Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiając u większości sprzedawców albo będziesz miał globala z jezykiem polskim albo jakiś custom rom, również z polskim. Z tym że custom rom może mieć dodatkowo syfy jak np. reklamy. Polski też nie wiadomo w jakim stopniu będzie przetłumaczony (global ma dobre tłumaczenie, ale nowsze funkcje też mogą być po angielsku).

Dlatego większość ludzi przesiada się na xiaomi.eu - tłumaczenie jest dokładniejsze i na bieżąco, a ponadto są różne małe dodatki/poprawki. Jeśli miałbyś globala i nie chcesz się bawić to możesz zostawić, ale jeśli jakiś custom to radziłbym zmienić. Nie wiadomo co w tym siedzi, czy to w ogóle bezpieczny rom (np. pod kątem logowania do banku)

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem prześliczną zabawkę MI5, mam stable china. więc muszę zainstalować globala do póki nie dostanę zgody na odblokowanie BL ? czy w globalu jest GAPS czy trzeba dograć? bo w china rzecz jasna nie ma.

IMO nie ma sensu się bawić, poczekaj 2-3 dni na zgodę i normalnie Xiaomi eu wrzuć

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sent1nel napisał:

U mnie zamiast menu angielskiego pokazują się chińskie krzaki i nie mogę wysłać prośby o odblokowanie.

 

35 minut temu, Kruljulian napisał:

Samice chińskie krzaczki

Czytały osoby może niniejszy wątek? Chyba nie... Jak poczytają to będą wiedziały do czego te krzaczki służą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyo.

Odblokowalem bootloader MiFlashUpdaterem (zaden kod z smsa nie był potrzebny o dziwo) na Redmi Note 3

Jednak po wrzuceniu do pamięci telefonu nie mogę zainstalować romu miui polska. wywala błąd jka w załączniku. Na moim mi4 spokojnie z tej opcji się bawie w update ;/

Telefon spokojnie wchodzi w fastboot, ale w zaden inny tryb wejść nie umiem...

Screenshot_2016-08-13-13-20-16_com.android.updater.png

 

edit:

próbowałem włączyć telefon przez Vol+ i power. Ale niestety wywala mi jedynie obrys telefonu (a miałem 3 ticki zielone przy oblokowywaniu bootloadera ;-/)

nie wiem co robię nie tak...próbowałem TWRP hennesey wgrac ale widocznie cos nie wyszlo...

przy ponownej próbie odblokowania stoi mi na 50%, ale nie wiem co ejst nie tak bo mam chińską apkę...

Edytowane przez FBlaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyo.

Odblokowalem bootloader MiFlashUpdaterem (zaden kod z smsa nie był potrzebny o dziwo) na Redmi Note 3

Jednak po wrzuceniu do pamięci telefonu nie mogę zainstalować romu miui polska. wywala błąd jka w załączniku. Na moim mi4 spokojnie z tej opcji się bawie w update ;/

Telefon spokojnie wchodzi w fastboot, ale w zaden inny tryb wejść nie umiem...

Screenshot_2016-08-13-13-20-16_com.android.updater.png

 

edit:

próbowałem włączyć telefon przez Vol+ i power. Ale niestety wywala mi jedynie obrys telefonu (a miałem 3 ticki zielone przy oblokowywaniu bootloadera ;-/)

nie wiem co robię nie tak...próbowałem TWRP hennesey wgrac ale widocznie cos nie wyszlo...

przy ponownej próbie odblokowania stoi mi na 50%, ale nie wiem co ejst nie tak bo mam chińską apkę...

Skoro odblokowałeś to wgraj recovery fastbootem i tyle...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Spoko...131 stron. Trudno, poczytam.

I dalej nie wiem po co te krzaki...

Po to że klikasz niebieski przycisk i wpisujesz w okienko kod z smsa

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawka mi4c, zgodę otrzymałem 04 sierpnia, zaktualizowane miui do wersji dev china 8 6.8.4/beta zatrzymuje się na 50%.

Na telefonie zalogowane konto mi, włączony gps, próbowałem przez TunelBear, próbowałem na 3 kompach (2 z 64bit, 1 z 32bit). Przeczytałem już dziesiątki stron poradników.

Ktoś mi jest w stanie pomóc i uzyskać upragnione 100%, trochę jestem załamany tyle czasu i bez efektu. Jakiś czas temu robiłem redmi3 i nie było problemów z odblokowaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawka mi4c, zgodę otrzymałem 04 sierpnia, zaktualizowane miui do wersji dev china 8 6.8.4/beta zatrzymuje się na 50%.

Na telefonie zalogowane konto mi, włączony gps, próbowałem przez TunelBear, próbowałem na 3 kompach (2 z 64bit, 1 z 32bit). Przeczytałem już dziesiątki stron poradników.

Ktoś mi jest w stanie pomóc i uzyskać upragnione 100%, trochę jestem załamany tyle czasu i bez efektu. Jakiś czas temu robiłem redmi3 i nie było problemów z odblokowaniem.

 

Zainstalowany miflash?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest jeszcze możliwość odblokowania bootloadera na Xiaomi mi5 na miui global stable 7.5, ponieważ przy próbie odblokowania program blokuje mi się na 50%, szukałem i testowałem wiele rozwiązań, sciągałem VPN z poradnika, sprawdzałem lokalizację urządzenia na mi cloud i wiele innych poradników z YT i niestety żadna z nich nie przyniosła pozytywnego rezultatu, więc może ktoś tutaj jest chętny pomóc. Komunikat błędu to - "Current account is different from the account info on the device"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tylko 1 konto Xiaomi i jestem w 100% pewny, że to własnie na to konto byłem zalogowany na telefonie jak i na komputerze(w programie do odblokowywania bootloadera). Czy można wrzucić deva przez updater - szczerze mówiąc nie jestem pewny, można powiedzieć że jestem nowym użytkownikiem urządzeń Xiaomi, spytałem czy można odblokować bootloader na global stable, ponieważ jestem leniwy i chciałbym to załatwić jak najszybciej bez zbędnego komplikowania sobie życia. :) Dlatego chciałbym was prosić jak w takiej sytuacji najsprawniej odblokować bootloader.

Jeżeli chodzi Ci o weryfikacje konta na stronie xiaomi, to mam wszystko na 100% i mój wniosek o akceptacje bootloadera również został zaakceptowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, który z tych ROMów wybrać - http://en.miui.com/download-299.html, czy global dev będzie w stanie mi odblokować bootloader czy koniecznie musi być to china dev?

Global dev starczy, china byś nie wgrał pewnie updaterem

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się wykonałem na czystym laptopie... i dalej to samo dodaję jeszcze screan'y. Pomoże ktoś z kolegów, podpowiedź, zdalnie? Odwdzięczę się flaszką. Nie chcę instalować na zablokowany skoro mam zgodę.

11 godzin temu, arti.sa napisał:

Słuchawka mi4c, zgodę otrzymałem 04 sierpnia, zaktualizowane miui do wersji dev china 8 6.8.4/beta zatrzymuje się na 50%.

Na telefonie zalogowane konto mi, włączony gps, próbowałem przez TunelBear, próbowałem na 3 kompach (2 z 64bit, 1 z 32bit). Przeczytałem już dziesiątki stron poradników.

Ktoś mi jest w stanie pomóc i uzyskać upragnione 100%, trochę jestem załamany tyle czasu i bez efektu. Jakiś czas temu robiłem redmi3 i nie było problemów z odblokowaniem.

 

 

Screenshot_2016-08-14-18-12-31-047_com.android.settings.png

Screenshot_2016-08-14-18-12-56-584_com.xiaomi.account.png

Screenshot_2016-08-14-18-13-05-818_com.xiaomi.account.png

Image 1.png

Image 2.png

Image 3.png

Może jakiś inny sprawdzony miui wgrać? Czytałem, że większość problemu 50% to brak połączenia konta xiaomi na telefonie... jak identyfikuje konto (zalogowanie) w trakcie odblokowania skoro jest w fastboot?

Edytowane przez arti.sa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, m4ci3k_sz said:

Skoro odblokowałeś to wgraj recovery fastbootem i tyle...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Po to że klikasz niebieski przycisk i wpisujesz w okienko kod z smsa

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Wychodzi na to że nie odblokowalem bo mimo że pierwszy raz proces pokazał mi trzy ptaszki,to przy vol up i Power okazuje mi się tyko obrys telefonu.

A dev rom wgrać mi się nie chce. Tzn odpala się instalacja, ale po zakończonej wersja miui sie nie zmienia...wciąż ta sama co na screenie wcześniejszym. A jak wchodzę w unlocker to teraz mi na 50℅siedzi i nie wejdzie wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że nie odblokowalem bo mimo że pierwszy raz proces pokazał mi trzy ptaszki,to przy vol up i Power okazuje mi się tyko obrys telefonu.

A dev rom wgrać mi się nie chce. Tzn odpala się instalacja, ale po zakończonej wersja miui sie nie zmienia...wciąż ta sama co na screenie wcześniejszym. A jak wchodzę w unlocker to teraz mi na 50℅siedzi i nie wejdzie wyżej...

Power i vol+ to recovery którego nie włączysz jak go nie wgrałeś

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mi4s i nie potrafię odblokować bootloadera przez MiFlash. Zatrzymałam się na kroku 8. Chcę wgrać xiaomi.eu_multi_MI4s_V7.5.4.0.LAJCNDE_v7-5.1. Aktualnie posiadam miui 7.2.5.0 stabilna wersje polska. Próbowałam na wszystkie sposoby podane w poradniku. Samych aktualizacji nie da się pobrać z poziomu telefonu. Mógłby mi ktoś pomóc? Oczywiście z zipa również nie chce nic zainstalować, pisze że nie można zweryfikować pliku aktualizacji.

 

Edytowane przez boombella23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam to zrobić przez Miflasha zgodnie z instrukcją bez odblokowanego bootloadera? Dalej nie mam miui dla zablokowanych telefonów.

Chińskie oficjalne romy wchodzą przez updater

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

mam mi4s i nie potrafię odblokować bootloadera przez MiFlash. Zatrzymałam się na kroku 8. Chcę wgrać xiaomi.eu_multi_MI4s_V7.5.4.0.LAJCNDE_v7-5.1. Aktualnie posiadam miui 7.2.5.0 stabilna wersje polska. Próbowałam na wszystkie sposoby podane w poradniku. Samych aktualizacji nie da się pobrać z poziomu telefonu. Mógłby mi ktoś pomóc? Oczywiście z zipa również nie chce nic zainstalować, pisze że nie można zweryfikować pliku aktualizacji.

 

Co? Nie do końca rozumiem

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...