Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

3 minuty temu, Orjon napisał:

Masz już zgodę na koncie, nie musisz składać prośby.

Aktualnie mam zainstalowany na mi6 Miui Global 8.5.1.0 (NCAMIEG) i po przejściu w fastboota oraz podlaczeniu telefonu do pc. Miui Unclock staje na 50% weryfikacji. Myślisz, że zainstalowanie innego romu i weryfikacji ruszy dalej bez problemów?

Masz ustawione konto w Stanie odblokowania Mi w opcjach programistycznych?

Bo zakładam że błąd dotyczy tego ;) podrzuć screen.

4 minuty temu, Orjon napisał:

Masz ustawione konto w Stanie odblokowania Mi w opcjach programistycznych?

Bo zakładam że błąd dotyczy tego ;) podrzuć screen.

Proszę powiedz mi gdzie to mam sprawdzić :)

Ustawienia -> Informacje o telefonie (klikasz kilka razy na wersję MIUI aż pojawi się komunikat Jesteś już programistą!), potem w Dodatkowe ustawienia -> Opcje porgramistyczne. Zaznacz tam debugowanie USB, zezwalaj na odblokowanie OEM i pod tym masz Stan odblokowania Mi.

Masz odblokowany bootloader z tego co widzę już. 

Chyba możesz już wgrywać eu, sprawdź dla formalności w minimal adb and fastboot.

7 minut temu, Orjon napisał:

Masz odblokowany bootloader z tego co widzę już. 

Chyba możesz już wgrywać eu, sprawdź dla formalności w minimal adb and fastboot.

Wyglada na to, że bootloader jest już odblokowany i wystarczy wrzucić twrp i potem rom z miui.eu. Dobrze myślę?

mi6.jpg

• Like 1

Cześć, mam problem z odblokowaniem telefonu. Odblokowania dokonywałem 29.09.2017, otrzymałem sms'a aby wprowadzić kod na stronę. Od tego momentu czekam na odblokowanie telefonu, minęło już 10 dni i nic :/ 

Co w takim przypadku zrobić? 

Sprawdź na stronie z wnioskiem czy możesz pobrać miunlock. Jak możesz - to w telefonie:

1. wejdź w Ustawienia -> Informacje o telefonie
  2. kliknij kilka razy na Wersja MIUI aż będzie komunikat "Jesteś już programistą!"
  3. Wejdź w Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne
  4. zaznacz Debugowanie USB, Zezwalaj na odblokowanie OEM i dodaj konto do Stanu Odblokowania Mi
  5. jak dodasz konto - czekaj 72h
  6. w paczce z miunlock jest plik miflash_unlock.exe, uruchom go
  7. zaloguj się na konto XIaomi
  8. telefon uruchom w trybie fastboot (vol- i power) i podepnij pod komputer
  9. kliknij Unlock
  10. telefon odblokowany.

zobacz moze masz zgode! niektorym nie przychodzi sms. wchodzac na strone mi unlock jezeli cie przeniesie do pobrania unlokera to juz moesz odblokowac, sprobuj

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Ok. minęły 72h lecz dalej nie mogę odblokować więc sprawdziłem wszystko jeszcze raz i okazało się, że jest błąd przy dodawaniu urządzenia i konta w mi unlock status. 

10008 i jakieś krzaczki. Co teraz?

Prawdopodobnie tak jest, chyba już można odblokować oficjalnie dla Mi5x.

tapnięte z Redmi 4a

Mam krotkie pytanko.Zmieniam za kilka dni telefon ,obecny mam odblokowany oficjalną metodą. Czy muszę pisać znów pozwolenie na odblokowanie, czy jest ono przypisane do konta i mogę od razu odblokować bootloader.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jest przypisane do konta, ale musisz włączyć opcje programistyczne, wejść tam, zaznaczyc Zezwalaj na odblokowanie OEM, Debugowanie USB, dodać konto w Stanie odblokowania Mi i dopiero po tym momencie odczekać 72h. I odblokować.

tapnięte z Redmi 4a

13 godzin temu, Orjon napisał:

Jest przypisane do konta, ale musisz włączyć opcje programistyczne, wejść tam, zaznaczyc Zezwalaj na odblokowanie OEM, Debugowanie USB, dodać konto w Stanie odblokowania Mi i dopiero po tym momencie odczekać 72h. I odblokować.

tapnięte z Redmi 4a

Dzięki za wycerpującą odpowiedż.

• Like 1

Witam.

Jestem w trakcie oczekiwania tych 72 godz. na możliwość odblokowania Bootloadera (po przypisaniu konta w ustawieniach). Przeglądam forum w międzyczasie i mam pytanie, jeśli ktoś uprzejmy mógłby mi napisać czy to b. ważne aby mieć najnowsze wersje developer lub china. Mam w Mi5 wersję 8.2.2.0 Stable, więc chyba nie najnowsza, i czy ją muszę uaktualnić przed odblokowaniem BL i flashowaniem, czy coś się stanie jak tego nie zrobię?

Edited by JareQ

Witam, jestem w trakcie odblokowywania bootloadera w swoim telefonie. I tu mam pytanie czy po odblokowaniu bootloadera mogę od razu instalować ze strony:http://en.miui.com/download-323.html  wersję: Version: 7.10.19 (MIUI9) dev ? Czy wcześniej muszę zainstalować TWRP? Czy obejdzie się bez instalacji TWRP?

Masz dokładną instrukcję w dziale tutoriale. Łączysz konto xiaomi z telefonem, po 72h unlock. Twrp. Następnie na globala instalowałem miuipolska.

Bez twrp nic nie zainstalujesz.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, Voltron napisał:

Masz dokładną instrukcję w dziale tutoriale. Łączysz konto xiaomi z telefonem, po 72h unlock. Twrp. Następnie na globala instalowałem miuipolska.

Ok, dzięki. Jedna uwaga, mam GLOBAL STABLE ROM 8.5.1.0 Android 7.1, z tego co wyczytałem twrp jest na android 6.0....Czy musze na nowo zainstalować global stable 8.5.2.0 android 6.0 , żeby zainstalować twrp?

Wygraj najnowsze twrp kompatybilne z Androidem 6 i 7.

Wrzuć screena jakie masz oprogramowanie. 8.5.2.0. to Android 6.

Dnia 21.10.2017 o 08:11, Voltron napisał:

Nie wprowadzaj kolegi w błąd. @piotrino chce zainstalować ROM dev z en.miui do tego nie używa się TWRP a Miflash lub ewentualnie przeprowadza się aktualizację z poziomu telefonu za pomocą aplikacji aktualizacje.

Nie wprowadzaj kolegi w błąd. [mention=38097]piotrino[/mention] chce zainstalować ROM dev z en.miui do tego nie używa się TWRP a Miflash lub ewentualnie przeprowadza się aktualizację z poziomu telefonu za pomocą aplikacji aktualizacje.
Dzięki za sprostowanie To w tym wypadku nie muszę odblokować samego bootloadera?

@piotrino jeśli chcesz wgrać soft z en.miui musisz odblokować bootlader, następnie podłączyć telefon w trybie fastboot do komputera, użyć miflash i wgrać soft. Ewentualnie jeśli zmieniasz soft na nowszą wersję możesz zrobić to za pomocą aplikacji aktualizacje. Osobiście jednak polecam miflash.

• Like 1

[mention=38097]piotrino[/mention] jeśli chcesz wgrać soft z en.miui musisz odblokować bootlader, następnie podłączyć telefon w trybie fastboot do komputera, użyć miflash i wgrać soft. Ewentualnie jeśli zmieniasz soft na nowszą wersję możesz zrobić to za pomocą aplikacji aktualizacje. Osobiście jednak polecam miflash.
Dzięki za info

Cześć wszystkim,

Zrobiłem dziś update tygodniowy (poprzez updater) i nie wiem co się stało, ale po restarcie finał jest taki, że telefon w ogóle mi się nie uruchamia. Wyskakuje standardowa ikonka z Mi (Mi.com) i telefon się wyłącza. Nie wiem dlaczego tak się stało, ale być może nie pobrał całej aktualizacji, bardzo szybko poszło pobieranie. Bootloader mam zablokowany, próbuję go odblokować, ale wchodząc na stronę http://www.miui.com/unlock/index_en.html i dalej przechodząc w opcję Unlock now przenosi mnie na stronę z chińskimi znaczkami. Czy mogę coś w takiej sytuacji zrobić?

Telefon Redmi 4X, pierwotnie zainstalowałem xiaomi.eu_multi_HM4X_7.9.14_v9-7.1 zgodnie z poradnikiem z tego forum (https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/), następnie zrobiłem update do któreś z poprzednich wersji (telefon mi się nie uruchamia, więc nie wiem do jakiej konkretnie), a teraz próbowałem do wydaje mi się wersji MIUI 7.10.19 (bo jest najnowszy) .

Z góry dzięki za pomoc.

Edit - Strona z odblokowaniem zaczęła działać, wysłałem prośbę o odblokowanie, ale w instrukcji odblokowania bootloadera w punkcie 6.5 pkt. 2 jest informacja "W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM/"Mi Unlock Status" - trzeba przypisać konto do sprzętu!" - czy jak nie mogę uruchomić telefonu, to po otrzymaniu zgody będę mógł coś zrobić?

Edited by Szerpa

Jak dostaniesz zgodę to nie rób nic, tylko ściągnij MiUnlock i odblokuj bootloader. Dalej leć z instalacją, zainstaluj TWRP pod androida 7 i Xiaomi.eu. Możesz zrobić przed instalacją Xiaomi.eu wipe.

5 minut temu, Orjon napisał:

Jak dostaniesz zgodę to nie rób nic, tylko ściągnij MiUnlock i odblokuj bootloader. Dalej leć z instalacją, zainstaluj TWRP pod androida 7 i Xiaomi.eu. Możesz zrobić przed instalacją Xiaomi.eu wipe.

Ok, to czekam na zgodę. Dzięki za informacje!

• Like 1