Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

mam nieco inny problem ;

jak odpaliłem swojego fona po raz pierwszy , to załozyłem konto- chmure na xiaomi , czyli konto nr 1.

następnie , uderzyłem "po prośbie" o zgode na odblokowanie mojego telka .

teraz mam dwa konta ; jedno przypisane do telka brak zgody na zdjecie blokady , drugie nie przypisane do telka ze zgoda na zdjecie blokady .

nie moge zdjac blokady , poniewaz mam cudowny komunikat "couldn't verify device"

Przechwytywanie.JPG

 

"

loguje się na komputerze do MiFlashUnlock również poprzez ID

UID: 16177xxxxx << jest zgoda

ID 16176xxxxx << brak zgody przypisane do telka i nr telefonu

co moge dalej zrobic ?

 

Edytowane przez chrobot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panowie, wchodze na http://www.miui.com/unlock/index_en.html loguję się i od razu dostaję guzik do pobrania narzędzia do odblokowywania.

z jakiejkolwiek przeglądarki bym sie nie logował, zawsze to samo. ... o co chodzi??

PS. mam mi3, moge odblokowac niezarjestrowany/niezalogowany nowiutki redmi 3 pro? czy musze na nim logowac sie na swoje konto przypisane do mi3? Edita: TAK muszę :)

Edit: na telefonie przez internet komorkowy to samo. od razu pobierac moge unlockera...

Edytowane przez Edek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, evad napisał:

Tak, ale po czym w informacjach o telefonie poznam, że to dev/stable?

Spróbuj włączyć wszystkie usługi w Xiaomi u mnie to pomogło :) Dopiero kolejna strona mi się załadowała, nie zauważyłem że problem udało się rozwiązać 

Edytowane przez Kixon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni męczę się z odblokowaniem Redmi Note 3 Pro. Mam na nim rom Global stable 7.1.9.0.0(LHOCNCL).

1. Przy weryfikacji pisze, że "Not enough info".

2. Weryfikacja imei przeszła. Podobnie Antutu.

3. Mi Unlock zatrzymuje się na 50% i pisze "Couldn't verify device". Zgodę mam, na urządzeniu zalogowałem się na konto, na stronie Mi Account mam 100%. Lokalizacja też kilkakrotnie przeszła.

4. Przez updater nie nie można zainstalować żadne romu, ani stable, ani dev. Próbowałem miui_HMNote3ProGlobal_V7.36...LHOMIDD_d03c572a31_5.1.zip, miui_HMNote3ProGlobal_6.3.31_bdbd4cfe91_5.1.zip, miui_HMNote3ProGlobal_6.5.19_feac45a2f7_5.1.zip.

5. MiFlash też  nie działa. Pisze "Nieokreślony błąd (0x80004005: FAILED (remote: device is locked. Cannot flash images))".

Nie wiem już co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fred napisał:

Od kilku dni męczę się z odblokowaniem Redmi Note 3 Pro. Mam na nim rom Global stable 7.1.9.0.0(LHOCNCL).

1. Przy weryfikacji pisze, że "Not enough info".

2. Weryfikacja imei przeszła. Podobnie Antutu.

3. Mi Unlock zatrzymuje się na 50% i pisze "Couldn't verify device". Zgodę mam, na urządzeniu zalogowałem się na konto, na stronie Mi Account mam 100%. Lokalizacja też kilkakrotnie przeszła.

4. Przez updater nie nie można zainstalować żadne romu, ani stable, ani dev. Próbowałem miui_HMNote3ProGlobal_V7.36...LHOMIDD_d03c572a31_5.1.zip, miui_HMNote3ProGlobal_6.3.31_bdbd4cfe91_5.1.zip, miui_HMNote3ProGlobal_6.5.19_feac45a2f7_5.1.zip.

5. MiFlash też  nie działa. Pisze "Nieokreślony błąd (0x80004005: FAILED (remote: device is locked. Cannot flash images))".

Nie wiem już co robić.

Sproboj miflasha w trybie download z metodą dla ubitych telefonów.

" Uwaga dla tych w bootloopie, albo jakichś jeszcze gorszych tarapatach to do trybu download można wejść także trzymając wszystkie trzy przyciski. Cały czas trzymamy, najpierw na krótko pojawi się nam miniaturka telefonu, potem znowu logo miui, aż ekran będzie pusty - czarny, ale podświetlany. Tak właśnie wygląda tryb download. "

 

Jeśli dobrze pamiętam wkran jest wtedy cały czarny tylko z podswietlaniem wiec podlacz po prostu telefon.

Rom oczywiscie dev china.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Baldi napisał:

Ktoś wie dlaczego w twrp nie widzę Romu nie ma go nigdzie..

Zdarza się (mi się zdarzyło na MiNote), choc nie wiem, czy to Twój przypadek, że TWRP po prostu nie widzi pamięci "Storage". Widzi tylko partycję Data. Rozwiązanie jest proste – z poziomu TWRP połącz się z pecetem i wtedy wgraj plik z peceta - wgra się w miejsce, w którym TWRP będzie go widzieć.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baldi napisał:

Ktoś wie dlaczego w twrp nie widzę Romu nie ma go nigdzie..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Może TWRP załadowało poziom eksploratora wyżej lub niżej niż powinno. Sprawdź, czy na liście folderów są pozycje sdcard0 i sdcard1. Pierwsze to pamięć telefonu, drugie to karta pamięci. Kliknij i sprawdź tam, gdzie wrzucałeś ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

próbuję odblokować bootloader, niestety po 50% wyświetla się informacja, że "couldn't verify the device". Oczywiście lokalizację mam odblokowaną (karty sim nie ma w telefonie, ale to chyba bez znaczenia skoro Wifi jest włączone?). Telefon zakupiłem u polskiego dystrybutora z MIUI 5 (polską wersją), więc być może nie muszę już odblokowywać bootloadera (bo chyba dystrybutor instalując go na telefonie to zrobił?). W takiej sytuacji pozostaje mi nagranie nowego MIUI na mojego Mi4c? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jointus napisał:

Hej, 

próbuję odblokować bootloader, niestety po 50% wyświetla się informacja, że "couldn't verify the device". Oczywiście lokalizację mam odblokowaną (karty sim nie ma w telefonie, ale to chyba bez znaczenia skoro Wifi jest włączone?). Telefon zakupiłem u polskiego dystrybutora z MIUI 5 (polską wersją), więc być może nie muszę już odblokowywać bootloadera (bo chyba dystrybutor instalując go na telefonie to zrobił?). W takiej sytuacji pozostaje mi nagranie nowego MIUI na mojego Mi4c? 

A możesz wejść w tryb recovery? Jeśli pokazuje ci się podłączony kabel to masz zablokowany bt. By go odblokować musisz mieć na telefonie rom china dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jointus napisał:

Telefon zakupiłem u polskiego dystrybutora z MIUI 5 (polską wersją), więc być może nie muszę już odblokowywać bootloadera (bo chyba dystrybutor instalując go na telefonie to zrobił?).

Nie. Dystrybutorzy nie zdejmują blokad BL. Jeśli coś instalują, to metodą "na zablokowany BL" (czyli w trybie EDL). Czyli tak samo, jak Ty musisz wgrać ROM china dev, aby móc odblokowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fred napisał:

Nadal nie rozumiecie. Nie mogłem sprawdzić oryginalności telefonu, bo wypisywało, że za mało informacji. Po odblokowaniu mam pewność autentyczności.

Nie wiem czy sama blokada i jej zdjęcie to dowód na 100% (choć pewnie tak), ale myślę, że jeśli potem udało Ci się wgrać TWRP dla konkretnego modelu Xiaomi, to masz oryginał. A jeśli wgrałeś MIUI EU, to na milion % oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze przede mną.

Mam obecnie MIUI 7 Global 6.5.19 Beta bez roota. Musze poczytać jak dalej, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Czy aby nie zablokować znowu telefonu muszę wgrywać tylko romy z serii: xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_6.x.x, czy również stabilne: xiaomi.eu_multi_kenzo_V7.x.x.

A co to są za romy z serii: miui_HMNote3Pro_6.x.x

Tyle ostatnio tych wersji, że się pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...