Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Panie, Panowie oraz dzieci

Bez większej wiary złożone podanie 28.01.2016r., 2 tygodnie mineły... wiara nie wzrosła ani o centymetr... a tu... nagle.. po 18 dniach przyszedł SMS ;D 

"Your unlock request has been approved. Go to https://unlock.update.miui.com to download the unlock tool."

Teraz czekamy na Mi5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem, wczoraj o 4 nad ranem :). A powód miałem po chińsku i link do miuipolska, bo składałem wniosek ze 2 dni przed powstaniem tego poradnika :P Ja też czekam na telefon :)

@Zenderable Po takim poście pewnie zaraz się ktoś znajdzie u ciebie na PW, kto zechce "pożyczyć konto na chwilę za symboliczne piwko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cant Verify na 50% ? Też tak miałem. Coś masz nie tak. Może zły Rom, może trzeba się zalogować na konto Xiaomi na X telefonie. Wchodzisz w fastboot czy recovery jak podłączasz telefon do odblokowania ?

Słyszałem też, że ten błąd wyskakuje jak już masz odblokowany bootloader, nie próbujesz któryś raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. Myślałem nad kupnem redmi note 3 pro ale jeszcze się zastanawiam bo w sumie jestem zadowolony z oppo tyle że przydał by się telefon z dual sim, teraz noszę dwa po kieszeniach.

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś rano otrzymałem smsa z "approved" od Xiaomi. Czekałem ok. 12 dni. Niestety odrazu na początku procesu wgrywania MIUI Polska napotkałem na problemy. Ściągnąłem Rom dev (miui_HMNote3_6.1.29_8f322554d8_5.0 oraz miui_HMNote3_V7.1.8.0.LHNCNCK_dd2f072560_5.0). Odpalam Updater, z ".." wybieram "choose update" wybieram wskazany przez Xiaomi plik ZIP i dzieje się następująca sytuacja:

-gdy próbuje łądować ten "miui_HMNote3_V7.1.8.0.LHNCNCK_dd2f072560_5.0" telefon restartuje się.

-gdy ten "miui_HMNote3_6.1.29_8f322554d8_5.0" wyskakuje komunikat :

Screenshot_2016-02-17-21-24-21.thumb.png

Ktoś zaradzi ?

Pozdrawiam RR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "couldnt verify device"?

Gdy to wyskakuje musich zainstalować chiński rom, punkt pierwszy w instrukcji nie stable wersje 

http://www.miui.com/download-308.html - klikasz na to chińskie znaczki zielone ale nie w pierwszyy wierszu tylko to niżej (albo zainstaluj sobie chrome i wybierz tłumaczenie na angielski język - wtedy widać która wersja jest developerska)

 

 

PROBELM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Siedzę nad tym od wczoraj

W aplikacji Flashify > Recovery image > Choose a file i wybieramy pobrane wcześniej recovery (plik .IMG)

tylko że mi nie widzi tego pliku IMG ????
Co robić, miał ktoś taki problem?

Próbowałem też http://myandroidous.blogspot.s... 
ale nie mam połączeni mimo że telefon podłączony przez USB

we aplikacji flashify próbowałem zamiast wskazać recovery image  dowland i wyprałem redmi note a z tamtąt dwa pliki twrp

TWRP 3.0.0-0 armani.img

TWRP 2.8.7.0 armani.img

sciągnołem oby dwa, i zaczytałem najpierw pierwszy - zaczytał się dałem   Reboot now i telefon się wyłączył pojawił się znaczek miui potem czrne tło znowu się wyłączył

i uruchomił się spowrotem android

z drugim plikiem identycznie.

Może ktoś pomoże ???

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zrobieniu wipe ,włączyłem reboot i telefon nie chce sie uruchomić świeci się wyświetlacz na mi. com i dalej nie startuje , co mam teraz zrobić ? pomocy.

po wejściu w recovery nie mam z czego zainstalować systemu ,czy da się jakoś przerzucić z kompa na tel ?

 

Edytowane przez Cr1z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2016o15:04, kpolin napisał:

 "couldnt verify device"?

Gdy to wyskakuje musich zainstalować chiński rom, punkt pierwszy w instrukcji nie stable wersje 

http://www.miui.com/download-308.html - klikasz na to chińskie znaczki zielone ale nie w pierwszyy wierszu tylko to niżej (albo zainstaluj sobie chrome i wybierz tłumaczenie na angielski język - wtedy widać która wersja jest developerska)

 

 

PROBELM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Siedzę nad tym od wczoraj

W aplikacji Flashify > Recovery image > Choose a file i wybieramy pobrane wcześniej recovery (plik .IMG)

tylko że mi nie widzi tego pliku IMG ????
Co robić, miał ktoś taki problem?

Próbowałem też http://myandroidous.blogspot.s... 
ale nie mam połączeni mimo że telefon podłączony przez USB

we aplikacji flashify próbowałem zamiast wskazać recovery image  dowland i wyprałem redmi note a z tamtąt dwa pliki twrp

TWRP 3.0.0-0 armani.img

TWRP 2.8.7.0 armani.img

sciągnołem oby dwa, i zaczytałem najpierw pierwszy - zaczytał się dałem   Reboot now i telefon się wyłączył pojawił się znaczek miui potem czrne tło znowu się wyłączył

i uruchomił się spowrotem android

z drugim plikiem identycznie.

Może ktoś pomoże ???

Pozdrawiam

 

 

 

 

Proponuje Ci zrobić to przez fastboota. Szybko i bezproblemowo idzie i nie trzeba się bawić w roota. Po wgraniu przez fastboota można od razu wejść do recovery i zainstalować miuipolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...