Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym tylko zrootować moje Mi 5 i zostawić aktualny oryginalny Global stable 7.5.2.0 (z OTA). Rozumiem, że i tak muszę przejść przez całą procedurę:
-instalacja global dev / china dev
-odblokowanie bootloadera (mam już od dawna zgodę, dodam że przyszła pod 2-3 dniach)
-instalacja twrp
-z powrotem instalacja global stable -> http://en.miui.com/download-299.html
-i na koniec instalacja superSu przez twrp
 

Jest jakaś szybsza metoda (i czy ta jest prawidłowa)? Aktualnie zawiesza mi się Miunlock przy 50% z informacją, że nie można zweryfikować urządzenia.
I pytanie czy po aktualizacji z OTA root zostaje normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redmi2 napisał:

Odblok dla kazdego z nich niesetety po 30 dniach od odbloku ostatniego urzadzenia.

 

Witam,

załączę wam screena co chcę zrobić bo być może niezrozumiale to odpisałem.

Myślę, że kolega Redmi2 odpowiedział na moje pytanie. Poprzedni telefon rejestrowałem mniej niż 30 dni temu. Security check up na 100% jest pierwszym podpunktem jaki trzeba zrobić w kierunku odblokowania bootloadera tak jak wyczytałem właśnie w tym temacie.

xiaomi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2016 o 10:34, Redmi2 napisał:

Nie trzeba juz zgody itp, bo zgode dostajemy na konto xiaomi a nie na numer tela

aham,  a gdzie mam szukac info na koncie xiaomi o tym ze mam mozliwosc odblokowania?  w urzadzeniach?  tam wyswietla mi sie moj tel i w nawiasie ze aktywowany. to o to chodzi? 

Edytowane przez Mushek
dopisanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2016 o 12:06, freed765 napisał:

Cześć, chciałbym tylko zrootować moje Mi 5 i zostawić aktualny oryginalny Global stable 7.5.2.0 (z OTA). Rozumiem, że i tak muszę przejść przez całą procedurę:
-instalacja global dev / china dev
-odblokowanie bootloadera (mam już od dawna zgodę, dodam że przyszła pod 2-3 dniach)
-instalacja twrp
-z powrotem instalacja global stable -> http://en.miui.com/download-299.html
-i na koniec instalacja superSu przez twrp
 

Jest jakaś szybsza metoda (i czy ta jest prawidłowa)? Aktualnie zawiesza mi się Miunlock przy 50% z informacją, że nie można zweryfikować urządzenia.
I pytanie czy po aktualizacji z OTA root zostaje normalnie?

Miałem podobny przypadek w końcu przeszło przez global dev ale dopiero na drugi dzień od otrzymania zgody. Zanim zmienisz rom możesz próbować zainstalować na komputerze mi flash(wgraja się sterowniki) i spróbować sztuczki z tunnelbear. Chociaż z tego co mi tłumaczyli przez stable nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podczas instalacji MiFlash wyskakuje taki o to błąd (Grafika)

Bez tytułu.jpg

jednak po zignorowaniu błędów i naciśnięciu "next", wszystko się instaluje i aplikacja się odpala. Jednak czy te błędy są powodem do zmartwień? nie robiłem jeszcze flasha telefonu i wolę się upewnić, że nie będzie to miało wpływu na jego powodzenie i nie uszkodzi telefonu

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Wednesday, August 24, 2016 o 19:34, Antspaoini napisał:

Niestety na global dev też wyskakuje ten sam błąd.....
Edit. Na drugi dzień bez żadnych kombinacji wszystko przeszło bez problemu na Globalu

Dochodzę do wniosku że jest w tym jakaś prawidłowość to już zdaje się 3 lub 4 raz jak ktoś stwierdził że po dniu lub 2och po instalacji odblokowanie przechodzi bez problemu. Być .może komora wysyła lub otrzymuje jakieś dane po instalce co powoduje bezproblemowy proces odblokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Redmi2 napisał:

Dlatego jak zamierzam zamawiac komus telefon lub sobie a ma zablokowany btl, to zakladam konto i wypelniam formularz, dostaje po 2-3 dniach zgode a tel przychodzi za 1-2 tydzien. I zawsze bez problemu unlock.

A co niektorzy chca wszystko na raz. A potem psiocza.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Coś musi być na rzeczy bo nic nie zmieniałem i ostatni raz tylko spróbowałem przed zabraniem się za instalację china dev. Mam nadzieję że nie masz mnie za psioczacych, trochę posiedziałem na globalu i chciałem po prostu spróbować miui polska. Dzięki Panowie za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, ajsklep said:

Witam Serdecznie,

Mam prośbę ponieważ próbuje odblokować bootloadera i wchodze na podany adres po kliknięciu w unlock nie pojawia mi się formularz a sgtrona, którą załączam w wiadomości 

P. Uzyskałem 100 punktów securie .Pomoże ktoś ?

 

strona.png

Siemanko wszystkim posiadaczom xiaomi, swój telefon mam od wczoraj i wertuje ostro forum :D

Co do problemu to jak jesteś zalogowany na swoje mi account, to w tym komunikacie masz żeby podać nick który będziesz używać na forum, ale musi mieć 3 chińskie znaczki :P

Wejdź na główną strone http://en.miui.com/ i na górze kliknij w sign in, wpisz nick jaki ci pasuje i dopiero wtedy kliknij unlock. Później już standardowo, musisz się ponownie zalogować ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samo odblokowanie bootloadera może spowodować jakieś niepożądane zmiany czy dopiero my przy np. nieodpowiednim wgrywaniu roota możemy takowe poczynić?

Pytam bo już mi przyszła zgoda od chińczyka na odblokowanie, chcę sobie wgrać roota do kilku programów które bez tego nie banglają, ale nie są mi one jakoś specjalnie niezbędne do życia więc się zastanawiam czy się w to bawić w ogóle.

Edytowane przez Foxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Foxs napisał:

Czy samo odblokowanie bootloadera może spowodować jakieś niepożądane zmiany czy dopiero my przy np. nieodpowiednim wgrywaniu roota możemy takowe poczynić?

Pytam bo już mi przyszła zgoda od chińczyka na odblokowanie, chcę sobie wgrać roota do kilku programów które bez tego nie banglają, ale nie są mi one jakoś specjalnie niezbędne do życia więc się zastanawiam czy się w to bawić w ogóle.

Samo odblokowanie nic nie zmienia, daje Ci tylko możliwość wgrywania na telefon innych softów itp.

Co do samego roota, to jeśli będziesz robił wszystko zgodnie z poradnikiem to nie powinno być problemów. Jednak zazwyczaj są ostrzeżenia, że w zależności od firmy, sprzedawcy można stracić gwarancję, jeśli chodzi o xiaomi to nie mam pojęcia jak to działa, czy zwracają na to uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja już dostałem swoją zgodę od Chińczyka, ale mam kolejny problem. Po wciśnięciu przycisku Unlock, dochodzi ładowanie do 50% i "Couldn't verify device", ustawiłem tego TunnelBeara tak jak w poradniku, mam wszystko connected i lipa dalej to samo. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale polecali spróbować o innej godzinie(nie wiem ocb). Ktoś tak miał i może mi coś poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bit3ls napisał:

Witam,

Ja już dostałem swoją zgodę od Chińczyka, ale mam kolejny problem. Po wciśnięciu przycisku Unlock, dochodzi ładowanie do 50% i "Couldn't verify device", ustawiłem tego TunnelBeara tak jak w poradniku, mam wszystko connected i lipa dalej to samo. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale polecali spróbować o innej godzinie(nie wiem ocb). Ktoś tak miał i może mi coś poradzić ?

Na początku miałem ten sam problem i okazało się, że przyczyną było nie zalogowanie się na telefonie na konto xiaomi. Więc jeśli tego nie zrobiłeś przed unlockiem to spóbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

A kiedy sms przyszedl? China dev wgrany? Zalogowany na to samo konto po id na telefonie i unlockerze?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

SMS przyszedł po 3 dniach bodajże. Yyyy wcześniej pisałeś o global dev a teraz o china dev...to który wgrać  ? :D bo biorę się teraz za wgrywanie właśnie i dam znać czy coś się zmieniło.

Z ciekawostek dodam, że dziś zrobiłem update z 7.3.7.0 na 8.0.1.0 i nic nie zmieniło się, dalej jest problem z unlockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff! po kilku godzinach ciężkich nerwów i chęci jeb***cia słuchawą o ściane WKOŃCU SIĘ UDAŁO! Gra i trąbi. ACID zrobił megaczad robotę z ROMem. Gorąco dziękuję, i przepraszam za wkur*****ce posty.

 

 

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez Pekka Pajkonen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Redmi2 napisał:

A kiedy sms przyszedl? China dev wgrany? Zalogowany na to samo konto po id na telefonie i unlockerze?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

1. Smsa dostałem w nocy z piątku na sobote

2. Na telefonie wgrane jest takie coś:

rhimfatf7zyq.png

 

3. I jestem zalogowany na tych samych kontach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Redmi2 napisał:

No to jak chcesz odblokowac na syfiastym nie oryginalnym miui? Czytaj poradnik i zrob to po kolei.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Do końca nie doczytałem ;-)

Developer Rom pobrać z tej strony http://en.miui.com/download-273.html i wgrać przez Mi-Recovery?

Edytowane przez Boniunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2016 o 12:06, freed765 napisał:

Cześć, chciałbym tylko zrootować moje Mi 5 i zostawić aktualny oryginalny Global stable 7.5.2.0 (z OTA). Rozumiem, że i tak muszę przejść przez całą procedurę:
-instalacja global dev / china dev
-odblokowanie bootloadera (mam już od dawna zgodę, dodam że przyszła pod 2-3 dniach)
-instalacja twrp
-z powrotem instalacja global stable -> http://en.miui.com/download-299.html
-i na koniec instalacja superSu przez twrp
 

Jest jakaś szybsza metoda (i czy ta jest prawidłowa)? Aktualnie zawiesza mi się Miunlock przy 50% z informacją, że nie można zweryfikować urządzenia.
I pytanie czy po aktualizacji z OTA root zostaje normalnie?

Jakby ktoś kiedyś tego szukał: zainstalowałem global dev, odblokowanie bootloadera poszło błyskawicznie. Potem wróciłem do global stable pobierając rom z en.miui. Następnie w Miflash uruchomiłem twrp (przez polecenie boot, bez instalacji) i wgrałem SuperSU :) 

Wszystko działa doskonale, a przed chwilą pojawiła mi się w OTA aktualizacja do MIUI v8.0.2.0 stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, freed765 napisał:

Wszystko działa doskonale, a przed chwilą pojawiła mi się w OTA aktualizacja do MIUI v8.0.2.0 stable.

Tak,  taki sposób instalacji z reguły działa i twrp nie instaluje się na stałe (nie podmienia Mi recovery) dlatego ota działa. Tylko przypuszczam że po aktualizacji root ci zniknie i trzeba będzie go od nowa instalować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewałkowałem ten temat i inne, i nadal nie mogę odblokować bootloadera.
Przedstawie wam moją sytuacje, może zauważycie co robię źle.
Zgodę na odblokowanie dostałem jakieś 8 dni temu. Telefon mam od wczoraj.
Przy włączaniu tel. do wyboru miałem jakieś dwa "krzaczaste" języki i angielski.
Wybrałem angielski, zalogowałem się na wifi i telefon pobrał sobie jeszcze jakąs aktualizacje.
Oczywiście zalogowałem się na Mi Account  Nie wkładałem jeszcze karty sim.
Robiłem wszystko według poradnika i pobrałem sobie z tej strony Rom Dev Wgrałem ten rom przez aplikacje updater z karty pamięci w telefonie. Wyłączyłem tel i odpaliłem Mi Flash Unlock. Tam zalogowałem się za pomocą ID. (nigdy nie użyłem maila ani nr.) 
Odpalam tryb fastboot w telefonie, włączam MiFlashUnlock i oczywiśćie błąd na 50%
Dodam, że korzystam z TunnelBeara. Mam Windowsa 7 64 Bit. 
 Miflash unlock.jpg

Wrzucam jeszcze screena z mojego tel. 
Screenshot_2016-08-30-15-18-57-772_com.android.settings.png

Dzisiaj kolejny dzień walcze i nadal błąd na 50%. Jak macie jakieś propozycje, linki to jestem chętny bo potrzebuje sprawnego telefonu na czwartek:/

Edytowane przez Ekoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Security check-up na 100 pkt musisz mieć. Na zaakceptowanie czeka się teraz 2-3 dni. Można wyskoczyć z taką prośbą wcześniej.:)

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Nie wiem co to za mania mylenia albo laczenia nazw miflash z mi unlock. To 2 rozne narzedzie, przeznaczone do innych czynnosci.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

miflashunloack.jpg

Taki program ściągnąłem z internetu, takiego używałem i tak napisałem nazwę. Jeśli jest tam błąd, to nie mój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałęm MiPCSuite ale w ogóle tego nie używałem. Tak to u mnie wygląda. 
Zaraz włącze to debugowanie USB i sprawdze czy wtedy wyskoczy błąd

screen1.jpg



EDIT: Po włączeniu w tel. debugowania nadal wyskakuje błąd a zmieniło się tylko to przy podłączeniu:


screen update.jpg

Edytowane przez Ekoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...