Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, FromWP napisał:

 

Teoretycznie najlepiej instalować Miflashem, szczególnie w przypadku przechodzenia na nowego androida, tym bardziej że taki rom jest. Trzeba by było zadać pytanie koledze który to napisał co miał na myśli. Jedynie z wersją win64 bym się zgodził. Jak flashowałeś global stable, to już umiesz i masz wszystko gotowe do global dev. W twoim linku to mi się po chińsku otwiera, ale dla pewności wszystkie fastbooty masz tu: http://en.miui.com/a-234.html

Pobieram z listy z Twojego linku Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download plik "kenzo_global_images_6.9.15_20160805.0000.29_6.0_global_55b9cc1d46.tgz"

Na nim będę próbował zdjąć bootloader. Zezwolenie mam (na global stable błąd 50%)

Takie pytanie z innej bajki: Jak już odblokuję bootloader to czy jeśli kiedyś zechcę powrócić do romów stable to jest ryzyko ponownego zablokowania? Jak tak to czego unikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ZeusXPl napisał:

Takie pytanie z innej bajki: Jak już odblokuję bootloader to czy jeśli kiedyś zechcę powrócić do romów stable to jest ryzyko ponownego zablokowania? Jak tak to czego unikać?

Jest takie ryzyko, ale ponowne odblokowanie to chwila i nie potrzeba żadnej nowej zgody itd. Co do odblokowania po raz pierwszy, to licz się z tym że może to chwilę potrwać, to znaczy czasami trzeba kilka dni poużywać telefonu z tym romem żeby dać czas chińskim serwerom coby wszystko przetrawiły (w poradnikach na en.miui piszą że to może potrwać około 7dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli

1 minutę temu, FromWP napisał:

Jest takie ryzyko, ale ponowne odblokowanie to chwila i nie potrzeba żadnej nowej zgody itd. Co do odblokowania po raz pierwszy, to licz się z tym że może to chwilę potrwać, to znaczy czasami trzeba kilka dni poużywać telefonu z tym romem żeby dać czas chińskim serwerom coby wszystko przetrawiły (w poradnikach na en.miui piszą że to może potrwać około 7dni).

Mówimy o romach ogólnie czy o dev? Jest możliwość że na tym stable (który raptem mam niespełna 20 godzin) też się może udać odblokować po upływie czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek czytam, inne.. i zgłupiałem, Wybaczcie że byc może oczywiste kwestie poruszam, 

nic już nie rozumiem. zbaraniałem i proszę o pomoc łopatą...

doczytałem że odblokowanie jest możliwe na DEV, OK ale nie mogę ( nie umiem?????) wrzucić tego dev na telefon.

Kupiłem telefon z Golobal Stable i był MIUI 7.5 jakoś chyba.

gdy pojawiła się global stable MIUI 8010 to ją zainstalowałem przez aktualizatora, 

gdy chce wrzucić DEV mam ciągle ten magiczny komunikat o weryfikacji pliku mimo że dev pobieram z oficjalnej strony miui i jest to GLOBAL DEV

druga rzecz

wejście na "unlock" ze strony miuicom kieruje mnie od razu do pobrania pliku - nie ma żadnego formularza do wysłąnia prośby.

czyszcze przeglądarki, sprawdzałem na chromie, na safari jak i na IE. nie mogę trafić na ten zakichany formulaż. tryb incognito również nie pomaga :/

trzecia rzecz 

mam ten efekt, 50%  tyle że u mnie pisze "current account is different info on the device."

znaczy że konto się nie zgadza :/

telefon jest jedynym ustrojstwem na koncie, nr telefonu tak samo i nim się loguje, nr konta wyświetla mi się i na tel i na ekranie po zalogowaniu sie,

do logowania żąda kodu z autentyfikatora... więc o co chodzi????

zgodny numer telefonu, zgodny id, tylko jedno urządzenie, nie rozumiem, zaczynam się  motać i wściekać.

co robię nie tak?

Jeszcze coś.

mam wersje 8.0.1.0 gdy klikam"szukaj aktualizacji" nic nie znajduje, ale gdy z menu wybiorę "pobierz aktualizację" to pobiera i prosi o pozwolenie resetu aby się aktualizacja dokonała. po czy wstaje ta sama wersja. Mogę tak robić 10 razy na dzień i tą samą aktualizaje pobiera.

Telefon jest od Goldway, 

 

 

 

Edytowane przez Pete67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Proszę o pomoc bo się zgubiłem w tym wszystkim.

Kupilem MI5 na ibuygou.com. Wysłałem prośbę do miui o odblokowanie bootlodara za dwa dni dostałem sms z potwierdzeniem ze moge blokować, wiec zacząłem krok po kroku według poradnika z pierwszej strony ale niestety padło na weryfikacji dochodzi do 50% i error " couldn't verify device current account is different from the account info on the device" zaznaczm ze konto to samo na telefonie i to samo na miui. Doczytałem na końcu ze najlepiej odblokować na china dev tylko teraz mam pytanie jak to zainstalować bo kiedy próbuje przy pomocy update zainstaluj z zip wyskakuje bląd "couldn't verify update package". W telefonie mam androida 6.0.1 MXB48T wersja MIUI 8. global stable 8.0.2.0.

Czy ktos ma jakikolwiek pomysl jak rozwiazac ten problem chcilabym miec polskie MIUI ale nie wiem co dalej zrobic stanalem w miejcu.

Z gory dziekuje za pomoc i wyjasnienie w miare prostym jezykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem mam ten sam że nie wiem jak zainstalować inny ROM bo wszystko koczy się errorem weryfikacji paczki instalacyjnej

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Troche frustrujace jest to że moge odblokować bootloader bo dostałem zgodę ale fizycznie nie mogę tego zrobić.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć potrzebuję pomocy. Próbuję odblokować Xiaomi Redmi 3s (tak pisze na pudełku, chociaż ma 3 GB RAM i 32 GB wbudowanej pamięci i czytnik linii jak wersja Pro). Dostałem już smsa z potwierdzeniem zgody na odblokowanie. Ściągnąłem miflash unlock. Włączyłem telefon w tryb fastboot, uruchomiłem program i przy 50% weryfikacji urządzenia jest błąd. Jestem zalogowany tym samym nr konta Xiaomi w telefonie i w miflash unlock. Ściągnąłem też program tunnelbear i ustawiłem na Honk Kong SAR, ponownie w miflash unlock jest błąd przy 50%. Nie mam pomysłu co mam zrobić. Chińskiego dev roma nie mogę znaleźć do tego modelu. Mam już w pamięc telefonu wrzuconą aktualną wersję miuipolska HM3SHM3X i twrp.img z kodem land wg tabelki. Nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić. Proszę o jakieś wskazówki, robię to pierwszy raz. Mam też telefon Xiaomi Redmi Note 2 i tam takich rzeczy jeszcze nie było. Ściągnąłem sobie tylko aktualną wersję miuipolska i robię tak co piątek i wszystko gra. Na szczęście wtedy chyba jeszcze bootloader nie był blokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grzro napisał:

Cześć potrzebuję pomocy. Próbuję odblokować Xiaomi Redmi 3s (tak pisze na pudełku, chociaż ma 3 GB RAM i 32 GB wbudowanej pamięci i czytnik linii jak wersja Pro). Dostałem już smsa z potwierdzeniem zgody na odblokowanie. Ściągnąłem miflash unlock. Włączyłem telefon w tryb fastboot, uruchomiłem program i przy 50% weryfikacji urządzenia jest błąd. Jestem zalogowany tym samym nr konta Xiaomi w telefonie i w miflash unlock. Ściągnąłem też program tunnelbear i ustawiłem na Honk Kong SAR, ponownie w miflash unlock jest błąd przy 50%. Nie mam pomysłu co mam zrobić. Chińskiego dev roma nie mogę znaleźć do tego modelu. Mam już w pamięc telefonu wrzuconą aktualną wersję miuipolska HM3SHM3X i twrp.img z kodem land wg tabelki. Nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić. Proszę o jakieś wskazówki, robię to pierwszy raz. Mam też telefon Xiaomi Redmi Note 2 i tam takich rzeczy jeszcze nie było. Ściągnąłem sobie tylko aktualną wersję miuipolska i robię tak co piątek i wszystko gra. Na szczęście wtedy chyba jeszcze bootloader nie był blokowany

Nie piszesz jaki masz ROM obecnie. Tylko na niektórych można przeprowadzić odblokowanie. Zakładając, że nie masz właściwego, to pobierz ROM to China Dev, który w wersji dla Fastboota/EDL znajdziesz tu:

http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=land&b=X&r=cn&n=

Oczywiście musisz instalować w trybie EDL(=DOWNLOAD), bo w zwykłym trybue Fastboot niczego nie zainstalujesz przy zablokowanym BL.

Ale jeśli np. masz ROM oryginalny China Stable, to spróbuj zainstalować rom china dev w wersji ZIP ( http://en.miui.com/download-298.html#433 ) normalnie (przez updater). I wtedy próbuj odblokowywać.

P.S. Wszystko 3s mają czujnik palca, nie musi być "PRO/PRIME".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, latet napisał:

Nie piszesz jaki masz ROM obecnie. Tylko na niektórych można przeprowadzić odblokowanie. Zakładając, że nie masz właściwego, to pobierz ROM to China Dev, który w wersji dla Fastboota/EDL znajdziesz tu:

http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=land&b=X&r=cn&n=

Oczywiście musisz instalować w trybie EDL(=DOWNLOAD), bo w zwykłym trybue Fastboot niczego nie zainstalujesz przy zablokowanym BL.

Ale jeśli np. masz ROM oryginalny China Stable, to spróbuj zainstalować rom china dev w wersji ZIP ( http://en.miui.com/download-298.html#433 ) normalnie (przez updater). I wtedy próbuj odblokowywać.

P.S. Wszystko 3s mają czujnik palca, nie musi być "PRO/PRIME".

 

Screenshot_2016-09-24-17-20-07-282_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, latet napisał:

6.716.16? To nie jest prawidłowy numer. Najwyraźniej masz tzw. "syfiasty" ROM. Nic dziwnego, że nie możesz odblokować.

Zainstaluj oryginalny ROM china dev, wtedy się uda.

Z takim oprogramowaniem kupiłem telefon. Ściągałem z linka którego dałeś  http://en.miui.com/download-298.html#433  stable rom i developer rom i przy każdym było "cant verify...." jak plik wrzuciłem w telefon i aktualizowałem przez updatera. Możesz mi podać bezpośredniego linka do oprogramowania odpowiedniego? Bo już trzy różne próbowałem i kiszka... :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grzro napisał:

Z takim oprogramowaniem kupiłem telefon. Ściągałem z linka którego dałeś  http://en.miui.com/download-298.html#433  stable rom i developer rom i przy każdym było "cant verify...." jak plik wrzuciłem w telefon i aktualizowałem przez updatera. Możesz mi podać bezpośredniego linka do oprogramowania odpowiedniego? Bo już trzy różne próbowałem i kiszka... :/ 

na tym ROMie nie zaktualizujesz przez updatera, tylko w sposób opisany krótko powyżej, a dokładniej w poradniku w Tutorialach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERROR 50%  ROZWIĄZANIE

 

Posiadam xiaomi redmi 3 pro. Dzisiaj przyszedł sms, że dostałem zezwolenie na odblokowanie bootloader'a więc ściągnąłem program i chciałem odblokować bootloader lecz odblokowywanie zatrzymywało się na 50% (dużo osób ma taki problem) więc spróbowałem ustawić vpn lecz to też nie działało dopiero ten filmik mi pomógł https://www.youtube.com/watch?v=6ONRQOp2pGM (od 11:26) w skrócie:

1. Oczywiście logujemy się do konta xiaomi na smartfonie. 

2. Odblokowujemy opcje programistyczne poprzez wejście w ustawienia>informacje o telefonie i klikamy 7 razy na Wersja MIUI dzięki temu odblokują nam się opcje programistyczne.

3. Wchodzimy w ustawienia>dodatkowe ustawienia>opcje programistyczne, teraz włączamy Zdjęcie blokady OEM i Debugowanie USB.

Wydaję mi się, że teraz nie powinno być problemu z odblokowaniem bootloader'a u mnie zadziałało w sumie to jeszcze wchodziłem na https://i.mi.com/ w celu lokalizacji mojego smartfona, ale to raczej się do odblokowania nie przyczyniło.

 

 

 

Edytowane przez NumberOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MiD napisał:

na tym ROMie nie zaktualizujesz przez updatera, tylko w sposób opisany krótko powyżej, a dokładniej w poradniku w Tutorialach

Telefon próbuję odblokować krok po kroku według tego tutoriala https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ i ściągnąłem też chinski dev rom w wersji stable i developer stąd http://en.miui.com/download-303.html Mam już w telefonie twrp.img w wersji land i aktualną wersję miuipolska. Kiedy chcę uruchomić według tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=6ONRQOp2pGM zarówno rom stable jak i developer, za każdym razem mam komunikat "cant verify update". Jestem zalogowany w telefonie na konto xiaomi, mam włączone opcje programistyczne, debugowanie usb i zdjęcie blokady oem. Gdzie mogę robić błąd? Nie wiem jak mam to zrobić, a to oprogramowanie, które mam standardowo, nie jest najfajniejsze :/ Będę wdzięczny jak mi ktoś to wytłumaczy krok po kroku bardzo przystępnym językiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, grzro napisał:

Telefon próbuję odblokować krok po kroku według tego tutoriala https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ i ściągnąłem też chinski dev rom w wersji stable i developer stąd http://en.miui.com/download-303.html Mam już w telefonie twrp.img w wersji land i aktualną wersję miuipolska. Kiedy chcę uruchomić według tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=6ONRQOp2pGM zarówno rom stable jak i developer, za każdym razem mam komunikat "cant verify update". Jestem zalogowany w telefonie na konto xiaomi, mam włączone opcje programistyczne, debugowanie usb i zdjęcie blokady oem. Gdzie mogę robić błąd? Nie wiem jak mam to zrobić, a to oprogramowanie, które mam standardowo, nie jest najfajniejsze :/ Będę wdzięczny jak mi ktoś to wytłumaczy krok po kroku bardzo przystępnym językiem

co próbujesz zrobić według tego filmiku? zrobić update ROMu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grzro napisał:

chciałem zainstalować chiński dev rom

musisz zrobić tak jak kilka osób wczoraj i dzisiaj pisało, przeczytaj poradnik, do którego link dostałeś

nie wiem jak z Twoim hiszpańskim, bo nawet w filmiku jest wyraźnie powiedziane/napisane, że musisz zacząć od instalacji Global stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Redmi2 napisał:

Podstawa odbloku jest zalozenie konta xiaomi i zlozenie prosby odpowiednio wczesniej np przed zakupem jeszcze, zgode dostajemy wtedy odpowiednio wczesniej i zanim dostaniemy telefon zgoda jest przemielona w systemie xiaomi.

Przychodzi telefon pobieramy sobie oficjalny rom fastboot np china dev i robimy miflasha w trybie edl.

Powinno pojsc na kazdym china dev,stable lub global dev,stable. Ale najlepiej china lub global w wersji developer(beta)

System windows najlepiej 64bitowy i miflash 20160401. Miflash z flash_all.

Nie rozumie odpalania telwefonu i sprawdzania co mamy za syfiasty miui i probowania na nim unlockera czy ddurnoty z zaznaczaniem do miflasha debuggowanie usb.

Po miflashu podczas konfiguracji(bez karty sim najlepiej) podlaczamy sie do wifi i podajemy haslo do naszego konta xiaomi i potem captcha i potem wylaczamy telefon jak skonczymy.

Odpalamy program unlocker i logujemy sie na nim do konta xiaomi, wlaczamy tel w tryb fastboot i klikamy unlock.

Potwm wgrywamy twrp i xiaomi.eu.

U tyle.

Odpbokowane juz kolo 15 roznych telefonow na rozne konta xiaomi i zawsze dziala i nigdy problemu z odblokowaniem, nigdy nie whodze w jakies durne opcje developerskie.

Ale stosuje sie do 2 zasad czysty system windows 64 bez problemow ze sterami itp, miflash 20160401 oraz zalozenie konta xiaomi i zlozenie wniosku przed zakupem telefonu.

Ani razu nie mialem problemu. Nie potrzebowalem jakis filmikow z durnymi nie potrzebnymi krokami.

W wypadku teo filmiku to czysty przypadek i tyle.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Wszedłem w tryb EDL (volume + i power) i mam tam same krzaczki. Jak się w tym poruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lockerek napisał:

Dzięki. Włączyłem drugi raz i wtedy pokazały mi się krzaczki i angielskie słowa. Walczę dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się częściowo :D zrobiłem w trybie edl miflash i zainstalowałem plik z global dev i mam oprogramowanie w wersji 7.5, od razu weszła aktualizacja i jest wersja 8.0. Ładnie wszystko po polsku :) w sumie teraz mogę telefonu używać normalnie, bo oprogramowanie jest dużo lepsze niż to fabryczne, z którym dostałem telefon ale chciałem też zainstalować miuipolska i tu znowu pojawił się problem. Krok po kroku według punktu 3. Instalacja recovery, w wierszu polecen po wpisaniu  fastboot flash recovery twrp.img  mam komunikat "cant load twrp.img". Nie stworzył mi się żaden katalog fastboot i najpierw wrzuciłem twrp.img na kartę pamięci, jak to nic nie dało, stworzyłem katalog fastboot i tam wrzuciłem, też to nic nie dało. Jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Redmi2 napisał:

 

 

To nie jest potrzebne i nie jest to zadne rozwiazanie.. Ech najlepsze jak przychodzi swiezak i probuje wszystkich uswiadamiac :-)

Ani zaznaczanie zdjecia blokady ani dubuggowanie usb nie sa potrzebne ani do miflasha ani do aplikacji unlocker i w niczym nie pomaga.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Mi pomogło, a tego dnia wszystkiego próbowałem więc wydaję mi się, że jest to jakieś rozwiązanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...