Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

3 minuty temu, FromWP napisał:

Tak wymagany jest USB 2.0 w górę, USB 1.0 nie da rady, to już historia. 

Komputer co ma USB 1.0 to ile jest mniej wydajniejszy niż telefon :o

2 minuty temu, majdan12 napisał:

Komputer co ma USB 1.0 to ile jest mniej wydajniejszy niż telefon :o

To wiem, dlatego piszą że wymagany USB2.0, a że najlepiej bezpośrednio na płycie głównej, to ukłon w stronę nie najlepszych kabli w "chińskich" obudowach "no name'.

Przed chwilą, FromWP napisał:

To wiem, dlatego piszą że wymagany USB2.0, a że najlepiej bezpośrednio na płycie głównej, to ukłon w stronę nie najlepszych kabli w "chińskich" obudowach "no name'.

Kontroler USB obudowy też może być zły,w przypadku tego Redmi Note 2 się to potwierdziło.

Przed chwilą, majdan12 napisał:

Kontroler USB obudowy też może być zły,w przypadku tego Redmi Note 2 się to potwierdziło.

Obudowa ma jakiś własny kontroler? Raczej nie, co najwyżej kiepskie kable i gniazda.

1 minutę temu, FromWP napisał:

Obudowa ma jakiś własny kontroler? Raczej nie, co najwyżej kiepskie kable i gniazda.

Tutaj akurat był kontroler wyposażony dodatkowo w czytnik kart pamięci,więc to nie były zwykłe przewody USB podłączony pod Piny płyty głównej.

2 minuty temu, majdan12 napisał:

Tutaj akurat był kontroler wyposażony dodatkowo w czytnik kart pamięci,więc to nie były zwykłe przewody USB podłączony pod Piny płyty głównej.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "tutaj" jak obudowa ma coś więcej np. wbudowany czytnik kart itd. to nadal nie ma własnego kontrolera, bo taki powinien być wpięty  w slot pci lub jakiś inny na płycie głównej.

2 minuty temu, FromWP napisał:

Nie wiem co masz na myśli pisząc "tutaj" jak obudowa ma coś więcej np. wbudowany czytnik kart itd. to nadal nie ma własnego kontrolera, bo taki powinien być wpięty  w slot pci lub jakiś inny na płycie głównej.

Tutaj w tym przypadku coś było nie tak z tym czytnikiem kart wyposażonym w porty USB 3.0,po podpięciu pod płytę główną i USB 2.0 MiFlash pięknie zainstalował system momentalnie.

W sumie to nie ma więcej drążyć tego tematu tego jednego przypadku.

Edited by majdan12

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Nie masz zablokowanego btl.

A instalacja jest banalna tu masz poradnik

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

niestety wg tej metody nie idzie. podczas otwierania za pomoca updater-a china dev wywala na 99%, ze plik zip jest uszkodzony. plik sciagalem 2 razy i zapisywalem na karcie. 

mms_img-1090777132.jpg

Edited by paki1983

W koncu poszlo. trzeba bylo zgrac chinski rom do pamieci wewnetrznej a nie na karte SD i zmienic nazwe na update.zip pozniej kilka niespodzianek z twrp ale finalnie dziala i jestem szczesliwym posiadaczem MIUI 8. Wielkie dzieki wam za pomoc i zaangazowanie a w szczegolnosci dla Redmi2

Edited by paki1983
pomoc

Witam robiłem wg waszego poradnika, wszedłem na tą stronę  http://www.miui.com/unlock/index_en.html

i mam ten widok as1.jpg

jak wybieram unlock

przerzuca mnie do tej strony http://en.miui.com/unlock/download_en.html

as3.png

Pobieram MiUnlock

i program przechodzi wszystkie ptaszki na zielono

mi 5 unlock.jpg

I nie mogę wgrać żadnego romu

Jak sprawdzam wg tego poradnika https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

pokazuje się coś takiego

234.jpg

Edited by Otik

Ja też mam problem z odblokowaniem. Zgodę dostałem w środę. Dochodzi do magicznych 50% i wyskakuje komunikat:

Redmi Note 3 SE

IMG_20161008_092535.jpg

Edited by CzechuXX

27 minut temu, CzechuXX napisał:

Ja też mam problem z odblokowaniem. Zgodę dostałem w środę. Dochodzi do magicznych 50% i wyskakuje komunikat:

IMG_20161008_092535.jpg

Mam dokladnie to samo ale jeszcze nie znalazlem rozwiazania, ale bede walczyl dalej, jak cos zadziala to dam znac

Tylko nie uśmiecha mi się przywracać ustawień fabrycznych. Aż tak mi nie zależy.

Z OEM unlock nie działa.

Zostawię temat do czasu chyba aż naprawdę będę to potrzebować.

Dzięki za pomoc.

Edited by CzechuXX

I have answer from [email protected]:

Please check below tips for the bootloader process:
1. Please do noted that the mi account log into your mobile device shall be as the same as the one during your bootloader process online.
2. Please do ensure the mobile device current update to the latest developer version for this process.
3. Please check unplug the cable and then re-connect the mobile device with computer for the process check again.
4. Please change different computers to have a check, it's better to use Windows 7 system, and please re-download the unlock tool for checking.
5. Please restart the phone for several times and see if it’s helpful.
6. The unlocking tool will refresh gradually, so if you failed to unlock bootloader, please wait a week and try again, see if you can succeed then

To dzisiejszy wpis z forum en.miui.com niby odpowiedz z serwisu xiaomi ale u mnie i tak to nie dalo rady nadal ten sam problem ale moze komus sie przyda.

Ja wlasnie przywrocilem do ustawien fabrycznych powalczylem na win 10 i na win 7 nadal zatrzymuje sie na 50%. Myslalem ze jak kupie telefon na snapdragonie to bedzie mniej problemow niz z MTK ale widze ze tamte problemy to nie byly problemy przy tym co mam z MI5. 

Żeby odblokować bootloader muszę m.in. założyć konto na xiaomi.com. Czy to konto może być z fake danymi? Jest mi zbędne to konto i potrzebuje tylko do odblokowania bootloadera. Czy telefon jest w jakiś sposób przypisany do tego konta (gdzieś na forum czytałem jak ktoś nie mógł się zalogować na telefonie bo ktoś nie odpiął od swojego konta telefonu)? 

Żeby odblokować bootloader muszę m.in. założyć konto na xiaomi.com. Czy to konto może być z fake danymi? Jest mi zbędne to konto i potrzebuje tylko do odblokowania bootloadera. Czy telefon jest w jakiś sposób przypisany do tego konta (gdzieś na forum czytałem jak ktoś nie mógł się zalogować na telefonie bo ktoś nie odpiął od swojego konta telefonu)? 

Nie kombinuj tylko załóż normalnie i potwierdź nr telefonu smsem. Może i myślisz, że jest zbędne teraz ale kiedyś będzie potrzebne i zapłaczesz jeśli kiedyś zgubisz telefon lub zablokujesz go sobie.
Miej konto a jak nie chcesz synchronizacji to ją sobie wyłącz (prócz lokalizacji).

Z Mi5 Pro

U mnie również podobna sytuacja, Mi unlock staje na 50%. Mam wrzuconego global dev i próbowałem również wracać do ustawień fabrycznych ale nic to nie dało.

Ja sam doszedłem do punktu z otrzymaniem pozwolenia na odblokowanie telefonu 

niestety okazało się że posiadam Śmieciowy ROM więc ...

Telefon jedzie do MiCenter 

Wreszcie poszło

Bootlodaer odblokowany i nie wiem czy to przypadek ale opisze co zrobilem moze komus sie przyda.

Wspomne ze mecze sie z tym juz ponad dwa tygodnie i ciagle stawalo na 50 % i byc moze to kwestja czasu i dlatego zadzialalo.

W telefonie mialem werje global stable, przywrocilem telefon do ustawien fabrycznych i nadal nic nie dzialalo, probowalem wiele razy na roznych komputerach i roznych windowsach. Po przywroceniu ustawien fabrychnych zalogowalem sie tylko na konto xiaomi nie logowalem sie na konto google. Ze strony http://en.miui.com/download-299.html sciagnolem najnowsze versje global dev i za pomoca aktualizacji w telefonie ( trzy kropki gorny prawy rog, zainstaluj z pliku zip) udalo sie zainstalowac versje dev. ponownie przeszedlem proces powitalny bez logowania sie na konto google tylko konto xiaomi (zalogowalem sie za pomoca numeru login nie maila czy numeru telefonu). Uruchomilem na laptopie (win 10) unlokera i po chwili otrzymalem trzy zielone zatwierdzenia. Wreszcie telefon odblokowany. A potem to juz z gorki krok po kroku z tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/ ( dzieki Acid za poradnik) zainstalowalem MIUI7 Polska i teraz zaczynam zabawe z nowym telefonem. 

Jak napisalem na poczatku nie wiem czy to przypadek i co tak naprawde wplynelo na to ze dalo sie odblokowac ale moze komus tez sie uda.

Dnia 8.10.2016 o 08:33, Otik napisał:

Witam robiłem wg waszego poradnika, wszedłem na tą stronę  http://www.miui.com/unlock/index_en.html

i mam ten widok as1.jpg

jak wybieram unlock

przerzuca mnie do tej strony http://en.miui.com/unlock/download_en.html

as3.png

Pobieram MiUnlock

i program przechodzi wszystkie ptaszki na zielono

mi 5 unlock.jpg

I nie mogę wgrać żadnego romu

Jak sprawdzam wg tego poradnika https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

pokazuje się coś takiego

234.jpg

Spróbuj w opcji Incognito w Chrome to przejść. Miałem ten sam problem. Pomogło. 

2 godziny temu, fipa napisał:

Spróbuj w opcji Incognito w Chrome to przejść. Miałem ten sam problem. Pomogło. 

tryb Incognito w Chrome pomoże na wpisywanie złej komendy w terminalu?

nie wiem czy udało się odblokować BL, podejrzewam, że tak, nie wiem czemu nie udało się wgrać żadnego ROMu, bo nie ma podanych informacji jak to było robione, 

natomiast wiem, że komenda fastboot device w ubuntu, pokazana na obrazku, wyrzuci no permissions fastboot, ponieważ jest to komenda nieprawidłowa

Witam, znajmy kupił gdzieś nówkę redmi 3 pro, z tego co się zorientowałem (ma 3 GB ramu, Octa-core 1.4 GHz i 32 GB pamięci wew + czytnik linii papilarnych).

Problem leży w tym że jest albo język angielki albo chiński. Innej możliwości ustawień nie ma. 

Dane telefonu (to co pokazuje menu "About phone"):

- Model number Redmi 3S,

- Android version 6.0.1 MMB29M,

- MIUI version MIUI 8.0 | Stable 8.08.0 (MALCNDG).

Jak go spolszczyć, to jedyne co potrzebuje zrobić. 

Pozdrawiam.

Odblokować bootloader i zainstalować MIUIPolska lub zainstalowac MIUIGLOBAL(jesli nie chcesz sie bawić)

Wszystko masz na forum tutoriale i odpowiedzi

Czy w celu otrzymania zgody (a raczej potwierdzenia, bo wczoraj wysłałem prośbę), w telefonie musi być karta SIM, czy mogę korzystać ze starego telefonu?

Hey,

po kliknięciu w unlock now z punktu 2 nie ładuje mi się formularz tylko odsyła mnie na 502 Bad Gateway. Jak robię to w telefonie to wylatuje to samo tylko po Chińsku.

Pytanie czy muszę odblokowywać botloader w Redmi 3S?

Jak ominąć ten problem?

Cześć,
Także mam problem z 50% can't verify device. Próbowałem logować się na oba konta na wszystkie sposoby, mailem, ID, nr. telefonu. Mam Redmi Note 3 Pro (2/16gb) zakupiony od Goldwaya, posiada oficjalny ROM global. Poprzez OTA pobrałem aktualizację do miui8, ale za pomocą aplikacji updater nie mogę wgrać romu stable (ani global, ani china). Dostaję komunikat can't verify update package. Co robić?

2 minuty temu, darvd29 napisał:

Cześć,
Także mam problem z 50% can't verify device. Próbowałem logować się na oba konta na wszystkie sposoby, mailem, ID, nr. telefonu. Mam Redmi Note 3 Pro (2/16gb) zakupiony od Goldwaya, posiada oficjalny ROM global. Poprzez OTA pobrałem aktualizację do miui8, ale za pomocą aplikacji updater nie mogę wgrać romu stable (ani global, ani china). Dostaję komunikat can't verify update package. Co robić?

MiFlash na china dev, odblkować i xiaomi.eu.

8 minut temu, Tomaszek1999 napisał:

MiFlash na china dev, odblkować i xiaomi.eu.

Nie wiedziałem jak tego MiFlasha użyć, tam trzeba jakiś specjalny ROM? Mam china dev w zipie z en.miui.com i nie wiem co dalej w sumie robić... masz jakiś poradnik sprawdzony?