Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

Musisz wgrać SuperSU albo Magiska przez TWRP, zrobić reboot system i nadać apce roota - wejdź w nią i w którymś momencie (nie używałem, więc nie wiem) supersu wyświetli odpowiedni monit. 

Ale apkę z google play? No to naturalne że nie masz. Musisz wgrać paczkę pod Twój telefon (jaki masz?) przez TWRP...

@Uri0550 napisałem wyraźnie "SuperSU albo Magiska" ;) mi ostatecznie root póki co do niczego nie jest potrzebny, jeśli chce - to niech instaluje SuperSU, jak będzie chciał Magiska to sobie zainstaluje raczej :)

• Like 2

witam robię wszystko krok po kroku jak w poradniku dostałem smsa z akceptacja i po "odpaleniu"  MiFlashUnlock ....dochodzi do 50% i verifying device

25 minut temu, cietybadacz napisał:

Wersja romu i nazwa urządzenia?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Xiaomi Redmi Note 4x wersja miui 8.2.2.0.0 stabilna..... kopiłem tydzień temu  online i już dostaje czegoś :( ...chyba go oddam bo nie mogę nic zmienić  w motywach ....ponieważ  aplikacja została zatrzymana...:(  

Edited by wordan

8.2.2.0.0? podeślij zrzut z informacji o telefonie, ale jeśli masz dokładnie taką - to masz syfny ROM...

• Like 1

3 minuty temu, Orjon napisał:

Masz syfny ROM. Próbuj wgrać oficjalny.

ooOO matko a co to jest...koleś który mi to sprzedawał oszukał mnie? kupiłem na ebay...kurde chcialem tylko fajny fon a okazuje sie ze muszę sie nauczyć wgrywania romów itd...wrrrr... ok pytanie czy mogę wgrać ten pl?

9 minut temu, Orjon napisał:

Jak masz odblokowany bootloader - to tak. Jak nie, no to nie.

Sprawdź czy masz odblokowany - https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

Minimal ADB stąd - https://androidfilehost.com/?fid=745425885120698566

z tym ze ten........ minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe nie jest na windows 10  :(  10g mi ściągał i lipa.... kurde chyba pojade no chinola...ale to jest chore by nowy telefon trzeba .upgradować ...jestem zly 

W takim razie źle ściągałeś.

Jak nie? na win10 śmiga też...

• Like 1

9 minut temu, Orjon napisał:

W takim razie źle ściągałeś.

Jak nie? na win10 śmiga też...

dokładnie z tego linku wiec nie wiem...zobaczę jeszcze raz

Dlaczego niektórzy muszą czekać 360h na odblokowanie BL? Niedługo dostanę R5+ i nie chcę czekać więcej niż wymagane 72h:-)

Pamiętam, że gdzieś kiedyś przeczytałem, żeby konto w telefonie dodawać przez chińskiego VPN'a. Prawda to?

Jeśli będziesz miał ROM China Stable / Dev, to tak. Jak nie, to nie.

Dlaczego muszą czekać? Właściwie to nie wiadomo.

• Thanks 1

A po tym jak dodam konto mogę wyłączyć VPN'a i używać normalnie telefonu przez 72h czy cały czas muszę mieć włączonego VPN'a?

Telefon zamówiłem z BG więc myślę, że przyjdzie z China Stable. Wgrywać China Dev czy nie? Jeśli tak to wgrywać przez aktualizacje?

Jak dodasz to możesz wyłączyć.

China Dev wgrywaj dopiero jak nie pójdzie na Stable.

• Thanks 1

W sensie chodzi mi o to że jak nie pójdzie dodanie do konta na stable to masz dev instalować.

Jeśli nie pójdzie nawet unlock to po instalacji dev chyba będzie od nowa, ale nie mam pojęcia szczerze powiedziawszy.

• Thanks 1

Hej mam problem ,w moim xiaomi mi 5 wersja softu MIUI Global 7.2.8.0.0 próbuję powiązać konto z telefonem. Odblokowałem sobie opcje programistyczne i wchodzę Ustawienia> Opcje programistyczne >  i szukam Mi Unlock Status , ale tego po prostu nie ma O.o

Jak masz 5 cyferek to syfny ROM.
No i nie powinno być, ta opcja jest dopiero na MIUI8/9.

tapnięte z Redmi 4a

• Thanks 1

Być może się uda. Sprawdź najpierw, czy masz odblokowany bootloader.

Jeśli masz 5 cyferek w wersji MIUI to masz syfny soft - ja bym nie odblokowywał na tym jeśli jest zablokowany, i jeśli jest możliwość to bym zmienił na globala. Jak masz odblokowany to albo zmień na global, zablokuj bootloader i odblokuj oficjalnie, albo zmień sobie na MIUIPolska - ale nie wiem jak zachowa się telefon po instalacji w takim układzie.. może równie dobrze odpalić się zupełnie normalnie, a równie dobrze mogą wystąpić problemy.

chwila chwila. to sugerujesz, że jeśli teraz odblokuje bootloader ( jest zablokowany , pisałem już do xiaomi i czekam na mail ) i zainstaluje oficjalny global to będą problemy ? :/ jak ? ;/ robię wszystko według instrukcji z pierwszego posta w tej dyskusji. 

6 minut temu, Bizon1 napisał:

chwila chwila. to sugerujesz, że jeśli teraz odblokuje bootloader ( jest zablokowany , pisałem już do xiaomi i czekam na mail ) i zainstaluje oficjalny global to będą problemy ? :/ jak ? ;/ robię wszystko według instrukcji z pierwszego posta w tej dyskusji. 

To zacznij czytać dokładnie. Zwłaszcza ze zrozumieniem.

@Orjon napisał, że jeśli spróbujesz odblokować bootloader na syfMIUI, to właśnie to może generować problemy. Najpierw zainstaluj ROM globalny, a potem odblokuj bootloader.