Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

6 godzin temu, Marrik napisał:

Możesz dać linki?

1. Post podpięty w głównym tutorialu na XDA -> klik

2. Ziomek zgłaszający crashowanie w fastboocie na POCO -> klik

4. Ten sam problem. Mi Mix 3 i Ryzen. Reddit -> klik

3. Kolejny zgłasza problem z unlockiem POCO na Ryzenie. Marzec tego roku, więc chyba nic się nie zmieniło -> klik

Również tego nie rozumiem, ale widzę, że próba sama w sobie nie jest groźna dla telefonu (sypie się już na etapie komend w ADB), więc jak mój Poco dojedzie to spróbuję i dam znać

Edited by Frantik

Ja próbowałem odblokować na Ryzenie i miałem unknown error (-1) - starałem się wszystko krok po kroku z poradnikiem robić, ale możliwe, że coś źle robiłem.

A co jeśli na en.miui.com nie ma w ogóle do wyboru mojego modelu telefonu? (tj. Mi 8 Lite)

No i niestety nici z RN5.  8 kwietnia Acid napisał, że "Niestety czas minął i program nie odblokował stwierdzając po chińsku, że urządzenie nie było używane dłuższy czas. Nie ma nowego czasu itp" i że "To już znaliśmy i raz pomogła zmiana mi unlocka ale teraz to nie pomaga."

Kilka miesięcy to stanowczo za dużo, telefon do mnie wróci i m,oże uda się go sprzedać po cenie kupna komuś kto rom i język angielski zaakceptuje - muszę go odpiąć ze swojego konta Xiaomi rozumiem, na wypadek jakby ktoś chciał bl kiedyś odblokować?

Edited by Luk83bb

No odpiąć trzeba żeby nowy nabywca mógł go podłączyć do swojego konta.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Ku pokrzepieniu serc.

Odblokowałem redmi note 5 chińczyka. Odczekałem 1080 i 360 godzin telefon był używany. Innymi słowy, da się odblokować, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość.Zainstalowałem globala i wszystko jest O.K.

Edited by Ajavas

Ku pokrzepieniu serc.
Odblokowałem redmi note 5 chińczyka. Odczekałem 1080 i 360 godzin telefon był używany. Innymi słowy, da się odblokować, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość.Zainstalowałem globala i wszystko jest O.K.

Możesz w prywatnej podać link do globala? Ja jeszcze czekam do przyszłego tygodnia. W sumie ponad 1000 godzin.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Witam. Posiadam MI8 PRO w wersji MIUI Global, mam problem z odblokowaniem telefonu. Po odczekaniu 360 godzin, program Mi Unlock pokazuje takie oto chińskie znaczki

手机使用未达到指定时间,无法解锁 - a tłumacz googl "Telefon nie był używany przez określony czas i nie można go odblokować". Ktoś pomoże?

Spróbuj zmienić wersję Mi Unlock.

Czwarty miesiąc próbuje odblokować chińskiego RN5. 15 kwietnia mam kolejny termin aż się boje co tym razem mnie zaskoczy. Dzisiaj podłączyłem świeżo zakupionego Mi9 SE. Myślę sobie niech już licznik bije może kiedyś najdzie mnie ochota na odblokowanie. Stanęło dłuższą chwilę na 99 procent i pyk, botlooader odblokowany. Nie zrozumie tego za nic na świecie.

• Confused 1

37 minut temu, maciek04 napisał:

Nie zrozumie tego za nic na świecie

Zdaje mi się, że Goldway sprzedawał z odblokowanym.

Telefon był oryginalnie zapakowany. Jak by był odblokowany to przy uruchomieniu pisało by unlocked.

2 minuty temu, maciek04 napisał:

pisało by unlocked

Zablokowany - pisało locked?

Przy zablokowanym nigdy nie jest nic napisane.

• Like 1

To jest już cios poniżej pasa! Wystąpieniem o zgodę na odblokowanie bootloadera 30 marca około 1 w nocy, minęło 360 godzin, dzisiaj przy próbie odblokowania to samo "After 360 hours of trying to unlock the device" kurde o co chodzi? Czy czas podany w tym komunikacie jest stały czy ruchomy, np. poprosiłem o odblokowanie bootloadera dzisiaj o otrzymałem komunikat, że muszę czekać 360 godzin loguje się za 3 dni (72 godziny) to będzie nadal wskazywał o 360 godzinach czy o 288?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edited by emarcin

To jest już cios poniżej pasa! Wystąpieniem o zgodę na odblokowanie bootloadera 30 marca około 1 w nocy, minęło 360 godzin, dzisiaj przy próbie odblokowania to samo "After 360 hours of trying to unlock the device" kurde o co chodzi? Czy czas podany w tym komunikacie jest stały czy ruchomy, np. poprosiłem o odblokowanie bootloadera dzisiaj o otrzymałem komunikat, że muszę czekać 360 godzin loguje się za 3 dni (72 godziny) to będzie nadal wskazywał o 360 godzinach czy o 288?

Sprawdź czy w opcjach developerskich masz nadal włączone odblokowanie OEM i czy twoje konto jest poprawnie zalogowane.

Oczywiście że jestem zalogowany i mam włączone wymagane opcje. Inaczej i mi unlock wypluje informacje, że nie są one włączone.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, emarcin napisał:

loguje się za 3 dni (72 godziny) to będzie nadal wskazywał o 360 godzinach czy o 288?

Powinien wskazywać 288.

Edited by Orjon

@Orjon sprawdziłem ten licznik godzinowy wysłałem ponowną prośbę o odblokowanie dzisiaj około 7:40 i prawie 3 godziny później cały czas wskazuje 360 godzin. Kurde no nie pozostaje mi nic innego jak czekać cierpliwie ale czekać kolejne tygodnie, a może i miesięce trochę słabo... No nic poczekam w takim razie jeszcze raz te 360 godzin zobaczymy.

A może ktoś z Was miał podobny problem?

Edited by emarcin

8 godzin temu, emarcin napisał:

ja co prawda jeszcze muszę czekać 270 godzin :-( ale na xda znalazłem info, żeby do odblokowania bootloadera użyć linuxa  (na przykład zainstalowanego na pendrive za pomocą Rufus - https://rufus.ie/pl_PL.html): https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79315404&postcount=138 oraz https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/tool-miunlocktool-unlock-bootloader-t3782444 

jak się uda, daj znać :-)

Później zobaczę mam linuksa na stacjonarnym kompie. Ale wątpię bo tam piszą że to jest to samo co Mi Unlock.

5 godzin temu, stereo0 napisał:

@emarcin u mnie idze zgodnie z planem. Póki co mam jeszcze czekać 122h na mi9

Ruszyło i u mnie... 349 godzin. Nawet nie wiem jak to się stało ale dokładnie tak samo jak dzisiaj postąpiłem 30 marca po czym także otrzymałem informację o konieczności czekania 360 godzin. Dzisiaj ten czas miał minąć sprawdzam, a tu... znowu 360 godzin. Ale jestem zły na siebie, że tego nie sprawdziłem wcześniej.

Edited by emarcin
  • Haha 1

Ruszyło i u mnie... 349 godzin. Nawet nie wiem jak to się stało ale dokładnie tak samo jak dzisiaj postąpiłem 30 marca po czym także otrzymałem informację o konieczności czekania 360 godzin. Dzisiaj ten czas miał minąć sprawdzam, a tu... znowu 360 godzin. Ale jestem zły na siebie, że tego nie sprawdziłem wcześniej.
Nie denerwuj się wszystko przed Tobą, ja w tym tygodniu kończę kolejną transze godzin w sumie już ponad 1000 a bootloader nadal zablokowany.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

U mnie się skończyło wczoraj, udało się odblokować na RN5 z Banggood (z chińskim softem).
Konto powiązane z telefonem (dane komórkowego włączone) i na forum xiaomi zmieniłem urządzenie na RN5.

Wczoraj wrócił z MiCenter nie odblokowany Redmi Note 5 z banggood. Spróbowałem odrazu odblokować u siebie, posiadam procesor Ryzen i się nie udało. Postanowiłem spróbować jeszcze u brata na komputerze, gdzie jest procesor Intel i po prawie 3 miesiącach udało się odblokować.

8 godzin temu, emarcin napisał:

@the4anoni szkoda tylko, że F-Secure na Windowsie krzyczy, że paczka zawiera wirusy...

False positive. To jest narzędzie od Francesco Tescari. Gość zrobił legendarne już narzędzie XiaoMiTool. Poza tym to narzędzie zwyczajnie w świecie po prostu działa :)

Z resztą F-Secure ? Z kaspersky free nie ma takich problemów.

Edited by the4anoni

Udało się chiński RN5 odblokowany. Pewnie blisko cztery miesiące to trwało ale się udało.

9 godzin temu, maciek04 napisał:

Udało się chiński RN5 odblokowany. Pewnie blisko cztery miesiące to trwało ale się udało.

A jak sobie poradziłeś ?

Jakiego narzędzia użyłeś ?

Edited by the4anoni

Użyłem tego narzędzia kilka postów wyżej. Nie wiem czy to pomogło czy poprostu już wystarczająco długo czekałem.