Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

1 minutę temu, tasakamana napisał:

@FromWP okay, jest jakieś rozwiązanie mojego problemu?

No jest, cały ten wątek o tym. Jeżeli nie chce się odblokować na tym romie co masz to musisz wgrać najnowszego global dev. Czasami udaje się przez aktualizację z pliku. Możesz spróbować, ściągnij rom recovery global dev, wgraj do tel i to uruchom. Jak nie pójdzie to najpewniejszy sposób z kablem deep flash i to na twoim romie jeszcze zadziała.

Dnia 17.02.2017 o 18:19, FromWP napisał:

Wygląda na to że po prostu nad tym nie panują. Jedyną sensowną radą jest odczekanie. Nadmierne nerwowe działania, a w szczególności zakładanie drugiego konta z tym samym numerem telefonu skutkuje zabraniem zgody.

Miałem rację pisząc że nad tym nie panują: http://en.miui.com/thread-510085-1-1.html

W poniedziałek dostałem zgodę po 10 min, pobrałem program, ale czekam jeszcze na telefon. Dzisiaj wchodzę okazuje się że zgoda odrzucona. Czekam jeszcze jak przyjdzie sprzęt (powinien być w przyszłym tyg.). Piszcie czy Wam się udało coś wskórać. 

16 minut temu, tasakamana napisał:

To jezt chyba ten który  masz teraz wgrany. Może jeszcze nie ma dev dla twojego,  sprawdzę  za chwilę. 

Wygląda na to że dla Mi5s nie ma ani 7.2.9 ani 7.2.16.

Na twoim miejscu spróbował bym jeszcze raz odblokować na tym co masz. Ewentualnie wstrzymać się kilka dni, bo teraz coś się Chińczykom porobiło z pozwoleniami na odblokowanie i samym procesem odblokowania. Można wgrać china dev i na nim odblokowanie powinno być łatwiejsze, ale jak się nie uda to zostaniesz na dłużej z chińskim romem. Sprawdź na tym co masz czy masz w opcjach programistycznych coś takiego jak status blokady Mi, jak tak to tam dodaj konto i urządzenie, moze pomóc w odblokowaniu.

Edited by FromWP

kurcze dostałem odmowę odblokowania bootloadera "Sorry, your application has been rejected."

konto ma 100% ustawienia zabezpieczeń, jakieś sprawdzone metody co teraz zrobić - aplikować ponownie na tym samym koncie jest sens?

8 minut temu, tutek napisał:

kurcze dostałem odmowę odblokowania bootloadera "Sorry, your application has been rejected."

konto ma 100% ustawienia zabezpieczeń, jakieś sprawdzone metody co teraz zrobić - aplikować ponownie na tym samym koncie jest sens?

Jeżeli masz przycisk reapply to złóż jeszcze raz, napisz jeszcze raz dlaczego. Jak nie masz przycisku reapply to zrób post tutaj http://en.miui.com/type-64-717.html takim schematem

Mi Account UID:
(https://account.xiaomi.com/)
MIUI version:
Your device:
Screenshot of the unlocking page status
(http://en.miui.com/unlock/)
Days after application:

ok, tylko że ja nie otrzymałem nawet SMS'a po prostu wszedłem na tą stronę gdzie jest UNLOCK po 9 dniach i miałem status odmowy.

edit.

ok mam reapply więc składam ponownie.

ale ciężko przebiega ten proces u tego producenta, na urządzeniach HTC wchodzi się na stronę htcdev i generuje plik do odblokowania w kilka sekund, hmm a tu następne 10 dni czekania.

Edited by tutek

1 godzinę temu, tutek napisał:

ok, tylko że ja nie otrzymałem nawet SMS'a po prostu wszedłem na tą stronę gdzie jest UNLOCK po 9 dniach i miałem status odmowy.

edit.

ok mam reapply więc składam ponownie.

ale ciężko przebiega ten proces u tego producenta, na urządzeniach HTC wchodzi się na stronę htcdev i generuje plik do odblokowania w kilka sekund, hmm a tu następne 10 dni czekania.

Po prostu coś im nawaliło i wszystkim odmówiło, mi też gdzie miałem pozwolenie od 29 grudnia

@tutek. Bo xiaomi powinno sie uczyc od htc jak sie odblokowuje bootladery u nich to jest istny cyrk.... teraz na dodatek masowo odrzucaja zgody. Na razie nie aplikuj bo maja problemy z ktorymi przynajmniej do poniedziałku sobie nie poradza i wszystkim bedzie odmawialo zgody. 

@hellhammer. Oczywiscie, ze kupujących to na pewno nie zabraknie, ale mogliby ten proces troche usprawnienić, zeby ludziom zylo sie lepiej ;)

Edited by kamillm

Czy wspomniany wyżej posiadacz wielu kont chciałby udzielić na chwilę jednego gołego w celu odblokowania bootloadera? Na swoim muszę czekać, gdyż dopiero co odblokowałem swój tel, a teraz chciałbym szybko zrobić to na drugim.

Tak jak pisałem, szybko dostałem zgodę, potem ją zabrali. Wczoraj wieczorem wysłałem jeszcze raz i w nocy znowu przyszła. Na razie działa, zobaczymy jak długo ;)

Mam podobnie tzn. w grudniu otrzymałem zgodę a dziś sprawdziłem i jest cofnięta.
Sorry, your application has been rejected.
Niezły cyrk.

Przestańcie już z tym cyrkiem. Przecież na oficjalnym forum gość przyznał, że mają jakiś problem i adminy będą coś z tym robić od poniedziałku.

Wysłane z MI5

1 godzinę temu, MaciejL napisał:

Takie coś.

Screenshot_2017-02-20-10-25-01-823_com.jmz.soft.twrpmanager.png

Zachecam do zapoznania się co to jest TWRP i jak się je instaluje. To nie jest TWRP tylko aplikacja TWRP Manager....

W piątek złożyłem podanie o odblokowanie BT i dzisiaj jak patrzę na stronie to coś się zmieniło. Zawsze jak wchodziłem ponownie na stronę odblokowania dostawałem informacje że podanie jest rozpatrzane, a dzisiaj mam link do pobrania MiFlashaUnlock, to znaczy że udzielona została mi zgoda? Trochę dziwnie bo nie dostałem żadnego powiadomienia ani nic, tak samo nie musiałem przepisywać żadnego kodu SMS

chrome_2017-02-20_11-59-58.pngchrome_2017-02-20_12-02-21.png

otrzymałem telefon mi5 i chciałbym odblokować bootloader, poradźcie mi czy na takiej wersji oprogramowania mogę to zrobić, a jeśli nie to którą mam ściągnąć i zainstalować przez updater z tego co czytam?:

MIUI Global 8.0 Stabilna 8.2.0 9 (MAAMIDG)

Wersja android 6.0.1 MXB48T

Edited by tutek

Chciałbym się zapytać jak to jest na custom ROMach z płatnościami NFC? Czytałem że na zrootowanych urządzeniach lub z innym ROMem niż Global/China Stable nie można używać Android Pay, a jak to się ma z innymi aplikacjami typu PeoPay? Też jest jakaś blokada przed płaceniem NFC?

1 godzinę temu, tutek napisał:

otrzymałem telefon mi5 i chciałbym odblokować bootloader, poradźcie mi czy na takiej wersji oprogramowania mogę to zrobić, a jeśli nie to którą mam ściągnąć i zainstalować przez updater z tego co czytam?:

MIUI Global 8.0 Stabilna 8.2.0 9 (MAAMIDG)

Wersja android 6.0.1 MXB48T

Ja godzinę temu odblokowałem swoje MI5/64gb na wersji Global Stabel 8.1.4.0 i to za pierwszym razem nawet się za bardzo nie wysiliłem

Edited by Darek08

tylko mam taki problem że zaznaczyłem tryb debugowania i chciałem najpierw w trybie fastboot zobaczyć czy wykrywa telefon, ale fastboot devices mi nic nie pokazuje.

paczke adb z fastbootem sćiągnąłem najnowszą ze strony google.

system windows 10 x64

W menadżerze urządzeń mam "Kedacom USB Device"

Edited by tutek

@tutek ten problem już był poruszany na forum nie raz, musisz się pozbyć tego sterownika Kedacom USB Device i zainstalować właściwy.

Skorzystaj z tej paczki tu masz sterowniki dla x64 podpisane cyfrowo

https://mega.nz/#!wVdmyCSA!J05xQqCi2dmQYIdDLg5qw8x4KXVAe2Xk0aDan1JNBvM

Edited by slimdick

no to chyba lipa, na mojej wersji MIUI 8.0.2.0 nie odblokuje bootloadera, czytam poradnik ale w opcjach programistycznych nie mam nic takiego jak  "MI Unlock status" ażyby dodać konto z Unlockera.

Ale proponuje mi aktualizacje do wersji 8.1.2.0 MAAMIDI czy z niej będę mógł to zrobić?

Edited by tutek

No u chinczykow cos ruszylo, sa zgody na odblok. Ja jednak wygenerowalem jakis tam ruch na ich forum dla pewnosci. Czekam na telefon, powinien lada moment wyjsc z HK.

Zgodę to i ja dostałem ale weryfikacja urządzenia zatrzymuje się na 50%. Sterowniki zainstalowane dobre.

Dobra, czy gdy mam odblokowany bootloader i wgrane juz TWRP to czy jakas aktualizacja OTA Global Stable moze mi zepsuc TWRP albo zablokowac bootloader?

Unlocked successfully :-D

mam TWRP w wersji twrp-3.0.2-3-gemini.img i musiałem w nim zrobić format data, a więc telefon mi się nie bootuje do niczego,

co mam zrobić aby zbootował mi się na tego global dev co miałem 7.2.16 ale żeby zostało TWRP i żeby został odblokowany bootloader?

Edited by tutek

Mam dokładnie tą samą sytuację co Soren i laston. Przy próbie odblokowania po 50% komunikat jak na screenie lastona. Czy ktoś coś? 

18 godzin temu, Soren napisał:

Zgodę to i ja dostałem ale weryfikacja urządzenia zatrzymuje się na 50%. Sterowniki zainstalowane dobre.

42 minuty temu, dobr44 napisał:

Mam dokładnie tą samą sytuację co Soren i laston. Przy próbie odblokowania po 50% komunikat jak na screenie lastona. Czy ktoś coś? 

spróbujcie tego:

• Like 1