Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To ja może opiszę moją przygodę z odblokowywaniem bootloadera telefon Mi4c. Może komuś się przyda :) 

07.02.16 wysłałem prośbę o odblokowanie a dzisiaj uzyskałem zgodę :D. W moim przypadku nie mam konta Daimond, a Senior Member i około 100 kredytów. Wcześniej pisałem do Xiaomi.eu ale ciągle zadawali pytania i nic od nich nie uzyskałem. 

Dzisiaj po odblokowaniu wszystko przechodziło bez problemu jednak do czasu. Wersja systemu którą miałem to 6.1.28, i aby wgrać polską nakładkę musiałem zainstalować wcześniej miui_MI4c_5.12.24. W innym wypadku przy próbie instalacji polskiej nakładki miałem błędy lub ukazywała się ikonka miui na czarnym tle i nic się nie działo. Poza tym jednym problemem wszystko tak jak jest opisane w poradnikach.

Dużo dowiedziałem się z tego forum, wszystkim serdecznie Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Redmi Note 3 i dzis smsem dostalem potwierzenie ze moge odblokowac bootloadera. Ale mam problem w momencie kiedy w programie MiFlash Unlock Tool podczas "Verifying Device Information" Staje na 50%. Próbowalem "Retry" kilkakrotnie ale nic to nie daje po prostu nie che dalej przejsc. Pozdrawiam i czekam na jakies info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, (Redmi Note 3) u mnie też staje na 50% po wciśnięciu Unlock i nic dalej, próbowałem zainstalować:

1. miui_HMNote3_6.1.29_8f322554d8_5.0.zip - nie daje się przez Updater
2. miui_HMNote3_V7.1.8.0.LHNCNCK_dd2f072560_5.0.zip - wczytuje, telefon się restartuje ale nic się nie dzieje po restarcie

Są inne możliwości odblokowania telefonu? Czy może coś jeszcze trzeba zrobić?

Edytowane przez meiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Pytania do mózgów na tym forum, aby mnie i innym laikom wyjaśnić:
 
1. czy żeby odblokować Bootloader muszę posiadać Chinski ROM dev? lub inny????
- (obecnie mam wgrany skrakowany ROM jamflux'a z poniższego posta

- na tym Romie odblokowywałem według tutejszej  instrukcji - i niby był sukces.



2. Po "sukcesie" odblokowania Bootloadera -  w Updater'ze gdy wejdę w recovery (wybiorę- uruchom w recovery)
 wyświetla się szkic telefonu z kabelkiem
a) -czy tak to powinno wyglądać?? (Tak/Nie)
b)- czy też powinno być tak jak no w MI2 wybór 3 języków itp ? (Tak /Nie)
c)- czy wgrywamy TWRP bo tam nic nie ma, lub jest ale nie nadaje się do wgrania MIUI POLSKA??

3. Czy potrzebujemy wgrać jakiś konkretny ROM, zanim zaczniemy wgrywać MIUI POLSKA? (Tak+Link/Nie)

Dzięki z góry tym co się pofatygują z odpowiedzią.

Edycja:

Okazało sie- jak podejrzewałem- wbrew temu co napisał ACID -Bootloaader był odblokowny- poprostu nie było tam żadnego recovery - lub jakis ukryty(nie znam się). W każdym bądź razie Zainstalowałem TWRP- przez Flashify zgodnie z instrukcjami. Nie trzeba było wgrywać CHińskiego ROMu developerskiego.
Podejrzewam -dlatego, iż zanim sflashowałem ROM Jamflux'a (z forum EUropejskiego MIUI) - według owczesnych wskazówek był wymóg ROMu Chinski dev. Także zgaduje że baza już tam gdzieś była w sercu pamięci (nie wiem i nie znam sie na tym wiec nie bede wiecej zgadywać).

Zatem podkreślę-  jeśli ktoś (czekając na SMS od XIAOMI) ma zainstalowany ROM Jamflux'a to odblokujesz Bootloader  bez problemu, bez dodatkowej instalacji innych ROMow. Poprostu idz do kroku nr 9 z tego tutoriala:

Dzięki wielkie Tym co się do tego przyczynili.

 

Edytowane przez novakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Acid napisał:

Jak masz szkic telefonu z kabelkiem to masz zablokowany bootloader. I tu w zasadzie koniec tematu jeśli chcesz coś wgrywać np rom MIUIPolska w formacie recovery.

Wysłano z Mi4c

Hmm  -dziwne  - ponieważ program powiedział Unlock Successful -  

W takim razie jak wygląda recovery z odblokowanym bootloaderem  na RN3 - może ktoś wrzucić fotke?
i nie pytam tu już o wgranego TWRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to. To co widzisz to nie jest recovery. To blokada mówiąca o tym byś podłączył telefon po usb i odblokował urządzenie.

Widzę, że masz Mi4c więc w sumie mirecovery i tak na nic ci się nie zda. Pobierz z instrukcji TWRP 3 i zainstaluj przez fastboota komendą: fastboot flash recovery twrp.img a potem fastboot boot twrp.img. Jak to się nie uda to znaczy, że jest nadal zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Mniejsza o to. To co widzisz to nie jest recovery. To blokada mówiąca o tym byś podłączył telefon po usb i odblokował urządzenie.

Widzę, że masz Mi4c więc w sumie mirecovery i tak na nic ci się nie zda. Pobierz z instrukcji TWRP 3 i zainstaluj przez fastboota komendą: fastboot flash recovery twrp.img a potem fastboot boot twrp.img. Jak to się nie uda to znaczy, że jest nadal zablokowany.

Dzięki ACID - ale tyle razy mówisz żeby ludzie czytali, a sam zgadujesz jak babka z  fusów- 
Owszem mam Mi4c - dzięki tobie oraz innym tutaj, już dobrych parę miesięcy używam MIUI Polska wraz z TWRP- tutaj szacun,ukłony i  wielkie dzięki
Ale kupilem staruszkowi RN3 3/32 wiec :
 odpowiedz na pytania lub proszę zamilcz jeśli drażni cię temat- 
Skoro pytam i podałem w miarę szczegółowo co i jak, to znaczy że coś poszło  nie tak. -Prawdopodobnie ten crackowany MIUI od jamflux jakoś na to wplynął.
Zakładam że nikt tu obecny z udzielających sie nie miał takiego przypadku, gdzie niby sukcess w odblokowaniu, a telefon z kabelkiem dalej sie pojawia.
 
Zapytam raz jeszcze i proszę o odpowiedź tych co wiedzą i się nie zirytowali jeszcze  wiecznym tematem bootloadera.

 - czy aby program  odblokowujący bootloadera zakonczyl sie "Prawdziwym" sukcesem-
należy mieć tylko i wyłącznie Chinskiego MIUI (stable lub dev) w momencie próby odblokowania??


Jeśli nikt nie odpowie zrobie flasha chinszczyzna i dokonam kolejnej próby odblokowania  mimo że próba zakończyła sie poprzednio sukcesem.

PS: (tak dla wscibskich - telefon RN3 jest w kraju a ja poza; instruuje 60 letniego ojczulka krok po kroku co ma zrobić bedac na skajpie) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kedar1333 napisał:

 

Przy odblokowanie zatrzymuje się na 50% . Mam wersję stable softu.Skąd wziąć wersję chińska do mojego redmi note 3?

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka

Nie chce sie udzielac za bardzo, bo mam tez zagwozdke - ale mysle ze sobie poradze  --wiec do rzeczy
- czy przypadkiem nie trzeba jakichs sterownikow zainstalowanych ??  może to jest powodem- (to raczej pytanie do innych- ale w tutku nic nie pisze o  starach wiec raczej nie- aczkolwiek nikt nie jest nieomylny - ACIDA wliczajac
- zerknij na europejskie forum - ja wlasnie tam czytam- http://xiaomi.eu/community/

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie udzielac za bardzo, bo mam tez zagwozdke - ale mysle ze sobie poradze  --wiec do rzeczy

- czy przypadkiem nie trzeba jakichs sterownikow zainstalowanych ??  może to jest powodem- (to raczej pytanie do innych- ale w tutku nic nie pisze o  starach wiec raczej nie- aczkolwiek nikt nie jest nieomylny - ACIDA wliczajac

- zerknij na europejskie forum - ja wlasnie tam czytam- http://xiaomi.eu/community/

 

 

Kolego to co zapodales jest dla zwykłego redmi note 3 a nie redmi note 3 pro . A może ja czegoś nie rozumiem?

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kedar1333 napisał:

Tak

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka

Tak myslałem- poprawilem posta z linkiem do chinskiego ROM u
Niestety kolego w takim razie nie moge pomóc,
ale w razie W-  jestem płynny w angileskim, wiec jak ktos ma cos do przetlumaczenia to moge pomóc. - oczywiesicie gdy jestem na forum. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem smsa  od xiaomi you phone is unlock 

wchodze w fast boot podłaczam kabel dochodzi do 30% i nie ma 3 ptaszków tylko 1 x 

co jest miał ktoś juz podobne? 

 

@@aa dobra

musze mieć zainstalowane china dev rom aby odblokować bootloadera?

Edytowane przez ragnagord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem smsa  od xiaomi you phone is unlock 

wchodze w fast boot podłaczam kabel dochodzi do 30% i nie ma 3 ptaszków tylko 1 x 

co jest miał ktoś juz podobne? 

 

@@aa dobra

musze mieć zainstalowane china dev rom aby odblokować bootloadera?

Tak kolego a jego narazie nie ma dla naszych redmi note 3 pro

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po raz kolejny zwracam się o poradę. Dostałem dzisiaj zgodę od chińczyka, pobralem plik do odblokowania , rozpakowałem ale teraz telefon nie widzi tej aplikacji o której jest mowa na samym początku. Wyskakuje informacja "otwórz jako tekst , obraz , wideo czy muzyka". Proszę o poradę

Screenshot_2016-02-25-08-39-58_com.android.fileexplorer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem.Mianowicie wchodzę na swoje konto i mam 75% security check up.Musze uzupełnic ostanią pozycje czyli security question. Dochodzę do momentu jak ma dojść do mnie sms z kodem ,ale nic nie dochodzi.Mam ten sam numer telefonu jakim zakładałem konto.Próbuje poprzez ten niby formularz,ale po wpisaniu kodu weryfikacyjnego pokazuje mi ze konto nie istnieje.Jak nie istnieje jak własnie na nim jestem.Numer telefonu uzywam obecnie z Iphonem ,ale czy to ma znaczenie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...