Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od wczoraj jestem szcześliwym posiadaczem Mi Maxa 2/16gb z Xiaomi Authorised Store (miui global 7.3.11.0), oczywiście przez ostatni miesiac przeczytałem tu chyba wszystko, a i tak jak przyszło co do czego, to stanałem w miejscu już przy próbie odblokowania bootloadera :-(((  chodzi o tryb fastboot; wchodze do niego, pojawia sie ten rysuneczek, ale za kilkadziesiat sekund ten tryb znika i tel sie wylacza.

Mam juz zgode na odblokowanie, podłaczam tel do aplikacji unlock, loguje sie w niej na konto, tel jest wykrywany poprawnie (mi phone), klikam UNLOCK, zaczyna sie caly proces, po czym w telefonie wylacza sie fastboot, nastepnie na ekranie pojawia sie info o ladowaniu telefonu. W aplikacji jest info o przerwaniu komunikacji z telefonem.

o co chodzi do diabla???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

A ktory to sklep :-D ? Nie ma tego tel w sprzedazy nawet w sklepie xiaomi. Chyba ze jestes w chinach i masz to od operatora

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ja ten sklep widziałem na Aliexpress,nowy jest na rynku.

@Max76 Z tego co widzę nie masz zainstalowanego nawet oryginalnego Global Stable :) 

Żebyś mógł mieć normalny system trzeba by się trochę pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redmi2 napisał:

A ktory to sklep :-D ? Nie ma tego tel w sprzedazy nawet w sklepie xiaomi. Chyba ze jestes w chinach i masz to od operatora

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jak zla prosbe? Co ty opowiadasz... Moglby wpisac unlock please i tez bedzie.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ja się uczę,jeszcze więc wybacz mi błędy.

Dobrze wiedzieć że nie trzeba,kosmicznych opisów wymyślać :)

1 minutę temu, Max76 napisał:

a prosze bardzo:

Xiaomi Authorised Store

 

ps: pomogla zmiana portu USB. odblokowalem

To teraz TWRP,Wipe,instalacja Xiaomi.eu + dodatki MIUI Polska,ale o to już w odpowiednim dziale pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekałem, potwierdzenia nie dostałem co prawda a chyba jak pamiętam przysyłają. Odpaliłem MiFlashUnlock tak "od picu" poszło 100% unlock. Bajka, potem jak to w "Kompendium..." opisane zrobiłem krok po kroku, oczywiście też pomogło: "Instalacja Miui 2016" i jest już ukochane Miui Polska na moim Redmi 3 Pro śmiga. Dzięki Panowie.

Pozostaje tylko konfiguracja telefonu, a na GlobalDev troche używałem telefonu więc nudne ale konieczne ponowne wklepywanie haseł :)

Edytowane przez Mariusz21_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świeży a widzę że jest 48 stron tematu. Czy ktoś mógłby mnie poprowadzić z odblokowaniem bootloadera mam miui global 8.0 stabilna dostałem juz pozwolenie ale wyskakuje mi błąd przy 50% że niby konto nie zgodne? pozdrawiam wszystkich

Przeczytales wogole pierwszy post? Według poradnika wgraj najpierw global dev albo china dev i wtedy odblokuj

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Gdy wchodzę do trybu fastboot (komputer wykrywa telefon w tym programie), po chwili przełącza mi go na ekran ładowania baterii. Co robić?

Mam wersję Stable 7.5, wg. tego nie ma potrzeby wgrywania romu dev.

Update: Zatrzymuje się na 50% i "couldn't verify device". Czyżby jednak dev rom jest potrzebny?

Edytowane przez Tejot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tel wychodzi z fastboot bo nie nawiązuje komunikacji. Kilkanaście postów wyzej napisałem identycznego posta ale zaraz po nim poradziłem sobie.

1. Sprawdź kabel USB.

2. Podłącz tel do innego portu USB. Chodzi o to aby tym razem sterowniki się zainstalowaly poprawnie. Gdy ja połączyłem swój tel po raz pierwszy właśnie te stery nie zdążyły się zainstalować zanim się wyłączył. Na drugim porcie zdążyły i korzystam właśnie z tego drugiego.

 

Pzdr

Edytowane przez Max76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tejot napisał:

Sterowniki już się zdążyły zainstalować, w programie pokazuje "Mi Phone", ale właśnie na etapie Verifying Device wyrzuca błąd. 

Nie dam głowy że masz to samo ale ja miałem identycznie: na pierwszym porcie usb też nazwa mi phone się pojawiała. Za 2 razem podejrxalem co się instaluje i tam było kilka instalacji wśród nich tel.

Jeśli ten błąd pojawia się zaraz po tym jak tel wychodzi z fastboot to tutaj szukaj przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam, dzięki, mam to wgrac przez recovery? bo przez updater cos nie idzie "cant verify update".

pobrałem tego globala http://en.miui.com/download-299.html#443

moze lepiej china?

poszedł china dev, pózniej bootloader, miflash i miui.eu juz jest

Edytowane przez nosports
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem znajomy polecił mi abym odblokował bootloadera , i robiłem wszystko punkt po punkcie z strony 1 jednak doszedłem do punktu  8 aby dostać te 3 ptaszki i mam problem dochodzi do 50% i wyskakuje pod spodem 

... couldn't verify device current account is different from the account info on the device ...

mój tel to Redemi Note 3
ver android - 5.1.1 Lmy47v
wersja miui miui global 7.9(stabilna)7.91.8.0.(LHOMICL)

nie znam się na tym dobrze , i jak by ktoś mógł dokładnie powiedzieć co i jak zrobić był bym wdzięczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Hanzel10 napisał:

Witam mam problem znajomy polecił mi abym odblokował bootloadera , i robiłem wszystko punkt po punkcie z strony 1 jednak doszedłem do punktu  8 aby dostać te 3 ptaszki i mam problem dochodzi do 50% i wyskakuje pod spodem 

... couldn't verify device current account is different from the account info on the device ...

mój tel to Redemi Note 3
ver android - 5.1.1 Lmy47v
wersja miui miui global 7.9(stabilna)7.91.8.0.(LHOMICL)

nie znam się na tym dobrze , i jak by ktoś mógł dokładnie powiedzieć co i jak zrobić był bym wdzięczny 

a na pewno zalogowałeś się na koncie miui na telefonie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2016 o 13:13, FromWP napisał:

Jak chcesz odblokować to dev, global,  albo china. Na stable może być problem z odblokowaniem

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy gdyż tak jak podejrzewałem mój nowy Redmi Note 3 Pro przyszedł ze śmieciowym Globalem. Natychmiast więc wrzuciłem zgodnie z poradnikami na stronie poprzez miflash oficjalny Global Stable (kenzo_global_images_V8.0.1.0.LHOMIDG_20160805.0000.29_5.1_global_5e65360aff)

MI_20160920_181120.png

aby później przez systemowy updater zainstalować Global Dev i na nim odblokować bootloader (w poradniku wyczytałem aby poprzez miflash na zablokowany bootloader nie wrzucać od razu Global Dev). Pobrałem więc oficjalnej strony Global Dev (miui_HMNote3ProGlobal_6.9.15_063d914d25_6.0) jednak przy próbie aktualizacji wyskakuje komunikat że nie można zweryfikować aktualizacji.

Gdzie leżeć może problem? Robię coś nie tak?

Edytowane przez ZeusXPl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ZeusXPl napisał:

(w poradniku wyczytałem aby poprzez miflash na zablokowany bootloader nie wrzucać od razu Global Dev)

Gdzie leżeć może problem? Robię coś nie tak?

A czym to było umotywowane w poradniku? Może problem leży w przejściu na nowszego androida, dlatego nie chce przez updater (aczkolwiek chyba powinno). Tak na chłopski rozum chyba właśnie przy przechodzeniu na nowego andka najlepiej od razu flashować miflashem  rom 6.0. Jest przecież taka wersja fastboot. Ja bym od razu flashował 6.9.15 fastboot, ale może jest jakieś ale o którym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

A czym to było umotywowane w poradniku? Może problem leży w przejściu na nowszego androida, dlatego nie chce przez updater (aczkolwiek chyba powinno). Tak na chłopski rozum chyba właśnie przy przechodzeniu na nowego andka najlepiej od razu flashować miflashem  rom 6.0. Jest przecież taka wersja fastboot. Ja bym od razu flashował 6.9.15 fastboot, ale może jest jakieś ale o którym nie wiem.

W zasadzie to niczym nie było to uzasadnione. W tym poście

Primek napisał cytuję: 3. Wgranie oficjalnego oprogramowania z zablokowanym bootloaderem (metoda 1 - dla posiadających nieoficjalny soft).
http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html
Uwagi: Wymagany 64-bitowy system operacyjny, niezalecana instalacja tą metodą romu global dev.

Toteż uznałem żeby najpierw wrzucić poprzez miflash stable a potem przez updater przejść na dev. Czyżbym źle zrozumiał?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi głupio :)

Z góry założyłem że gościu wie co pisze więc nie podważałem jego słów. w końcu czytałem "zbiór poradników dla początkujących"

Czyli śmiało wgrywać miflashem?

Ten rom będzie najodpowiedniejszy? http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=kenzo_global&b=X&r=global&n=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, ZeusXPl napisał:

Teoretycznie najlepiej instalować Miflashem, szczególnie w przypadku przechodzenia na nowego androida, tym bardziej że taki rom jest. Trzeba by było zadać pytanie koledze który to napisał co miał na myśli. Jedynie z wersją win64 bym się zgodził. Jak flashowałeś global stable, to już umiesz i masz wszystko gotowe do global dev. W twoim linku to mi się po chińsku otwiera, ale dla pewności wszystkie fastbooty masz tu: http://en.miui.com/a-234.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...