Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

5 minut temu, FromWP napisał:

Ciekawe, zawsze bywało odwrotnie. Nie wiem o co chodzi.

Moje podejrzenia są takie - nowa wersja deva to 7.9.22 - najnowsze miui to tylko 7.9.21 i przez to chyba nie przechodzi dalej 

2 minuty temu, stjimmy.jos napisał:

Moje podejrzenia są takie - nowa wersja deva to 7.9.22 - najnowsze miui to tylko 7.9.21 i przez to chyba nie przechodzi dalej 

To chyba nie jest nowsze, tylko inne. Chińczycy tym razem global dev-y wydali dzień później. Jeżeli twoje podejrzenia są prawdziwe, to musiałbyś wgrać starszą wersję global dev i na to rom eu. Tylko niestety starsza wersja może się dać wgrać tylko MiFlashem (rom fastboot) i ponownie musiałbyś wgrywać twrp. Dużo roboty, a nie wiadomo czy diagnoza właściwa.

3 minuty temu, FromWP napisał:

To chyba nie jest nowsze, tylko inne. Chińczycy tym razem global dev-y wydali dzień później. Jeżeli twoje podejrzenia są prawdziwe, to musiałbyś wgrać starszą wersję global dev i na to rom eu. Tylko niestety starsza wersja może się dać wgrać tylko MiFlashem (rom fastboot) i ponownie musiałbyś wgrywać twrp. Dużo roboty, a nie wiadomo czy diagnoza właściwa.

no niewiadomo - narazie i tak sobie odpuszczę i poczekam na nowsze wydanie xiaomi.eu

15 minut temu, FromWP napisał:

Sprawdziłem. Nic z tego. Wrzuciłem china dev 7.8.15, który miałem na dysku i nadal nie przechodzi żadna wersja xiaomi.eu. To jakaś magia. Miesiąc temu zainstalowałem xiaomi.eu bez problemu, wróciłem na 1 dzień na global dev i teraz nie ma odwrotu. Każdy plik zip, który ma w nazwie "xiaomi.eu" powoduje bootloop...

Bo ja bym raczej spróbował mi flash a nie szukał kłopotów na siłę

Послано из Mi5s плюс

3 minuty temu, skay77 napisał:

Bo ja bym raczej spróbował mi flash a nie szukał kłopotów na siłę emoji847.png

Послано из Mi5s плюс

Miflashem xiaomi.eu nie zainstaluję. ;) Dziś już chyba 5 razy miflash poszedł w obroty, kilka godzin prób i nadal nie startuje żadna wersja xiaomi.eu, mimo, że wszystkie global i china działają.

Edited by damian12332146

A robiłeś taki trik.,przejdź na custom a dopiero z niego na eu, dziwna Sytuację masz w twrp (zrób wiór wszystkiego łącznie z systemem)

Послано из Mi5s плюс

Przed chwilą, skay77 napisał:

przejdź na custom a dopiero z niego na eu

właśnie ściągam jakiś los, który podobno ma działać na firmware z miui 7.9.22. zobaczymy...

1 minutę temu, skay77 napisał:

zrób wiór wszystkiego łącznie z systemem

próbowałem - bezskutecznie. Z wipe system, bez wipe system i nadal nie wstaje.

ktoś by jeszcze zaproponował instalacje przez Edl ale czuję że już nie wstanie . sumy wszystko sprawdzałeś?

Послано из Mi5s плюс

A Twrp dobre?? może ono robi problemy,, lub coś z tą wersja najnowsza jest coś nie tak.

Послано из Mi5s плюс

18 minut temu, skay77 napisał:

A Twrp dobre?? może ono robi problemy,, lub coś z tą wersja najnowsza jest coś nie tak.
emoji848.png

3.1.1, 3.1.0. Na obydwóch wersjach flashuje się bez problemu. Gorzej z bootowaniem...
/Edit Ale jaja... wystarczyło fastboot format userdata i telefon się uruchomił.

Edited by damian12332146

1 godzinę temu, damian12332146 napisał:

3.1.1, 3.1.0. Na obydwóch wersjach flashuje się bez problemu. Gorzej z bootowaniem...
/Edit Ale jaja... wystarczyło fastboot format userdata i telefon się uruchomił.

Robiłeś format userdata już po instalacji xiaomi.eu? To jutro spróbuję 

13 godzin temu, korbielow napisał:

Cześć!

Problem z odblokowaniem bootloader na Redmi note 4 Snapdragon. Gdy instaluje C:\miui_HMNote4XGlobal_7.6.8_b596d79b05_7.0 na MiFLASH 2016.08.30.0 i dostaje komunikat can not found file flash_all_except_storage.bat.
Jak instaluje ten C:\mido_global_images_7.9.15_20170915.0000.00_7.0_global to flashowanie trwa 7 sek i pisze success, ale ten soft 7.9.15 nie nagrał się.

Chciałem wgrać ten nowy China Dev, ale cos nie chce to załapać.

Spróbowałem odblokować bootloader na tym co mam 8.2.10 Global i otrzymuje taki komunikat:

miunlock.png

Napisałem jeszcze mail do 

[email protected] zeby oni odblokowali bootloader.

Masz napisane żeby czekać 63 godziny:) niepotrzebnie pisałeś. Po otrzymaniu zgody na odblokowanie każdy użytkownik czeka 72h.

Edited by 225rgnusmas

46 minut temu, adamos11 napisał:

Witam, 

chciałem przygotować swój przyszły telefon do odblokowania bootloadera, niestety w punkcie nr 2 natrafiłem na problem.

przycisk UNLOCK ze strony: http://www.miui.com/unlock/index_en.html przenosi mnie nie do formularza lecz do lodowania do konta miui. Ktoś tak miał? Co robić?

Przenosi na forum MIUI ? Podaj nick pod jakim chcesz być zalogowany, zaloguj się, napisz w jakimś poście - dostaniesz dodatkowe punkty.

A http://www.miui.com/unlock/index_en.html sprawdź jeszcze raz. I jak będziesz podawał imię i nazwisko to bez spacji i bez polskich ogonków. Powinno być OK.

Witam , ktoś wie może czy uda mi się odblokować bootloader na syfmiui ? Czy muszę koniecznie instalować np dev china ? Istnieje w ogóle możliwość instalacji oficjalnego ROMa a miui.eu na zablokowanym bootloaderze na syfmiui skoro tryb EDL jest zablokowany bez kabla który wprowadza w ten tryb ?.

@daroxxl3 dać się może, ale co pozniej stanie sie z telefonem nie wiadomo. Wgrywajac rom na syfmiui i na scrackowany bootlader mozesz uceglic sobie telefon. Zrob sobie kabelek to nic trudnego, jesli kabelm nie pojdzie to pozostaje testpoint. Jesli boisz sie tego robic to oddaj telefon do micenter, nie jest to jakas mega droga impreza. Osobiscie radzilbym Ci to zrobic tak jak nalezy czyli sflashowac dev rom nastepnie odblkowac oficjlanie i wgrac xiaomi.eu, to zagwarantuje Ci dobrze dzialajacy telefn bez potencjlanych bledow w przyszlosci.

Ok dzięki za informację , odczekam te 72h bo wywala mi błąd przy 99% gdy próbuje odblokować bootloader na syfmiui a potem odrazu polecę mi flashem mam nadzieję , że odblokuję i obejdzie się bez kabla edl.

Właśnie przetestowałem kabel EDL na Mi6 i nic nie pomogło , na Xiaomi Redmi note 3 pro działa normalnie. Mogę w takim przypadku zflashować na zablokowanym bootloaderze rom dev china a potem go odblokować tak jak należy ? Wydawało mi się , że nie można nic flashować na zablakowanym bootloaderze bez trybu EDL dlatego się pytam. Ewentualnie już będę próbować odblokować bootloader na syfmiui bo co zrobię.

Edited by daroxxl3

Soft stabilny od Xiaomi.eu, czyli powinno być już ok - powinien posiadać TWRP i mieć już odblokowany bl. Jak chcesz - nie musisz kombinować.

Wpisywałes imię i nazwisko z spacja? Usuń ja.

tapnięte z Redmi 4a

Dnia 29.09.2017 o 17:14, ziggurad napisał:

Hej wszystkim, 

Wieczorem chce się zabrać za wrzucenie nowego softu, czy poradnik z pierwszego postu jest aktualny? Czy coś może nie zaskoczyć? :)

wszystko jest aktualne :) jak coś nie pójdzie to na 99% problemów odpowiedź znajdziesz w tym wątku. Ewentualnie pytaj...:)

Witam, 

Chce odblokować bt na Redmi 4X, wszystko idzie dobrze do momentu próby włączenia trybu fastboot kombinacją "vol up/down + power" zamiast fastboot pojawia mi się ekran Mi Account Recovery 3.0 a telefon nie łączy się z komputerem. (Nawet zwykła próba podłączenia telefonu z komputer ogranicza się tylko do trybu ładowania, nie można wejść "w dysk" telefony zeby np skopiowac zdjecia). 

Jak to rozkminić? Wczesniej odblokowałem Mi4c wg poradnika i wszystko poszło jak po maśle.

22251115_1867617873254976_2108089827_o.jpg

26 minut temu, skuciol napisał:

próby włączenia trybu fastboot kombinacją "vol up/down + power"

Na pewno naciskasz power button + vol up ?

Fastboot włącza się kombinacją vol- i power, nie up.

tapnięte z Redmi 4a

3 godziny temu, cisoboy napisał:

SyfMIUI ? czy global ROM?

Redmi Pro nie ma global romow, wylacznie china.

3 godziny temu, cisoboy napisał:

Iść według poradnika ?

Wgraj dev rom, odblokuj bootlader wgraj xiaomi.eu. Rob zgodnie z poradnikami zawartymi w dziale tutoriale.

• Like 1

Klikajac na link: http://en.miui.com/unlock/download_en.html

nie pojawia się formularz który musimy wypełnić, tylko
odrazu link do pobrania MiUnlock. Okolo 6 miesiecy temu
odblokowalem bootlader na Mi Note Pro a teraz chcem na Mix 2
Czy moje zezwolenie dalej jest aktualne,numer tel. bedzie ten sam.

Pozdrawiam

Ja mam wgrane miui 8.3 xiaomi eu 7.3.9 wersja rozwojowa czy jest już coś nowego jeżeli tak to poproszę o namiar na ten nowy Rom i jak go wgrać?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, Lech100 napisał:

Klikajac na link: http://en.miui.com/unlock/download_en.html

nie pojawia się formularz który musimy wypełnić, tylko
odrazu link do pobrania MiUnlock. Okolo 6 miesiecy temu
odblokowalem bootlader na Mi Note Pro a teraz chcem na Mix 2
Czy moje zezwolenie dalej jest aktualne,numer tel. bedzie ten sam.

Pozdrawiam

Zezwolenie nadal aktualne, można działać. 

@pikoko Dla tego modelu jest dostępna wersja 7.6.10. Ściągnij ją z strony https://miuipolska.pl/download/, uruchom TWRP kombinacją wszystkich trzech klawiszy (albo vol+ i power -> fastboot z kilkoma chińskimi znaczkami), kliknij na Instaluj/Install, wybierz ściągnięty system i zainstaluj. Potem już tylko restart do telefonu, telefon sam się zaktualizuje.