Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

Nie mogę przejść na stronę z formularzem, ponieważ pokazuje mi się taki komunikat: miui.png

Dodam, że na tym koncie miałem kiedyś Redmi Note 4G, a obecnie mi5. Przeczytałem gdzieś, że powinno się wejść w ustawienia chmury i odłączyć nieużywane urządzenia, by zostało tylko obecne. Niestety, to nie pomaga. Problem nie dotyczy tylko mnie a wciąż nie wiadomo, co jest przyczyną takiej sytuacji. Ktoś się z tym spotkał? Wie, co należy zrobić?

Wszystkie sposoby z forum nie działały, ciągle zatrzymywało sie na 50%
Wystarczyło tylko wejść na https://i.mi.com i nacisnąć find device, po zlokalizowaniu urządzenia spróbowałem odblokować i bez problemu uzyskałem 3 ptaszki
Polecam każdemu kto ma problem odblokowaniem

1 minutę temu, bartekr16 napisał:

Wszystkie sposoby z forum nie działały, ciągle zatrzymywało sie na 50%
Wystarczyło tylko wejść na https://i.mi.com i nacisnąć find device, po zlokalizowaniu urządzenia spróbowałem odblokować i bez problemu uzyskałem 3 ptaszki
Polecam każdemu kto ma problem odblokowaniem

OK, ale nie pisz, że wszystkie sposoby z Forum zawiodły, bo ten sposób był opisywany nie raz.

fajnie by było jakby ktoś wrzucił z linkami do pierwszego posta podsumowane co i jak w przypadku tego problemu z weryfikacją bo zaraz przybędzie tutaj stron i co chwile będzie padać pytanie co zrobić w takiej sytuacji

57 minut temu, moth napisał:

fajnie by było jakby ktoś wrzucił z linkami do pierwszego posta podsumowane co i jak w przypadku tego problemu z weryfikacją bo zaraz przybędzie tutaj stron i co chwile będzie padać pytanie co zrobić w takiej sytuacji

Można by zaktualizować post,bo jednak przebić się przez tyle stron to zajmuje dużo czasu.

Czy miał już ktoś problemy z sterownikami na Windows 10 przy instalacji TWRP?

Potrzebuję działającego sterownika ten co system instaluje nie wykrywa telefonu.

Cześć,

Uzyskałem jakiś czas temu zgodę na odblokowanie swojego pierwszego Xiaomi. Teraz spodziewam się dostawy kolejnego. Jeśli zaloguje się na swoje konto mi to będę mógł odblokować bootloader na nowym urządzeniu?

Wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że zgoda jest przypisana do konta mi..nie mogę teraz znaleźć tego wątku, a zanim się zabiorę do kombinowania wolę się upewnić. Dzięki z góry za pomoc.

pozdrawiam

M

Niech potweirdzi to jakis doswiadczony uzytkownik, ale wiele osob pisalo, ze zgoda na jedno konto dozywotnie i mozna odblokowywac rozne telefony

Nowe urządzenie będzie przypisane do konta. Jedno odblokowanie urządzenia na 30 dni.

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5

Robiłem wszystko według zaleceń @pmedela jednak przy próbie instalacji  pojawia się taki oto problem. Ktoś wie co może być przyczyną? Próbowałem wszystko robić na komputerze kolegi i problem jest dokładnie taki sam. Zawsze zatrzymuje się na 50%.

ssss.png

Edited by Ravirez

8 godzin temu, miszku napisał:

Cześć,

Uzyskałem jakiś czas temu zgodę na odblokowanie swojego pierwszego Xiaomi. Teraz spodziewam się dostawy kolejnego. Jeśli zaloguje się na swoje konto mi to będę mógł odblokować bootloader na nowym urządzeniu?

Wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że zgoda jest przypisana do konta mi..nie mogę teraz znaleźć tego wątku, a zanim się zabiorę do kombinowania wolę się upewnić. Dzięki z góry za pomoc.

pozdrawiam

M

Mam jednak problem z odblokowaniem. Opisałem wszystko tu, nie chce niepotrzebnie dublować postów. Jeśli ktoś mógłby podrzucić pomysł - będę wdzięczny.

dzięki

M

Czytałem i nie pomógł. Sytuacja wygląda tak: Kate z Global Stable, na którą przez updater wrzuciłem Global DEV. W opcjach programistycznych debugowanie, zdjęcie blokady OEM aktywowane, zalogowanie do konta MIi weryfikacja kończy się błędem 50%. Czyli co jest źle?

Pytasz o MiFlash, nie jest potrzebny, a na temat "mało znanego" problemu 50% jest na forum mnóstwo informacji i wymiany doświadczeń użytkowników. Nie ma jednej odpowiedzi niestety. Czytaj i próbuj.

Tapnięte z Lenovo

Dobra to ja niestety również poproszę o pomoc z odblokowaniem, mianowicie:

Wczoraj Otrzymałem Świeżutki prosto z Chin Xiaomi Mi5, Jest to wersja Global. Obecnie wgrany jest na niego MIUI 8 Global 6.11.3 Beta. Smska z możliwym odblokowaniem od Xiaomi dostałem natychmiast.

Próbowałem go odblokować z tego poradnika różnymi sposobami, Posiadam Windows 10. Niestety opcja z VPN nie działa, Instalowałem sterowniki które podali tutaj koledzy, wciąż po 50% wyskakuje info że MiFlash nie znalazł telefonu. Czy jest w ogóle opcja wgrać do tego telefonu Wersję Miui Polska? Gdzieś wyczytałem że obecnie nie ma takiej możliwości... 

Czy ktoś może mnie naprowadzić jak to zrobić i jakoś pomóc?

z góry wielkie dzięki.

Ten cały MiUnlock to jakaś mega porażka, ciekaw jestem kiedy Xiaomi to ogarnie w końcu, że 50% ludzi zatrzymuje się odblokowanie bootloadera na 50%.... Niestety nie każdy ma system 64-bitowy, bo z tego co widze tylko tam nie ma problemow..

Witam. Udało sie odblokować bootloadera.Musiałem wgrać deva i poszło bez problemu.Teraz chciałbym zainstalowac MIUI polska.

Poradników jest tyle ze sam nie wiem z którego skorzystać. Mam wgrać TRWP czy wystarczy pobrać ROM i zainstalować go przez manu aktualizacja(podobnie jak w RN2)

Witam. Udało sie odblokować bootloadera.Musiałem wgrać deva i poszło bez problemu.Teraz chciałbym zainstalowac MIUI polska.
Poradników jest tyle ze sam nie wiem z którego skorzystać. Mam wgrać TRWP czy wystarczy pobrać ROM i zainstalować go przez manu aktualizacja(podobnie jak w RN2)

Wgrac TRWP, pobrać Rom miuipolska i umieścić go w telefonie i zainstalować poprzez TRWP. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Przed chwilą, gacekp napisał:

Wgrac TRWP

Podrzucisz jakiś poradnik.

Przejrzałem już kilka tematów ale nadal stoję w miejscu. Czym wgrać to TWRP. Pobrałem juz odpowiednia ale nie wiem jak to zainstalować .

Jeszcze na początku 2016 można było instalować Xiaomi.eu na Mi-Recovery ale zostały wprowadzone zmiany i TWRP jest wymagany do Xiaomi.eu

u mnie w moim modelu mam możliwośc wgrania bezpośrednio z telefonu jakieś inne oprogramowanie czy nie muszę mieć bootloadera odblokowanego? Wersja Global, czy ktoś pomoże ? niestety ale podczas wykrywania telefonu jak u wszystkich w fastboot błąd przy 50%

5 minut temu, majdan12 napisał:

Jeszcze na początku 2016 można było instalować Xiaomi.eu na Mi-Recovery ale zostały wprowadzone zmiany i TWRP jest wymagany do Xiaomi.eu

Ok, a jaka jest instrukcja powrotu do Mi-recovery?

11 minut temu, acocieto napisał:

Ok, a jaka jest instrukcja powrotu do Mi-recovery?

Ale po co ci MI-Recovery? żeby używać starą wersje Xiaomi.eu? nawet jak chcesz starą wersje Xiaomi.eu to TWRP jest lepsze.

1 minutę temu, acocieto napisał:

Czysta ciekawość.

Mi-Recovery nawet dla starszych wersji to krok w tył,można go zdobyć instalując na czysto system w odpowiedniej wersji.