Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

1 godzinę temu, beriam napisał:

Zapytam się raz jeszcze, mając globala stable 8.2.2.0 (NAAMIEB), nie muszę bawic sie w instalowanie chińskiego romu dev ?

Dokładnie, jak napisał @majdan12. Możesz wprost odblokować bootloader i zainstalować MIUI Polska/EU.

@r0bertt

Spoiler

Ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Zalogowałem się na konto Mi > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

Od czerwca 2017 zmieniły się zasady odblokowania bootloader i od momentu dodania konta Mi w Mi Unlock Status, trzeba odczekać 72 godziny aby MiFlashUnlock odblokował bootloader.

Edited by majdan12
  • Like 1

3 minuty temu, majdan12 napisał:

@r0bertt

Ukryj treść

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane 

Dzięki! ale komplikacja alpejska, teraz info że czas podłączenia konta jest zbyt krótki (minimum 72h) i dalej lipa... ogólnie to coraz wk****jąca jest ta firma i kwestia odblokowywania bl. No nic poczekam te 3 doby.

Jeszcze raz dzięki!

•  

@r0bertt

Zrobiłem aktualizacje w moim poprzednim poście :)

Mnie też osobiście to wkurza, bo było nie najgorzej w kwestii odblokowania czyli wysyłasz prośbę a po chwili zgoda > odblokowanie bootloader a nie że teraz musisz czekać trzy dni. Czemu trzy dni a nie jeden albo rok? 

Telefon odblokowałem, twrp przeniosłem do katalogu Minimal ADB and Fastboot.

Mam Win10 i zamiast wiersza poleceń, pojawia się okno programu PowerShell i jest problem.

1.JPG

2.JPG

@beriam

Na drugim zrzucie ekranu masz przecież włączone ADB Minimal :) wpisz komendy odpowiedzialne za instalacje oraz włączenie TWRP.

8 godzin temu, beriam napisał:

Telefon odblokowałem, twrp przeniosłem do katalogu Minimal ADB and Fastboot.

Mam Win10 i zamiast wiersza poleceń, pojawia się okno programu PowerShell i jest problem.

Nie PowerShell. W folderze Minimal ADB i Fastboot P-Klik z Shift i z lity wybierz "Otwórz wiersz poleceń tutaj"

[EDIT}: przecież drugi zrzut masz OK...

8 godzin temu, majdan12 napisał:

@beriam

Na drugim zrzucie ekranu masz przecież włączone ADB Minimal :) wpisz komendy odpowiedzialne za instalacje oraz włączenie TWRP.

2 godziny temu, mrosi napisał:

Nie PowerShell. W folderze Minimal ADB i Fastboot P-Klik z Shift i z lity wybierz "Otwórz wiersz poleceń tutaj"

[EDIT}: przecież drugi zrzut masz OK...

Na drugim zrzucie pokazałem, ze fastoot widzi słuchawkę.

Program odpalony, ze skrótu, na pulpicie - tutaj problem szerzej opisany  https://forum.dobreprogramy.pl/t/zmiana-powershell-na-cmd-w-menu-kontekstowym/524484

Dla potomnych wystarczy wpisać w linii komend cmd i już wszytko działa poprawnie ;)

Rozumiem, ze jak kiedyś SuperSu wskazane ?

@marcin19883

Zablokowany Bootloader = Brak możliwości instalacji systemu w trybie Fastboot.

Zablokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie EDL.

Odblokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie Fastboot.

Odblokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie EDL..

[mention=11930]marcin19883[/mention]
Zablokowany Bootloader = Brak możliwości instalacji systemu w trybie Fastboot.
Zablokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie EDL.
Odblokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie Fastboot.
Odblokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie EDL..

To wyjaśnia, dlaczego wczoraj nie chciało zainstalować softu przez miflash. Zawsze flashowało 1sekunde i pisało "done". Dzięki.

3 godziny temu, beriam napisał:

Dla potomnych wystarczy wpisać w linii komend cmd i już wszytko działa poprawnie ;)

Rozumiem, ze jak kiedyś SuperSu wskazane ?

To zależy. Z jednej strony root jest konieczny do działania niektórych aplikacji, do usuwania aplikacji systemowych. Z drugiej strony, po instalacji SuperSu będziesz musiał kombinować z "ukrywaczami" roota i innymi Magisk-ami żeby go ukryć, w przypadku chęci skorzystania - choćby - z aplikacji bankowości internetowej.

Ja nie używam SuperSu i jakoś mi go nie brakuje... ;) 

Ja wam powiem tak szczerze. Od dawna nie siedzę na xiaomi.eu tylko na stable globalu, więc ni ma problemu z odblokowywaniem bootloadera. Tak samo dzisiaj przyszedł mi telefon - bawię się na miui global stable i nie widzę powodu zmiany na miuipolska... :P

3 godziny temu, mrosi napisał:

To zależy. Z jednej strony root jest konieczny do działania niektórych aplikacji, do usuwania aplikacji systemowych. Z drugiej strony, po instalacji SuperSu będziesz musiał kombinować z "ukrywaczami" roota i innymi Magisk-ami żeby go ukryć, w przypadku chęci skorzystania - choćby - z aplikacji bankowości internetowej.

Ja nie używam SuperSu i jakoś mi go nie brakuje... ;) 

Na chwile obecna z rootem dam sobie spokój, nie instaluje dodatkowych modułów, jakość dzwięku, zdjęć mnie tez zadowala, wiec nie ma co się mścić ;)

Jak będzie potrzeba zawsze można pomyśleć, temat nie przepada bezpowrotnie.

3 godziny temu, majdan12 napisał:

@mrosi

Magisk oferuje Root i ukrywanie Root :-P

To fakt.

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

Ja wam powiem tak szczerze. Od dawna nie siedzę na xiaomi.eu tylko na stable globalu, więc ni ma problemu z odblokowywaniem bootloadera. Tak samo dzisiaj przyszedł mi telefon - bawię się na miui global stable i nie widzę powodu zmiany na miuipolska... :P

Może przesadzam, ale global globalem, ale tak naprawdę do końca nie wiadomo co siedzi głębiej ;)

19 minut temu, beriam napisał:

Na chwile obecna z rootem dam sobie spokój, nie instaluje dodatkowych modułów, jakość dzwięku, zdjęć mnie tez zadowala, wiec nie ma co się mścić ;)

Jak będzie potrzeba zawsze można pomyśleć, temat nie przepada bezpowrotnie.

To fakt.

Może przesadzam, ale global globalem, ale tak naprawdę do końca nie wiadomo co siedzi głębiej ;)

a w xiaomi.eu wiesz co siedzi głębiej? :P

5 minut temu, Zenderable napisał:

a w xiaomi.eu wiesz co siedzi głębiej? :P

Tego nie wiedzą nawet najstarsi indianie, ale nie ma sensu dywagować :)

Ja też używam globala. Po tygodniu używania eu wróciłem do globala i wcale nie żałuję. Telefon śmiga jak złoto, nie ma żadnych problemów z baterią wolnym ram'em, GPS'em, spolszczenie 100% (chociaż  to dla mnie nieistotnie angielski jest OK) aktualizacje OTA itd. itp. więc nie widzę potrzeby kombinowania z eu. Ale to tylko moje subiektywne spostrzeżenia i każdy musi sam wybrać co mu bardziej pasuje. Ja wybrałem global a inny powie, że eu jest dużo lepszy, to sprawa gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

4 godziny temu, beriam napisał:

Jakiś czas temu była afera, że Xiaomi wyłączył kalibrację OIS w Mi5. Pojawił się fix, a później to zostało dodane do MIUI Polska. Jak sytuacja wygląda w globalu?

Xiaomi przywróciło OIS w kolejnych aktualizacjach?

Czy przy odblokowaniu bootloadera w globalu, wgraniu Magiska są problemy z OTA?

Nigdy nie miałem fona Xiaomi (wczoraj mi przyszedł MI Note 2 Global), a obecnie, to root w zasadzie jest mi potrzebny tylko do AdAway 8-)

PS Zgodę dostałem w kilkanaście minut i bardzo się zdziwiłem, że na odblokowanie trzeba czekać 72h, z czego to niby wynika?

Edited by R_ade_K

@hackmaniak

Na Global nie zauważyłem aby działał OIS a na Xiaomi.eu już tak.

PS. To nie temat na takie pytania.

@R_ade_K

Magisk się instaluje przez TWRP a żeby mieć TWRP i OTA to trzeba mieć odpowiednie TWPR np. ZCX TWRP. Jeśli znajdziesz takie TWRP to będziesz mieć OTA.

Czemu trzeba czekać 72 godziny? to tylko wiedzą osoby w Xiaomi które maja ''genialne'' pomysły.

powiedzcie mi czy po odblokowaniu bootloadera nie bedzie działało odblokowywanie palcem?

@mef2

Mam odblokowany bootloader i zrobionego roota. Odblokowanie palcem działa bez problemu ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Dnia 25.06.2017 o 10:54, slimdick napisał:

@Live w paczce miflash_unlock-en-2.2.406.5.zip jest katalog driver gdzie masz najnowsze sterowniki z podpisami cyfrowymi ;) 

Faktycznie, dziekuje za rade :-) Na poczatku odblokowanie bootloadera, wgranie twrp i xiaomi.eu wygladalo troche skomplikowanie, ale z instrukcja wszystko ladnie udalo sie zrobic.

Ja niestety po pół godzinie zabawy z xiaomi.eu wróciłem do globala (Mi Note 2) - ROM MUIU Polska nie chce synchronizować się z Samsungowym Gear S3 :-(, natomiast Global łapie połączenie od pierwszego kopa...

Czy ktoś wie co zrobić jeśli aplikacja miflash unlock wywala że hasło jest nieprawidłowe?(wpisuje wszystkie dane prawidłowo) 

Nawiasem mówiąc ten Miflash Unlock, to całkiem sprytne narzędzie. Te 72 h czekania rekompensuje fakt, że jak ktoś chce tylko odblokować telefon, aby np mieć tylko roota (bez zmiany roomu), użycie Miflash odblokuje bootloader bez resetowania fona do ustawień domyślnych. Fajna sprawa.

Np w fonach Oneplusa odblokować bootloader można z poziomu menu telefonu klikając w suwaczek (więc prościej już się nie da), ale po tym mamy czysty system...