Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Skąd ty masz to TWRP? bo jakieś dziwne jest

Pod drugie to żeby to zadziałało w ADB musi mieć nazwę twrp.

Pobierz sobie TWRP z 


https://twrp.me

Zmień mu nazwę na twrp i wrzuć do folderu ADB.

Jeśli masz Mi 5 (gemini) to pobierz to 


https://dl.twrp.me/gemini/twrp-3.0.2-1-gemini.img.html

Zmień mu nazwę na twrp

Wszytko ładnie poszło, tylko teraz mam taki problem, że wpisaniu komend, włącza się program, przechodzę do zakładki install i program nigdzie nie widzi obrazu z polskim ROMem (xiaomi.eu_multi_MI5_6.10.13_v8-6.0). Próbowałem zarówno na spakowanej wersji jak i unzip.

 install2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Redmi2 napisał:

A gdzie wrzuciles ?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

No jak to po czym? Ustawienia- informacje o telefonie. Settings-About Phone

44b8ccf2ee35ba7fd32d8c4f2d9abbac.jpg

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

wrzuciłem luźno do pamięci telefonu, nie dawałem tego do żadnego nowego folderu. Obecnie mam wgrany ROM Global Stable 8.0.2.0, który sobie wgrałem flashem po odblokowaniu telefonu, może to ma jakieś znaczenie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kolokolek napisał:

wrzuciłem luźno do pamięci telefonu, nie dawałem tego do żadnego nowego folderu. Obecnie mam wgrany ROM Global Stable 8.0.2.0, który sobie wgrałem flashem po odblokowaniu telefonu, może to ma jakieś znaczenie.  

Wykonaj to co napisałem wcześniej i sprawdź czy faktycznie jest plik w pamięci telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kolokolek napisał:

wszystko zrobiłem, tak jak wcześniej pisałeś. Zarówno plik TWRP jak i plik z polskim ROMem są wrzucne na telefon. 

Jeśli to jest Mi 5 to jedyna opcja to pendrive podłączony przewodem USB OTG do Xiaomi z jego zainstalować system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Redmi2 napisał:


Zdob jak napisałem wyżej.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

po wpisaniu  fastboot format userdata i wyjściu z fastboota wywala mi telefon (logo mi.com i nie wchodzi do systemu). Musiałem go teraz znowu "sflaszować" do wcześniejszej wersji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Redmi2 napisał:

A ile wisial na logo miui? Poczekales wogóle? Trwaloby tyle co po nowej instalacji. Albo lepiej bylo zrebootwac to twrp i wtedy zainstalowac rom ktory wrzuciles na tel.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

 

poczekałem trochę dłużej i dalej logo mi.com wyświetla się w nieskończoność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kolokolek napisał:

zrobiłem to samo co wcześniej czyli wpisałem twoje komendy w ADB daje volume - power na wyjście z fastboota po czym pojawia mi się logo mi.com i świeci się w nieskończoność. 

poczekaj chociaż 20 minut zanim zaczniesz pisać o "nieskończoności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Redmi2 napisał:

Wejdz w twrp.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

wszedłem, zrebootowałem recovery, obecnie świeci się tylko obraz smartfona z podpiętym kablem usb. 

5 minut temu, MiD napisał:

poczekaj chociaż 20 minut zanim zaczniesz pisać o "nieskończoności"

fakt, przedtem czekałem ok 10 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

 

chciałem odblokować telefon (MI4C) robiąc wszystko jak w tutorialu, ale moj MiflashUnlock po podłączeniu nie wykrywa urządzenia (Can't connect to device) Czy wiecie co może być przyczyną i jak to rozwiązać? próbowałem już ze 20 razy i nic. Pozwolenie na odblokowanie dostałem wczoraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szczupak napisał:

Cześć,

 

 

chciałem odblokować telefon (MI4C) robiąc wszystko jak w tutorialu, ale moj MiflashUnlock po podłączeniu nie wykrywa urządzenia (Can't connect to device) Czy wiecie co może być przyczyną i jak to rozwiązać? próbowałem już ze 20 razy i nic. Pozwolenie na odblokowanie dostałem wczoraj

Telefon włączony w trybie Fastboot? jeśli tak to próbuj różne porty USB komputera,inny komputer itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

to już mój drugi telefon od Xiaomi  wcześniej miałem Redmi 3 i poleciło wszystko odrazuszybko i sprawnie

teraz mam Redmi Note 3 Pro i nie mogę zainstalować romu dev "Nie można zweryfikować aktualizacji"

czy ktoś ma pomysł  jak to rozwiązać przeczytałem już to forum jest on potrzeby do odblokowania telefonu

mam system 8.0.5.0 wczesniej udało mi się go wgrać bez problemu a teraz utknolem i nic nie mogę zrobić

pisze ze mam zablokowany bootlader i nie mozna wgrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tombeast napisał:

totalnie uwaliłem telefon nie reaguje w ogóle na nic nie da sie go wlaczyć co robić 

Kabelek serwisowy (depth flash)

https://miuipolska.pl/forum/topic/17431-problem-w-wejściem-w-tryb-edl-większość-sposobów-nie-działa/?do=findComment&comment=246803

Edytowane przez fredek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno kupiłem Mi4c, który miał  MIUI 8.0.16.0(LXKCNCI_20151104_SZ) Stabe (który jak gdzieś wyczytałem jest syfiastym romem sprzedawcy). Po otrzymaniu smsem zgody na odblokowanie odpaliłem MI flash unlock jednak przy 50% oczywiście wywaliło mi "couldn't verify device current account is different from the account info on the device". Z tego co wyczytałem na forum zrozumiałem, że należy ściągnąć China dev ROM. Tak więc pobrałem najnowszy na ten moment 6.10.13, wrzuciłem do pamięci telefonu i zainstalowałem przez Updater. Odpalając MI flash unlock nadal jednak zatrzymuje się na 50% z wymienionym wyżej komunikatem. Odpalałem debugowanie usb, lokalizacje na i.mi.com lecz nadal nic. Konto Mi na telefonie i w MI flash unlock jest takie samo. Co jeszcze mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Alkadiusz napisał:

Witam,

Niedawno kupiłem Mi4c, który miał  MIUI 8.0.16.0(LXKCNCI_20151104_SZ) Stabe (który jak gdzieś wyczytałem jest syfiastym romem sprzedawcy). Po otrzymaniu smsem zgody na odblokowanie odpaliłem MI flash unlock jednak przy 50% oczywiście wywaliło mi "couldn't verify device current account is different from the account info on the device". Z tego co wyczytałem na forum zrozumiałem, że należy ściągnąć China dev ROM. Tak więc pobrałem najnowszy na ten moment 6.10.13, wrzuciłem do pamięci telefonu i zainstalowałem przez Updater. Odpalając MI flash unlock nadal jednak zatrzymuje się na 50% z wymienionym wyżej komunikatem. Odpalałem debugowanie usb, lokalizacje na i.mi.com lecz nadal nic. Konto Mi na telefonie i w MI flash unlock jest takie samo. Co jeszcze mogę zrobić?

Zalogowałeś się na konto Xiaomi w telefonie?

Sprawdź różne porty USB,inne komputery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...