Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

@Haitoke

Masz podrobiony system i masz taką sama sytuacje jak @Kuba435

Nikt ci krok po kroku nie będzie tłumaczył bo wszystko masz na MIUI Polska...

Choć masz trochę ciekawiej bo na Mi 4c to nawet nie ma Global, więc masz system który nigdy nie powstał.

Edited by majdan12

21 minut temu, Haitoke napisał:

co dalej ?

Logujesz się na konto Mi, wchodzisz w opcje programistyczne w ustawieniach i jak tam masz status blokady Mi to w nim dodajesz urządzenie (jak nie ma tam tego to nic nie robisz), uruchamiasz miunlock, uruchamiasz tel w trybie fastboot, podpinasz i odblokowujesz.

Edited by FromWP

Dobra, zaraz zobaczymy czy w ogóle da radę zainstalować ROM :P Trzymaj kciuki. Jeśli się uda to będę baardzo zadowolony. 

Chyba coś zepsułem...

Robiłem według tej instrukcji instalacja recovery

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

• Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage

zrobiłem reboot recovery i mam teraz czarny ekran z napisem mi i nie mogę nic zrobić (co jakiś czas się wyłącza i włącza) w wierszu poleceń też nie widzi urządzenia.

Mogę coś z tym zrobić?

@majdan12

pomożesz?

Edited by Kuba435

@Kuba435

Bo ta instrukcja jest lekko zła.

Było wybrać TWRP > Reboot > Power Off > Włączyć TWRP.

No zapomniałem ci o tym napisać, więc teraz trzymaj klawisz głośności (+) oraz włącznik telefonu i trzymaj aż do pojawienia się logo MI i puść oba klawisze, czekaj na włączenie się TWRP.

Edited by majdan12
  • Like 2

Ok dziękuję za odpowiedź. Właśnie przed chwilą udało mi się dojść do tego. 

Udało mi się już zainstalować. Dziękuję bardzo.

@Kuba435

Muszę napisać do administratora aby zmienił ten punkt w poradniku, bo ja kiedyś myślałem że padł system i całkiem przypadkiem wpadłem na pomysł wyłączania telefonu i tym oto sposobem już poradziłem sobie z tym problemem.

Dobra, mam już pierwszy problem, MIflash nie wykrywa w ogóle mojego telefonu. Odpalam fastboot, podłączam, klikam refresh i nic się nie dzieje. 

Odłącz telefon od USB i ponownie włącz fastboot i podłącz go do USB i kliknij refresh w MiFlash.

Masz MiFlash ten z poradnika MiFlash?

Ten z poradnika. Nadal nie działa :/ W menedżerze urządzeń nie mam czegoś takiego jak Android Bootloader interface.  

Fastboot > EDL ? ?  

Odpalając edb.cmd wyświetla się tylko komunikat 
<waiting for device> ... 

Edited by Haitoke

Musisz w edl, w fastboot nic nie zrobisz bo masz zablokowany bl, ale wykrywać powinno.

@FromWP

Oj widzę że będziesz mieć dziś ciekawy dzień, jak podejmiesz się pomocy o ile masz czas, na takie tłumaczenie.

Ja dziś zamykam warsztat :-P

@Haitoke

Jest to bardzo możliwe, bo jak nawet masz w fastboot i nie wykrywa ci go MiFlash to jest źle ale wiadomo że instalacja systemu w trybie EDL.

Edited by majdan12

Przed chwilą, Haitoke napisał:

Może tutaj chodzi o sterowniki jakieś? 

Dokładnie, masz problem ze sterownikami fastboot i nawet jak uda ci się zainstalować rom w edl to i tak nie odblokujesz bez poprawnego zainstalowania sterowników w fasboot.

Nie no panowie, eureka... włączyłem telefon, wklepałem w cmd"adb reboot edl" narazie czekam na czerwoną diodę ..., zaczęły się instalować jakieś sterowniki, ale za szybko przeleciało, zauważyłem tylko coś z Quallcomm i 9008 (mogę się mylić) 

No i wszystko, sam sobie chyba poradziałem, Miflash już widzi telefon, zacząłem instalować ROM. Zobaczymy co z tego będzie :-(

Edited by Haitoke

@Haitoke

Brawo ty!

Jak zakończy się instalacja to odłącz telefon od USB i włącz telefon, będziesz musiał dłużej niż zwykle trzymać włącznik telefonu żeby pokazało się logo MI.

Okej, instalacja w Miflash pokazuje, że zakończyła się pomyślnie. Pokazało się logo mi... teraz mam czekać KILKANAŚCIE minut tak? Bo jak coś ucegliłem no to kaplica.. :/ 

No to czekamy, pod logo mi pokazało się jeszcze inne logo android i lecą sobie trzy kropeczki. Coś się dzieje... :P poinformuję jak stanie się coś ciekawszego. 

1 minutę temu, Haitoke napisał:

Cześć i czapka... 50% :x

Wracasz do punktu wyjścia czyli sterowniki do fastboot. Sprawdź jak telefon jest wykrywany w tym trybie przez komputer.

@Haitoke

Sprawdź ''Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.''

Jeśli nie zadziała to sposób nieoficjalny.