Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

Jak chcesz odblokować to dev, global,  albo china. Na stable może być problem z odblokowaniem

8 godzin temu, Redmi2 napisał:

To po co te okna i polecenia adb?

Skoro unlocker dal ekran z zielonym ptaszkiem ze odblokowowal? Jak dal to masz odblokowany. A ty dalej cos kombinujesz tylko po co. Teraz wgraj rom jaki chcesz.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Po to, żeby sprawdzić czy wszystko poszło sprawnie przy użyciu tego:  https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

Czyli mimo błędnego komunikatu w fastboot, TRWP powinno zainstalować się bez problemu? Nie chcę ud***ć telefonu. 

Czy do prawidłowej instalacji TWRP potrzebne sa aktualne sterowniki telefonu w PC? Po podłączeniu telefonu nie jest on widoczny w eksploratorze Windows

Dzięki z góry.

Ok, TWRP wgrane, ROM w pamięci telefonu, Wipe zrobiony - i teraz nie potrafie w eksploratorze Recovery znaleźć folderu Download z pobranym ROMem. Jaka może być do niego ścieżka?

edit: Po kłopocie, dzięki za pomoc! Xiaomi.eu siedzi

Edited by lesic

witam

Posiadam mi4c kupiony na alliexpres nie moge odblokować bootlodera, sms ze zgoda otrzymałem, wgrałem miu 8 6.9.8 ktoś madry pomoże?

ktoś pomoże?

Edited by Adiadi85

Ja czekam na Mi5, więc próbuję przejść procedurę zgody na odblokowanie bootloadera. Mam problem który przewijał się już w tym temacie, ale nie widziałem rozwiązania.

Konto mam uzupełnione na 100pkt, wchodzę w link: http://www.miui.com/unlock/index_en.html klikam Unlock now i pojawia się:

Zrzut ekranu 2016-09-10 o 14.02.19.png

A po wpisaniu jakiegoś nicka do używania na forum pojawia się:

Zrzut ekranu 2016-09-10 o 14.02.55.png

Przy próbie wejścia przez Sign in na stronie http://en.miui.com jest identycznie. Jak wpisze jakiś popularny nick to pojawia się informacja, że jest już używany. O co właściwie chodzi?

@EDIT:

Nie wiem jak się to stało, ale przy kolejnym kliknięciu Unlock now przeszedłem na stronę pokazaną w pierwszym screenie u góry ale z chińskimi krzaczkami, wpisałem nick który zadziałał, po czym przeniosło mnie na forum po chińsku :)

Zrzut ekranu 2016-09-10 o 14.14.08.png

Edited by pawson000

Jestem chyba jakiś ograniczony.

Wywala mi standardowy błąd przy odblokowywaniu na 50% (Redmi Note 3 SD). Lokalizacja urządzenia zrobiona, VPN z HongKongu również - nie pomogło.

No i teraz coś, czego nie ogarniam.

"Latest Global Developer Rom" - nie mogę zainstalować, ani przez aktualizator (nie można zweryfikować pliku aktualizacji), ani przez MiFlash (device is locked) :|

Pomocy.

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

A uruchamiasz tel w edl do miflasha, bo cos mi sie wydaje ze nie, ze masz go w trybie fastboot

no też właśnie, doczytałem, że edl musi być. Dziękuję.

Mam nadzieję, że teraz mi pójdzie już odblokowanie...

Ktoś pomoże odblokować / wgrać Miui Polska do Mi4s ?

Aktualnie mam na nim (po zakupie) soft - global stable 7.2.3

1) nie mogę go odblokować (dostałem pozwolenie - wisi na 50%)

2) nie mogę wgrać dev china bo podobno się nie da na global stable

3) wersji dev global nie znalazłem

jakieś wyjście>?

Witam, 

Mam pytanie ponieważ zgoda na odblokowanie bootloadera jest tylko na jedno urządzenie wciągu 30 dni . Co mogę zrobić jeżeli mam 5 urządzeń ? Czy jest jakaś możliwość oprócz założenia 5 oddzielnych kont ?

6 godzin temu, starfire napisał:

Ktoś pomoże odblokować / wgrać Miui Polska do Mi4s ?

Aktualnie mam na nim (po zakupie) soft - global stable 7.2.3

1) nie mogę go odblokować (dostałem pozwolenie - wisi na 50%)

2) nie mogę wgrać dev china bo podobno się nie da na global stable

3) wersji dev global nie znalazłem

jakieś wyjście>?

Jest dev global bezproblemowo do odnalezienia, sam na nim poradziłem sobie z weryfikacją.

Edited by Vister81

Wez nie podpowiadaj i nie wprowadzaj e blad! Od kiedy global dev lub stable fastboot rom pod mi4s?

Nie doczytałem, że to nie RN3, mój błąd.

Nie spinaj się tak, wystarczyło poprawić.

Witam

Panowie długi czas już walczę i nie mogę sobie poradzić. 

Otrzymałem mi5. MIUI version: MIUI 7.5 Stable 7.5.9.0 ( MAACNDE )

Chcę wrzucić polską wersje miui. Postępowałem zgodnie z tutorialem. Otrzymałem sms'a z pozwoleniem na odblokowanie bootloadera. 

Odpalam MiUnlocka i wyskakuje " current account is different from the account info on the device mi5 " przy 50% pierwszej linijki. 
Probowałem użyć TunnelBear'a Wtedy wyskakuje w MiUnlocku błąd "501". 

No i zgłupiałem już i nie wiem co zrobić i od której strony to ruszyć

A co jeśli ten formularz mi się nie pojawia tylko od razu przekierowuje mnie na stronę download z MiFlashUmlockiem?

Mam podłączyć urządzenie i działać dalej jak gdyby nigdy nic? 

7 minut temu, Redmi2 napisał:

Zmien przegladarke lub wyczysc cookies. Chyba ze juz wysylales kiedys prosbe.

Próbowałem już na innej przeglądarce.

Wyczyscilem pliki cookies, ale nadal na telsfonie, tablecie i komputerze jest to samo.

Kiedyś wysyłałem prośbę z brata telefonu, ale na jego koncie xiaomi i jakieś 3 miesiące temu.

Może to mieć jakieś znaczenie?

Tak pamieta to przegladarka. Wyloguj siee i wtedy wyczysc cache w tym cookies stron miui.

Wyczyscilem przeglądarkę że wszystkiego co możliwe. Działa tak jak po jej zainstalowaniu, ale to i tak nie działa. Na wszystkich urządzeniach w domu jest to samo(laptopy, telefony, tablety). Z niektórych nigdy nawet nie korzystałem. Nie wiem co to może być :(

14 minut temu, arek_r1 napisał:

A może ta strona pamięta twoje IP / MAC routera czy czort wie co jeszcze, spróbuj może z innej sieci, z telefonu zrób router czy coś.

Próbowałem na danych komórkowych i nic :(

47 minut temu, arek_r1 napisał:

A może ta strona pamięta twoje IP / MAC routera czy czort wie co jeszcze, spróbuj może z innej sieci, z telefonu zrób router czy coś.

Udało mi się zrobić na tablecie. Jeśli wyśle wiadomość z niego to nie będzie problemu? Ten kod jest na odblokowanie jednego dowolnego urządzenia czy jakiegoś konkretnego?(np z tego którego się wysyla)

I tablet i telefon sa podłączone do tego samego konta Xiaomi

Witam,

Wczoraj otrzymałem mi5 i od razu wziąłem się za odblokowanie bootloadera. Postępowałem według tych punktów:

1. wejsc w aktualizacje systemu i pobrac zaintalowac update.

2. Pobrac ze strony http://en.miui.com/download-299.html 

najnowsza wersje global dev i wrzucic na pamiec telefonu

3.wejsc znow w aktualizacje i wybrac 3 kropeczki u gory ekranu po prawej i wybrac opcje instaluj z pliku zip

wskarzesz plik ktory ktory wczesnij wrzuciles.

4. Juz na wersji global dev zaloguj sie na swoje  konto xiaomi ustaw wszystko i koniecznie lokalizacje micloud

5 Odblokuj bootloader zgodnie z intrukcja na forum.

Niestety przy 50% postępu wyskakuje komunikat current account is different from the account info on the device

Dodam że mój znajomy robił wszystko tak samo i mu udało się odblokować. Jakieś pomysły?

z góry dzięki za pomoc

29 minut temu, Bihal napisał:

Witam,

Wczoraj otrzymałem mi5 i od razu wziąłem się za odblokowanie bootloadera. Postępowałem według tych punktów:

1. wejsc w aktualizacje systemu i pobrac zaintalowac update.

2. Pobrac ze strony http://en.miui.com/download-299.html 

najnowsza wersje global dev i wrzucic na pamiec telefonu

3.wejsc znow w aktualizacje i wybrac 3 kropeczki u gory ekranu po prawej i wybrac opcje instaluj z pliku zip

wskarzesz plik ktory ktory wczesnij wrzuciles.

4. Juz na wersji global dev zaloguj sie na swoje  konto xiaomi ustaw wszystko i koniecznie lokalizacje micloud

5 Odblokuj bootloader zgodnie z intrukcja na forum.

Niestety przy 50% postępu wyskakuje komunikat current account is different from the account info on the device

Dodam że mój znajomy robił wszystko tak samo i mu udało się odblokować. Jakieś pomysły?

z góry dzięki za pomoc

wg komunikatu masz inne konto wpisane w miunlock niż w telefonie. to jak to jest?

wydaje mi się że jestem

1P019Sy.png

próbowałem i z telefonu się logować za pomocą danych pakietowych ale mam ten sam problem wciąż