Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

5 minut temu, SphunaR napisał:

Chcę odblokować telefon tacie.

Logujesz telefon na swoje konto i odblokowujesz, o ile minęło ponad 30 dni od odblokowania poprzedniego. Nie musisz potem czyścić telefonu, wystarczy że wylogujesz się w nim ze swojego konta i zalogujesz na jego.

• Like 2

Cześć mam problem z połączeniem konta i urządzenia. Po wciśnięciu "Dodaj konto i urządzenie" wyskakuje mi "Nie udał się zweryfikować...

Macie jakieś pomysły ?

Screenshot_2017-12-28-14-50-14-510_com.android.settings.png

Spróbuj zrobić restart telefonu i ponowić próbę raz jeszcze.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

@Marrik

Robiłem to kilkukrotnie i niestety wciąż bez żadnego efektu.
Dodam, że telefon był już odblokowany w celu wgrania nowego romu, jednak niestety zablokował się ponownie 

Edited by Floe

Witam. Kilka godzin temu założyłem konto Xiaomi i wypełniłem formularz w celu odblokowania bootloadera. W tym momencie na stronie odblokowywania wyświetla mi się link do pobrania MiUnlock. Możliwe aby udało się odblokować bootloader w 3 godziny? Monit akceptujący na sms nie przyszedł.

15 minut temu, Epcek napisał:

Witam. Kilka godzin temu założyłem konto Xiaomi i wypełniłem formularz w celu odblokowania bootloadera. W tym momencie na stronie odblokowywania wyświetla mi się link do pobrania MiUnlock. Możliwe aby udało się odblokować bootloader w 3 godziny? Monit akceptujący na sms nie przyszedł.

Tak. Zgoda potrafi dotrzeć nawet w ciągu kilku minut od wysłania aplikacji. SMS zwrotny rzadko dociera.

Teraz i tak (od wydania zgody) musisz poczekać 72 godziny. Nie uda się odblokować bootloadera wcześniej.

• Like 2

Nie od wydania zgody, a od dodania w menu w opcjach programistycznych (Stan odblokowania Mi), tak uściślając

tapnięte z Redmi 4a

• Like 3

Cześć wszystkim,

mam dwa Xiomi Mi5 ( mój i dziewczyny ) z którymi mam spory problem. Na razie "bawię się" tylko swoim. Utowrzyłem konto xiomi i chciałem wysłać formularz zgłoszeniowy, tak jak opisane jest to w poradniku, ale po kliknięciu w link wyskakuje mi tylko bardzo krzaczasta chińska strona. Prawdopodobnie spowodowane jest to tym, że nie da się zmienić loklalizacji na polskę na moim urządzeniu - po prostu nie ma jej do wyboru. Nie ma też np niemiec czy anglii. Język polski jest, czasem pojawiają się jakieś niedotłumaczone rzeczy. Nie bawiłbym się w ogóle w takie rzeczy, ale mój xiomi nie jest specjalie za pan brat  z ustalaniem lokalizaji przez GPS ( ustawi ale się zgubi po kilku min ) a także zajada bateryjkę szybciej niż dziki żołędzie. Wersja softu : MIUI Global 7.2.8.0.0 ( maacndb ) (stabilna).  Chciałem go aktualizować przez skopiowanie nowego Miui do pamięci tel ( przez wi fi stały komunikat że aktualizacje niedostęopne ), ale ten sposób nie działa. Jeśli ktoś chciałby mi pomóc z tym tematem mogę nawet zapłacić - bardzo mi zależy :)

pozdrawiam :)

Masz syfny miui, do tego dość stary. Sprawdź czy nie masz już przypadkiem odblokowanego bootloadera.
Co do strony - możesz podesłać jakiegoś screena?
@Bizon1 jak masz chińską stronę jak tu: 

image.png

to wpisujesz nick jakikolwiek, na ich forum możesz się wypowiadać później w razie w, możesz ten z miuipolska wpisać. dalej już pójdzie.
tapnięte z Redmi 4a

Edited by Orjon

Witajcie. Próbuje odblokować boota w redmi Note 4x wersja 3/16 najnowszy dostępny global wgrany 9.0.5.0. Wcześniej na tym koncie odblokowywałem redmi 3 pro pytanie jak zdobyć pozwolenie na nowy telefon, podłaczając nota 4x pod konto na którym wcześniej odblokowałem 3pro  kupa z tego wychodzi. Wchodząc na stronę z opcją odblokowania mam tylko możliwość pobrania programu bez powodu po co chcę to zrobić. Gdy próbuję odblokować 4x dostaję komunikat o 50 godzinach.

12 minut temu, Orjon napisał:

Musisz odczekać te 50h i odblokować. Innej opcji nie ma.

Dzięki myślałem że od nowa muszę coś kombinować skoro raz odblokowałem na otrzymanym pozwoleniu

Jak masz pozwolenie to nie musisz kombinować absolutnie nic, tylko dodać do stanu odblokowania Mi. prośba o odczekanie tych godzin jest od kilku miesięcy zupełnie normalnym zjawiskiem.

• Like 1

Witam wszystkich , kilka dni temu zakupilem swój pierwszy telefon od Xiaomi lecz jest z nim maly problem , brak polskiego menu. Szczerze mowiac jestem zielony w tym temacie , przegladalem juz chyba wszystkie mozliwe tematy i dalej nie moge naprawic tego problemu. Napisalem prosbe do Xiaomi , dostalem pozwolenie , odczekalem 72h i po ich uplywie przy probie odblokowania 'Add account and device' ciągle wyswietla mi sie blad 10008.. ktos wie jak temu zaradzic? (MIUI 9.2.1.0 (NCHCNEK))

Witam, 

Miał ktoś taki komunikat po probie dodania konta i urządzenia w "Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status >Add account and device" ?? Jest na to jakieś rozwiązanie? Dostałem smsa ze mam przyznany access do odblokowania urządzenia. 

10008:fid不合法 

Wszystko fajnie , tylko jak to ściągnąć? Sklep wszukuje tylko chińskie aplikacje.. przepraszam , ze tak o wszystko dopytuje ale jak mowilem jestem w tym zielony :/

Dobra , ściągnięte.. zalogować się nalezy na konto xiaomi?

Witam, ja mam taki problem, że za lokalizacje mam Argentyne i nie wiem jak to zmienić.
Poszukaj na forum. Dzisiaj o tym było...

Szukałem w wyszukiwarce i nie było żadnego temu z tym związanego.
https://miuipolska.pl/forum/applications/tapatalk/index.php?/topic/25365-ROMy-MIUI-Global---stabilne-i-rozwojowe-(stable-i-dev)

Szukałem w wyszukiwarce i nie było żadnego temu z tym związanego.
Klikasz w tą Argentynę i tam masz wybór lokalizacji do wyboru..... Tak w skrócie

@piotrino w ustawieniach konta Xiaomi na telefonie nie da się tego od MIUI9 w ogóle zmienić. O ile wiem, na account.xiaomi.com też nie...

• Like 1

Chodziło mi o konto Xiomi. Nie w ustawieniach telefonu. Będę musiał nowe konto zakładać?
Jak masz już konto założone, nie musisz zakładać drugiego

• Like 1

Bo chce bootloadera odblokować i w tootorialu pisze, że powinienem mieć lokalizacje Polska, a mam w tym koncie argentyna. To nie będzie problem?

Bo chce bootloadera odblokować i w tootorialu pisze, że powinienem mieć lokalizacje Polska, a mam w tym koncie argentyna. To nie będzie problem?
Lokalizacja nie ma nic do tego.....

Jak masz odblokowany bootloader - to moim zdaniem jak najbardziej.

• Like 1

@pawel188 Możesz. Stan zakładki "zdjecie blokady oem" w urządzeniach w których odblokowanie jest możliwe tylko MiUnlockiem nie ma znaczenia. Opcje programistyczne jak nie potrzebne mozna ukryć, albo same ci się wyłączą po uruchomieniu optymalizacji w Panelu sterowania.

• Like 2

Ok, ponownie pisze, udało się bardzo szybko dostać zgodę, na telefonie mam info o odblokowaniu, ale jak włączę go w fastboot i program na PC to na pc mam taki komunikat jak w załączniku.

1.jpg