Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś pomysł co zrobić, gdy w aplikacji unlock dostajemy informację, że pozytywnie odblokowano bootloader, a pomimo tego nie da się wejść do recovery czy zainstalować TWRP, bo cały czas jest telefon z kabelkiem?

Edytowane przez TKN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TKN napisał:

Ma ktoś pomysł co zrobić, gdy w aplikacji unlock dostajemy informację, że pozytywnie odblokowano bootloader, a pomimo tego nie da się wejść do recovery czy zainstalować TWRP, bo cały czas jest telefon z kabelkiem?

Da się, wczoraj się uparlem że jednak odblokuje jak się należy i też miałem tel z kabelkiem gdy chciałem wejść w recovery. Fastboot i instalacja TWRP,  poszło jak z pła tka. Mi4c

Edytowane przez newelco
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, newelco napisał:

No prościej już się nie da napisać co zrobiłem. 

 

Wyedytowałeś a ja napisałem zanim przeczytałem Twój wyedytowany post. OK, już wiem, spróbuję.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie, posiadałem Stable ROM V7.3.2.0.MAACNDD (MIUI7) dla Mi5.

Odblokowanie bootloader'a mimo, iż teoretycznie powinno pójść... zgodnie z informacjami z forum - nie poszło; zatrzymywał się Mi Unlock na 50%; miałem włączonego MiUnlock'a i Telefon w tym samym czasie, i zalogowane do konta Mi.

Przeszedłem na Developer ROM 6.4.21 (MIUI7) dla Mi5, ponowiłem procedurę, najpierw logując się w Mi Unlock i Telefonie do konta Mi, następnie uruchamiając telefon w trybie FastBoot. Korzystałem z internetu przez Aero2 (BDI) [HotSpot] - i wszystko poszło bezbłędnie.
Nie miałem w Mi5 zainstalowanej żadnej karty SIM.

Mi Unlock na Windows 10 x64

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Redmi2 napisał:

 

 

 

 

No i znowu wrzucasz w kolejne miejsce swoj taki sam post, krory dzisiaj zostal juz usuniety po moim raporcie.

 

 

 

Takze na en.mi.com zaraportowalem i usunieto temat...

 

 

 

Chcesz zaistniec czy uwalic komus telefon czy moze lubisz jak inni instaluja syfiaste miui z backdorami itp?

 

 

 

Przeciez to jak juz wczesniej napisalem nie jest zadne oficjalne miui ani z en.mi.com ani z mi.com a tym bardziej nie jest to miuipolska/xiaomi.eu

 

 

 

To jest przerobka

 

 

 

Na yt takze odradzam wogole ogladanie tego filmiku jeśli chce ktos miec dalej dobry telefon.

 

 

 

Moj post zostawilbym ku przestrodze, zeby nie pobierac tego romu i nie instalowac wedlug poradnika z yt

 

 

Zreszta w swojej wypowiedzi klamiesz, wystarczy wejsc do pytania ogolne mi4c i 30 kwietnia pisales o innym romie bez google play i jezyka Pl, a tu nagle okazuje sie ze ten miales fabryczny? Bzdura...

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Trochę się wstrzymaj nazywając kogoś kłamcą. Ten soft otrzymałem od goldway po założeniu sporu - każde mi4c od goldway przychodzi z tą konfiguracją więc za min nazwiesz mnie kłamcą sprawdź "expercie"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dnia 5.05.2016 o 20:23, Redmi2 napisał:

 

 

A co to goldway jakis guru i pracownik xiaomi? To miui co wrzuca na telefony to g... miui jak kazde inne nie oryginalne wrzucane przez sprzedawcow, kombinowane.

 

A zacytowac Twoje slowa jaki soft niby miales na mi4c a potwm jaki Ci goldway podeslal do wgrania?

 

Wiec daruj sobie...

 

Polecaj dalej to szajsowe miui ktore nawet kolo normalnego oryginalnego nie lezalo... A moze ktos uwali telefon dzieki tobie.

 

To ze takie a nie inne wrzuca goldway nie oznacza ze ono jest oficjalne i dobre.

Zreszta bez powodu nie usubieto Twojego tematu i linkow na en.miui.com

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Koleś temat został usunięty bo zawierał kawałek polskiego tekstu.  Każdy nieanglojęzyczny temat zostaje usunięty......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4.05.2016 at 10:53 AM, Asterix_TPI said:

@Leszek?Smieszek zgoda powinna przyjść sms do 10dni, jak nic nie przyszło to napisz do serwisu, mnie przysłali odpowiedź na drugi dzień.

@Asterix_TPI

Nie bardzo, czekam kilka dni już, z emaila od nich wynika że minimum kilka tygodni czekania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jedna rzecz. Mianowicie, w #1 poście autor napisał, że aby dostać linku trzeba napisać post o treści "thanks", a ja tego nie musiałem robić.
Ja unlocka pobrałem z tej stronki: http://en.miui.com/unlock/download_en.html .
Zostałem na nią przekierowany po kliknięciu Unlock Now.

Dodatkowo mam nie co inny wygląd (napisy) Unlocka:

Bez_tytu_u.png

To normalne?

Edytowane przez enesas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o dopisanie do poradnika, że niezbędne jest zalogowanie się w telefonie na konto MI Account.

Gdybym to zrobił przy pierwszym uruchomieniu telefonu to zapewne oszczędziłbym sobie kilku godzin prób i wgrywania romów przez EDL.

EDIT: Albo to już jest i po prostu nie doczytałem. Brawo ja.

Edytowane przez Tig3ro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną mam ochotę wy#$%^$% telefon za okno.

Nie mogę uzyskać 100% Security check up bo nie chce mi przyjąć security questions. Po ich wpisaniu, potwierdzam je (poprawnie oczywiście) przeglądarka się przelogowuwje ponowie do mi account i po zalogowaniu dalej widać zę nie ma Security Questions (none) i można sobie to tak ustawiać do usranej śmierci... sms,wybieranie pytań, odpowiedzi, potwierdzenie i taka pętelka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Poohacz79 napisał:

Tel wyjęty z pudełka odpalony w celu sprawdzenia softu, wylączony, odpalony w Fastboot i unlock. Tyle w temacie. Karta sim była wlożona.

Z ciekawości: a jaki soft tam był po wyjęciu z pudełka? Bo jakoś nadstandardowo łatwo Ci to poszło. Ludzie się mordują, poddają się, a Ty tak po kozaczemu hop siup prosto z pudełka ;)

Jesli robi się to w trybie fastboot to chyba nijak nie może mieć znaczenia, czy się było zalogowanym do chmury czy nie. Fastboot to fastboot. Chyba, że sprawdza jakieś pliki, pozostawione po zalogowaniu się, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, latet said:

Nie wiecie może, jak długo ważna jest przyznana zgoda na odblokowanie? Dziś dostałem słynnego SMS-a, ale na razie nie mam żadnego telefonu do odblokowania.

Jak długo czekałeś na wiadomość? Udzielałeś się cokolwiek na tym forum en.miui.com? Bo tutaj ludzie piszą sprzeczne informacje: jedni udzielali się na potęgę i nic im to nie pomogło, inni rzekomo nie pisali nic, a zgodę dostali po kilku dniach.

Edytowane przez karwa87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, karwa87 napisał:

Jak długo czekałeś na wiadomość? Udzielałeś się cokolwiek na tym forum en.miui.com? Bo tutaj ludzie piszą sprzeczne informacje: jedni udzielali się na potęgę i nic im to nie pomogło, inni rzekomo nie pisali nic, a zgodę dostali po kilku dniach.

Jakoś około 8 dni czekałem. W tym czasie napisałem na ich forum kilkanaście krótkich postów (w większości bez żadnej merytorycznej wartości) i nawet założyłem 1 własny wątek ( http://en.miui.com/thread-278101-1-1.html ). Dodam też, że o zgodę wystąpiłem w tym samym dniu, w którym założyłem konto Xiaomi (wcześniej nigdy konta nie miałem, choć MIUI używam od wielu lat). Oczywiście wcześniej też nigdy nic nie pisałem na ich forum.

Cholera wie, jaki czynniki oni naprawdę biorą pod uwagę. A może to po prostu przypadek (zwykły burdel po ich stronie), że jedni dostają szybciej, inni później.

Tak w ogóle, to czy blokowanie BL przyniosło oczekiwany efekt? Tzn. czy uniemożliwiło różnym szemranym handlarzom instalowanie tych swoich "syfiastych" wersji MIUI?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2016 o 13:19, Zenderable napisał:

Jeśli jest jakiś błąd lub pojawi się aktualizacja aplikacji bądź będzie coś inaczej - proszę dać mi znać, wtedy to poprawię. :)

Dziękuję za bardzo dobrze napisaną instrukcję.
Można dodać jedną rzecz:

 

Cytat

9. Odblokowujemy bootloader:
Zgodnie z instrukcją w aplikacji podłączamy nasz telefon do trybu fastboot, klikamy następnie w "Unlock".

Trochę ten punkt sprawił mi problemów. Jak się okazało uruchomienie w trybie fastboot powinno nastąpić po zalogowaniu na konto w miu. Telefon nie może być wylogowany z konta.

2 rzecz: Może rozwiń ten punkt dla pełnej czystości:
a) wyłączenie
B) włączenie w trybie fastboot (głośność w dół plus włącznik)
c) klikamy unlock
d) gdy otrzymamy 3 ptaszki będzie gotowe
 

Edytowane przez velogustlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi4c przez 4 dni po otrzymaniu SMS nic nie szło - 3 różne systemy, sterownik konta kable, itp. 5 dnia zalogowałem się na konto mi w telefonie, mój numer telefonu był jako active. Na numer telefonu zalogowałem się do mi unlock +485........., poszło od strzału. Albo przypadek albo dane się przetworzyły na serwerze. Co pisali użytkownicy, że do 2 tygodni po otrzymaniu SMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 Pro (3/32 GB)
Zamówoiny z Xiaomi For Sale 2 tygodnie temu.

Próbuję bydle od tygodnia odblokować ( zgoda zatwierdzona -sms) dobrnąłem do komunikatu 50% w Mi unlock i NIC !!! brak możliwości odblokowania bootloadera.

Czytam całe FAQ i szukam rozwiązania.
Zaczynam od:
1. Instalacja china dev rom (opcjonalne)

Na pulpicie znajdujemy aplikację Updater

Naciskamy 3 kropki w prawym górnym rogu i wybieramy "Choose update package"

Znajdujemy plik zip z romem dev

I jak widać na załączonym obrazku 1 pokazuje komunikat : Can't connect to the network

Internet hula na całego obrazek 3 (antywir wyłączony)

Chcę dobrnąć do tego momentu i zainstalować china dev rom.

Co jest nie tak ???

Zaczynam tracić cierpliwość

  • Miniatura
  • Miniatura
  • Miniatura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, encelatus napisał:

Redmi 3 Pro (3/32 GB)
Zamówoiny z Xiaomi For Sale 2 tygodnie temu.

Próbuję bydle od tygodnia odblokować ( zgoda zatwierdzona -sms) dobrnąłem do komunikatu 50% w Mi unlock i NIC !!! brak możliwości odblokowania bootloadera.

Czytam całe FAQ i szukam rozwiązania.
Zaczynam od:
1. Instalacja china dev rom (opcjonalna)

Niestety masz jakiś dziwny rom na który nie wgrasz oficjalnego dev przez updater.

China dev jest obowiązkowe, nie opcjonalne, na żadnym innym nie odblokujesz.

Musisz zainstalować przez MiFlasha chiński rom dev (specjalna wersja pod MiFlasha z rozszerzeniem .tgz) poszukaj na forum jak i gdzie to znaleźć. Sam pisałem o tym parę razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem mojego Mi5. Czekam na wysylke, wiec w tym czasie chce zalozyc konto na Xiaomi aby przyspieszc procedury. Wszedlem na account.xiaomi.com, podalem dane i czekam na przeslanie na maila kodu aktywacyjnego. I tak czekam i i czekam. Ponawiam wyslanie na maila linka aktywacyjnego i wciaz czekam i tak w kolko. Adres mailowy prawidlowy, w skrzynce odbiorczej i w spamie nic nie ma... Chinczycy spia, czy cos robie nie tak?

Nie wiem czy to ma znaczenie ale wpisalem kraj Niemcy, bo tam mieszkam. Moze sprobowac Polske?

Edytowane przez daniel.swider79
dodano informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...