Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

3 minuty temu, Spili napisał:

Ani z power +vol ani z menu telefonu.

Po wgraniu powinno się uruchomić po komendizie fastboot boot twrp.img czy jakoś tak. Potem trzeba jeszcze reboot to recovery z działającego twrp.

• Like 1

Poszło....

MIUI.pl się wgrywa.... :)

Tylko póki co dość długo (z 4 minuty) wisi na logo MI i .... czekam dalej....

Cześć,

zamówiłem Mi5s, i czekam na przesyłkę. Zastanawiam się jednak, czy zgodna na odblokowanie bootloader'a ma jakiś "czas ważności"? Już tłumaczę dlaczego pytam. Pomyślałem, że skoro na tą zgodę trzeba czekać (z opisów na forum od paru godzin do kilku dni) czy nie założyć sobie konta xiaomi i już poprosić o zgodne na odblokowanie, a jak przyjdzie już telefon będzie gotowa :)

2 godziny temu, Forplay napisał:

Cześć,

zamówiłem Mi5s, i czekam na przesyłkę. Zastanawiam się jednak, czy zgodna na odblokowanie bootloader'a ma jakiś "czas ważności"? Już tłumaczę dlaczego pytam. Pomyślałem, że skoro na tą zgodę trzeba czekać (z opisów na forum od paru godzin do kilku dni) czy nie założyć sobie konta xiaomi i już poprosić o zgodne na odblokowanie, a jak przyjdzie już telefon będzie gotowa :)

Jeśli masz już jakiekolwiek konto Xaiomi ze zgodą na odblokowanie boatloadera to masz już zgodę praktycznie na zawsze. Jedyne ograniczenie jest takie, że możesz odblokować bodajże 1 urządzenie miesięcznie.

Witam Wszystkich

Po wykonaniu instrukcji z pierwszego postu, nie otrzymałem SMS-a z kodem weryfikacyjnym. W związku z tym mam pytanie, czy mogę wykonać wszystko jeszcze raz, czy nie zamykać strony na której wpisuje się kod i czekać na SMS-a do skutku?

Pozdrawiam Kazik

udało się! tylko wgrałem miui polska i jest OK. Nie zauważyłem narazie błędów. Tylko jak uruchamiam telefonik to mam pod logo MI obraek z otwartą kłódką i obok napisem unlock. Idzie to jakoś usunąć?

@Cesaroq, a w jakim celu chcesz usuwać? Jak odeślesz na gwarancję to i tak będzie widać, że odblokowałeś, bo to w innym miejscu można sprawdzić. U mnie najpierw był czerwony napis, później biały, a teraz po aktualizacji softu do 7.7.13 zniknął. I nie wiem od czego to zależy.

Prośbę na odblokowanie otrzymałem.Mineło 72 godziny ,dalej nic nie oblokowywałem . Unlocka nie używałem . Wchodząc w ustawienia programistyczne w stanie odblokowania miui jest status urządzenie odblokowane. Czy to znaczy ,że proces odblokowania można pominąć .Jestem jeszcze na global stable 8.5. 4.0

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

[mention=37339]Cesaroq[/mention], a w jakim celu chcesz usuwać? Jak odeślesz na gwarancję to i tak będzie widać, że odblokowałeś, bo to w innym miejscu można sprawdzić. U mnie najpierw był czerwony napis, później biały, a teraz po aktualizacji softu do 7.7.13 zniknął. I nie wiem od czego to zależy.

Ja też mam 7.7.13 i jest biały. W razie zguby telefonu nawet jak będę miał go zabezpieczony kodem "nowy właściciel" od razu się pokapuje że jest odblokowany zrobi wipe i już telefon stracony. A propos można ustawić hasło do twrp i trybu flashboot?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Prośbę na odblokowanie otrzymałem.Mineło 72 godziny ,dalej nic nie oblokowywałem . Unlocka nie używałem . Wchodząc w ustawienia programistyczne w stanie odblokowania miui jest status urządzenie odblokowane. Czy to znaczy ,że proces odblokowania można pominąć .Jestem jeszcze na global stable 8.5. 4.0

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Nie, musisz użyć unlocka w trybie flastool nie da się inaczej.

mam problem ze sterownikami ADB w windowsie 10, System wykrywa mi telefon w windowsie normalnie, natomiast Minimal adb go nie widzi co gorasz po podlaczeniu telefonu w trybie fastboot, natychmiast się wyłacza i wskakuje ładowanie telefonu... ktoś miał taki problem?

Witam serdecznie. Posiadam Redmi Note 3 z odblokowanym kontem. Ściągnąłem Mi unlock. No i niestety pojawia się problem nie mam w opcjach programistycznych przypisania urządzenia do konta a mi unlock woła o to. Co mam robic ?

13 godzin temu, Albert2406 napisał:

Czy jeżeli kupiłem Xiaomi mi5 z RTV to też muszę odblokować bootloadera?

Sprawdz status blokady bootladera i wtedy bedziesz wiedzial czy musisz odblokowac czy nie. Na 99% masz zablokowany bootlader skoro kupiles w Euro RTV AGD

Witam ponownie nie mogę znaleźć takiej opcji  :2. W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM/"Mi Unlock Status" - trzeba przypisać konto do sprzętu!
Czy należy pobrać i zainstalować miu unlcok na telefonie? Na komputerze mam 
Podczas odblokowania bootloadera wyskakuje mi unlocking z krzyzykiem

Edited by Albert2406

Witam. Chcę wrócić do Androida 6. Chcę wykonać to przez mi flash czy po użyciu tego programu nadal będę miał odblokowany bootloader?

Witam. Od kilku tygodni próbuję odblokować bootloader. Zgodę dostałem. Niestety miunlock dochodzi do 99% i dostaję error :

"Current account is not bound to this device"
In the "Settings -> Developer options -> Mi unlock status"  binding account and equipment

Dodam że mam jakiś syfiasty ROM ktory się nie aktualizuje wgrany do redmi 4 prime:

8.0 stable 8.0.5.0.0(MBFCNDG)

Da się go odblokować na tym Romie?

Witam,
Po wysłaniu kodu dostałem zgodę na odblokowanie po 5 minutach ciekawe, bo ogólnie czeka się od kilku godzin do kilku dni.

Jeśli posiadam już konto i odblokowałem jedno urządzenie to drugi telefon odblokowuję od razu miflash_unlock  ?

Czy na systemie 32 bitowym i Windows XP pójdzie bez problemu (żeby nie było zwiechy )

Cześć

Mam problem z prośbą o odblokowanie bootloadera. Po wpisaniu kodu weryfikacyjnego klikam next i wyskakuje coś po chińsku 您所在的IP申请次数超标

Według translatora google jest jakiś problem z IP.

Proszę o jakąś podpowiedź, bo nie mogę na forum znaleźć odpowiedzi.

11 godzin temu, osa_a napisał:

您所在的IP申请次数超标

Wygląda na to, że ilość próśb o odblokwanie bootladera z Twojego IP została przekroczona. Odczekaj kilka dni pewnie zniknie ten błąd. Ile razy wysyłałeś prośbę?

O czym świadczy błąd 881? 

Robiłam wszystko po kolei jak w poradniku, powiązałam konto, debugowalam usb i pokazuje mi błąd 881 - w wersji unlocka 2.2.

Z kolei w wersji 1.1. unlock zatrzymał sie w połowie i mowil, ze mam przejsc na wyzsza wersje unlockera.

Czy tutaj chodzi o te slynne 72h czy cos innego?

dzieki!

14 minut temu, kamillm napisał:

Wygląda na to, że ilość próśb o odblokwanie bootladera z Twojego IP została przekroczona. Odczekaj kilka dni pewnie zniknie ten błąd. Ile razy wysyłałeś prośbę?

Już za pierwszym razem pojawił się ten błąd. Później próbowałem jeszcze z pięć razy.

Udało się zrobić! :)

W domu mam internet z Toya i nie chciało pójść. Spróbowałem w pracy na Orange i udało się za pierwszym razem. Po około 5 min dostałem smsa z informacją o odblokowaniu.

4 minuty temu, osa_a napisał:

Po około 5 min dostałem smsa z informacją o odblokowanie.

Na razie dostałeś potwierdzenie, że masz zgodę na odblokowanie.

Edited by FromWP

3 godziny temu, FromWP napisał:

Na razie dostałeś potwierdzenie, że masz zgodę na odblokowanie.

Zgadza się teraz ze trzy dni testów (telefon dzisiaj przyszedł) i będę próbował odblokować :) Mam nadzieję, że nie będzie problemów.

Edited by osa_a

Ponad miesiąc temu napisałem prośbę o odblokowanie. Nie dostałem żadnej informacji zwrotnej. Jak sprawdzić czy odp była pozytywna (bądź negatywna)?

17 godzin temu, dareczek1981 napisał:

Czy to znaczy że mam odblokowaną możliwość? Żadnego smsa nie dostałem.

9 godzin temu, kopczas napisał:

Ponad miesiąc temu napisałem prośbę o odblokowanie. Nie dostałem żadnej informacji zwrotnej. Jak sprawdzić czy odp była pozytywna (bądź negatywna)?

Czy posiadacie zabezpieczenia konta Xiaomi ustawione na 100?

@dareczek1981, uruchomiłeś tylko aplikację Mi Unlock. Podłącz telefon w trybie fastboot, a wówczas aplikacja zweryfikuje czy dla Twojego konta została wydana już zgoda.

14 godzin temu, kopczas napisał:

Nie dostałem żadnej informacji zwrotnej. Jak sprawdzić czy odp była pozytywna (bądź negatywna)?

Bo nie dostaniesz żadnej wiadomości. Ja nigdy nie dostawałem. Wejdz na strone unlock jesli przeniesie Cię do pobrania miunlocka to masz zgodę jeśli nie to będziesz miał stosowaną informację na stornie. Prostszego sposobu nie ma ;)

Mógłby ktoś wrzucić najnowszy MiFlashUnlock? Pobieram już chyba 10 raz i cały czas uszkodzone archiwum :/ 

Btw, co do punktu 6.5. Czy zrobienie tego jest super ważne? Kiedy wchodzę w dodatkowe ustawienia to aplikacja ustawienia przestaje działać i nie mogę się tam dostać. 

Dnia 25.07.2017 o 15:08, kamillm napisał:

Bo nie dostaniesz żadnej wiadomości. Ja nigdy nie dostawałem. Wejdz na strone unlock jesli przeniesie Cię do pobrania miunlocka to masz zgodę jeśli nie to będziesz miał stosowaną informację na stornie. Prostszego sposobu nie ma ;)

OOOKKKK, rzecz w tym, że od początku przenosiło mnie do miunlocka zanim wysłałem zapytanie, a nawet zanim miałem telefon. 

2 godziny temu, hackmaniak napisał:

Po zgodzie jeszcze kwestia dodania telefonu do konta i czekania kolejnych 72 h chyba, że ktoś to zrobił wcześniej.

Próbuję dodać telefon do konta, wyświetla mi info żebym podłączył się do sieci i spróbował jeszcze raz. Net jest więc to dziwne.