Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

To już trzecie moje podejście i kolejne czekanie, tym razem 308 godzin. Zaczynam nie nawidzieć tę markę.

Jeśli za 308h znów bede musiał czekać kolejne tygodnie, to sprzedaje to dziadostwo i nigdy w życiu nie kupię produktu xiaomi.

Edytowane przez Fe22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już trzecie moje podejście i kolejne czekanie, tym razem 308 godzin. Zaczynam nie nawidzieć tę markę.
Jeśli za 308h znów bede musiał czekać kolejne tygodnie, to sprzedaje to dziadostwo i nigdy w życiu nie kupię produktu xiaomi.
Ja pierwszy raz miałem 368 teraz coś koło 800 godzin.... Bez sensu nikt nie wie czym to jest spowodowane

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Orjon napisał:

Ktoś tu miał podobny problem. Spróbuj odznaczyć odblokowanie OEM i powinno przejść. Jak nie to sterowniki może?

Już jestem bezsilny. Nic nie działa, nawet ten poradnik... Jakieś pomysły?
https://en.miui.com/thread-781483-1-1.html

Edytowane przez kredzion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wreszcie pomogło zainstalowanie starej wersji Mi unlocka stąd: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/how-to/tool-miflashunlock-1-0-1225-2-english-t3615329
Tylko teraz mam kolejny problem. Jak klikam Unlock w celu uzyskania informacji kiedy będę mógł odblokować bootloader to ładuje się do 50% i wyskakuje takie info. O co kaman?

 

321.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odblokowaniem bootloader-a. Próbowalem roznych wersji miuiunlock.

Couldn't unlock 
Unknown error(-1)

https://imgur.com/mUGpGiS

Couldn't unlock 
cos po chinsku

https://imgur.com/I7VyasB

 

O co biega ?

Wyglada jakby XIaomi nie mialo ochoty juz odblokowywac bootloadera.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, korbielow napisał:

Mam problem z odblokowaniem bootloader-a. Próbowalem roznych wersji miuiunlock.

Couldn't unlock 
Unknown error(-1)

https://imgur.com/mUGpGiS

Couldn't unlock 
cos po chinsku

https://imgur.com/I7VyasB

 

O co biega ?

Wyglada jakby XIaomi nie mialo ochoty juz odblokowywac bootloadera.

a net masz do lapka bezposrednio z routera wifi w domu,kabla?czy wifi dostep z tela,po usb?bo mi latal unknown error -1 gdy pozyczalem net po usb lapkowi z redmi. jak go off robilem do fastboota.gdy net uzyczalem przez usb z tela innego a redmi do fastboota sprowadzony to juz bledu nie bylo.aczkolwiek notabene absolutnie nie pamietam juz czy wylaczony mialem odblok OEMa przed czy po polaczeniu z telem.

.jesli uzyczasz neta z tela do lapka to przetestuj czy masz unknown error po restarcie do fastboota.i pozniej czy nadal blad jesli net z innego zrodla.pozniej wyklucz blad wlączonym odblokowaniem OEM i wylączonym.a jak nadal error to ja juz nie wiem,nie mam czasu zarobiony jestem:))

Edytowane przez kantinflas78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kantinflas78 napisał:

a net masz do lapka bezposrednio z routera wifi w domu,kabla?czy wifi dostep z tela,po usb?bo mi latal unknown error -1 gdy pozyczalem net po usb lapkowi z redmi. jak go off robilem do fastboota.gdy net uzyczalem przez usb z tela innego a redmi do fastboota sprowadzony to juz bledu nie bylo.aczkolwiek notabene absolutnie nie pamietam juz czy wylaczony mialem odblok OEMa przed czy po polaczeniu z telem.

.jesli uzyczasz neta z tela do lapka to przetestuj czy masz unknown error po restarcie do fastboota.i pozniej czy nadal blad jesli net z innego zrodla.pozniej wyklucz blad wlączonym odblokowaniem OEM i wylączonym.a jak nadal error to ja juz nie wiem,nie mam czasu zarobiony jestem:))

net mam z zupelnie innego zrodla niz telefon. Mam po wifi.

Odblokowalem juz pelno telefonow z tym mam problem.

Nikt nie ma zadnego pomyslu ? Czyli rozumiem ze telefon nie do odblokowania ?

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na miflashunlock 1.X.X nie odblokujesz żadnego xiaomi bo od razu jest info o  potrzebnej aktualizacji. To samo z wszelkimi modyfikacjami tego programu. Musisz powiązać konto w opcjach programistycznych. Karta SIM musi być w telefonie i dane mobilne włączone. Inaczej możesz zrezygnować z odblokowania najnowszych telefonów Xiaomi.

Na unknown error -1 spróbuj tej wersji

https://androidfilehost.com/?fid=889764386195916630

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Po pierwsze na miflashunlock 1.X.X nie odblokujesz żadnego xiaomi bo od razu jest info o  potrzebnej aktualizacji. To samo z wszelkimi modyfikacjami tego programu. Musisz powiązać konto w opcjach programistycznych. Karta SIM musi być w telefonie i dane mobilne włączone. Inaczej możesz zrezygnować z odblokowania najnowszych telefonów Xiaomi.

Na unknown error -1 spróbuj tej wersji

https://androidfilehost.com/?fid=889764386195916630

miflash_unlock-en-2.2.624.14.zip ta wersja przeciez probowalem...widac na zdjeciu

https://imgur.com/mUGpGiS

jeszcze probowalem ta chyba najnowsza 3 cos tam.

Konto bylo powiazane, karta sim byla w telefonie i dane mobile tez byly wlaczone. Mimo to nie udalo sie odblokowac.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem do [email protected] w sprawie problemu z odblokowanie bootloader-a.

i dostalem taka odpowiedz

"I regret to ionform you that we are unable to unlock the bootloader of your device. However, I would request you to visit a nearby service center by contacting the seller."

 

Czy Xiaomi robi sobie zarty ?

Co mam z tym telefonem zrobic ? na smietnik ?

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem do [email protected] w sprawie problemu z odblokowanie bootloader-a.
i dostalem taka odpowiedz
"I regret to ionform you that we are unable to unlock the bootloader of your device. However, I would request you to visit a nearby service center by contacting the seller."
 
Czy Xiaomi robi sobie zarty ?
Co mam z tym telefonem zrobic ? na smietnik ?
Ja pisałem do polskiego serwisu xiaomi za odblokowanie liczą sobie 80 zł plus wysyłka z obie strony. Ostatecznie chyba xiaomi dąży do takiego rozwiązania

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomek101279 napisał:

Ja pisałem do polskiego serwisu xiaomi za odblokowanie liczą sobie 80 zł plus wysyłka z obie strony. Ostatecznie chyba xiaomi dąży do takiego rozwiązania

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

w takim razie pisze do PAYPAL-a o zwrot pieniedzy. Telefon mial przyjsc z GLOBAL a przyszedl z chinskimi krzaczkami. W mojej ocenie telefon znaczaco sie rozni od tego co bylo opisane.

 

Procedura odblokowania zamieszczona na miuipolska.pl powinna zostac zaktualizowana o informacje ze bootloader-a nie da sie samemu odblokowac.

Prawie 2 msc czekalem az Xiaomi mi umozliwi odblokowanie tego telefonu po czym dowiaduje sie ze nie jest to mozliwe!Skandal.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomek101279 napisał:

Ja pisałem do polskiego serwisu xiaomi za odblokowanie liczą sobie 80 zł plus wysyłka z obie strony. Ostatecznie chyba xiaomi dąży do takiego rozwiązania

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

55 zł w MiCenter. Fakt faktem, że czasu odblokowania się nie pominie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek101279 napisał:

W moim przypadku nie ma takiej możliwości Próbowałem naście razy

Zmień język systemu na angielski, restart i spróbuj ponownie.

Jeśli nie pomoże, poszukaj tutaj:

https://miuipolska.pl/forum/search/?q=przypisanie

http://en.miui.com/thread-563522-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to jak to jest Panowie z tym Redmi Note 5 (china) ? Idzie odblokować bootloader w domowym zaciszu? Również zamówiłem z chińskiego sklepu miał być z globalem a przyszedł china...spór na paypalu już założyłem, zobaczymy jak się do tego ustosunkują, bo tak naprawdę telefon jest bezużyteczny. Może komuś udało się odblokować i się wypowie? Ja muszę czekać 15dni, obawiam się jednak, że po tym czasie wyskoczy kolejnych kilkanaście dni do odczekania. Dajcie znać czy warto czekać, czy telefon odsyłać do sklepu lub serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, massek napisał:

Witam, to jak to jest Panowie z tym Redmi Note 5 (china) ? Idzie odblokować bootloader w domowym zaciszu? Również zamówiłem z chińskiego sklepu miał być z globalem a przyszedł china...spór na paypalu już założyłem, zobaczymy jak się do tego ustosunkują, bo tak naprawdę telefon jest bezużyteczny. Może komuś udało się odblokować i się wypowie? Ja muszę czekać 15dni, obawiam się jednak, że po tym czasie wyskoczy kolejnych kilkanaście dni do odczekania. Dajcie znać czy warto czekać, czy telefon odsyłać do sklepu lub serwisu.

No ja mam teraz 1080 godzin.  Czyli po 2 tygodniach mam czekać 6 tygodni. Za 6 tygodni pewnie kolejna niespodzianka. Ja odsyłam. Szkoda czasu na takie badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mrosi napisał:

@korbielow, jak rozumiem przypisałeś urządzenie do konta w Opcjach deweloperskich..?

I nie myślę tu o zalogowaniu się do konta Xiaomi.

oczywiscie urzadzenie zostało przypisane do konta w opcjach dev. Nie pierwsze urzadzenie juz odblokowuje ...to skandal!

 

11 godzin temu, massek napisał:

Witam, to jak to jest Panowie z tym Redmi Note 5 (china) ? Idzie odblokować bootloader w domowym zaciszu? Również zamówiłem z chińskiego sklepu miał być z globalem a przyszedł china...spór na paypalu już założyłem, zobaczymy jak się do tego ustosunkują, bo tak naprawdę telefon jest bezużyteczny. Może komuś udało się odblokować i się wypowie? Ja muszę czekać 15dni, obawiam się jednak, że po tym czasie wyskoczy kolejnych kilkanaście dni do odczekania. Dajcie znać czy warto czekać, czy telefon odsyłać do sklepu lub serwisu.

Chyba zalezy od szczescia bo mialem jeden Note 5 pro bialy to udalo sie odblokowac teraz mam czarno czerwony kolor i nie idzie!

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze powodem jest knyf czy tel jest od opa czy z wolnego rynku tzw?jak od kolesia kupilem w tamtym roku redmi note 3 i odblokowalem odrazu,i mowil ze od opa ale nie pamietam jakiego.natomiast redmi note 4 sprzed 2tyg nabywajac to niby z play pochodzi.czas unlocka 51godz tylko.tel polroczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sireplama napisał:

No ja mam teraz 1080 godzin.  Czyli po 2 tygodniach mam czekać 6 tygodni. Za 6 tygodni pewnie kolejna niespodzianka. Ja odsyłam. Szkoda czasu na takie badziewie.

Mnie skośnookie skubańce oddały ledwo $10 za pomyłkę z wersją. Cudem sprzedałem telefon zanim minął okres karencji na odblokowanie, ale też po dwóch tygodniach zobaczyłem magiczną liczbę 1080.

Imho szkoda odsyłać. Oddaj komuś po cenie zakupu i zamawiaj nowy. Niektórzy po prostu mieli pecha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gravion napisał:

Imho szkoda odsyłać. Oddaj komuś po cenie zakupu i zamawiaj nowy. Niektórzy po prostu mieli pecha :) 

Nie jest to mocno zła myśl. Gdzie się ogłaszałeś żeby sprzedać?

PS. nic się nie da zrobić z tym bootloaderem? Ciekawe czy mail do supportu xiaomi by mógł pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sireplama napisał:

Nie jest to mocno zła myśl. Gdzie się ogłaszałeś żeby sprzedać?

PS. nic się nie da zrobić z tym bootloaderem? Ciekawe czy mail do supportu xiaomi by mógł pomóc?

Pisale do supportu xiaomi taka dostalem odp ""I regret to ionform you that we are unable to unlock the bootloader of your device"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, korbielow napisał:

Pisale do supportu xiaomi taka dostalem odp ""I regret to ionform you that we are unable to unlock the bootloader of your device"

O kurde. Jak to rozumieć? Nie mogą przyśpieszyć odblokowania czy nie mogą odblokować w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...