Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Morfeusz napisał:

Aby wysłać zaproszenie nie wystarczy zarejestrować się a należy nabijać idiotyczne posty?

Chodzi mi o to, że trzeba pisać na forum aby zdobyć status Diamond czy coś podobnego, wtedy dostajesz automatycznie pozwolenie. Chyba że się mylę....

Z tymi wykrzyknikami to jest tak: wchodzę przykładowo w recovery phone, tam jest z boku opcja add, klikam ją i pokazuje się coś takiego:

Screenshot_1.png

A następnie to:

Screenshot_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy żeby naprawić GPSa, a dokładnie podmienić plik z ustawieniami muszę mieć odblokowanego  bootloadera? Samo odblokowanie idzie mi także jak krew z nosa bo stopuje mi na 50%. Dodam że mam MIUI 7 Global 6.5.27 I Beta. Chcę tylko naprawić GPSa bo mi nie łapie fixa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mate.matu napisał:

Panowie, czy żeby naprawić GPSa, a dokładnie podmienić plik z ustawieniami muszę mieć odblokowanego  bootloadera? Samo odblokowanie idzie mi także jak krew z nosa bo stopuje mi na 50%. Dodam że mam MIUI 7 Global 6.5.27 I Beta. Chcę tylko naprawić GPSa bo mi nie łapie fixa. 

Po pierwsze to jaki masz telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomaszek1999 napisał:

No to powodem tego, że zatrzymuje ci się na 50% jest to, że masz rom global. Jeśli wgrasz china dev najnowsze, powinno bezproblemowo ci odblokować.

Niekoniecznie ja miałem fake rom :  MIUI by xiaomi.eu 7.8.11.0(MAACNDB) (stabilna)  i nie musiałem nic zmieniać do odblokowania, wystarczyło że włączyłem wszystkie usługi w Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kixon napisał:

Niekoniecznie ja miałem fake rom :  MIUI by xiaomi.eu 7.8.11.0(MAACNDB) (stabilna)  i nie musiałem nic zmieniać do odblokowania, wystarczyło że włączyłem wszystkie usługi w Xiaomi. 

Wczoraj walczyłem na redmi 3 mając xiaomi.eu 7.1.3.0 i nie szło nawet z usługami. Dopiero zmiana na china uratowała. Możliwe, że ten syfiak u ciebie był na podstawie chińskiego albo coś takiego. Ciężko powiedzieć, bo nie wiadomo skąd się takie romy biorą xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomaszek1999 napisał:

Wczoraj walczyłem na redmi 3 mając xiaomi.eu 7.1.3.0 i nie szło nawet z usługami. Dopiero zmiana na china uratowała. Możliwe, że ten syfiak u ciebie był na podstawie chińskiego albo coś takiego. Ciężko powiedzieć, bo nie wiadomo skąd się takie romy biorą xD

Ja od początku próbowałem na MI5 zainstalować china rom i dopiero odblokować, ale nie było takiej możliwości za każdym razem podczas aktualizowania do chin dev wywalało błąd.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mate.matu napisał:

właśnie mi też wywala błąd

 

Spróbuj odblokować włączając wszystkie usługi w Xiaomi gdy dalej będzie się zatrzymywać przy 50% http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=259525&page=5#pid4901122 spróbuj z tym
I odpalaj program jako administrator

Edytowane przez Kixon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem mi5 chce odblokowac bt lecz gdy wchodzi na strone http://www.miui.com/unlock/ i klikam unlock to zamiast formularza pojawia sie mi telefon a na wyswitlaczu ludzik jak w trybie fastboot kiedys odblkowywalem rn3p i nie bylo takiego czegos. Pomoze ktos ? Chcialbym juz wyslac ta prosbe o odblokowanie,

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baldi napisał:

Witam.

Kupilem mi5 chce odblokowac bt lecz gdy wchodzi na strone http://www.miui.com/unlock/ i klikam unlock to zamiast formularza pojawia sie mi telefon a na wyswitlaczu ludzik jak w trybie fastboot kiedys odblkowywalem rn3p i nie bylo takiego czegos. Pomoze ktos ? Chcialbym juz wyslac ta prosbe o odblokowanie,

Bez tytułu.png

Spróbuj na innej przeglądarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem mi5 chce odblokowac bt lecz gdy wchodzi na strone http://www.miui.com/unlock/ i klikam unlock to zamiast formularza pojawia sie mi telefon a na wyswitlaczu ludzik jak w trybie fastboot kiedys odblkowywalem rn3p i nie bylo takiego czegos. Pomoze ktos ? Chcialbym juz wyslac ta prosbe o odblokowanie,

Bez tytułu.png

To znaczy, że masz już zgodę. W tym miejscu ściągasz program do odblokowania bt.

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Mam problem z unlockowaniem bootloadera w Mi4s. Zaaplikowałem o unlock zgodnie z tutorialem na pierwszej stronie, dziś rano otrzymałem zgodę (tj. po 2 dniach), mam MiFlashUnlock lecz niestety proces zatrzymuje się na 50%. 

Próbowałem z TunnelBear VPN - bez skutku.

Odpalam MiFlashUnlock jako admin - bez skutku.

Wgrałem china dev rom pobrany stąd: http://www.miui.com/download-314.html (Version: 6.6.30 (MIUI8)) - niestety także bez skutku, również gdy odpalam unlocker jak admin i robię przez VPN.

Oczywiście wchodzę do trybu Fastboot, pojawia się ekran z króliczkiem (?) FASTBOOT, który jednak po kilkunastu sekundach od zatrzymania na 50% znika i pojawia się ikona ładowania baterii.

Generalnie chyba wyczerpałem wszystkie opcje opisane w tutorialach, a unlock nadal nie idzie. Czego jeszcze mógłbym spróbować, żeby poszło? Jak zweryfikować czy faktycznie mam wgrany dev rom, a nie stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomaszek1999 napisał:

Jeśli masz to samo konto na miflashunlock'u i na telefonie oraz najnowesze china dev to nie mam pojęcia czemu nie wchodzi. Wersję możesz sprawdzić w ustawieniach w informacjach o telefonie.

Tak, ale po czym w informacjach o telefonie poznam, że to dev/stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tomaszek1999 napisał:

Po numerze wersji. Stable i dev mają zupełnie różne oznaczenia.

A dobra, mea culpa. Mam "MIUI 8 6.6.30 | Beta". Przeoczyłem ten dopisek "Beta", który wyjaśnia wszystko. :)

OK, czyli teoretycznie wszystko się zgadza, a unlock nie idzie. :( Jeszcze jedno - gdy podłączałem telefon do kompa w trybie Fasboot po raz pierwszy, Windows nakrzyczał, że sterowniki nie zostały poprawnie zainstalowane. Przy kolejnych podłączeniach (także po reboocie kompa) już tego monitu nie było. Czy to jakaś wskazówka?

UPDATE

Poszło! Odpaliłem unlockera na drugim kompie, bez żadnych kombinacji z VPN czy "run as admin". Pierwsza próba i zacięło się na 50%. Ręce opadły, ale kliknąłem "Try Again". Za drugim razem też zacięło się na 50%, ale tym razem zamiast angielskiego komunikatu "Couldn't verify device" (czy jakoś tak) pojawiły się chińskie krzaczki. Kliknąłem przycisk "Try Again" jeszcze raz i tym razem od razu poszło do 100%. Yes yes yes!

Ale w sumie chgw (chińczyk go wie) czemu od razu nie szło... ważne, że w końcu się udało :)

Edytowane przez evad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomaszek1999 napisał:

Jeśli używałeś tego samego konta xiaomi przy tamtym telefonie, to już masz zgodę, bo jest ona na stałe. Jedyne ograniczenie to możliwość odblokowania urządzenia raz na 30 dni.

Tak to jest z jednego konta.  Czyli jedna zgoda na konto I co 30 dni mozna odblokowywac? Nie trzeba z jednego konta na kazdy telefon osobnej Zgody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu ludzi, tyle przypadłości. W trakcie procedury jest taki krok, w którym podajesz swój adres e-mail na stronie z chińskimi znaczkami. Później to jest jako niby nazwa użytkownika na forum. I z później wystarczy się wylogować. Dzisiaj będę odblokowywał kilka sztuk więc jak nie zapomnę to podzielę się screenem. 

Tak - czyszczenie ciasteczek również pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, art12 napisał:

Ilu ludzi, tyle przypadłości. W trakcie procedury jest taki krok, w którym podajesz swój adres e-mail na stronie z chińskimi znaczkami. Później to jest jako niby nazwa użytkownika na forum. I z później wystarczy się wylogować. Dzisiaj będę odblokowywał kilka sztuk więc jak nie zapomnę to podzielę się screenem. 

Tak - czyszczenie ciasteczek również pomaga.

był bym bardzo wdzięczny bo też utknąłem na 50% smsa dostałem po 2 dniach wszystko cacy ale i tak się zatrzymuje na 50% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...