Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, FromWP napisał:

Nie wiem co masz na myśli pisząc "tutaj" jak obudowa ma coś więcej np. wbudowany czytnik kart itd. to nadal nie ma własnego kontrolera, bo taki powinien być wpięty  w slot pci lub jakiś inny na płycie głównej.

Tutaj w tym przypadku coś było nie tak z tym czytnikiem kart wyposażonym w porty USB 3.0,po podpięciu pod płytę główną i USB 2.0 MiFlash pięknie zainstalował system momentalnie.

W sumie to nie ma więcej drążyć tego tematu tego jednego przypadku.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Nie masz zablokowanego btl.

A instalacja jest banalna tu masz poradnik

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

niestety wg tej metody nie idzie. podczas otwierania za pomoca updater-a china dev wywala na 99%, ze plik zip jest uszkodzony. plik sciagalem 2 razy i zapisywalem na karcie. 

mms_img-1090777132.jpg

Edytowane przez paki1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu poszlo. trzeba bylo zgrac chinski rom do pamieci wewnetrznej a nie na karte SD i zmienic nazwe na update.zip pozniej kilka niespodzianek z twrp ale finalnie dziala i jestem szczesliwym posiadaczem MIUI 8. Wielkie dzieki wam za pomoc i zaangazowanie a w szczegolnosci dla Redmi2

Edytowane przez paki1983
pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam robiłem wg waszego poradnika, wszedłem na tą stronę  http://www.miui.com/unlock/index_en.html

i mam ten widok as1.jpg

jak wybieram unlock

przerzuca mnie do tej strony http://en.miui.com/unlock/download_en.html

as3.png

 Pobieram MiUnlock

i program przechodzi wszystkie ptaszki na zielono

mi 5 unlock.jpg

I nie mogę wgrać żadnego romu

Jak sprawdzam wg tego poradnika https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

pokazuje się coś takiego

234.jpg

Edytowane przez Otik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I have answer from [email protected]:

Please check below tips for the bootloader process:
1. Please do noted that the mi account log into your mobile device shall be as the same as the one during your bootloader process online.
2. Please do ensure the mobile device current update to the latest developer version for this process.
3. Please check unplug the cable and then re-connect the mobile device with computer for the process check again.
4. Please change different computers to have a check, it's better to use Windows 7 system, and please re-download the unlock tool for checking.
5. Please restart the phone for several times and see if it’s helpful.
6. The unlocking tool will refresh gradually, so if you failed to unlock bootloader, please wait a week and try again, see if you can succeed then

 

To dzisiejszy wpis z forum en.miui.com niby odpowiedz z serwisu xiaomi ale u mnie i tak to nie dalo rady nadal ten sam problem ale moze komus sie przyda.

Ja wlasnie przywrocilem do ustawien fabrycznych powalczylem na win 10 i na win 7 nadal zatrzymuje sie na 50%. Myslalem ze jak kupie telefon na snapdragonie to bedzie mniej problemow niz z MTK ale widze ze tamte problemy to nie byly problemy przy tym co mam z MI5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odblokować bootloader muszę m.in. założyć konto na xiaomi.com. Czy to konto może być z fake danymi? Jest mi zbędne to konto i potrzebuje tylko do odblokowania bootloadera. Czy telefon jest w jakiś sposób przypisany do tego konta (gdzieś na forum czytałem jak ktoś nie mógł się zalogować na telefonie bo ktoś nie odpiął od swojego konta telefonu)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odblokować bootloader muszę m.in. założyć konto na xiaomi.com. Czy to konto może być z fake danymi? Jest mi zbędne to konto i potrzebuje tylko do odblokowania bootloadera. Czy telefon jest w jakiś sposób przypisany do tego konta (gdzieś na forum czytałem jak ktoś nie mógł się zalogować na telefonie bo ktoś nie odpiął od swojego konta telefonu)? 

Nie kombinuj tylko załóż normalnie i potwierdź nr telefonu smsem. Może i myślisz, że jest zbędne teraz ale kiedyś będzie potrzebne i zapłaczesz jeśli kiedyś zgubisz telefon lub zablokujesz go sobie.
Miej konto a jak nie chcesz synchronizacji to ją sobie wyłącz (prócz lokalizacji).


Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie poszło

Bootlodaer odblokowany i nie wiem czy to przypadek ale opisze co zrobilem moze komus sie przyda.

Wspomne ze mecze sie z tym juz ponad dwa tygodnie i ciagle stawalo na 50 % i byc moze to kwestja czasu i dlatego zadzialalo.

W telefonie mialem werje global stable, przywrocilem telefon do ustawien fabrycznych i nadal nic nie dzialalo, probowalem wiele razy na roznych komputerach i roznych windowsach. Po przywroceniu ustawien fabrychnych zalogowalem sie tylko na konto xiaomi nie logowalem sie na konto google. Ze strony http://en.miui.com/download-299.html sciagnolem najnowsze versje global dev i za pomoca aktualizacji w telefonie ( trzy kropki gorny prawy rog, zainstaluj z pliku zip) udalo sie zainstalowac versje dev. ponownie przeszedlem proces powitalny bez logowania sie na konto google tylko konto xiaomi (zalogowalem sie za pomoca numeru login nie maila czy numeru telefonu). Uruchomilem na laptopie (win 10) unlokera i po chwili otrzymalem trzy zielone zatwierdzenia. Wreszcie telefon odblokowany. A potem to juz z gorki krok po kroku z tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/ ( dzieki Acid za poradnik) zainstalowalem MIUI7 Polska i teraz zaczynam zabawe z nowym telefonem. 

Jak napisalem na poczatku nie wiem czy to przypadek i co tak naprawde wplynelo na to ze dalo sie odblokowac ale moze komus tez sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2016 o 08:33, Otik napisał:

Witam robiłem wg waszego poradnika, wszedłem na tą stronę  http://www.miui.com/unlock/index_en.html

i mam ten widok as1.jpg

jak wybieram unlock

przerzuca mnie do tej strony http://en.miui.com/unlock/download_en.html

as3.png

 Pobieram MiUnlock

i program przechodzi wszystkie ptaszki na zielono

mi 5 unlock.jpg

I nie mogę wgrać żadnego romu

Jak sprawdzam wg tego poradnika https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

pokazuje się coś takiego

234.jpg

Spróbuj w opcji Incognito w Chrome to przejść. Miałem ten sam problem. Pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fipa napisał:

Spróbuj w opcji Incognito w Chrome to przejść. Miałem ten sam problem. Pomogło. 

tryb Incognito w Chrome pomoże na wpisywanie złej komendy w terminalu?

 

nie wiem czy udało się odblokować BL, podejrzewam, że tak, nie wiem czemu nie udało się wgrać żadnego ROMu, bo nie ma podanych informacji jak to było robione, 

natomiast wiem, że komenda fastboot device w ubuntu, pokazana na obrazku, wyrzuci no permissions fastboot, ponieważ jest to komenda nieprawidłowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajmy kupił gdzieś nówkę redmi 3 pro, z tego co się zorientowałem (ma 3 GB ramu, Octa-core 1.4 GHz i 32 GB pamięci wew + czytnik linii papilarnych).

Problem leży w tym że jest albo język angielki albo chiński. Innej możliwości ustawień nie ma. 

 

Dane telefonu (to co pokazuje menu "About phone"):

- Model number Redmi 3S,

- Android version 6.0.1 MMB29M,

- MIUI version MIUI 8.0 | Stable 8.08.0 (MALCNDG).

 

Jak go spolszczyć, to jedyne co potrzebuje zrobić. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Także mam problem z 50% can't verify device. Próbowałem logować się na oba konta na wszystkie sposoby, mailem, ID, nr. telefonu. Mam Redmi Note 3 Pro (2/16gb) zakupiony od Goldwaya, posiada oficjalny ROM global. Poprzez OTA pobrałem aktualizację do miui8, ale za pomocą aplikacji updater nie mogę wgrać romu stable (ani global, ani china). Dostaję komunikat can't verify update package. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darvd29 napisał:

Cześć,
Także mam problem z 50% can't verify device. Próbowałem logować się na oba konta na wszystkie sposoby, mailem, ID, nr. telefonu. Mam Redmi Note 3 Pro (2/16gb) zakupiony od Goldwaya, posiada oficjalny ROM global. Poprzez OTA pobrałem aktualizację do miui8, ale za pomocą aplikacji updater nie mogę wgrać romu stable (ani global, ani china). Dostaję komunikat can't verify update package. Co robić?

MiFlash na china dev, odblkować i xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darvd29 napisał:

Nie wiedziałem jak tego MiFlasha użyć, tam trzeba jakiś specjalny ROM? Mam china dev w zipie z en.miui.com i nie wiem co dalej w sumie robić... masz jakiś poradnik sprawdzony?

Musisz użyć romu pod fastboot, taka podpowiedź powinna ci wystarczyć jak poszukasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, darvd29 napisał:

aczkolwiek w internecie wszędzie jest podane że wcześniej należy odblokować bootloader, przed używaniem miflasha.

Do odblokowania BL musisz mieć zainstalowany określony ROM. A instalujesz go MiFlashem, z tym, że w trybie EDL. Odblokowany BL jest konieczny do wgrywania ROM-ów w trybie Fastboot (co oczywiście też się robi MiFlashem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, udało mi się odblokować telefon jednak podczas wpisywania komend w Minimal ADB and Fastboot udało mi się wpisać tylko drugą komendę z tych w poradniku ( fastboot flash boot boot.img ). Stwierdziłem, że widocznie wgrałem zły plik twrp. Po odłączeniu od kabla telefon już się nie załącza - świeci się tylko ekran z logiem mi.com. Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matixo55 napisał:

Planuję zamówić Redmi 3 PRO i na stronie internetowej pisze, że ma wgrany polski język ze strony Xiaomi.eu BEZ odblokowywania bootloadera. Czy oznacza to ze będę musiał poprosić o kod chińczyków zeby używać telefonu czy dopiero jak będe chciał rootować czy coś?

Może być tak, że ten kto to tam pisał na tej stronie sklepu (Janusz Biznesu) ma jeszcze mniejsze pojęcie o tym wszystkim niż Ty ;)

Chińczycy nie dają żadnych kodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...