Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

Pisalem do [email protected] w sprawie problemu z odblokowanie bootloader-a.

i dostalem taka odpowiedz

"I regret to ionform you that we are unable to unlock the bootloader of your device. However, I would request you to visit a nearby service center by contacting the seller."

Czy Xiaomi robi sobie zarty ?

Co mam z tym telefonem zrobic ? na smietnik ?

Edited by korbielow

Pisalem do [email protected] w sprawie problemu z odblokowanie bootloader-a.
i dostalem taka odpowiedz
"I regret to ionform you that we are unable to unlock the bootloader of your device. However, I would request you to visit a nearby service center by contacting the seller."

Czy Xiaomi robi sobie zarty ?
Co mam z tym telefonem zrobic ? na smietnik ?
Ja pisałem do polskiego serwisu xiaomi za odblokowanie liczą sobie 80 zł plus wysyłka z obie strony. Ostatecznie chyba xiaomi dąży do takiego rozwiązania

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

14 minut temu, Tomek101279 napisał:

Ja pisałem do polskiego serwisu xiaomi za odblokowanie liczą sobie 80 zł plus wysyłka z obie strony. Ostatecznie chyba xiaomi dąży do takiego rozwiązania

w takim razie pisze do PAYPAL-a o zwrot pieniedzy. Telefon mial przyjsc z GLOBAL a przyszedl z chinskimi krzaczkami. W mojej ocenie telefon znaczaco sie rozni od tego co bylo opisane.

Procedura odblokowania zamieszczona na miuipolska.pl powinna zostac zaktualizowana o informacje ze bootloader-a nie da sie samemu odblokowac.

Prawie 2 msc czekalem az Xiaomi mi umozliwi odblokowanie tego telefonu po czym dowiaduje sie ze nie jest to mozliwe!Skandal.

Edited by korbielow

4 godziny temu, Tomek101279 napisał:

55 zł w MiCenter. Fakt faktem, że czasu odblokowania się nie pominie. 

@korbielow, jak rozumiem przypisałeś urządzenie do konta w Opcjach deweloperskich..?

I nie myślę tu o zalogowaniu się do konta Xiaomi.

[mention=11416]korbielow[/mention], jak rozumiem przypisałeś urządzenie do konta w Opcjach deweloperskich..?
W moim przypadku nie ma takiej możliwości Próbowałem naście razy3fbad636a7c278ae216685dc5b004116.jpg

Ma przecież angielski (to soft China).

Wyloguj się z konta Xiaomi i zaloguj na nie ponownie.

• Like 1

10 minut temu, Orjon napisał:

Ma przecież angielski (to soft China).

Wyloguj się z konta Xiaomi i zaloguj na nie ponownie.

poszło, dzięki, zobaczymy 17 kwietnia jak z pozwoleniem pierwsze 300 godzin przedłużyło się w kolejne 700 

• Like 1

Witam, to jak to jest Panowie z tym Redmi Note 5 (china) ? Idzie odblokować bootloader w domowym zaciszu? Również zamówiłem z chińskiego sklepu miał być z globalem a przyszedł china...spór na paypalu już założyłem, zobaczymy jak się do tego ustosunkują, bo tak naprawdę telefon jest bezużyteczny. Może komuś udało się odblokować i się wypowie? Ja muszę czekać 15dni, obawiam się jednak, że po tym czasie wyskoczy kolejnych kilkanaście dni do odczekania. Dajcie znać czy warto czekać, czy telefon odsyłać do sklepu lub serwisu.

2 godziny temu, massek napisał:

Witam, to jak to jest Panowie z tym Redmi Note 5 (china) ? Idzie odblokować bootloader w domowym zaciszu? Również zamówiłem z chińskiego sklepu miał być z globalem a przyszedł china...spór na paypalu już założyłem, zobaczymy jak się do tego ustosunkują, bo tak naprawdę telefon jest bezużyteczny. Może komuś udało się odblokować i się wypowie? Ja muszę czekać 15dni, obawiam się jednak, że po tym czasie wyskoczy kolejnych kilkanaście dni do odczekania. Dajcie znać czy warto czekać, czy telefon odsyłać do sklepu lub serwisu.

No ja mam teraz 1080 godzin.  Czyli po 2 tygodniach mam czekać 6 tygodni. Za 6 tygodni pewnie kolejna niespodzianka. Ja odsyłam. Szkoda czasu na takie badziewie.

20 godzin temu, mrosi napisał:

@korbielow, jak rozumiem przypisałeś urządzenie do konta w Opcjach deweloperskich..?

oczywiscie urzadzenie zostało przypisane do konta w opcjach dev. Nie pierwsze urzadzenie juz odblokowuje ...to skandal!

11 godzin temu, massek napisał:

Chyba zalezy od szczescia bo mialem jeden Note 5 pro bialy to udalo sie odblokowac teraz mam czarno czerwony kolor i nie idzie!

Edited by korbielow

a moze powodem jest knyf czy tel jest od opa czy z wolnego rynku tzw?jak od kolesia kupilem w tamtym roku redmi note 3 i odblokowalem odrazu,i mowil ze od opa ale nie pamietam jakiego.natomiast redmi note 4 sprzed 2tyg nabywajac to niby z play pochodzi.czas unlocka 51godz tylko.tel polroczny.

17 godzin temu, sireplama napisał:

No ja mam teraz 1080 godzin.  Czyli po 2 tygodniach mam czekać 6 tygodni. Za 6 tygodni pewnie kolejna niespodzianka. Ja odsyłam. Szkoda czasu na takie badziewie.

Mnie skośnookie skubańce oddały ledwo $10 za pomyłkę z wersją. Cudem sprzedałem telefon zanim minął okres karencji na odblokowanie, ale też po dwóch tygodniach zobaczyłem magiczną liczbę 1080.

Imho szkoda odsyłać. Oddaj komuś po cenie zakupu i zamawiaj nowy. Niektórzy po prostu mieli pecha :)

17 godzin temu, Gravion napisał:

Imho szkoda odsyłać. Oddaj komuś po cenie zakupu i zamawiaj nowy. Niektórzy po prostu mieli pecha :) 

Nie jest to mocno zła myśl. Gdzie się ogłaszałeś żeby sprzedać?

PS. nic się nie da zrobić z tym bootloaderem? Ciekawe czy mail do supportu xiaomi by mógł pomóc?

9 godzin temu, sireplama napisał:

Nie jest to mocno zła myśl. Gdzie się ogłaszałeś żeby sprzedać?

PS. nic się nie da zrobić z tym bootloaderem? Ciekawe czy mail do supportu xiaomi by mógł pomóc?

Pisale do supportu xiaomi taka dostalem odp ""I regret to ionform you that we are unable to unlock the bootloader of your device"

17 godzin temu, korbielow napisał:

Pisale do supportu xiaomi taka dostalem odp ""I regret to ionform you that we are unable to unlock the bootloader of your device"

O kurde. Jak to rozumieć? Nie mogą przyśpieszyć odblokowania czy nie mogą odblokować w ogóle?

7 godzin temu, sireplama napisał:

O kurde. Jak to rozumieć? Nie mogą przyśpieszyć odblokowania czy nie mogą odblokować w ogóle?

to drugie. Pozostaje tylko platny serwis.

1 godzinę temu, korbielow napisał:

to drugie. Pozostaje tylko platny serwis.

No to pięknie :/

@ maciek04  : dasz znać jutro czy po drugim terminie Ci puściła blokada?

9 godzin temu, sireplama napisał:

@ maciek04  : dasz znać jutro czy po drugim terminie Ci puściła blokada?

Nie ma córki z telefonem. Sprawdzałem tydzień wcześniej i jest następny termin na 15 kwietnia. Jak by córka nie wyrwała mi telefonu z rąk to bym go roz... 

Gdybym ja to wiedział , że takie cyrki z tym to bym odpuścił sobie RN5. Kupiony początkiem stycznia, doszedł pod koniec stycznia, miał przyjść z globalem , przyszedł bez - banggood umył ręce - jedyną opcją była wysyłka telefonu do Chin i pełen zwrot... W środku lutego wysłałem do MiCenter i Acid napisał, że termin odblokowania jest po 770 godzinach , przypadał na 26 marca. 24 marca napisał, że Siajomi przesunęło termin o kolejne dwa tygodnie na 8 kwietnia... Także ten tego, szczerze odradzam kupno RN5 z BG, bo to loteria i sprawdzian cierpliwości...

Dnia 26.03.2019 o 17:14, mariusz.ur napisał:

Po pierwsze na miflashunlock 1.X.X nie odblokujesz żadnego xiaomi bo od razu jest info o  potrzebnej aktualizacji. To samo z wszelkimi modyfikacjami tego programu. Musisz powiązać konto w opcjach programistycznych. Karta SIM musi być w telefonie i dane mobilne włączone. Inaczej możesz zrezygnować z odblokowania najnowszych telefonów Xiaomi.

Na unknown error -1 spróbuj tej wersji

https://androidfilehost.com/?fid=889764386195916630

Czy karta sim w telefonie to jest mus do odblokowania? 2 tygodnie temu przyszedł do mnie telefon i próbowałem go odblokować i dostałem info w miflashu, że trzeba odczekać 360h. Nie miałem wtedy włożonej karty sim, tylko włączone  wifi. Jutro mija ten 15 dzień i dzisiaj z tej okazji odpaliłem telefon i skoro 2 tygodnie temu udało się i wyskoczyło info o 360h to chyba nie potrzeba karty? Liczę, że uda mi się jutro odblokować telefon.

Mogłeś poczekać do jutra już byś wiedział co i jak. 

Skoro pisze że ma być wlozona to ma być wlozona. 

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie wlozysz sim do telefonu i tak musiałeś podać nr. telefonu do zakładania konta xiaomi. 

27 minut temu, Motorolka napisał:

Mogłeś poczekać do jutra już byś wiedział co i jak. 

Skoro pisze że ma być wlozona to ma być wlozona. 

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie wlozysz sim do telefonu i tak musiałeś podać nr. telefonu do zakładania konta xiaomi. 

Bo boję się, że przez to, że 2 tygodnie temu nie miałem włożonej, a teraz włożę to może jakoś czas się przez to wyzeruje. Swoją drogą w tym poradniku nie ma nic napisane o karcie sim, dopiero w komentarzach się doczytałem o tym i stąd moje pytanie. 

@kredzion ja w Redmi 6 pro nie mogłem w opcjach programistycznych przypisać konta bez karty SIM. Miałem informacje aby włożyć kartę SIM i wyłączyć wi-fi. Nie wiem jak u Ciebie, ale skoro powiązało konto z telefonem w opcjach programistycznych to ok. 

Edited by mariusz.ur
  • Like 2

10 godzin temu, kredzion napisał:

Bo boję się, że przez to, że 2 tygodnie temu nie miałem włożonej, a teraz włożę to może jakoś czas się przez to wyzeruje. Swoją drogą w tym poradniku nie ma nic napisane o karcie sim, dopiero w komentarzach się doczytałem o tym i stąd moje pytanie. 

Nic się nie wyzeruje , Po zakupie zalogowałem się z kartą ,przypiąłem konto itd. Czas 360h .Karta wyjęta była używana w innym telefonie . W międzyczasie podłączałem kilka razy aby sprawdzić faktyczny upływ. Odblokowany po tym czasie bez wkładania karty.

• Like 1

Zrobiłem wszystko według poradnika i... po kliknięciu unlock po chińsku pisze coś takiego image.png.d811d16a06aacfe44b6d821fed949df6.png (tłumacz google tak tłumaczy): telefon nie był używany przez określony czas i nie można go odblokować. Ktoś wie jak to przeskoczyć?

Wychodzi na to że przewrotne chińczaki chcą aby telefon jednak był używany w czasie oczekiwania na odblokowanie...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Ale telefonu jest używany od początku jak był kupiony. Zgoda na odblokowanie uzyskana jednak już dawny czas temu na innym telefonie.. Sprobuje poczekać jakiś czas i odblokowac jeszcze raz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Spróbuj MiUnlock 2.2.406.5, z tego co widzę na 4pda ludziom jakoś działa.

u mnie udało się dzisiaj odblokować telefon bez najmniejszego problemu po odczekaniu 15 dni. Telefon był przez ten okres wyłączony.

Tuż po klepnięciu zakupu Poco F1, wyczytałem na XDA niepokojące wieści, jakoby był problem z odblokowaniem bootloadera, w jakimkolwiek Xiaomi, na komputerach z procesorem AMD Ryzen. Aplikacja Mi Unlock i\lub instalowane z nią sterowniki mają jakiegoś focha na te CPU i koniec :-|

Ktoś tu ma w kompie Ryzena i może potwierdzić? Nie wiem czy to reguła, czy kwestia szczęścia

Edited by Frantik

Mam ryzena 5 1600 i odblokowałem bratu bez problemu na redmi 4a.

Więc może tylko na poco jest problem.

Z drugiej strony to chyba jakiś ewenement, że programy nie chcą współpracować z jakimś procesorem.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

• Like 1

4 godziny temu, Marrik napisał:

Mam ryzena 5 1600 i odblokowałem bratu bez problemu na redmi 4a.

A kiedy to było? :) Znalazłem posty trzech osób zgłaszających problem - dwóch z Poco i jednego bodaj chyba z Mi Max 2. Wszystkie powstały w okresie od września do listopada 2018. Nigdzie nie piszą, że próba unlocka skończyła się brickiem (w jednym przypadku ponoć wywalało błąd przy 50% w Mi Unlock, a w drugim telefon crashował po wejściu w fastboot i poleceniu fastboot devices), także trochę kusi mnie spróbowanie szczęścia - jak się uda to fajnie, a jak nie to pojadę na globalu, ewentualnie będę kombinował wypożyczenie jakiegoś starego lapka z Intelem.

Fajne tylko byłoby potwierdzenie, że próba faktycznie nie grozi zbrickowaniem :ph34r:

@up był to listopad, raczej druga połowa.

Nadal uważam, że to niedorzeczne.

Pytanie czemu akurat profesor?

Może płyta główna?

Możesz dać linki?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka