Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, majdan12 napisał:

U mnie miałem jedynie Mi Max (swojego) do instalacji Xiaomi.eu i użyłem USB 2.0 i działało wszystko.

O tych dwóch przypadkach to dwa różne modele Xiaomi u dwóch różnych osób,którym pomagałem zainstalować Xiaomi.eu

Reasumując: ogólna rada brzmi – jeśli nie działa, to spróbuj podłączyć do innego gniazdka USB. Próbuj dopóki nie sprawdzisz wszystkich gniazdek. A potem znów to samo, tylko innym kablem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalm83 napisał:

Też próbowałem przez aktualizacje zainstalować DEVa. Niestety wywala błąd weryfikacji.

A który ROM wybrać do RN3 Pro ??

 

System z 

http://en.miui.com/a-234.html

a dokładniej to Redmi Note 3 Qualcomm Latest China Developer Version Fastboot File Download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam problem z następującym punktem. Po uruchomieniu aplikacji MiFlashUnlock akceptuję postanowienia, loguję się na konto następuje sprawdzenie uzyskanego pozwolenia i pojawia się komunikat cytuję:

Your device isn't supported by Mi Unlock

Go to unlock.update.miui.com to apply Mi Unlock support dnd view the progress.

Co mam robić? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, animare napisał:

Witam, RN3Pro zakupiony przez Goldway więc przypuszczam że wgrany będzie jakiś niezbyt atrakcyjny rom, czy po odblokowaniu bootloadera, na który otrzymałem już zgodę bez problemu wgram global stable z miui.com przy pomocy MiFlash, czy pominąłem po drodze jakiś krok?

Do instalacji Global lub China ROM nie potrzeba odblokowywania Bootloader.

Goldway mógł ci nawet zainstalować oryginalny Global Stable,sprawdź co masz zainstalowane i podaj tutaj cyfry jakie masz przy nazwie systemu jaki posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

ponawiam prośbę o pomoc dotyczącą odblokowania bootloadera.

Zacznę od początku, zakupiłem telefon jak później się okazało, że na rynek Chiński. Chcę wgrać MIUI Polska ale z tego co czytam najpierw trzeba odblokować bootloadera i tu pojawiają się schody. Wykonałem wszystko według instrukcji. Po uruchomieniu aplikacji MiFlaschUnkock:

akceptuję postanowienia -> loguje się na konto ->  następuje sprawdzenie uzyskanego pozwolenia i koniec pojawia się komunikat:

"Your device isn't supported by Mi Unlock"

 

Poniżej podaję informacje na temat mojego telefonu:

Model number: Redmi Note 4

Android version: 6.0 MRA58K

MIUI version: MIUI 8.0/ Stable 8.0.9.0(MBFCNDG)

co robić? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dudsija napisał:

Witam serdecznie,

ponawiam prośbę o pomoc dotyczącą odblokowania bootloadera.

Zacznę od początku, zakupiłem telefon jak później się okazało, że na rynek Chiński. Chcę wgrać MIUI Polska ale z tego co czytam najpierw trzeba odblokować bootloadera i tu pojawiają się schody. Wykonałem wszystko według instrukcji. Po uruchomieniu aplikacji MiFlaschUnkock:

akceptuję postanowienia -> loguje się na konto ->  następuje sprawdzenie uzyskanego pozwolenia i koniec pojawia się komunikat:

"Your device isn't supported by Mi Unlock"

 

Poniżej podaję informacje na temat mojego telefonu:

Model number: Redmi Note 4

Android version: 6.0 MRA58K

MIUI version: MIUI 8.0/ Stable 8.0.9.0(MBFCNDG)

co robić? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

To znaczy, że nie przeczytałeś poradnika ze zrozumieniem.

Najpierw zainstaluj czysty soft od producenta poprzez edl z tej strony:

http://en.miui.com/a-234.html

Redmi Note 4 Latest China Developer Version Fastboot File Download

Później odblokuj według poradnika.

Kolega @Redmi2 odpisał Ci że najprawdopodobniej masz śmieciowy MIUI

Edytowane przez kamilo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BackfirePL napisał:

Jako strasznie zielony w temacie zapytam, czy macie jakiś pomysł na zmianę języka strony do odblokowania. Notorycznie ląduję na chińskiej (nawet jak przechodzę z angielskiej)

 

Schowek01.jpg

Mam to samo. Co teraz? Nie mogę wpisać prośby o odblokowanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ahr napisał:

A przecztałeś posty poniżej?

Poniżej jest napisane, że wywala mnie na chińskie forum. Zresztą, to sam zauważyłem. Innej pomocy nie dostałem :(.

Problemem jest, że powinno przekierować mnie na stronę, gdzie wypełniam swoje dane i prośbę o odblokowanie. Zamiast tego, jest te chińskie niezrozumiałe forum i nic więcej.

Dobra, już wlazło na odpowiednią stronę. 
Dzięki i sorry za problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jak byk było, że mam podać nick do forum a mi chodziło nie o forum. Poza tym, nic w pierwszej stronie instrukcji nie ma o tym by wejść na forum.
Teraz już wszystko jasne, ale idąc krok w krok z instrukcją spanikowałem jak kolega wcześniej, gdyż odesłało nas gdzie indziej niż miało.


Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

to już mój drugi telefon od Xiaomi  wcześniej miałem Redmi 3 i poleciło wszystko odrazuszybko i sprawnie

teraz mam Redmi Note 3 Pro i nie mogę zainstalować romu dev "Nie można zweryfikować aktualizacji"

czy ktoś ma pomysł  jak to rozwiązać przeczytałem już to forum jest on potrzeby do odblokowania telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


teraz mam Redmi Note 3 Pro i nie mogę zainstalować romu dev "Nie można zweryfikować aktualizacji"
czy ktoś ma pomysł  jak to rozwiązać przeczytałem już to forum jest on potrzeby do odblokowania telefonu

A które RN3Pro masz? Kenzo czy Kate? I jaki rom masz aktualnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tombeast napisał:

Witam 

to już mój drugi telefon od Xiaomi  wcześniej miałem Redmi 3 i poleciło wszystko odrazuszybko i sprawnie

teraz mam Redmi Note 3 Pro i nie mogę zainstalować romu dev "Nie można zweryfikować aktualizacji"

czy ktoś ma pomysł  jak to rozwiązać przeczytałem już to forum jest on potrzeby do odblokowania telefonu

A masz oryginalny system?

Podaj jaką masz wersje systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kolokolek napisał:

folder.png

Skąd ty masz to TWRP? bo jakieś dziwne jest

Pod drugie to żeby to zadziałało w ADB musi mieć nazwę twrp.

Pobierz sobie TWRP z 

https://twrp.me

Zmień mu nazwę na twrp i wrzuć do folderu ADB.

Jeśli masz Mi 5 (gemini) to pobierz to 

https://dl.twrp.me/gemini/twrp-3.0.2-1-gemini.img.html

Zmień mu nazwę na twrp

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krystian112.93 napisał:

Mam problem z odblokowaniem bootloadera w mi5s plus. Dostałem pozwolenie, ale w momencie, gdy chcę odblokować wyświetla się komunikat: " Couldn't verify device, Not connected to Mi Phone "

Podłączyłeś telefon w trybie fastboot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...