Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić redmi 3/redmi 3s/Redmi 3 note (nie jestem jeszcze pewien który będzie mi bardziej odpowiadał) i będę chciał wgrać MIUIPolska. I tu moje pytanie: Czy mogę złożyć wniosek o odblokowanie bootloadera zanim telefon do mnie przyjdzie ? I co mam dokładnie napisać w uzasadnieniu ? (szczerze - nie operuję językiem angielskim więc jak by dobra dusza mogła by mi wysłać jakąś sensowną wymówkę... znaczy się odpowiedź to był bym wdzięczny)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik opisuje krok po kroku co trzeba zrobić by odblokować ale nie daje jasnej informacji czy trzeba posiadać fizycznie ten telefon by złożyć podanie o odblokowanie bootloadera wcześniej.

Chciał bym to wgrać jak najszybciej bo nie ukrywam telefon jest mi potrzebny sprawny do pracy a nie chce operować na jakimś trefnym chińskim sofcie od sprzedawcy. A jak bym miał czekać 2 tyg. na telefom + 2 tygodnie na odblokowanie to masz bity miesiąc gdzie ten telefon leży i się kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

0. Zanim rozpoczniesz procedurę, przeczytaj cały temat!

Warto. Wiele kwestii jest wyjaśnione w postach. Zwłaszcza problemów na które możesz się natknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam problem jak wyżej (Current account is different from the account info on the device) mam zgode wiec pozostaje mi czekanie na odblokowanie. W związku z tym jak wyłączyć fastboot na telefonie? odłączając kabel nic się nie dzieje(cały czas jest podświetlony ekran fastboot z rysunkiem maskotki mi z robocikiem), nie dzieję się też przy wciśnieciu przycisku power...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności - wg tego poradnika:  Poradnik dla urządzeń:  Redmi Note 3, Mi 4c, Mi Note Pro, Redmi 3, Mi 5 oraz Mi Max

wg wpisu na forum:  Requirements:  Mi Max, Mi 5, Mi 4s, Redmi Note 3, Mi 4c or Mi Note Pro on latest Developer ROM.

Czy coś się zmieniło (cofnęli wsparcie dla Redmi 3?) czy po prostu nie zapisali, ale działa mimo to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Redmi Note 3 Pro, jeszcze ciepły, prosto z pudełka. Chce odblokować bootloader. No ale poziom bezpieczeństwa za niski... Muszę wysłać kod weryfikacyjny. NIestety żaden sms nie przychodzi do mnie.
Dobrze rozumiem, że muszę jeszcze mieć wersję deweloperską systemu, a nie tę z pudełka? Pomóżcie świeżakowi ;)

Edytowane przez LapGamr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem drogą kupna mi note pro. Wersja stable 7.5.4.0. Wysłałem proźbę o odblkowaniea BL. Odblokowałem go. Zainstalowałem Twrp leo ale w trybie recovery widzę tylko telefon z podłączonym kablem.
Nie mam pojęcia co zrobić dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem. Postępowałem zgodnie z instrukcją odblokowania lecz natknąłem się na problem (poniżej na zdjęciu). Jest ktoś w stanie mi pomóc.
Jestem świeżakiem jeżeli chodzi o telefony xiaomi. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem. Postępowałem zgodnie z instrukcją odblokowania lecz natknąłem się na problem (poniżej na zdjęciu). Jest ktoś w stanie mi pomóc.

Jestem świeżakiem jeżeli chodzi o telefony xiaomi. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/14139-Instalowanie-chińskiego-ROMu-i-MIUI-Polska

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwsza styczność z Xiaomi i udało sie ogarnąć mimo paru problemów, opisze wszystko poniżej, Gdyby ktoś był chętny to moge opisać krok po kroku, dokładnie jak tylko będzie chwila czasu ;)

Kupiłem XRN3PRO od Goldwaya z aukcji gdzie miało być syfMIUI a okazało sie, że mam wgranego globala, wersja Global 7.3 (Stable) 7.3.2.0 (LHOMIDD). Nie mogłem zainstalować china dev z poziomu systemu, wejść w EDL też sie nie dało żadnym sposobem, w końcu skorzystałem z tego - http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=290959 - udało sie i za pomocą MiFlash wgrałem china dev 6.7.21. Odblokowywanie bootoadera polegało na tym, że najpierw nie logowałem sie do konta xiaomi, zainstalowałem sterowniki (już nie pamiętam jakie), piewrsza próba sie nie powiodła, 50% i przerwało, potem wlaczylem telefon, zalogowałem sie do konta xiaomi, odblokowywanie i wtedy od razu 100% ;) Z wgraniem TWRP były jaja(wgrywałem różnymi sposobami ale TWRP nie instalowało sie, chociaż za każdym razem było powodzenie instalacji), w końcu udało sie Flashify (uwaga, przy wyborze obrazu .IMG wyszukać go eksploratorem Flashify, systemowy nie znajduje pliku), potem już wgrałem najnowsze xiaomi.eu Stable, teraz pozostał tylko root ;) Zajeło mi to wczoraj 6 godzin (china dev sciagal sie 1,5 godziny). Służe pomocą gdyby ktoś potrzebował ;)
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może ile trzeba czekać na możliwość odblokowania bootloadera?

16.07 otrzymałem zgodę a do dziś nie mogę odblokować - przy 50% błąd - Could'n verify ....

Vpn próbowałem zmienić - nie pomaga, edl zablokowany

Ja czekałem 2 dni , potem 2 jeszcze odczekałem i poszło za 1 razem na china dev.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może ile trzeba czekać na możliwość odblokowania bootloadera?

16.07 otrzymałem zgodę a do dziś nie mogę odblokować - przy 50% błąd - Could'n verify ....

Vpn próbowałem zmienić - nie pomaga, edl zablokowany

Stronę wcześniej wrzuciłem link do tematu, jak przez to przejść

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2016 o 07:57, Redmi2 napisał:

6h na coś co zajmuje 10minut a nawet 5? I służysz pomocą mimo, że robileś nie według instrukcji, gdzie bez zalogowania na konto probowałeś unlockera?

Ja na miejsu innych, nie skorzystałbym z pomocy, bo raz, że sam nie wiesz co robisz a dwa prosta czynnosć w takim czasie?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Co ma do rzeczy, że nie zrbiłem według instrukcji? EDL nie działał, trzeba było szukać rozwiązania... Z TWRP problemy. Owszem, gdybym miał wszystko na tacy to i w 10 minut bym to zrobił. Nie rozumiem Twojego oburzenia. Nie chciałem zrobić cegły z nowego telefonu i wolałem sporo poczytać i dobre pliki pobrać. Działa? Działa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik niestety.. Jakiś czas temu dostałem zgodę na odblokowanie ale korzystając z Waszego poradnika w programie Mi Unlock mam komunikat:

"Your device isn't supported by Mi Unock", zostaje przekierowany na stronę:

http://en.miui.com/unlock/

a tam po wciśnięciu Unlock Now mam jedynie linka do Mi Unlock... Jestem w kropce, pomocy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, barti2605 napisał:

Chodzi o to, że mam go fabrycznie wgranego ale żeby go Aktualizować należy mieć odblokowany

Raczej nie masz go "fabrycznie wgranego" tylko coś co się zgłasza jako rom xiaomi.eu  Nie ma to w sumie znaczenia i tak musisz wgrać chiński dev żeby odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ahr napisał:

Może mieć 7.1.3. na zablokowany jak kupił w Polsce.

Co nie zmienia faktu, że trzeba odblokować.

Jak mu działają karty sim i czytnik palca to nie może. Na wersji pro ten rom się wgrywa, ale telefon nie działa. Nie ma to i tak znaczenia, chiński dev niezbędny (chyba że w piątek pojawi się chiński dev global)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...