices nic nie pokazuje, zmiana na starszy "7" i w fastboocie jest urządzenie - wtedy unlock działa od strzału (win10 x64)

Testowane na Redmi Note 3 Pro z dev globalem najnowszym - zgoda na unlock wczoraj, dzisiaj zrobione, opowieści o "przetwarzaniu" zgody w chinach wg mnie nieprawdziwe. Zresztą miunlock najpierw sprawdza konto pod kątem zgody, potem jest sprawa komunikacji z urządzeniem  a to już kwestia sterownika właśnie, systemu itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RASTY777 napisał:

Potwierdzam - po wielu próbach i kombinacjach to jest sposób na "przeskoczenie" 50%

Dodam, że na sterowniku "11" fastboot devices nic nie pokazuje, zmiana na starszy "7" i w fastboocie jest urządzenie - wtedy unlock działa od strzału (win10 x64)

Testowane na Redmi Note 3 Pro z dev globalem najnowszym - zgoda na unlock wczoraj, dzisiaj zrobione, opowieści o "przetwarzaniu" zgody w chinach wg mnie nieprawdziwe. Zresztą miunlock najpierw sprawdza konto pod kątem zgody, potem jest sprawa komunikacji z urządzeniem  a to już kwestia sterownika właśnie, systemu itd...

a mógłbyś podać pełną wersje tego sterownika, ja próbuje zmienić i cały czas ustawia mi na  11. bla bla bla 

 

edit. udało się zmienić sterownik na wersje 7.1.x.x.x Wiec poszło! :)

Edytowane przez MasakRRa
udało się odblokować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, miniek15m napisał:

siema panowie. mam od wczoraj RN3 PRO z zainstalowanym MIUI 8 global 6.10.13 beta na Androidzie 6. Uzyskałem zgodę Xiaomi na odblokowanie bootloadera, lecz program MiFlashUnlock wywala błąd przy 50%. VPN przez TunnelBear'a także nie pomaga. Próbowałem wgrać miui_HMNote3Pro_6.10.13_e9c50217eb_6.0 przez "Aktualizacje" z poziomu telefonu ale też wywala błąd. Jakaś rada ? Mam wgrać inny ROM przez "Aktualizacje" ?

Użyj MiFlash (z zaznaczonym Flash_All) telefon w trybie EDL i zainstaluj China Developer.

Na tym systemie bez problemu odblokuje się Bootloader o ile porty USB/sterowniki Windows nie będą problemów robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Panzarlok napisał:

Witam, przyszedł dzisiaj Redmi note 3 PRO, chciałem go odblokować ale niestety strona nie działa, próbowałem na kilku urządzeniach ale niestety wyskakuje ten błąd. Jakieś rady, trzeba czekać, miał tak ktoś już kiedyś ?

miui.jpg

Dodam tyle że jest tak tylko jeżeli podam swoje konto, logowałem się na konto Mi dziewczyny i się udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2016 o 15:15, XYZ napisał:

Koledzy, mam problem, którego niestety nie potrafię rozwiązać sam. Sprawa ma się tak. Mam Mi4c z wersją 7.3 stable. Chciałem przyjrzeć się nowej odsłonie MIUI 8, więc postanowiłem przejść na 8.0.5 stable. Do rzeczy zabrałem się w typowy dla siebie sposób. Wszedłem w recovery, zrobiłem wipe, a następnie chciałem zainstalować rzeczoną wersję 8.0.5 stable (odpowiednią oczywiście dla mojego modelu). Niestety coś nie zagrało. Pojawił się błąd "error executing updater binary in zip". Postanowiłem ponownie zrobić wipe. Kolejna instalacja kończy się w ten sam sposób. Gdy podłączyłem telefon do PC, okazało się, że przy włączonym recovery jest on widoczny dla mojego kompa. Wstawiłem instalkę 6.10.20, ale jej już z poziomu recovery nie widzę, w przeciwieństwie do 8.0.5. Widoczny staję się dopiero po rozpakowaniu z poziomu PC. Lecz takiego nie zainstaluje (?). Gdy po raz pierwszy zabrałem się za opcję MiFlash, to utknąłem właściwie na starcie. Otóż ściągnąłem zgodnie z instrukcją rom "libra_images_5.12.17_20151126.0000.5_5.1_cn.tar". Telefon przełączyłem w tryb fastboot (pojawił się człowieczek), lecz po podłączeniu telefonu do PC jest on niewidoczny dla komputera. Stanąłem więc w martwym punkcie.
Proszę, pomóżcie. Jestem w tych kwestiach nieco zielony, więc liczę na wyrozumiałość i łopatologiczne wskazówki. Jeśli czegoś nie doczytałem albo nie zrozumiałem, to z góry wybaczcie. Mam nadzieję, że nie uwaliłem całkowicie telefonu.
Pozdrawiam

PS. Proszę o szybką pomoc, gdyż jest to mój jedyny telefon.

Podpowie ktoś łaskawie? Może, kolego Acid, słówko pomocne szepniesz? :)

Edytowane przez XYZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam chińskie miui 8 stable, android 5.1 to nie mogę odblokować bootloadera bo muszę wgrać wersje dev z tego co rozumiem, tylko pytanie jak to wgrać, bo najprostsza metoda czyli przez apke aktualizacja to nie da rad.

przez miflasha to robić czy jak?

ogólnie wiem że to nic trudnego i sam bym sobie to pewnie szybko obczaił tylko że to telefon bratowej i tylko chwilę się będę z nią widział żeby jej to zrobić

 

dobrze myślę czy nie? miflash wersje dev(może być najnowsza?) -> odblokowanie przez miflash unlock(zgoda już jest) -> wgrać miuipolska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, art12 napisał:

@moth nie możesz odblokować, bo? Komunikat jest istotny.
Może wcale nie trzeba wgrywać nic przez MiFlash.
Wersja dev nie jest wymagana. Wielokrotnie odblokowałem na stable.

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5
 

 

jak klikam unlock to po 50% jest "couldn't verify device"

a jest zrobione wszystko tak jak powinno chyba. było niepotwierdzone konto to potwierdziłem ale dalej jest couldnt verify. ktoś na forum pisał że trzeba dev

Edytowane przez moth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...