Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Atoś napisał:

Dostałem zgodę na odblokowanie na swoim koncie, ale nie użyję tego. Czy mogę użyc wtedy tego do odblokowania jakiegokolwiek telefonu (innego)?

Czy można 1 kontem odblokowywać wiele telefonów?

Można, teoretycznie co 30 dni inny egzemplarz, zgoda jest przypisana do konta, a nie określonego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo problemów opisywanych w poprzednich postach oraz wielokrotnych nieudanych próbach odblokowania bootloadera w Mi4c, wczoraj wreszcie wszystko się udało po pierwszym podłączeniu, a dziś dodatkowo grałem ROM z xiaomi.eu. Pisałem maila do xiaomi, ale standardowo prosili o screena z softem, zalogowanie jednocześnie na te same konto xiaomi w telefonie i programie do odblokowywania, a potem o wgranie najnowszego softu. Nie mam pojęcia czy moje problemy były spowodowane tym, że dopiero wczoraj zaktualizowali swoje serwery i dzięki temu możliwe było odblokowanie bez problemów. W każdym razie jeszcze raz dzięki wszystkim, którzy odpisywali na moje prośby o pomoc z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moje podanie zostało przyjęte, ale po kliknięciu "unlock" wyskakuje komunikat "current account is different from the account info on the device". Jestem zalogowany na PC i telefonie na tych samych kontach ..

Telefon Redmi Note 3 Pro

Problem nr 2: chcę zainstalować chiński rom dev, po wejściu w "aktualizacje" i wybranie "zainstaluj aktualizację z pliku .zip" wyskakuje błąd "nie można zweryfikować pliku aktualizacji".

Edytowane przez Smule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smule

Prawdopodobnie musisz odczekać kilka dni, bo miałem ten sam problem, a próbowałem wielokrotnie i na różne sposoby i nic nie pomagało. Dopiero po tygodniu odblokowało się już za pierwszym razem.

Odnośnie aktualizacji softu, to musisz prawdopodobnie zrobić to w trybie fastboot. Sterowniki adb, program miflash, rozpakowany soft. Rób według tego tutoriala http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Na stronie 19 tego wątku jest bardzo przydatny komentarz użytkownika @ketesch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co by nie zakładac nowego tematu chce potwierdzic czy mam racje.

Mianowicie mam redmi 3 pro od Goldwaya z romem 7.3.2.0.0 global chciałem odblokować bootloader o pozwolenie wystąpiłem dwa tygodnie temu mniemam ze je dostałem nie jestem w stanie zweryfikować czy coś na sms dostałem ale nie o tym, przy próbie wgrania dev z poziomu telefonu mam komunikat o nie zweryfikowanym oprogramowaniu to samo jak próbuje na obecnym globalu zdjąć botloadera. Rozumiem ze muszę wgrać deva z poziomu fastboota przez miflash następnie odblokować i dalej recovery i z górki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu pisałem: " Poległem :? 

Mam Redmi 3 z 7.1 (stabilna) 7.1.3.0(LHPCNCK), operacja w MiUnlock  kończy się komunikatem " not connected to Mi phone". Przy próbie wgrania chińskiego dev MiFlashem jest podobnie. ... "

Telefon podłączony do kompa (zwykłe podłączenie), był bez problemu wykrywany a za chiny nie chciał współpracować w trybie download, nic nie dało wol + i power, wybranie download i podłączenie do kompa, nie działał sposób z zainstalowanym ADB/Fastboot i  podłączonym tel w trybie fastboot:  "... wpisujemy "fastboot reboot" ale nie wciskamy entera - trzymamy vol + i vol- a następnie wciskamy w pc enter ...". 

Odblokowanie bootloadera i cała dalsza operacja z wgraniem docelowego romu przebiegła bez problemu po zastosowaniu " adb reboot edl "

Telefon włączony normalnie podłączony do kompa, odpalony adb ( u mnie wcześniej zainstalowany Minimal ADB  and Fastboot), w konsoli " adb devices " następnie " adb reboot edl " . 

Edytowane przez rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko żeby odblokować bootloader telefon musi być na chińskim romie czy może być na eu

 

Niby dostałem zgodę robię wszystko co w poradniku i staje na 50% i tyle próbowałem zmienić VPN według poradnika ale TunnelBear cały czas nie chce połączyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otrzymałem pozwolenie na odblokowanie Redmi note 3 pro. Przy probie odblokowania proces dochodzi do 50 proc. i pojawia sie komunikat   "current account is different from the account info on the device". Obecnie mam rom MIUI Global stable 7.3, 7.3.7.0 LHOMIDD. Wobec tego postanowiłem wgrać rom china DEV, jak wielu tu na forum i w poradnikach radzi. I teraz pytanie, czy mogę się oprzeć na poradniku  I. INSTALACJA ROMÓW PRZEZ MIFLASH , by wgrać ten China DEV? W poradniku jaki znalazłem w dziale Redmi Note 3 pro są pewne nieścisłości mianowicie:  metoda 1 - dla posiadających nieoficjalny soft - ja mam oficjalny,  (metoda 2 - przez systemowy Updater, dla chcących przejść z oficjalnego softu stable na dev lub odwrotnie ale jak jest tam napisane - można wgrywać tylko global na global albo china na china. Chcąc zmienić np. rom z china na global należy użyć poradnika nr 3 - a ja mam global wiec nie mogę zmienić global na china. To, która metoda będzie właściwa?

Edytowane przez aqua39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem stop na 50% z inf. "aktualne konto nie jest tym samym na którym jesteś zalogowany w telefonie.", napisałem do supportu XiaoMI (mam model Mi4c) musiałem im wysłać kilka screenów. Zainstalowałem sobie najnowszy Global Dev China i po 12 dniach (1dni od napisania do supportu) telefon udało się odblokować rano. 

P.S Na Global Dev nie grzeje mi się telefon, nawet jak gram w mniej wymagające gry czy używam nawigacji, to jest lekko ciepły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki Piotr469. Mam jeszcze pytanie czy bezpieczne jest wgrywanie china dev na Global stable - ponieważ w jednym z poradników było napisane, żeby wgrywac tylko np. global dev na Global stable lub china dev na china stable.

@piotr469 czy w tej wskazówce do, której dałeś mi link tj. "najpierw wejdź w EDL i zainstaluj china dev" oznacza wgrywanie romu w programie MiFlash? Jeśli tak to jestem w domu.

Edytowane przez aqua39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twrp nie wgrałeś, to go nie masz i nie wgrasz bo Bl masz zablokowany i prawdopodobnie wgranie najnowszego deva zablokowało ci wejście w tryb download (edl). Chyba jedyne co możesz teraz zrobić to odblokować bl bo to się robi w trybie fastboot. Wtedy będziesz mógł wgrać twrp i zainstalować dowolny rom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotrek_ napisał:

własnie w tym sęk że nie idzie wejsc do fastboot, chinczyk niby przysłał sms-a odblokowującego ale,standard 50% i dalej nie idzie:)

Pisałeś że to jedyny tryb w jaki możesz wejść. Vol- i power i powinieneś być w tym trybie, a że się zatrzymuje na 50% to bardzo częsty przypadek. Przez cały ten wątek to się przewija i nikt nie podał sensownego sposobu rozwiązania tego problemu. Jak wszystko robisz dobrze tzn zalogowałeś się na to samo konto w miunlocku i w telefonie, podłączasz tel. w trybie fastboot i ciągle na tych 50% się zatrzymuje, to chyba tylko pozostaje ci zmiana portu usb, kabla, ewentualnie komputera, lub poczekanie kilka dni aż zaskoczy.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotrek_ napisał:

Czyli co? czekamy az jakiś chińczyk wpisze dane w serwer i go zrestartuje? 

Czasami tak to niestety wygląda,. Jeszcze możesz spróbować włączyć lokalizację, sam sprawdzić czy masz telefon podpięty do konta w Micloud, spróbować go z poziomu Micloud zlokalizować i to chyba wszystko z twojej strony. A dawno tą zgodę dostałeś? Bo wygląda na to że coraz częściej zgodę dostajesz szybko, ale na możliwość odblokowania możesz czekać do 10 dni.Sami Chińczycy piszą o tym na en.miui w FAQ i proszą o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotrek_ napisał:

Właśnie że dziś zgodę dostałem (3dni) Patrzyłem z lokalizacja... no na forum xiaomi to zaczynają wyzywać na te zgody...

Już od dawna, ale niestety kupiłeś telefon przeznaczony na rynek chiński, pozbawiony wsparcia Xiaomi poza Cinami i dla nich to tylko jakiś promil użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...