Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

Siema,

Próbowałem odblokować swój nowy telefon i wywaliło mi komunikat przy 99 procentach, że muszę odczekać 360 godzin, czyli 15 dni. Da się to jakoś przyspieszyć, czy muszę czekać i używać chińskiego romu?

Dnia 13.12.2018 o 22:31, Firana83 napisał:

Witam!

Czy ktoś może podać mi linka do pobrania twrp dla Redmi Note 6 Pro (tulip)

TWRP tulip moded.zip z tego linku pobrałem i zainstalowałem, sprawuje się bez zarzutu. Śmiało  można instalować.

mam Redmi Note 5 Global kupiony zaraz po premierze w Polsce, konto założyłem od razu. zachciało mi się odblokować bootloader, więc korzystam z instrukcji. wszystkie sterowniki zainstalowane, telefon wykrywa, zaczyna sprawdzać telefon w miflash. wszystko fajnie, aż nagle wyskakuje informacja, że konto na telefonie jest inne, niż to, z którego próbuję odblokować telefon. znalazł ktoś na to rozwiązanie?

11 minut temu, mihau90 napisał:

mam Redmi Note 5 Global kupiony zaraz po premierze w Polsce, konto założyłem od razu. zachciało mi się odblokować bootloader, więc korzystam z instrukcji. wszystkie sterowniki zainstalowane, telefon wykrywa, zaczyna sprawdzać telefon w miflash. wszystko fajnie, aż nagle wyskakuje informacja, że konto na telefonie jest inne, niż to, z którego próbuję odblokować telefon. znalazł ktoś na to rozwiązanie?

Gdzie kupowałeś telefon? Może zanabyłeś refuba...

Jest jeszcze opcja, że podajesz złe dane logowania...

Trochę poszukałem, ale.. 

Kilka lat temu nabyłem mi4c - oficjalne odblokowanie, itd. OK. Telefon sprzedałem. 

Obecnie kupiłem ponownie mi4c i zgrzyt. Za pomocą oficjalnej metody - miUnlock - już nie da się odblokować telefonu. Tak twierdzi cześć internetu. 

Obecnie żeby coś wgrać, muszę MiFlashem wrzucać ktorwśtam wydane dev z odblokowanym →twrp →wgranie miuipolska. Kończy się to brakiem twrp/recovery w ogóle i ponownie zablokowanym BL. 

Czy ja coś robię źle, czy Xiaomi odebrało ten telefon z opcji odblokowania? I teraz już tylko "takie" czary-mary.

3 godziny temu, mihau90 napisał:

Taki błąd nie jest bez powodu, logujesz się w miflash prawdopodobnie na inne konto niż te, które jest na telefonie zalogowane. Sprawdź.

1 godzinę temu, frrancuz napisał:

Trochę poszukałem, ale.. 

Kilka lat temu nabyłem mi4c - oficjalne odblokowanie, itd. OK. Telefon sprzedałem. 

Obecnie kupiłem ponownie mi4c i zgrzyt. Za pomocą oficjalnej metody - miUnlock - już nie da się odblokować telefonu. Tak twierdzi cześć internetu. 

Obecnie żeby coś wgrać, muszę MiFlashem wrzucać ktorwśtam wydane dev z odblokowanym →twrp →wgranie miuipolska. Kończy się to brakiem twrp/recovery w ogóle i ponownie zablokowanym BL. 

Czy ja coś robię źle, czy Xiaomi odebrało ten telefon z opcji odblokowania? I teraz już tylko "takie" czary-mary.

Powinien się raczej dać odblokować. Sprawdzałeś w ogóle?

W dziale Tutoriale jest wątek jak instalować kolejne aktualizacje MIUIPolska na zablokowanym bootloaderze (i innych customów też) na mi4c.

No to trochę dziwne, skoro wpisuję ten sam login, tego samego maila czy ten sam numer konta oraz to samo hasło. Telefon kupiłem w media markt

Porównaj id w Mi Unlock i id w telefonie. Jeśli są różne, to znaczy że na telefonie masz inne konto założone najwidoczniej na tego samego maila. Jeśli jesteś pewien, że zakładałeś tylko jedno, to idź do sklepu i niech sprawdzą... Niemniej nie powinno coś takiego się zdarzyć, żeby pracownik sklepu swoje id przypisał...

Sprawdzałeś w ogóle?

Tak Panie. Wielokrotnie. Dlatego zacząłem szukać i są tematy o tym na forum MIUI. Nie jestem jakiś wyjątkowy. MiUnlock po prostu przestał to robić.

Poradniki [różne] czytałem - oczywiacie nie wszystkie wszędzie. I coś tam osiągnąłem, jednak albo nie ma plików już w nich, albo nie chce mi [głównie TWRP] zadziałać jak powinno. Zaskoczyło jakieś zbugowane, i połowicznie osiągnąłem efekt.
Jednak zostałem na v9.5 bo jakąkolwiek próba wgrania v10 wysypuje na amen.

Instalacja na zablokowanym trochę mnie nie zbawia, bo magiska bym chciał. I chciałbym osiągnąć efekt działania jak na "starym mi4c". Wszak, to identyczny telefon.

RN5p - whyred

• Like 1

No ale przecież @SLiM opisał instalację eu na zablokowanym bootloaderze i w dodatku z Magiskiem...

• Like 1

Tak, to znalazłem dzisiaj[na angielskim] ale już nie miałem czasu zrobić. Niestety, wczoraj po wielu próbach miałem już tyle informacji na różne metody że nawet nie szukałem za specjalnie na opcję z zablokowanym. Wpadłwm w pętlę i na siłę chciałem używać poradników z odblokowanym..

Niestety. OK, w wolnej chwili sobie ogarnę i dam znać co wyszło.

Co nie zmienia faktu że telefon który można było legalnie odblokować miUnlockiem utracił taką możliwość.

RN5p - whyred

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

zalogowałem się jeszcze raz na to samo konto, które z którego chcę odblokować telefon. zarówno przez stronkę account.xiaomi.com, jak i na telefonie, w obu przypadkach ten sam numer konta i hasło. i znowu ten sam błąd, czy to na windowsie, czy na linuxie - chce, żebym się zalogował na telefonie na to samo konto

nie mam pewności, czy przypadkiem po uruchomieniu nie założyłem innego konta, by potem przez przypadek się wylogować z niego i zalogować na nie na nowo (ech te uroki poznawania nowego systemu, w tym przypadku miui). wiem za to, że na obecnym koncie zmieniałem maila, ale to chyba nie ma nic do rzeczy

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

5. Wyłączamy telefon i podłączamy w trybie Fastboot (VOL- oraz POWER równocześnie), sterowniki także się zainstalują automatycznie, odłączamy. Jeśli po podłączeniu urządzenia sterowniki się nie instalują, a urządzenie w menadżerze urządzeń widnieje jako nieznane, to musimy pobrać sterowniki USB jako .zip: https://developer.android.com/studio/run/win-usb. Instalujemy w menadżerze urządzeń klikając prawym przyciskiem myszy i wskazując wcześniej wypakowane sterowniki.

Mi to nie pomoglo, nie chcialo nic z tych sterownikow zainstalowac.

Rozwiazanie okazalo sie proste, wskazac folder z Mi Unlock. U mnie to zalatwilo sprawe, menedzer urzadzen zainstalowal sobie co potrzebowal.

Postępuje zgodnie z instrukcją. Wcześniej odblokowywałem RN3Pro, nie było problemów.
Tym razem chce odblokować MiMix2. Wyrzuca komunikat "account application area query failed"
Wersja oprogramowania: 10.0.2.0 (ODEMIFH). 

Jakies sugestie? 

mi.jpg

Edited by misiu610

Klikaj klika razy w Try again, problem po stronie Twojego łącza - miałem to samo.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Klikałem kilkanaście razy, nie pomogło. Rada @Karlsa sprawdziła się. MiuiPolska wgrane, natomiast jest rozczarowany jego szybkością, global zauważalnie szybszy.

Witajcie. Używam obecnie MIUI 10 global stable, ale zastanawiam się nad przesiadką na MIUI Polska, ze względu na przełącznik NFC w pasku powiadomień,gęsty, skrót do nagrywania ekranu oraz działający Google Pay. Jeżeli coś się nie zgadza to proszę o uświadomienie. Jednak mam kilka pytań.

Poradnik znalazłem, wiem co i jak po kroku robić, jednak chciałem zapytać

Czy można potem zablokować BL, tak żeby móc korzystać z funkcji 'znajdz urządzenie' oraz odcisku palca do autoryzacji? Czy w razie niezadowolenia jest możliwość powrotu na wersję global? I jaka jest ogólnie szybkość działania i czas pracy baterii w porównaniu do global?

Edited by Fallen

Odcisk palca i funkcja Znajdź urządzenie działają na odblokowanym bootloaderze, info od Xiaomi to tylko bujda.
Na MIUIPolska kategorycznie nie możesz zablokować bootloadera. Możesz wrócić w razie W na globala i tam zablokować dopiero bootloader.
Co do opinii - musisz już sprawdzić w dziale swojego telefonu.

Witam wszystkich

kilka dni temu kupiłem telefon Redmi 5A i chciałbym mieć na nim root-a. Znalazłem Ten temat na necie i począwszy od 1 - szej strony  chciałem go odblokować. Wszystko było OK do momentu w poradniku ( 5 punkt / podpunkt 5 ) ,, Włączamy Odblokowywanie OEM " . Niestety u mnie ta opcja jest nieaktywna. Wszystko do tego momentu szło bardzo dobrze. Proszę o wskazówki co może być tego przyczyną. Wersja android 7.1.2 - MIUI Global 9.6.2. Pozdrawiam

Spróbuj bez niej, u mnie też był czasem problem ale nie musi ta opcja być aktywna.

Witam. Chciałem wrócić z MIUI Polska na globala. Wgrałem ZIP z Globalem na telefon i zaktualizowałem ZIP. Zablokowało mi bootloader i usunęło TWRP. Teraz nie mogę odblokować bootloadera. Co mam począć ?:( Xiaomi mi8.. Wróciło Mi recovery, działą fastboot i telefon resetuje sie tylko do recovery

Edited by sdorpl

Chyba szykuje mi się powrót do Miui, więc mam pytanie. Teraz przy każdym odblokowaniu bootloadera trzeba czekać X godzin, czy jeśli kiedyś już go odblokowywałem to przejdzie bez tego?

A i wie ktoś może dlaczego na forum en.miui.com mam punkty na minusie i nie mogę nawet zajrzeć do żadnego wątku...? o.O

9 godzin temu, sdorpl napisał:

Co mam począć ?:( Xiaomi mi8.. , działą fastboot 

Wgrać w trybie fastboot ROM .tgz za pomocą MiFlash.

Edited by figurel
  • Like 1

Dnia 6.01.2019 o 01:58, paveu napisał:

Chyba szykuje mi się powrót do Miui, więc mam pytanie. Teraz przy każdym odblokowaniu bootloadera trzeba czekać X godzin, czy jeśli kiedyś już go odblokowywałem to przejdzie bez tego?

A i wie ktoś może dlaczego na forum en.miui.com mam punkty na minusie i nie mogę nawet zajrzeć do żadnego wątku...? o.O

Nie trzeba już czekać,, czekanie to pieśń przeszłości. https://pl.xiaomitoday.it/guida-niente-piu-attese-per-lo-sblocco-del-bootloader-xiaomi.html

Na zgodę tak, ale na samo odblokowanie nie... przecież musisz czekać 360h... ta metoda nie działa już od kilku miesięcy..

Właśnie. Zgoda przeszła od razu, ale też wydawało mi się, że czekania na odblokowanie się nie ominie. Szkoda, bo chciałem sobie wszystko ogarnąć zanim telefon dotrze.

Mam pytanie i jednocześnie prośbę o pomoc przy aktualizacji telefon mi 5s,  miui 9.6  by xiaomi 8.4.19 odblokowany i jakiś czas temu zaktualizowany przez serwis miuipolska. Przez jakiś czas telefon aktualizował się przez aplikacje "AKTUALIZACJE" od kilku miesięcy telefon nie aktualizuje się, podczas sprawdzenie aktualnej wersji wyskakuje changelog 9.1.3 ( pobierz 1,3gb) po kliknięciu pobierz wyskakuje że wersja miui jest aktualna. Czy można ściągnąć miui wer 10 w pliku i zainstalować ręcznie przez aplikację aktualizacje. 

Ściągnij i zaktualizuj ręcznie z miuipolska.pl. Jako że to nowa wersja Androida, a najpewniej nie masz zaktualizowanego TWRP, przed zrobieniem aktualizacji MIUI uprzednio zaktualizuj TWRP.