Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

Możliwe, że jeszcze muszę poczekać kilka dni, aby mi odblokowali, takie posty też już czytałem. Ludzie podobno dostawali zgody na odblokowanie, ale sama procedura działała kilka dni później.. Sam nie wiem, może Redmi2 się odezwie i coś doradzi, bo wertując forum, zauważyłem, że ma sporą wiedzę :)

Witam,

mam problem z odblokowaniem bootloadera w urządzeniu Xiaomi Mi5 64GB.

Wykonałem początkowe punkty związane z kontaktem z chińczykami i dostałem odpowiedź dwoma smsami że mam pozwolenie na odblokowanie urządzenia.

Problem pojawił się już po ściągnięciu MiUnlock. Mianowicie aplikacja nie jest w stanie zweryfikować urządzenia. Próbowałem już chyba wszystkich sposobów o których udało mi się przeczytać na forum. Próbowałem bez karty sim, z aktyną kartą sim, zmiana VPN za pomocą programu TunnelBear.

Proces wygląda następująco:

1. Pierwszy ekran:

01.JPG

2. Ekran logowania:

02.JPG

3. Weryfikacja pozwolenia na odblokowanie:

03.JPG

4. Po czym widzę coś takiego:

04.JPG

5. I po kliknięciu Unlock pokazuje się coś takiego:

05.JPG

Próbowałem wykonać tą operację na kilku komputerach, przy użyciu programu w wersji angielskiej, chińskiej. I niestety nic nie pomogło. Jest coś co jeszcze mogę zrobić?? Czy muszę się pogodzić z tym że nie uda mi się tego odblokować??

Pozdrawaim

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

A jakiasz rom na tym mi5 pokaz zakladka info o tel. Wgrywales miflashem china dev lub global dev?

Na teleonie zalogowany na koncie xiaomi? Tel w trybie fastboot?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jeśli chodzi o system to zaktualizowałem go do najnowszego systemu poprzez aplikację Aktualizacje. MiFlashe nic nie wgrywałem. Telefon zalogowany na konto Xiaomi. Tel w trybie Fastboot.

Screenshot_2016-09-05-15-38-55-445_com.android.settings[1].png

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Oficjalny miui ale stable, wgraj miflashem 20160411( windows system 64 bit najlepiej)

Last china dev fastboot rom w trybie edl jak masz mozliwosc( bo potrafi byc edl zablokowany)

Procedura miflash taka sama jak w faq jedyna roznica ze tel nie w trybie fastboot a edl(vol- i vol+ i power na wylaczonym tek trzymasz i jak zawibruje puszczasz, bedzie czarny ekran, miflash wykryje jako COM telefon) a druga roznica ze jak zakonczy odlaczasz tel od kabla i trzymasz power az sie uruchmi.

A potem przy konfiguracji logujesz sie do wifi, wpisujesz haslo do konta xiaomi i wylaczasz tel i dalej juz procedure z unlock znasz.

Gdzie mam szukać tego romu?? Bo jakoś nie mogę go znaleźć. Ściąga mi się tera wersja: gemini_global_images_6.9.1_20160805.000.29_6.0_global_15c6339d4e.tgz ze strony en.miui.com i to jest Xiaomi Mi 5 Latest Global Developer Version Fastboot File Download

A poza tym nie jestem w stanie dostać się do tego trybu edI. Trzymając tą konfiguracje guzików o której mówisz to pokazuje mi się obrazek telefonu i kabla i tak sobie miga. Pojawia się i znika.

Jeśli nie jestem w stanie się tam dostać mam rozumieć że jest zablokowany. 

Poza tym dla pewności wgrywając rom przy użyciu MiFlash mogę pożegnać się z tym co do tej pory zainstalowałem na tym telefonie??

No i pojawił się kolejny problem. Próbuje wgrać soft z podanej przez Ciebie strony. Flashuje zgodnie z instrukcją podaną na forum (tą operację przeprowadzałem już na kilku starszych telefonach ze stajni Xiaomi Mi2S, Redmi2, Mi4C i nigdy nie było problemów) a tym razem widzę coś takiego:

1.JPG

Jakieś pomysły??

18 godzin temu, Redmi2 napisał:

Oficjalny miui ale stable( nie wiadomi czemu ale niektorym nie idzie na stable), wgraj miflashem 20160411( windows system 64 bit najlepiej)

Last china dev fastboot rom pobrany stad http://en.miui.com/a-234.html w trybie edl jak masz mozliwosc( bo potrafi byc edl zablokowany)

Procedura miflash taka sama jak w faq jedyna roznica ze tel nie w trybie fastboot a edl(vol- i vol+ i power na wylaczonym tek trzymasz i jak zawibruje puszczasz, bedzie czarny ekran, miflash wykryje jako COM telefon) a druga roznica ze jak zakonczy odlaczasz tel od kabla i trzymasz power az sie uruchmi.

A potem przy konfiguracji logujesz sie do wifi, wpisujesz haslo do konta xiaomi i wylaczasz tel i dalej juz procedure z unlock znasz.

Edited by chodzyn

Dnia 5.09.2016 o 07:11, Redmi2 napisał:

Za malo szegolow podales. Aby cos pomoc.

Detale telefonu:

Teraz zobaczyłem, że to wersja Stable. Czy jest możliwość odblokowania w ogóle?

Dodam że próbowałem także metodą z TunelBear

14233413_10208849771794940_1829690580_o.png

Witam,

niestety utkwiłem... Mam Redmi 3 z MIUI Global 7.3.1.0.0 - takiego kupiłem. Chciałbym wgrać czystego CM. Wszystkie pliki pokompletowane, sterowniki itp. Zgoda od Xiaomi także jest. Na jednym z poradników napisane że na Redmi 3 z MIUIPolska nie trzeba wracać do dev żeby odblokować BL - ale MiFlash zatrzymuje się na 50% i standardowo "can't veryfi...". Pościągałem różne devy chińskie w tym Global i próbuję aktualizować przez trzy kropki w telefonie. Telefon się restartuje i włącza jakby nigdy nic... co robię źle?

Redmi2 - wgrałem nowego roma przez flashtoola, odblokowałem tam bootloader, TWRP, rom xiaomi.eu - w dużej mierze tutaj Twoja zasługa, bo czytałem o tym w wielu Twoich postach :)

• Like 1

Przed chwilą też odblokowywałem bootloader w redmi note 3 pro i zatrzymywało się na 50% miałem miui global stable 7.3.6 wgrałem nanjowsze miui 8 stable i odrazu poszło

Witam, dziś otrzymałem telefon mi5 od xon24, chcę odblokować bootloadera zezwolenie dostałem parę dni temu, przy próbie odblokowania dochodzi do 50% i błąd wersja miu to 7.5.9.0  , co mogę jeszcze zrobić aby go odblokować ?

18 minut temu, jachu76 napisał:

Witam, dziś otrzymałem telefon mi5 od xon24, chcę odblokować bootloadera zezwolenie dostałem parę dni temu, przy próbie odblokowania dochodzi do 50% i błąd wersja miu to 7.5.9.0  , co mogę jeszcze zrobić aby go odblokować ?

musisz pobrać rom china dev http://en.miui.com/download-299.html#435

i wtedy odblokować bootloader

2 minuty temu, jachu76 napisał:

a jak go mam wgrać ? przez updater ?

na priv ci wysłałem co masz zrobić

Witam, staram się odblokować bootloader'a metoda z 1 strony niestety ukazuje mi się informacja: "your device isn't supported by mi unlock" Dodam że posiadam Miui Global 7.3 (7.3.6.0.0)

12.jpg

Screenshot_2016-09-07-19-28-31_com.android.settings.png

to i ja się wypowiem bo dzięki koledze swiety93 udało mi się odblokować BL na Redmi 3 za co jestem mu bardzo wdzięczny. To co zrobiłem i tego efekt trochę przeczy ze wszystkim co czytałem do tej pory ale do rzeczy : telefon miałem z wgranym już MIUI Polska 7.3 i zablokowanym BL (sprawdzałem fastbootem). Odblokowanie softem od Xiaomi standardowo dochodziło do 50% i koniec. Żaden rom nie chciał się wgrać przez aktualizację w telefonie (trzy kropki -> wybierz plik zip). Szukałem jakiegoś romu dev aż natknąłem się na stronkę  http://en.miui.com/a-234.html skąd pobrałem  Redmi 3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download. Wgrałem za pomocą MiFlash wchodząc w telefonie w MiRecovery -> download. Rom się zainstalował pomyślnie a moim oczom ukazał się MIUI8 " 8.6.9.1 | Tygodniowa " (normalne że wgrało się na zablokowanym BL?) Na nim już bez problemu narzędziem od Xiaomi odblokowałem BL i zainstalowałem TWPR. Zrobiłem backup danych i wgrałem Cyanogenmoda v12 na czym mi zależało od początku.

Po kilku godzinach zabawy stwierdzam że pomimo petardy jeżeli chodzi o prędkość to MIUI jednak jest lepsze - po prostu ładniejsze. W związku z tym zastanawiam się czy :

1. wgranie MIUI 7.5 z tej strony to dobry pomysł? czytałem że ósemka jeszcze troszkę kuleje i na Redmi 3 może trochę zamulać

2. czy po wgraniu MIUI 7.5 wróci Mirecovery ? jeżeli nie, to jak można go z powrotem wrzucić zamiast TWPR? (w razie gwarancji itp)

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Dzięki za ten poradnik.

Wniosek rozpatrzony pozytywnie zaledwie po 2-óch dniach od złożeniaTeraz tylko czekam na dostawę mojego nowego Redmi Note 3 Pro i zaczynam moją zabawę XiaoMi. Oczywiście jak już będzie dostępna najnowsza aktualizacja do tego modelu.

Edited by ZeusXPl
Nie chcę zaśmiecać tematu postami pod postami

to i ja się wypowiem bo dzięki koledze swiety93 udało mi się odblokować BL na Redmi 3 za co jestem mu bardzo wdzięczny. To co zrobiłem i tego efekt trochę przeczy ze wszystkim co czytałem do tej pory ale do rzeczy : telefon miałem z wgranym już MIUI Polska 7.3 i zablokowanym BL (sprawdzałem fastbootem). Odblokowanie softem od Xiaomi standardowo dochodziło do 50% i koniec. Żaden rom nie chciał się wgrać przez aktualizację w telefonie (trzy kropki -> wybierz plik zip). Szukałem jakiegoś romu dev aż natknąłem się na stronkę  http://en.miui.com/a-234.html skąd pobrałem  Redmi 3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download. Wgrałem za pomocą MiFlash wchodząc w telefonie w MiRecovery -> download. Rom się zainstalował pomyślnie a moim oczom ukazał się MIUI8 " 8.6.9.1 | Tygodniowa " (normalne że wgrało się na zablokowanym BL?) Na nim już bez problemu narzędziem od Xiaomi odblokowałem BL i zainstalowałem TWPR. Zrobiłem backup danych i wgrałem Cyanogenmoda v12 na czym mi zależało od początku.

Po kilku godzinach zabawy stwierdzam że pomimo petardy jeżeli chodzi o prędkość to MIUI jednak jest lepsze - po prostu ładniejsze. W związku z tym zastanawiam się czy :

1. wgranie MIUI 7.5 z tej strony to dobry pomysł? czytałem że ósemka jeszcze troszkę kuleje i na Redmi 3 może trochę zamulać

2. czy po wgraniu MIUI 7.5 wróci Mirecovery ? jeżeli nie, to jak można go z powrotem wrzucić zamiast TWPR? (w razie gwarancji itp)

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Ja mam ósemkę i nie narzekam. Wcześniej był chiński modyfikowany i może dlatego. Jedyny problem jaki pozostał to czasami potrafi się zablokować zaraz po odblokowaniu odciskiem palca. Co do reszty to nie mam zastrzeżeń ani do zużycia baterii ani do prędkości działania. Fakt faktem że mam redmi 3 pro.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Cześć!

Odblokowywałem dziś BL w Redmi Note 4, za pierwszym razem pierwszy pasek postępu doszedł do 50%, wyskoczył błąd, telefon wyszedł z fastboota i włączył się normalnie. Niezrażony sytuacją przepiąłem telefon do innego portu USB i dałem Try again, tym razem wszystko poszło elegancko, telefon się zrestartował i w menu serwisowym pokazuje status fastboot unlock. Domyślam się, że w Redmi Note 4 nie trzeba przed unlockiem instalować chińskiego romu dev? Czy jak telefon normalnie działa i pokazuje status unlock, to wszystko jest ok, pomimo niepowodzenia przy pierwszej próbie?

Dzięki!

proponuję Ci, przeczytaj uważnie tego linka co Ci dałem i porównaj ze swoim screenem. W ogóle poczytaj trochę to forum zanim zaczniesz cokolwiek flashować.

Kiedy właśnie odblokowałem go, wg procedury z tutoriali - uzupełnienie konta, prośba o zgodę a odblokowanie, sms z pozwoleniem i zakończony powodzeniem unlock przez MiFlashUnlock. Co jeszcze mam robić, bo działania z poradnika wykonałem w komplecie?

Dnia 8.09.2016 o 11:23, ZeusXPl napisał:

Dzięki za ten poradnik.

Wniosek rozpatrzony pozytywnie zaledwie po 2-óch dniach od złożeniaTeraz tylko czekam na dostawę mojego nowego Redmi Note 3 Pro i zaczynam moją zabawę XiaoMi. Oczywiście jak już będzie dostępna najnowsza aktualizacja do tego modelu.

Jaki oryginalny rom polecacie wgrać do NOTE 3 PRO przez rozpoczęciem odblokowywania bootloadera? Global stable czy China stable? A może dev? Na którym nie będę miał problemów z 55% itp? Pytam kogoś komu udało się odblokować ten model.

Telefon kupiony na "banggood", na 99,9% przyjdzie ze śmieciowym pirackim global-em.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edited by ZeusXPl